EN

Doskonali jak harley: 18. Doroczny Turniej Golfa Eurobuild CEE

Nie zawiodła ani pogoda, ani uczestnicy. W piątek 28 czerwca już po raz osiemnasty odbył się turniej golfa organizowany przez Eurobuild Conference.

Na polu golfowym w First Warsaw Golf & Country Club w Rajszewie wczesnym rankiem pojawiło się prawie 100 uśmiechniętych i gotowych do walki zawodników. U wejścia do pawilonu golfowego gości witały dwa modele Harleya Davidsona – Road King Special oraz Street Glide Special – jako że producent tych legendarnych jednośladów był jednym z patronów turnieju. Zawodnicy spędzili kilka godzin na polu przy pięknej – słonecznej, ale niezbyt gorącej – aurze.

Turniej w formacie tee off rozpoczął się o godz. 9, uczestnicy wyruszali co 10 minut w czteroosobowych drużynach, a starty odbywały się równorzędnie z dwóch dołków (1 i 8). Ostatni uczestnicy zeszli z pola około godziny 17. W turnieju głównym w konkurencji Stroke Play Brutto zwyciężył Antoni Strzelecki z First Warsaw Golf & Country Club (3.1 J 76). W grupie HCP w konkurencji Strokeplay Netto pierwsze trzy miejsca zajęli Nimrod Tavi (13.4 S 68), Marcin Stefański (13.0 MA 71) i Jerzy Staszowski (17.9 S 71), wszyscy z First Warsaw Golf & Country Club. Z kolei w konkurencji Stableford Netto kolejne miejsca na podium zdobyli Michał Bieńkowski (First Warsaw Golf & Country Club, 21.5 19-30 44), Marcin Karczewski (Golf Park Józefów, 31.1 MA 43) oraz Ian Scattergood (First Warsaw Golf & Country Club). W kategorii Ladies Longest Drive triumfowała Agnieszka Słowik, w Men Longest Drive – Krzysztof Klicki, a Closest To The Pin był Michał Mierzwa.

Komplet zawodników zameldował się również na Akademii Golfa – ponad 20 osób ćwiczyło podstawy gry pod okiem trenera. Także początkujący mieli szansę zdobyć pamiątkowe statuetki: najdalszym uderzeniem (Longest Drive) popisał się Grzegorz Żochowski, a najbardziej precyzyjnym (Closest to The Pin) – Paweł Hołuj.

Nagrody wręczono tradycyjnie podczas wieczornej imprezy, która odbyła się w nadwiślańskim klubie Boathouse. Motywem przewodnim zabawy był wiecznie żywy rock, który został uczczony odpowiednimi strojami oraz muzyką, czyli nieśmiertelnymi coverami granymi na żywo przez zespół KAC. Na miejscu można było też zamówić sobie prawdziwie rockową fryzurę (dzięki fryzjerkom i stylistkom z Denique) lub brodę (od barbera, Damiana Zakrzewskiego). Jak zwykle dużym powodzeniem cieszyła się loteria wizytówkowa, a główną nagrodą (dla kierowców posiadających prawo jazdy kategorii A) był harley na weekend – szczęście uśmiechnęło się do Pavla Šmída (Pavel Šmíd).

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, a także sponsorom i patronom wydarzenia. Sponsorem tytularnym 18. Turnieju Golfa Eurobuild CEE był MBank, brązowym – Spaceplan. Sponsorami nagród były firmy: Komu Group, Golf Masters, Golf Help, City Park, Alan Dąbrowski Academy i Centrum Golfa.

Zapraszamy za rok na kolejny turniej!

Wyniki zmagań

Kategorie