EN

Nowości

Budownictwo

Prime wdziewa szaty

schedule 28 kwietnia 2015
Tomasz Szpyt-Grzegórski

POLSKA Firma Warbud – generalny wykonawca biurowca Prime Corporate Center w Warszawie – rozpoczął montaż szklanej elewacji, która zostanie oświetlona światłem LED.

Rynek inwestycyjny i finansowy

Sieć hotelowa B&B poprawia wyniki

schedule 28 kwietnia 2015
Aneta Cichla

EUROPA Grupa hotelowa B&B podsumowała wyniki finansowe za 2014 rok. Łączne obroty sieci osiągnęły wartość 320 mln euro, co stanowi wzrost o 12 proc. w stosunku do 2013 roku.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Zmiana zarządcy w Galerii Katowickiej. Apsys zamiast Neinvera

schedule 28 kwietnia 2015
Aneta Cichla

POLSKA Galeria Katowicka, wspólny projekt Meyer Bergman, Neinver Polska oraz Polskich Kolei Państwowych (PKP), zmienia zarządcę – dowiedział się „Eurobuild CEE” z nieoficjalnego źródła. Firmę Neinver zastąpi Apsys Polska.

Budownictwo

Trzecia inwestycja Petit Forestier w portfelu RD bud

schedule 21 kwietnia 2015
Ewa Andrzejewska

POLSKA RD bud postawi na zlecenie Petit Forestier, firmy z rynku wynajmu pojazdów chłodni, stację serwisową w Dąbrowie, koło Poznania. W ostatnim czasie do użytkowania oddano obiekty w Rudzie Śląskiej oraz w Broniszach, gdzie obecnie zlokalizowana jest główna siedziba Petit Forestier w Polsce.

Style i wnętrza

Meble z dobrą energią

schedule 17 kwietnia 2015
Ewa Andrzejewska

POLSKA Timba to powrót do tradycji prostych form i drewnianych mebli, które promieniują ciepłą, dobrą energią – uważa projektant Tom Lloyd. Nową jakość w aranżacji przestrzeni do pracy zespołowej, czyli stoły, krzesła i stołki z serii Timba zaprojektowane zostały przez londyńskie studio Pearson Lloyd dla austriackiej firmy Bene.

Style i wnętrza

Estetyczne bezpieczeństwo

schedule 21 kwietnia 2015
Anna Pakulniewicz

POLSKA Firma Telenot wprowadziła na rynek linię czujek ruchu comstar Vayo, które łączą w sobie funkcje wykrywania ruchu i ciekawy wygląd.

Budownictwo

Unibep po raz drugi w Mieście Wola

schedule 16 kwietnia 2015
Aneta Cichla

POLSKA Generalnym wykonawcą drugiego etapu osiedla Miasto Wola w Warszawie została firma Unibep, która zbudowała także pierwszą fazę tej inwestycji.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Są pierwsi najemcy Bałtyku

schedule 15 kwietnia 2015
Aneta Cichla

POLSKA KPMG, Grontmij, Porr oraz Oxylion (900 mkw.) to pierwsi najemcy powstającego w Poznaniu budynku biurowego Bałtyk. Firmy wynajęły łącznie 20 proc. oferowanej powierzchni, która wynosi niemal 12,5 tys. mkw.

Rynek inwestycyjny i finansowy

PKP pod rękę z Pocztą Polską

schedule 13 kwietnia 2015
Tomasz Szpyt-Grzegórski

POLSKA Polskie Koleje Państwowe i Poczta Polska podpisały list intencyjny w sprawie współpracy przy zagospodarowaniu nieruchomości w Warszawie i w Gdyni w ramach planowanych projektów deweloperskich.

Powierzchnie magazynowe i produkcyjne

Prologis rozbudowuje kompleks pod Wrocławiem

schedule 13 kwietnia 2015
Tomasz Szpyt-Grzegórski

POLSKA Firma Prologis rozpoczęła budowę magazynu o powierzchni 18,5 tys. mkw. na terenie Prologis Park Wrocław V.

Technologie

Sprzęty domowe same zaopatrzą się w sklepie Amazona

schedule 09 kwietnia 2015
Agata Kłapeć

STANY ZJEDNOCZONE Firma Amazon opracowała rozwiązanie pozwalające dowolnym podłączonym do internetu urządzeniom domowym na samodzielne zamawianie w sieci produktów, które są na wyczerpaniu. Funkcja samoczynnego uzupełniania zapasów w sklepie Amazona – Dash Replenishment Service (DRS) – będzie dostępna dla każdego urządzenia podłączonego do internetu bezpośrednio lub przez proxy.

Budownictwo

Galeria Glogovia ma wykonawcę

schedule 03 kwietnia 2015
Aneta Cichla

POLSKA Galeria Glogovia, którą Grupa Saller chce zbudować przy ulicy Piłsudskiego w Głogowie, zostanie wykonana przez konsorcjum firm: Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego i Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Montażowe KZ.

Rynek inwestycyjny i finansowy

Portfel Griffina bogatszy o łódzki biurowiec

schedule 01 kwietnia 2015
Aneta Cichla

POLSKA Z końcem marca firma Griffin Real Estate sfinalizowała transakcję zakupu biurowca Green Horizon w Łodzi. Budynek przejęty od Skanska Property Poland ma 33 tys. mkw. powierzchni biurowej i jest prawie w całości wynajęty. Gmach został sprzedany za 65 mln euro.

Zielone budownictwo

Magazyny Amazona na zielono

schedule 31 marca 2015
Tomasz Szpyt-Grzegórski

POLSKA Panattoni Europe – deweloper dwóch magazynów Amazona w Polsce – zakończył proces certyfikacji środowiskowej obiektów metodą BREEAM.

Rynek inwestycyjny i finansowy

Sarni Stok zmienił właściciela

schedule 19 marca 2015
Tomasz Szpyt-Grzegórski

POLSKA Union Investment kupił centrum handlowe Sarni Stok w Bielsku-Białej za 85 mln euro.

Hotele

Hotel Podklasztorze z logo Best Western Plus

schedule 16 marca 2015
Aneta Cichla

POLSKA Hotel Podklasztorze, znajdujący się w klasztorze XII-wiecznego Opactwa Cystersów w Sulejowie, dołączy do sieci Best Western pod marką Best Western Plus i nazwą – Best Western Plus Hotel Podklasztorze. Obecnie w obiekcie trwają prace modernizacyjne.

Zarządzanie nieruchomościami

C&W będzie zarządzać Nowym Rynkiem

schedule 13 marca 2015
Aneta Cichla

POLSKA Cushman & Wakefield będzie zarządzać powstającą w Jeleniej Górze galerią handlową Nowy Rynek – wspólną inwestycją TK Development i funduszu inwestycyjnego Heitman.

Technologie

Rozszerzona rzeczywistość wkracza do magazynów

schedule 10 marca 2015
Agata Kłapeć

HOLANDIA DHL przeprowadził w holenderskim magazynie firmy Ricoh testy rozwiązania, które wykorzystuje rzeczywistość rozszerzoną do pomocy personelowi w kompletowaniu przesyłek.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Tarasy Zamkowe przywitały pierwszych klientów

schedule 04 marca 2015
Aneta Cichla

POLSKA W Lublinie zadebiutowało nowe centrum handlowe – Tarasy Zamkowe. Obiekt, którego deweloperem i inwestorem jest austriacka spółka Immofinanz Group, powstał u zbiegu alei Tysiąclecia i alei Unii Lubelskiej. Tarasy Zamkowe to 38 tys. mkw. powierzchni i 150 lokali.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Zielony, sportowy Targówek

schedule 02 marca 2015
Aneta Cichla

POLSKA W kwietniu w parku handlowym Zielony Targówek w Warszawie zostanie otwarty klub fitness CityFit. Nowy najemca zajmie 2,2 tys. mkw. powierzchni.

Pozostałe nowości

Kategorie