EN

Zielona siedziba Ericssona

Ericsson przeniósł swoją polską siedzibę do kompleksu biurowego Park Rozwoju przy ul. Konstruktorskiej na warszawskim Służewcu. Wnętrza i wyposażenie nowego biura zostały zaaranżowane tak, aby sprzyjały „efektywnej pracy w firmie”, oszczędzaniu energii i ochronie środowiska naturalnego. Jednym z czynników decydujących o wyborze nowej siedziby (powierzchnia najmu 3,6 tys. mkw.), była bliskość biur firm będących klientami Ericssona.

Szwedzki gigant telekomunikacyjny zakupił 30 rowerów z widocznym oznakowaniem firmy, aby dojeżdżać nimi do klientów na terenie Mokotowa. – W ten sposób przyczyniamy się do poprawy kiepskiej sytuacji drogowej na Służewcu, ograniczamy zanieczyszczenie środowiska, a przy okazji dbamy o nasze zdrowie. Rowery dostępne są dla pracowników również poza godzinami pracy – nie ma najmniejszego problemu żeby korzystać z nich chociażby podczas dni wolnych od pracy – powiedział Oliver Kanzi, prezes polskiego oddziału Ericssona.

Przy recepcji umieszczona została ściana z żywego mchu – chrobotka reniferowego, który ma nadać wnętrzu naturalny charakter. Samo biuro wyposażone jest w kilkadziesiąt salek, różniących się od siebie wystrojem wnętrza i umeblowaniem. W każdej z nich znajduje się projektor/telewizor do prezentacji materiałów współpracownikom lub klientom. Większość salek objęta jest systemem elektronicznych rezerwacji. W nowej siedzibie Ericssona nie ma natomiast wydzielonych gabinetów. Są za to nieprzypisane do konkretnego pracownika biurka.

Aby zniwelować hałas w całym biurze powstały wydzielone i wygłuszone pomieszczenia, w których bez ograniczeń można oddawać się rozmowom. Z kolei z myślą o pracy koncepcyjnej w kilku miejscach biura zaaranżowano zmywalne ściany. Istotną rolę w życiu firmy odgrywa położony na ostatnim, szóstym piętrze budynku taras, który jest miejscem spotkań pracowników oraz organizacji różnych wydarzeń, np. cyklicznych grilli. Wyposażono go w zestaw mebli do odpoczynku: kanapy, krzesła i leżaki. Rozmowy i spotkania przy kawie można też prowadzić w wydzielonych strefach w biurze, które są wyposażone są w miękkie kanapy.

Architektem złożonego z dwóch budynków kompleksu Park Rozwoju o łącznej powierzchni ok. 32 tys. mkw. jest studio architektoniczne JEMS Architekci. Deweloperem projektu jest Echo Investment.

Kategorie