EN

Gdański Business Center nabrał kształtów

Pierwszy najemca warszawskiego kompleksu biurowego Gdański Business Center – firma SNC-Lavalin – wprowadził się już do ośmiopiętrowego budynku B z pierwszego etapu inwestycji. W jego ramach powstał także szesnastopiętrowy budynek A. Trwają tam ostatnie prace wykończeniowe. Planowany termin oddania go w ręce użytkowników to lipiec 2014 roku. Ta faza przedsięwzięcia została zaprojektowana przez firmę E&L Architects. Inwestycja stanęła u zbiegu ulic Andersa i Inflanckiej.
Poniżej kilka ciekawostek przygotowanych przez dewelopera – firmę HB Reavis.
Elewacja niższego budynku została obłożona 7,2 tys. m piaskowca Teakwood pochodzącego z Indii. To powierzchnia równa boisku piłkarskiemu Stadionu Narodowego. Aby uzyskać odpowiednią jakość i równomierne ułożenie słojów spółka zakupiła 10 tys. mkw. tego kamienia, a do podtrzymania konstrukcji kamiennych płyt zastosowano ważącą 165 ton stalową podkonstrukcję.
Sercem lobby budynku B jest artystycznie wykonana lampa znajdująca się nad ladą recepcji. Została ona zaprojektowana na zamówienie i ręcznie wykonana przez znaną w Europie czeską firmę Lasvit, która zaprojektowała m.in. oświetlenie w londyńskim domu towarowym Harrods. Koszt żyrandola to kilkadziesiąt tysięcy euro.

Również w recepcji budynku A specjalnie zaprojektowano lampy - aż 780 szklanych kul, zawieszonych na różnej wysokości. Autorem projektu lamp jest firma Sipek Team, znana m.in. z projektów dla Karla Lagerfelda, Vitry czy Rosenthala.

Kategorie