EN

Polska LPP rośnie pod Rzeszowem

Powierzchnie magazynowe i produkcyjne
Na Podkarpaciu, w Parku Rzeszów North, we współpracy z firmą Panattoni powstanie kolejne fulfillment center spółki LPP. Obiekt o powierzchni 69 tys. mkw. został zaprojektowany zgodnie z założeniami certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent i zostanie oddany do użytku w III kwartale 2022 roku. 

Umowę na wynajem powierzchni magazynowej w regionie rzeszowskim LPP podpisało w listopadzie 2021 roku. Obiekt obejmować będzie magazyn o powierzchni 67 tys. mkw. oraz przestrzeń biurową liczącą 2 tys. mkw. Lokalizacja pozwoli na sprawniejszą obsługę rynków ościennych, takich jak Ukraina, Węgry, Czechy, Niemcy, Słowacja, a w momencie dużego zapotrzebowania – częściowo również Polski.

O wyborze regionu rzeszowskiego zdecydowało m.in. położenie przy węźle autostrady A4 Wschód- Zachód, a także bliskość drogi krajowej 19, prowadzącej na Słowację.

Podkarpackie to region znany z wysokiego poziomu inżynierii. Wraz z rosnącymi potrzebami LPP w zakresie badań i rozwoju w obszarze informatycznym, jak również automatyzacji logistyki i e-commerce, wybór regionu rzeszowskiego wydaje się być zatem doskonałą opcją. To także odpowiedź na zapotrzebowanie na produkty naszych marek. Pomimo podjętych w ostatnim czasie działań usprawniających naszą sieć logistyczną, takich jak powiększenie fulfillment center w Rumunii czy wydzielenie magazynu zwrotowego i uruchomienie budowy nowego obiektu w Pruszczu Gdańskim, nadal widzimy potencjał do rozwoju w tym obszarze – komentuje Sebastian Sołtys, dyrektor ds. logistyki LPP.

Dodatkowa powierzchnia magazynowa umożliwi LPP realizowanie do 100 tys. zamówień dziennie oraz składowanie ponad 7 mln sztuk asortymentu. W nowym obiekcie zostaną zainstalowane nowoczesne systemy informatyczne oraz automatyczna linia przenośników w strefie pakowania, co usprawni realizację zamówień internetowych oraz zwiększy wydajność operacyjną LPP - możliwe będzie sortowanie jednocześnie kilku tysięcy paczek na godzinę.

Dbałość o ich zadowolenie klientów oznacza dla nas także coraz większe wyzwania z perspektywy logistyki dostaw. Kompletacja zamówień do salonów zasadniczo różni się od realizowanych dla klientów indywidualnych, zamawiających przez internet. Priorytetem jest dla nas zapewnienie klientom możliwości swobodnego poruszania się pomiędzy dwoma kanałami sprzedaży i wyboru dowolnej formy dostawy i zwrotu towaru – podkreśla Sebastian Sołtys.

W budynku zostaną zainstalowane czujniki zmierzchu dla oświetlenia zewnętrznego oraz systemy inteligentnego zarządzania energią z możliwością zdalnego odczytu. Rozwiązania takie jak biały montaż i armatura sanitarna wyposażona w tryb zmniejszania zużycia wody pozwolą na oszczędne gospodarowanie zasobami.

Nie zapomniano też o przestrzeni zielonej otaczającej inwestycję. Zaprojektowano nasadzenia drzew i krzewów oraz łąk kwietnych niewymagających koszenia, a także domki dla bezkręgowców, owadów i ptaków, które zapewnią różnorodność ekosystemową. Dla użytkowników magazynu dostępna będzie stacja ładowania samochodów elektrycznych oraz wiaty rowerowe wyposażone w gniazda elektryczne i zestawy naprawcze.

Panattoni Park Rzeszów North osiągnie docelowo powierzchnię 83,5 tys. mkw. w ramach dwóch budynków. Deweloper kończy również budowę innego fulfillment center dla LPP - nieruchomość ma powierzchnię 64 tys. mkw. i powstaje w Gdańsku.

Po ukończeniu realizacji w Rzeszowie, powierzchnia dostarczona przez nas dla LPP w kraju przekroczy 170 tys. mkw. – mówi Martyna Sochaczewska, senior leasing manager z Panattoni.

Ostatnie nowości

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Programiści elastyczni

schedule 16 maja 2022
Opr./edited by AKL

Reprezentująca sektor IT firma Devbridge dołączyła do grona najemców Immofinanz w Polsce. Organizacja zdecydowała się na myoffice – jeden z dwóch elastycznych produktów biurowych inwestora na stołecznym rynku. Wynajęta powierzchnia to łącznie prawie 370 mkw. z 37 biurkami, które zlokalizowane jest w położonym bezpośrednio przy stacji metra Wilanowska, myhive IO-1.

Rynek mieszkaniowy

Polska Tytoniowa przyciąga najemców

schedule 13 maja 2022
Opr./edited by MR

Wspólna inwestycja radomskiego samorządu i  spółki PFR Nieruchomości na ul. Tytoniowej w Radomiu została oddana do użytku. Na przyjęcie najemców gotowe są 124 mieszkania. 

Style i wnętrza

Polska Maczfit w zielonej przestrzeni

schedule 13 maja 2022
Opr./edited by AKL

Interbiuro zrealizowało w formule design & build biuro dla firmy Maczfit. Nowa siedziba firmy mieści się w biurowcu Office Park w warszawskim Wilanowie przy ul. Branickiego 17.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Poznań szykuje duże projekty

schedule 13 maja 2022
Opr./edited by MR

Poznań plasuje się na piątym miejscu według wielkości wśród biurowych rynków regionalnych. Brak nowej podaży zrekompensują w 2023 roku realizowane obecnie duże projekty.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Więcej mocy w Intermarché

schedule 13 maja 2022
Opr./edited by JC

Intermarché w Goleniowie zostało ponownie otwarte, tym razem w koncepcie Power. Celem sieci jest jego wdrożenie we wszystkich obiektach, co zakłada m.in. poszerzenie oferty czy zmianę wystroju i układu przestrzennego sklepu. Supermarket mieści się przy ul. Zielona Droga.

Rynek inwestycyjny i finansowy

Polska Kolejna seria od Echo Investment

schedule 13 maja 2022
Opr./edited by JC

W styczniu i lutym 2022 roku Echo Investment uplasowało wśród inwestorów indywidualnych obligacje serii K i L o łącznej wartości 100 mln zł. Trzecia seria – M – została uplasowana z 34-procentową stopą redukcji. Jej oprocentowanie wynosi 4 proc. powyżej WIBOR 6M.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Ruszył N-Park w Łanach

schedule 13 maja 2022
Opr./edited by AKL

Firma Napollo uruchomiła w miejscowości Łany, na granicy z Wrocławiem nowy park handlowy. W N-Parku na powierzchni 5 tys. mkw. znajdują się m.in. sklepy Rossmann, Pepco czy Biedronka.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Do sądu rejonowego na Podolską

schedule 13 maja 2022
Opr./edited by MR

First Property Group informuje, że podpisała umowy najmu na łącznie około 2,7 tys. mkw. powierzchni biurowej w swoim budynku Podolska 21 w Gdyni. Wynajęta powierzchnia stanowi 20 proc. GLA  biurowca. W marcu 2021 roku, w okresie pandemii, poziom pustostanów w obiekcie wynosił 98 proc.

Hotele

Polska Hala Jaworowa na nowo

schedule 13 maja 2022
Opr./edited by AKL

Spółka Green Mountain Investments zrealizuje inwestycję w Brennej. Projekt zakłada powstanie bazy hotelowej. Inwestycja, która leży u podstaw zmiany planu zagospodarowania terenu na Hali Jaworowej, obejmuje 34 ha

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Alpha gotowa

schedule 12 maja 2022
Opr./edited by AKL

Biurowiec Alpha Airport City Gdańsk został otwarty. Jesienią wprowadzą się pierwsi najemcy. Budynek ma sześć pięter i 8,5 tys. mkw. powierzchni najmu.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Homepark plus elektromarket

schedule 12 maja 2022
Opr./edited by MR

W Homeparku Rawa w Katowicach otworzono elektromarket Media Expert. Sklep z AGD i elektroniką użytkową zajął 850 mkw. na parterze parku handlowego.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Węgry Biurowy Budapeszt z nowym liderem

schedule 12 maja 2022
Opr./edited by JC

W 2021 roku w Peszcie centralnym (dzielnice VI, VII, VIII i IX w pobliżu obwodnicy Hungária) nie oddano do użytku żadnego nowego budynku biurowego, a mimo tego był to najbardziej aktywny podrynek pod względem absorpcji netto. Firmy podpisały nowe umowy najmu, ekspansji lub kontrakty pre-let na ponad 50 tys. mkw.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Kraków: więcej nowych umów

schedule 12 maja 2022
Opr./edited by AKL

Stosunkowo nieduży wolumen nowej podaży w I kwartale 2022 roku na krakowskim rynku biurowym oraz wysoka, w porównaniu do analogicznego okresu w roku poprzednim, aktywność najemców wpłynęła na spadek wskaźnika pustostanów. Z zasobami na poziomie blisko 1,64 mln mkw. Kraków niezmiennie utrzymuje pozycję lidera wśród rynków regionalnych.

Rynek mieszkaniowy

Polska Ronson nie próżnuje

schedule 12 maja 2022
Opr./edited by JC

Ronson Development opublikował raport finansowy za I kwartał 2022. Całkowite przychody spółki za ten okres wyniosły 112,4 mln zł (wobec 92,8 mln zł w roku ubiegłym). Na przychody wpłynęło tempo realizacji projektów: w omawianym okresie przekazano 283 lokale, czyli o prawie setkę więcej niż w I kwartale 2021.

Rynek mieszkaniowy

Polska Finowie z wiechą przy Wyścigach

schedule 12 maja 2022
Opr./edited by MR

III etap osiedla Parkur Residence w Warszawie osiągnął swoją docelową wysokość. Deweloper, fińska firma YIT planuje zakończenie prac przy inwestycji w IV kwartale 2022 roku.

Rynek mieszkaniowy

Polska Natura po raz trzeci

schedule 12 maja 2022
Opr./edited by AKL

Firma Aria Development rozpoczyna sprzedaż i realizację III etapu nowego Osiedla Natura 2 w Wieliszewie. W ramach tej fazy do oferty zostanie wprowadzonych 80 mieszkań o powierzchni od 29 do 76 mkw.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska TK Maxx już w Gemini

schedule 12 maja 2022
Opr./edited by JC

Do grona najemców Gemini Park Tarnów dołączył TK Maxx. To pierwszy lokal należący do sieci w mieście, a 50. w Polsce. Podobnie jak pozostałe sklepy marki w kraju, salon działa w modelu off price.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Litwiniuk skomercjalizuje Sky Garden

schedule 12 maja 2022
Opr./edited by JC

Firma doradcza Litwiniuk Property została agentem wiodącym odpowiedzialnym za najem oraz komercjalizację powierzchni biurowych i usługowych w szczecińskim Sky Garden. Inwestycja powstała w wyniku przebudowy byłej siedziby TVP Szczecin.

Rynek mieszkaniowy

Polska Witaj w stanie surowym

schedule 12 maja 2022
Opr./edited by JC

Zawieszono symboliczną wiechę na I etapie Osiedla Witaj w Poznaniu. To projekt firmy Rednet Investment, którego inwestorem zastępczym jest APP-Projekt. Inwestycja osiągnęła stan surowy, a teraz prowadzone będą prace wykończeniowe wewnątrz budynków.

Rynek mieszkaniowy

Polska Źródlana się sprzedaje

schedule 12 maja 2022
Opr./edited by MR

Atal wprowadził do sprzedaży 87 mieszkań w budynku B w inwestycji Źródlana 31 Residence w Piotrkowie Trybunalskim. W marcu 2022 roku deweloper rozpoczął sprzedaż 54 lokali w pierwszym z dwóch budynków, składających się na ten kompleks mieszkaniowy.

Najnowsze w Powierzchnie magazynowe i produkcyjne

schedule 12 maja 2022

MLP do pełna w Berlinie

W kompleksie MLP Business Park Berlin-Ludwigsfelde zostały ukończone i w pełni wynajęte trzy obiekty o powierzchni 13 tys. mkw. Ostatnia hala jest obecnie w budowie i zgodnie z planem ma być przekazana do użytkowania w III kwartale 2022 roku.

schedule 11 maja 2022

Ósemka dla Cushmana

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield została wybrana przez CBRE Investment Management na zarządcę ośmiu budynków w Polsce. Transakcja dotyczy obiektów Kraków Logistics Centre, Warsaw Airport Logistics Centre, Bydgoszcz Logistics Centre, Łódź Logistics Centre, Poznań South Logistics Centre oraz Sosnowiec Distribution Centre. Całkowita powierzchnia tych budynków wynosi 212 tys. mkw.

schedule 10 maja 2022

Wybudują dla MDC2 na poziomie Excellent

MDC2 wybrało generalnego wykonawcę dla swojego projektu MDC2 Park Gliwice - firmę Rex-Bud Budownictwo. Park dystrybucyjno-logistyczny dostarczy ponad 57 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Projekt ma spełniać wymogi certyfikatu BREEAM New Construction na poziomie Excellent.

schedule 10 maja 2022

Dwa razy więcej to ciągle za mało

W ciągu ostatnich pięciu lat powierzchnia magazynowa w Polsce podwoiła się. Po I kwartale 2022 roku wynosi w sumie 24,7 mln mkw., z czego 3,5 mln mkw. powstało w 2021 roku. W budowie pozostaje 4,7 mln mkw., niemal dwa razy więcej niż rok temu - wskazują eksperci CBRE.

schedule 10 maja 2022

Uno Transport z nowym oddziałem

Firma Uno Transport uruchomiła z początkiem maja biuro w Polsce. Oddział w miejscowości Błonie stanie się węzłem komunikacyjnym, łączącym kraje bałtyckie, Skandynawię, Europę Środkowo-Wschodnią i Europę Zachodnią.

schedule 09 maja 2022

Holendrzy będą mieli więcej miejsca pod Poznaniem

Polski oddział holenderskiej firmy Mandersloot powiększył wynajmowaną powierzchnię w zarządzanym przez Savills Investment Management centrum dystrybucyjnym w Komornikach pod Poznaniem. Firma będzie korzystać z ponad 7,6 tys. mkw. magazynów i biur.

schedule 05 maja 2022

Hillwood buduje pod Łowiczem

Hillwood rozpoczął budowę nowego parku logistycznego Hillwood Łowicz Południe. W dwóch budynkach powstanie łącznie ponad 108 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowej. Inwestycja zostanie ukończona w I kwartale 2023 roku, a pierwszym najemcą została sieć sklepów Dealz.

schedule 05 maja 2022

Segro na dobranoc

DesleeClama, producent włókien do materacy, niemal dwukrotnie zwiększył swoją obecność w Segro Business Parku Łódź. Obecnie zajmuje łącznie prawie 6,5 tys. mkw. powierzchni magazynowej i produkcyjnej.

schedule 05 maja 2022

Nowa trójka Colliersa

Colliers przejął w zarządzanie trzy kompleksy budynków magazynowych o łącznej powierzchni bliskiej 180 tys. mkw.: City Point Targówek, Logistics Point Piaseczno i Logistics Point Raszyn. Ich investment managerem jest firma Peakside Capital.

schedule 05 maja 2022

Savpol u MLP w Pruszkowie

Savpol, spółka świadcząca usługi dla branży piekarniczej, cukierniczej, lodziarni oraz sektora horeca wynajęła blisko 3 tys. mkw. przestrzeni magazynowej w parku logistycznym MLP Pruszków I.

schedule 04 maja 2022

Gomez wynajmuje w Swadzimiu

Oferująca modę premium firma Gomez zdecydowała o zwiększeniu powierzchni magazynowej do 12 tys. mkw. Centrum dystrybucyjne w Swadzimiu ma usprawnić proces dostaw na wszystkie rynki, na których marka prowadzi sprzedaż i zapewnić zaplecze do dalszej ekspansji.

schedule 28 kwietnia 2022

P3 kupuje hektary pod Wrocławiem

P3 nabyło grunt o powierzchni 29 ha w Kątach Wrocławskich. Nowo zakupiona działka położona jest nieopodal Wrocławia. Planowana jest na niej budowa magazynów o łącznej powierzchni prawie 175 tys. mkw.

schedule 26 kwietnia 2022

MLP Bucharest pełen logistyki

Spółka logistyczna Maracana podpisała umowę dotyczącą zwiększenia powierzchni najmu w centrum MLP Bucharest West. W efekcie wykorzystywana przez firmę przestrzeń wzrosła do ponad 10 tys. mkw., a ponad 22 tys. mkw. powierzchni wybudowanej w I etapie obiektu zostało już w pełni wynajęte.

schedule 26 kwietnia 2022

Logistyk pod Warszawą

Spółka Arteria Logistics, specjalizująca się w rozwiązaniach logistycznych, wynajęła 7,4 tys. mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w Panattoni Park Warsaw North II.

schedule 25 kwietnia 2022

Langowski w Gdańsku razy dwa

Firma Langowski Logistics, specjalizująca się w spedycji oraz logistyce, skonsolidowała i zwiększyła ponad dwukrotnie wynajmowaną w Pomorskim Centrum Logistycznym powierzchnię magazynową do 17,5 tys. mkw.

schedule 25 kwietnia 2022

Logistyk bierze w Goleniowie

7R wybudowało w Goleniowie magazyn dla firmy Fiege, europejskiego operatora logistycznego. Obiekt powstał w formule Build-to-Suit (BTS). Na powierzchni niemal 62,5 tys. mkw. Fiege od końca marca 2022 roku prowadzi międzynarodowe centrum dystrybucji dla firmy z branży e-commerce.

schedule 20 kwietnia 2022

Magazynów coraz więcej

Firma Cushman & Wakefield przeprowadziła analizę ubiegłorocznych trendów w sektorze nieruchomości magazynowych w pięciu krajach regionu Europy Środkowej, obejmującego Czechy, Węgry, Polskę, Rumunię i Słowację. W całym regionie znajduje się ponad 46 mln mkw. powierzchni magazynowej, z czego ponad połowa (prawie 25 mln kw.) w Polsce.

schedule 20 kwietnia 2022

GRL potraja powierzchnię

Global Reach Logistics, międzynarodowy operator 3PL, podpisał umowę najmu na kolejne 26,5 tys. mkw. powierzchni magazynowej w Prologis Park Poznań II. Niespełna rok temu GRL rozpoczęło działalność w Polsce, wynajmując 11,7 tys. mkw. w Prologis Park Poznań.

schedule 20 kwietnia 2022

Business park z refinansowaniem

MLP Group podpisało umowę z bankiem BayernLB (Bayerische Landesbank), w ramach której został udzielony kredyt inwestycyjny w wysokości ponad 19,6 mln euro. Środki przeznaczone zostaną na refinansowanie i finansowanie budowy MLP Business Park Berlin-Ludwigsfelde.

schedule 19 kwietnia 2022

Czechy nie nadążają za popytem

Obecnie w regionie Europy Środkowo-Wschodniej znajduje się ponad 46 mln mkw. powierzchni magazynowo-przemysłowej. Jedna piąta tych zasobów przypada na Czechy, w których w budowie jest w tej chwili 1 mln 112 tys. mkw. Eksperci Cushman & Wakefiled wskazują, że to najlepszy wynik w historii.

Kategorie