EN

Mayland przebudowuje

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe
POLSKA Piętnastoletnie warszawskie centrum handlowe Fort Wola będzie powiększone do 42 tys. z 30 tys. mkw. W zmodernizowanym budynku centrum handlowego przy ulicy Połczyńskiej 4 otworzy się Ikea, która zajmie prawie 24 tys. mkw. Ikea Wola będzie jedenastym sklepem Ikea w Polsce. Zmieniona zostanie także nazwa Fortu Wola na Galeria na Woli. – Otwarcie trzeciego sklepu w Warszawie to efekt konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju sprzedaży wielokanałowej w Polsce.

Inwestujemy zarówno w sprzedaż mebli przez internet, która już niedługo będzie dostępna na wybranych rynkach, jak również w nowe i istniejące sklepy. Wierzę, że Ikea Wola będzie realizować naszą wizję tworzenia lepszego życia na co dzień dla wielu ludzi – naszych klientów, pracowników, dostawców i lokalnych społeczności – mówi Anna Pawlak-Kuliga, prezes Ikea w Polsce. Pierwszy sklep Ikea w Warszawie powstał w 1990 roku na Ursynowie, a dwa lata później został przeniesiony do centrum miasta. W kolejnych latach otwarto sklepy w Jankach (1993) i na Targówku (2001). Ikea Wola to pierwszy sklep Ikea w Polsce, którego powierzchnia będzie wynajmowana od niezwiązanego z grupą dewelopera i zarządcy obiektów handlowych – firmy Mayland Real Estate. – Planujemy gruntowną przebudowę i rewitalizację 15-letniego obiektu, aby dostosować go do obecnych oczekiwań klientów. Przekształciliśmy stary hipermarket w nowoczesne Centrum Riviera w Gdyni i obecnie realizujemy podobne założenie w krakowskim projekcie Serenada – powiedział Maciej Kiełbicki, dyrektor zarządzający Mayland. Przy współpracy z naszym głównym najemcą – Ikea – stworzymy wyjątkową galerię handlową dla osób zainteresowanych wyposażeniem wnętrz oraz planujących szybkie i wygodne codzienne zakupy. Wierzę, że Galeria na Woli spotka się z ciepłym przyjęciem mieszkańców dzielnicy i całej Warszawy – uzupełnia Maciej Kiełbicki. Jakie jeszcze zmiany przewidziane są w centrum? Po przebudowie klienci zrobią zakupy w pomniejszonym hipermarkecie Auchan (8 tys. mkw., z czego 5 tys. mkw. poświęcono na strefę sprzedaży), będą mieć też do dyspozycji około 40 sklepów w galerii, która zajmie 10 tys. mkw. – Przeniesiemy także wejście główne oraz zmienimy elewację – dodaje Maciej Kiełbicki. Projekt zmian przygotowała pracownia Blue Architektura. Kolejnym krokiem dewelopera ma być drugi etap rozbudowy. Obiekt urośnie o dodatkowe 25-30 tys. mkw.

Ster obrał inny kurs

W międzyczasie Valad Europe oraz Mayland Real Estate podpisały list intencyjny, w którym wyrażają zamiar wspólnej rozbudowy centrum handlowego Ster w Szczecinie. Inwestycja ma być realizowana na działce o powierzchni 8 ha znajdującej się po zachodniej stronie istniejącego kompleksu handlowego przy ul. Ku Słońcu. Dzięki rozbudowie powierzchnia handlowa powiększy się z obecnych 43 tys. do 67,6 tys. mkw. Znajdzie się na niej 160 najemców. Dodatkowe 25 tys. mkw. powierzchni w rozbudowanej galerii zajmie kino i uzupełniające funkcje rozrywkowe, część restauracyjna z 15 lokalami i 400 miejscami siedzącymi oraz 100 lokali przeznaczonych przede wszystkim dla marek modowych. Budowa nowej części centrum rozpocząć się ma w przyszłym roku albo na początku 2018, a jej zakończenie planowane jest na jesień 2019 roku. Deweloperem przedsięwzięcia będzie Mayland. Koszt prac oszacowano na 50 mln euro. Teren, na którym powstanie inwestycja jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Centrum handlowe Ster w Szczecinie oddano do użytku w 1999 roku. W skład kompleksu handlowego połączonego wspólnym parkingiem wchodzi galeria handlowa z hipermarketem spożywczym Bi1, który zastąpił Auchan, oraz sklepami takich marek, jak: GoSport, RTV Euro AGD, Empik, Smyk, Sephora, CCC, New Yorker, Rossmann, KFC – łącznie 60 lokali handlowych i usługowych. Obok galerii znajdują się park handlowy z Castoramą, Statoil, stacją obsługi Feu Vert i McDonald’s. Dwa lata temu obiekt został odnowiony.


Kategorie