EN

Mieszkaj i pracuj w Skansenie

POLSKA Hotel Skansen Conference & Spa to nowy obiekt na hotelowo-konferencyjny zlokalizowany w Sierpcu w województwie mazowieckim wybudowany częściowo z budżetu państwa.
Inwestorem i właścicielem nowego obiektu jest Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu i na terenie muzeum został on wybudowany. Umowa z generalnym wykonawcą, firma Skanska, została podpisana 8 października 2013 roku. Zarówno muzeum, jak i hotel są dofinansowane przez Województwo Mazowieckie. Wartość prac wyniosła około 43 mln zł netto. Ta kwota ta zostanie dofinansowana przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego (85 proc. kosztów kwalifikowanych), z budżetu państwa (14 proc. kosztów kwalifikowanych) i budżetu województwa mazowieckiego (1 proc. kosztów kwalifikowanych). Za projekt architektoniczny obiektu odpowiada wyłonione w postępowaniu konkursowym konsorcjum firm: pracownia projektowa Consultor z Poznania i Pracownia Chilli Anity Horowskiej z Tarnowa Podgórnego.
Obiekt oprócz powierzchni hotelowej i konferencyjnej posiada także kompleks SPA oraz salę widowiskową. Architektura budynku nawiązuje do tradycji wsi polskiej. Zabudowania hotelowe wzorowane są na tradycyjnych wiejskich stodołach. Centrum składa się z czterech kondygnacji, w tym jednej podziemnej. Powierzchnia zabudowy wynosić będzie 3,5 tys. mkw., a powierzchnia całkowita – 11,1 tys. mkw. Łączna powierzchnia użytkowa to 8,1 tys. mkw. a kubatura – 51,7 tys. metrów sześciennych. Kompleks składa się z pięciu części, z czego trzy dominujące budynki nawiązują do ludowych tradycji: Woda, Ogień i Sacrum. Budynki zbudowane są z tradycyjnych materiałów takich, jak: drewno, cegła oraz łupek kamienny. Budynki te zostaną połączone zielonymi skarpami, które – w zestawieniu z zachowaną i nowo wprowadzoną roślinnością – stanowić będą naturalne przedłużenie lasu oraz terenu skansenu.
W budynku Woda znajduje się część hotelowo-restauracyjna z pokojami i apartamentami w stylu skandynawskim. Łącznie hotel dysponuje 150 miejscami noclegowymi. Na parterze znajduje się także część rekreacyjna składająca się z zespołu basenów i strefy odnowy biologicznej. Ponadto w ramach kompleksu powstanie kręgielnia, bilard oraz siłownia. W centralnie usytuowanym budynku Ogień znajduje się restauracja, natomiast w budynku Sacrum – część widowiskowo-konferencyjna z salą na 300 osób, która pozwala na organizację konferencji, szkoleń, koncertów czy przedstawień teatralnych. Hotel jest również w pełni przystosowany do pobytu osób niepełnosprawnych.
Muzeum, na terenie którego znajduje się hotel Skansen, to ponad 80 obiektów małej i dużej architektury wiejskiej dziewiętnastowiecznego Mazowsza. Na terenie skansenu powstały zdjęcia m.in. do: „Ogniem i mieczem” Jerzego Hoffmana czy „Pan Tadeusz” Andrzeja Wajdy. Całość obiektu usytuowana jest w bezpośrednim sąsiedztwie skarpy doliny rzeki Skrwy, na terenie o powierzchni 54 ha.

Kategorie