EN

Biurowiec D48 otwarty

Biurowiec D48, pierwszy projekt biurowy Penta Investments w Polsce, został oficjalnie otwarty. W budynku usytuwanym u zbiegu ulic Domaniewskiej i Postępu, oddano do użytku ponad 26 tys. mkw.

Autorem projektu koncepcyjnego i budowlanego biurowca D48 jest biuro Hermanowicz Rewski Architekci (HRA Architekci), natomiast projekt wykonawczy został wykonany przez firmę Epstein. Inwestycja D48 została zrealizowana w systemie „Zarządzanie budową” przez firmę Hill International. Architektura lobby D48 to z kolei projekt studia Robert Majkut Design, którego architekci postawili na zróżnicowanie nastrojów w strefach lobby – od skrajnego minimalizmu do hotelowej przytulności, od elegancji i prostoty surowego materiału po niestandardowe materiały dalece przetworzone. Projekt D48 uzyskał precertyfikat LEED na poziomie Gold, w kategorii LEED Building Design and Construction: Core and Shell Development.

Agentem komercjalizującym biurowiec D48 jest zespół reprezentacji wynajmującego w dziale powierzchni biurowych firmy doradczej Savills.

Projekt D48 otrzymał pozwolenie na budowę w grudniu 2016 roku. Wtedy też rozpoczęły się prace budowlane. W listopadzie 2016 roku osiągnięto stan surowy zamknięty, w sierpniu 2017 roku pozwolenia na użytkowanie.

D48 posiada 11 kondygnacji od strony ulicy Domaniewskiej i osiem kondygnacji od strony ulicy Postępu. Budynek posiada tarasy z widokiem na centrum Warszawy oraz – w obrębie działki – tereny zielone z nowoczesną, małą architekturą oraz patio dedykowane dla przyszłych gości restauracji Warsztat Kulinarny, która będzie otwarta w dni powszednie i weekendy. Wysokości pomieszczeń w świetle to 2,75 m. W obrębie biurowca powstały dwa parkingi – dwukondygnacyjny parking podziemny dla najemców, jak również parking naziemny dla gości, zapewniające łącznie 480 miejsc parkingowych. Dostęp do obu parkingów został zapewniony z dwóch niezależnych wjazdów – od strony ulicy Domaniewskiej i ulicy Postępu. Na obu parkingach znajdą się dedykowane miejsca do ładowania samochodów z napędem elektrycznym. D48 oferuje także zadaszone stojaki na rowery i szatnie z prysznicami dostępne dla najemców budynku, a w obrębie działki również ścieżki rowerowe.

Kategorie