EN

Ósma edycja Poland Business Run

Pobiegłeś, pomogłeś!

9 polskich miast, ponad 27 tys. biegaczy, prawie 2,3 mln zł i pomoc dla 60 osób z niepełnosprawnością ruchową. Tak przedstawia się w liczbach charytatywny bieg Poland Business Run 2019, który odbył się 8 września. Już wiadomo, że dofinansowanych zostanie przynajmniej 49 rehabilitacji, 21 protez kończyn oraz inny sprzęt medyczny.


Rekordowa liczba 27 253 osób zameldowała się na mecie ósmej edycji popularnej sztafety biznesowej. Najwięcej, bo ponad 7 tys. biegaczy wystartowało w Krakowie. Uczestnicy ruszyli w niedzielę, 8 września o 10:30 jednocześnie w 9 miastach, pokonując dystans około 3,8 km na osobę. Oprócz Krakowa, gospodarzami zawodów byli: Warszawa, Łódź, Poznań, Katowice, Gdańsk, Wrocław, Lublin oraz Rzeszów. W inicjatywę co roku angażują się polskie instytucje, firmy i korporacje w roli współorganizatora, sponsora czy partnera. – Zdaje się jakbyśmy dopiero co debiutowali z Warszawa Business Run na terenie w naszego kompleksu Empark, a tymczasem w tym roku byliśmy gospodarzem tego wyjątkowego biegu już po raz czwarty. Tegoroczna deszczowa aura nie odstraszyła biegaczy, którzy licznie stanęli na starcie, by pobiec w szczytnym celu. Sami również wystawiliśmy pięć sztafet reprezentujących naszą markę biurową Myhive, dodatkowo kontrybuując w zbiórce. Współpraca z Fundacją Poland Business Run to dla nas coś wyjątkowego i planujemy ją kontynuować, na różnych płaszczyznach, również w kolejnych latach – podkreśla Przemysław Wardęga, senior PR & marketing manager, Immofinanz, Poland.

Z opłat startowych w całej Polsce zebrano w sumie prawie 2,3 mln zł. Zgromadzone środki pozwolą na dofinansowanie zakupu protez, sprzętu medycznego i ortopedycznego, a także opłacenie rehabilitacji dla co najmniej 60 osób. – Wrocławski team po raz kolejny nie zawiódł i cieszymy się, że znów mogliśmy wesprzeć szczytny cel i pomóc podopiecznym Fundacji Poland Business Run! – podkreśla Anna Patrzyk-Sperzyńska, leasing manager w firmie Knight Frank. A jej koleżanka dodaje. – Pogoda w Warszawie nam nie dopisała w tym roku, ale atmosfera na trasie i doping jak zawsze na 5+. To niesamowite jak ten bieg sztafetowy mobilizuje firmy i pracowników. Od małych rodzinnych firm po globalne organizacje. Udział w Poland Business Run to „must run” września – uważa Iwona Mitros, PR & marketing manager, Knight Frank.

– Tegoroczna edycja Poland Business Run przechodzi do historii jako rekordowa, zarówno pod względem liczby uczestników, jak i zebranych środków – komentuje Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run. – Teraz, kiedy emocje związane z organizacją zawodów już za nami, zajmiemy się kompleksową pomocą beneficjentom biegu – dodaje.
– Tegoroczna edycja Poland Business Run to dla nas wyjątkowe wydarzenie. Naszą firmę reprezentowało 30 zawodników biegnąc w sześciu drużynach na terenie Warszawy, Krakowa i Wrocławia. Nasz warszawski zespół zajął siódme miejsce na prawie 800 drużyn, jesteśmy dumni, że mogliśmy w ten sposób dołożyć swoją cegiełkę do prowadzonych przez Fundację działań wspierających osoby niepełnosprawne – tłumaczy Natalia Wenzławska, associated director, marketing and communictaion, CBRE. Nie zabrakło też przedstawicieli branży budowlanej. – Biegliśmy już po raz drugi, w tym roku wystawiliśmy aż pięć zespołów, które wywalczyły miejsca: 24. miejsce – Mangalia Budimex Team, 102. – Budimex Power, 193. – Budibiegacze, 258. – Budimex Squad i 681. – Budowlanki – podkreślają przedstawiciele Budimeksu. Na mecie zameldowały się także zespoły dziennikarzy, w tym sztafeta Szybkie newski Eurobuildu w składzie: Tomasz Szpyt-Grzegórski (kapitan), Ewa Andrzejewska-Sobieszek, Katarzyna Matejuk, Joanna Kalita oraz Artur Witkowski, której udało się wywalczyć 234. miejsce w Warszawie.

Na cele dobroczynne skierowana została również każda złotówka zebrana dzięki akcji Pomagam Bardziej. W całej Polsce było to łącznie prawie 150 tys. zł. Zespoły, które zgromadziły największą kwotę, otrzymały Żółte Koszulki Lidera zaprojektowane specjalnie na tę okazję przez Roberta Kupisza. Najwięcej pieniędzy, bo prawie 40 tys. zł, zebrały wspólnie dwie drużyny z krakowskiej firmy Leach & Lang.

Fundacja Poland Business Run zapewnia, że jej charytatywna działalność nie zakończy się na biegu – teraz zajmie się pomocą jego beneficjentom. Powołane w Krakowie Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu, specjalizujące się w pomocy osobom po amputacji, przeprowadzi kilkadziesiąt tygodniowych turnusów rehabilitacyjnych z nauką chodu o protezie. Według potrzeb udzielone zostanie także wsparcie psychologa i innych specjalistów.

Jak co roku na biegu nie zabrakło celebrytów i sportowców – w tym roku w evencie wzięli udział m.in. Euzebiusz Smolarek, Barbara Kurdej-Szatan, Mateusz Janicki, Marcin Zacharzewski, Maurycy Popiel, Hiroaki Murakami, a także aktorzy reprezentujący polskie teatry. Promocję inicjatywy wspierali m.in.: Rafał Sonik, Adrianna Palka, Mateusz Mika, zespół Pectus, drużyna Śląsk Wrocław czy kabaret Smile. We wszystkich miastach rozgrzewki poprowadzili trenerzy Fitness Tour.

Najlepsze drużyny Poland Business Run 2019 to: w Warszawie Live Well at Citi 1 – CitiFX Pulse Masters, w Krakowie #AdamCzerwińskiTeam, w Poznaniu Manufaktura Mieszkań, w Katowicach ESAB_1, w Łodzi Widzew Łódź - RAZEM TRENUJEMY SPORT, we Wrocławiu KGHM ZG RUN 1, w Gdańsku A jednak się dało!, w Lublinie lubelskibiegacz.pl TEAM 1, a w Rzeszowie GrupaKetyTeam.

Kategorie