EN

IV Turniej Tenisa Stołowego Eurobuildu i CMT

Wsparcie na sportowym starcie

Prawie 60 zawodników wzięło udział w czwartej edycji Turnieju Tenisa Stołowego dla rynku nieruchomości i budownictwa, organizowanego przez Eurobuild i CMT. Jak zwykle były emocje sportowe i świetna zabawa dla całych rodzin.

Turniej był propozycją aktywnego spędzenia sobotniego przedpołudnia, propozycją – jak się okazało – całkiem trafioną, jako że w hali sportowej przy ul. Siennickiej na warszawskiej Pradze-Południe zameldowało się rano 28 września ponad 100 osób, by aktywnie walczyć o trofea, dopingować zawodników lub po prostu miło i aktywnie spędzić przedpołudnie. Na turnieju pojawiły się rodziny reprezentujące nawet kilka generacji – najmłodsi członkowie mieli zaledwie trzy miesiące, najstarsi… znacznie więcej. Można było spotkać starych, dobrych znajomych z lat poprzednich, bo niepostrzeżenie ukonstytuowała się nieformalna kategoria o nazwie „stali bywalcy turnieju” (niektórzy mieli już nawet do wyrównania rachunki z poprzednich lat i nawet nieraz się udało!). Co także ucieszyło organizatorów, oprócz nazwisk znanych z poprzednich edycji na starcie stanęło wielu nowych amatorów sportowych zmagań. Mieliśmy zatem za stołami pingpongowymi prawdziwą mieszkankę wybuchową.

– Cieszę się, że z roku na rok spotykamy się w coraz liczniejszym gronie. To znak, że tenis stołowy nadal ma się świetnie jako sport rekreacyjny, dżentelmeński i wielopokoleniowy. Liczę na to, że za rok, w piątym, jubileuszowym turnieju będzie nas jeszcze więcej – powiedział otwierając zawody Ferdinand Baggeroer, członek zarządu firmy CMT, głównego organizatora i sponsora zawodów.

W turnieju mogli wziąć udział wyłącznie amatorzy, a rozgrywki zorganizowano w trzech kategoriach: dzieci płci obojga (do 15. roku życia), kobiety oraz mężczyźni (powyżej 15. roku życia). Zacięte i bardzo wyrównane rozgrywki eliminacyjne trwały prawie cztery godziny. Ostatecznie w finale kategorii dziecięcej spotkali się Maksymilian Hyams i Mikołaj Wnuk, z których minimalnie lepszy okazał się ten pierwszy. Trzecie miejsce wśród juniorów zajął Jakub Kapczuk. W kategorii kobiet najwyżej w klasyfikacji dotarły Monika Grabowska-Dziadak i Katarzyna Włodarczyk, po zaciętym starciu finał należał do pani Moniki, zaś na trzecie miejsce podium wskoczyła Anna Pawikowska. Wisienką na torcie było zacięte spotkanie braci Kosteckich w finale mężczyzn – młodość Adama nieznacznie uległa doświadczeniu Filipa, natomiast brąz w tej kategorii zdobył Andrzej Rudnicki.

W przerwach od emocji sportowych kibice mogli skorzystać ze ścianki wspinaczkowej z profesjonalną asystą, z kolei najmłodsi mogli stawiać pierwsze pingpongowe kroki na specjalnych, dziecięcych stołach lub skorzystać z atrakcji przygotowanych przez animatorkę – z malowania buziek, zabaw klockami i ciastoliną. Rzęsiste oklaski zbierali także zawodowi tenisiści, którzy rozegrali mecz pokazowy. Wśród nich był Patryk Chojnowski, indywidualny mistrz Polski seniorów w tenisie stołowym osób niepełnosprawnych, którego karierę CMT wspiera od dwóch lat. Towarzyszył mu również utytułowany Bartosz Such. Zawodnicy zachwycali precyzją i szybkością gry, a także trikami, które zdawały się zaprzeczać prawom fizyki. Swoim doświadczeniem amatorów wspierali także dwaj inni zawodowi tenisiści – Marcin Sankowski i Antoni Witkowski, którzy prowadzili rozgrzewki i gry szkoleniowe, a także udzielali fachowych wskazówek. Trzy zawodniczki będą miały wkrótce jeszcze większą szansę zbliżyć się do mistrzowskiego poziomu – turniej zakończyły z voucherami na bezpłatne lekcje tenisa stołowego u sędziego zawodów, Michała Kwaśniewskiego, ufundowane przez firmę Hit the ball. Ponieważ wysiłek fizyczny (a kibicowanie to też wysiłek!) kosztuje sporo kalorii, na wszystkich czekały zdrowe przekąski i napoje w formie bufetu.

Do zobaczenia za rok na jubileuszowym, piątym już Turnieju Tenisa Stołowego dla rynku nieruchomości i budownictwa, który jak zwykle zorganizują Eurobuild i CMT.

Tomasz Cudowski

Kategorie