EN

W skrócie

GE Capital Golub wynajmuje

Dwie umowy, których przedmiotem jest w sumie nieco ponad 1 tys. mkw., podpisała firma GE Capital Golub Europe, deweloper biurowca International Business Center w Warszawie. Najemcy to spółki Bols oraz R.R. Donnelley Europe. Biurowiec IBC ma 17 tys. mkw. powierzchni do wynajęcia. Do grona firm, które mają w nim swoje siedziby należą m.in. PricewaterhouseCoopers, Eli Lilly i SAAB.

Warszawa: 338 euro rocznie

Londyn, za nim Paryż i Tokio. Tak wygląda czołówka najdroższych miast pod względem cen najmu powierzchni biurowych w najnowszym wydaniu raportu ,Business Space Across the World", przygotowanym przez firmę Cushman & Wakefield Healey & Baker Prawie 1,4 tys. euro wynosi roczny koszt wynajmu jednego mkw. w londyńskiej dzielnicy Mayfair. To prawie o połowę więcej niż w Paryżu (878 euro) i w Tokio (758 euro). Po raz pierwszy w pierwszej dziesiątce najdroższych miast znalazł się Dublin (506 euro), który zajął miejsce Frankfurtu (495 euro). W 202 najlepszych na świecie lokalizacjach biurowych czynsze (stanowiące największą część łącznych kosztów najmu) spadły średnio o 3 proc., co i tak oznacza spadek znacznie mniejszy niż rok wcześniej. Europa Środkowowschodnia, jako region, odnotowała spadek czynszów o 1,2 proc., co było najlepszym wynikiem na całym kontynencie. Najdroższym miastem jest Moskwa (634 euro, 6 miejsce), po niej Warszawa (338, 20), Bukareszt (308, 23), Budapeszt (286, 27) i Praga (270, 32).

Najemcy w budynkach Von der Heyden Group

Kolejne umowy podpisała z najemcami firma Von der Heyden Group, będąca właścicielem m.in. warszawskich budynków Prima Court oraz Liberty Corner. W Liberty Corner pojawi się dwóch nowych najemców: Instituto Valenciano de la Exportacion IVEX oraz Nicolas Neumann Interiors, którzy zajmą w sumie 848 mkw. Do drugiego budynku VDHG, Prima Court, wprowadzą się następujące firmy: BPP Professional Education, HY Investment Polska, Sanchez Computer Associate Polska, DKV Euro Service Polska, Grifols Polska oraz First Public Relation. Zajmą w sumie 1207 mkw.

Nowi najemcy w WTT

Firma farmaceutyczna MSD Polska (Merck Sharp & Dohme Idea Inc.) wynajęła 2860 mkw., czyli trzy piętra, w warszawskim biurowcu Warsaw Trade Tower należącym do Apollo-Rida Poland. W transakcji pośredniczyła agencja Cushman & Wakefield Healey & Baker. Do grona najemców dołączy też firma Nike, która wynajęła ok. 1,2 tys. mkw. Warsaw Trade Tower zlokalizowany jest na warszawskiej Woli, przy skrzyżowaniu ulic Chłodnej i Towarowej. Swoje siedziby mają tam m.in. EMC Corporation oraz KPMG. Obie firmy ostatnio przedłużyły swoje umowy najmu odpowiednio na 524 mkw. i 6 tys. mkw.

Corner Plaza w 2005 r.

Biurowiec Corner Plaza na prestiżowej działce u zbiegu ulic Puławskiej i Narbutta w Warszawie zbuduje spółka Immo-Lux. Firma specjalizowała się dotychczas w renowacji starszych budynków. Corner Plaza ma być gotowy w czerwcu 2005 roku. Inwestorzy zapowiadają, że w budynku znajdą się apartamenty mieszkalne, powierzchnie handlowe, usługowe i biurowe.

Drugi etap Allcon Centrum w Gdańsku

Allcon Centrum Słowackiego II to druga faza inwestycji prowadzonej przez gdyńskiego dewelopera, firmę Allcon Investment. W pięciokondygnacyjnym budynku będzie 6 tys. mkw. powierzchni biurowej i usługowej oraz parking naziemny dla 176 samochodów. Biurowiec zlokalizowany jest przy obwodnicy Trójmiasta. Prace budowlane ruszą w czerwcu br. i mają się zakończyć w styczniu 2005 r. Deweloper finalizuje już rozmowy z najemcą 2 tys. mkw. Koszt przedsięwzięcia szacowany jest na 3,7 mln euro.

Kategorie