EN

Druga młodość Mercure

Hotele
POLSKA Choć marka hotelowa Mercure jest już po czterdziestce, jej właściciele dbają, aby nie było po niej widać upływu czasu. Niedawno zakończył się remont dwóch obiektów w Trójmieście: Mercure Gdynia Centrum (dawniej Orbis Gdynia) i Mercure Gdańsk Posejdon (dawniej Orbis Posejdon Gdańsk). Hotele mają dążyć do wzoru tej marki – Mercure Gdańsk Stare Miasto.

Po liftingu

Od pewnego czasu grupa Hotelowa Orbis, która w Europie Środkowo-Wschodniej na mocy umowy z Accorem jest właścicielem i wyłącznym licencjodawcą marki, inwestuje w rebranding swoich obiektów. Jednym z głównych działań w tym obszarze jest remont starszych hoteli i ustandaryzowanie ich oferty poprzez nadanie logo jednej z posiadanych marek. W przypadku trójmiejskich hoteli – Posejdona i Gdyni Centrum – odświeżenie wystroju i remont wnętrz były podstawą przyznania szyldu Mercure. Gdański Posejdon powstał w 1976 roku przy ulicy Kaplicznej, nieopodal morza. – Budynek potrzebował zmian. Wyremontowaliśmy pokoje, korytarze, lobby, sale konferencyjne, część śniadaniową i restauracyjną. Po trwającej trzy miesiące (luty-maj 2015) modernizacji hotel skategoryzowano jako trzygwiazdkowy – powiedział Stanisław Wilgocki, dyrektor hotelu. Mercure Posejdon oferuje 151 pokoi, centrum fitness i wellness obejmujące m.in. kryty basen z iluminacjami świetlnymi, saunę parową i fińską, siłownię oraz pakiety usług kosmetycznych i masaży. Poza tym klienci biznesowi mają do dyspozycji sześć w pełni wyposażonych sal konferencyjnych.

Nie do poznania jest także dawny Orbis Gdynia – hotel legenda. Powstał w 1983 roku i od początku gościł bywalców Festiwalu Filmowego w Gdyni. Dlatego motyw filmu i dodatkowo żeglarstwa jest wiodący w całym obiekcie. W strefach ogólnodostępnych i pokojach dominują obrazy łodzi i żagli, a nazwy sal konferencyjnych zaczerpnięte zostały od klas jachtów. W budynku dostępne są 294 pokoje w różnym standardzie: od apartamentów po pokoje rodzinne oraz 14 sal o łącznej powierzchni 1,4 tys. mkw. W tym czterogwiazdkowym hotelu wyróżnione są pokoje uprzywilejowane – Privilège Rooms oferujące większą przestrzeń i nieco lepsze wyposażenie. Za wzór modelu Mercure podawany jest czterogwiazdkowy obiekt Mercure Gdańsk Stare Miasto. Hotel oferuje 281 pokoi: sześć apartamentów (z widokiem na stocznię bądź Stare Miasto), 182 pokoje jedno- i dwuosobowe, 93 z dwoma pojedynczymi łóżkami, w tym 24 pokoje Privilège. – W obiekcie działa prężna część konferencyjna obejmująca dziewięć klimatyzowanych sal. Największa z nich mieści 250 osób. Goście mogą również korzystać z tarasu zewnętrznego i strefy SPA z częścią fitness – podkreśla Sylwia Gadomska, dyrektor regionu północnego hoteli marki midscale (Mercure/Novotel) oraz dyrektor hotelu Mercure Gdańsk Stare Miasto.

Wino i chleb w Winestone

To, co z pewnością łączy hotele Mercure to nowy typ restauracji – Winestone. Koncept współtworzony był przez Pawła Andersa, szefa tego projektu. Winestone właśnie otrzymał Medal Europejski – wyróżnienie przyznawane przez Business Centre Club, przy wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Honorowym Patronacie Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego z siedzibą w Brukseli. Winestone to pomysł oparty na dwóch elementach. Po pierwsze, kolekcji win (wine) wyselekcjonowanych na podstawie wiedzy i doświadczenia sommelierów, a po drugie dań podawanych na kamiennych deskach (stone). Wystrój restauracji cechuje minimalizm i prostota, dominują kolory fioletowy i czarny w połączeniu z drewnianymi, dużymi stołami i marmurowymi blatami baru. Jeden duży stół nawiązuje do tradycji wspólnego biesiadowania. W Winestone można kupić wszystko na wynos. Planowane jest otwarcie sklepu internetowego.

Trzy gwiazdki i wyżej

Marka hoteli Mercure pojawiła się na rynku w 1973 roku, a dwa lata później została przejęta przez sieć Accor. W Polsce pierwszy hotel Mercure powstał w 1993 roku w Warszawie – Mercure Warszawa Fryderyk Chopin. Dziś nad Wisłą działają 23 obiekty Mercure, a w 53 krajach na całym świecie jest ich 707.

Kategorie