EN

Wierzenia, marzenia i rzeczywistość

Od redakcji
Według starych wierzeń w wigilijną noc zwierzęta mówią ludzkim głosem. A gdyby tak rzeczywiście było? Co powiedziałyby zwierzęta ludzi pracujących w branży nieruchomości? Grudzień to wyjątkowy czas, takie jest też grudniowe wydanie magazynu „Eurobuild CEE”. Mamy więc odpowiedź.

Na następnych stronach mogą się Państwo zapoznać z wypowiedziami psów, kotów i konia… Czworonożny przyjaciel jednego z architektów mówi filozoficznie: „Ja cały rok milczę, zanim coś powiem. A Ty?”. Odpowiem w imieniu redakcji – My cały rok mówimy: zadajemy pytania, prowokujemy, szukamy odpowiedzi. A w tym wydaniu pochylamy się m.in. nad parkami rozrywki. W całej Europie to świetnie prosperujące przedsiębiorstwa, a skala zapowiedzianych inwestycji jest imponująca. A w Polsce? Zazwyczaj przygoda związana z parkami rozrywki kończy się na zapowiedziach i spektakularnych bankructwach firm, które chcą je budować. Za to prężnie rozwijają się przaśne dinoparki. No, ale od czegoś trzeba zacząć.
Dużo lepiej radzimy sobie w realizacji marzeń o mieszkaniu w chmurach. W Warszawie dobiega końca budowa dwóch niesamowitych projektów mieszkaniowych. Chodzi o Złotą i Cosmopolitan. Najbliższe miesiące pokażą, czy rzeczywiście marzeniem ludzi z grubym portfelem jest zamieszkanie na 30. piętrze z widokiem na Pałac Kultury i Nauki.
Pochylamy się też nad zatrudnieniem w branży nieruchomości. I?... Spokojnie. Jest dobrze. Specjaliści od rynku pracy twierdzą wręcz, że widzą wyraźne symptomy ożywienia, że branża budzi się z marazmu. To fakt. Od kilku miesięcy jesteśmy zasypywani informacjami o zmianach personalnych w branży. Czasem mogą one dotyczyć nas samych…
Dlatego w tym miejscu żegnam się z Państwem i magazynem „Eurobuild CEE”. Od styczniowego wydania sam stanę się jego czytelnikiem. Biorąc pod uwagę zaangażowanie redakcji w tworzenie kolejnych wydań magazynu i serwisu internetowego, nie mam wątpliwości, że czeka nas wiele ciekawych artykułów. Dziękuję redakcji, czytelnikom i moim rozmówcom za trzy ekscytujące lata.
Na koniec pozostaje życzyć Państwu, aby ten nadchodzący 2014 rok był czasem samych dobrych wiadomości. Wierzymy, że Państwa marzenia mogą się spełnić, zmieniając na lepsze otaczającą nas rzeczywistość.

Kategorie