EN

Bieg na szczyt Rondo 1

Pokonać schody i… siebie

37 pięter, 836 schodów i 76 nawrotów musieli pokonać ci, którzy zdecydowali, że 15 marca wbiegną na szczyt warszawskiego biurowca Rondo 1. Te liczby nie przestraszyły, wręcz odwrotnie – przyciągnęły ponad 500 amatorów biegania po schodach

W imprezie, oprócz zawodowców i biegaczy górskich, udział wzięło także 38 strażaków. Na szczyt wieżowca, liczącego 192 m wysokości, wbiegali w parach i w pełnym umundurowaniu, które waży co najmniej kilka kilogramów. Wśród panów na co dzień dzielnie gaszących pożary najszybszy okazał się Marcin Ździebło. Drugi na mecie był Paweł Hess, a trzeci – Mateusz Iracki. Bieg na szczyt Rondo 1 jest zaliczany do cyklu Towerrunning World Cup. O zwycięstwo walczyła więc czołówka zawodników: Piotr Łobodziński (Polska) – zwycięzca tej edycji i Lenka Sabikova (Czechy), która w rywalizacji pań zajęła drugie miejsce. Na starcie stawił się także Damian Ziemianin (aktualny mistrz Polski w bieganiu po schodach). Ostatecznie zajął on 10. miejsce. Ponadto swoje umiejętności sprawdzały biegaczki górskie: Anna Ficner (trzecia na mecie w tym roku) i Dominika Wiśniewska-Ulfik – zwyciężczyni tegorocznej edycji Biegu na szczyt Ronda 1. Natomiast branża nieruchomości powinna być dumna z Ewy Madej z JLL, która osiągnęła najlepszy wynik wśród pań (6:41), Katarzyny Kosińskiej (Knight Frank), Eweliny Gronek (Vertigo Property Group), Konrada Szarugi z CBRE, który uzyskał najlepszy czas (5:04), Tomasza Czerniaka (Colliers International), Zbigniew Smyczyńskiego (CBRE), Łukasza Duczkowskiego (Colliers International), Pawła Płuski (Knight Frank) i Wojciecha Jarosa (Vertigo Property Group), którzy ją reprezentowali i nie zawiedli – wszyscy ukończyli bieg z dobrymi czasami.

Na mecie, na ostatnim 37. piętrze, był pot, było zmęczenie i była satysfakcja. Wszyscy pytani mówili, że dla nich to sposób, aby sprawdzić siebie, pokonać słabość i przekroczyć własne granice. W końcu przebiec 836 schody w ponad trzy minuty potrafią tylko najlepsi. Ale każdy, kto stanął na starcie, musiał mieć dobrą kondycję, aby w ogóle ukończyć bieg. A było warto. Nie tylko dla siebie, ale również dla dzieci, podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Organizator – Rondo 1 – przekazał bowiem cały przychód (23,5 tys. zł) z opłat startowych na jej rzecz. Współorganizatorami imprezy byli: Advanced Public Relations i Sport Evolutions.

Bieg na Szczyt Rondo 1 odbył się w randze Grand Prix of Poland, co plasuje go wśród jedenastu najważniejszych imprez w tegorocznym Pucharze Świata w towerrunningu. Warszawski wieżowiec stanął tym samym w jednym szeregu z takimi budynkami jak Empire State Building (Nowy Jork), Stratosphere Tower (Las Vegas), Torch Tower (Doha), Taipei 101 (Taipei), Millenium Tower (Wiedeń) czy Eureka Tower (Melbourne).

Zwycięzcy Biegu na szczyt Rondo 1 w 2014 roku (mężczyźni)

Piotr Łobodziński (Polska) 3:36

Christian Riedl (Niemcy) 3:56

Tomas Celko (Słowacja) 3:59

Zwycięzcy Biegu na szczyt Rondo 1 w 2014 roku (kobiety)

Dominika Wiśniewska-Ulfik (Polska) 4:53

Lenka Sabikova (Czechy) 5:04

Anna Ficner (Polska) 5:39

Kategorie