EN

Królowa ukoronowana

Temat numeru
Pokonała wrocławską Magnolię Park i gdyńską Rivierę – Galeria Korona Kielce z Kielc głosami najemców zdobyła tytuł Centrum Handlowego Roku 2017 w konkursie Eurobuild Awards 2017. Ranking, przeprowadzony przez firmę badawczą Millward Brown, obejmował 29 centrów handlowych w Polsce, które ich najemcy oceniali, odpowiadając na 33 pytania

To nie pierwsze zwycięstwo Galerii Korona Kielce w konkursie Eurobuild Awards. Obiekt otrzymał wyróżnienie najemców także w 2015 roku. Wówczas także Michał Góźdź, jej dotychczasowy dyrektor zarządzający, okazał się w ocenie najemców najlepszym menedżerem centrum handlowego. Dziś ponownie obiekt świętuje bardzo ważne wyróżnienie, bo przyznawane przez sieci handlowe. Przedstawiciele najemców dali galerii najwyższe noty w ośmiu kategoriach: satysfakcji z obecności najemców kluczowych (ex aequo z Manufakturą), zadowolenia z architektury zewnętrznej (ex aequo z Manufakturą), oznakowania galerii, przychodów względem wysokości czynszu, opłat serwisowych i sposobu ich naliczania, zadowolenia z obsługi obiektu oraz działalności sklepu w centrum na tle innych lokalizacji. Wszyscy przedstawiciele sieci handlowych prowadzących sklep w obiekcie i biorących udział w ankiecie odpowiedzieli twierdząco na pytanie, czy ponownie otworzyliby salon w Koronie Kielce. – W Galerii Korona Kielce podchodzimy indywidualnie do potrzeb każdego klienta. Oferta 150 sklepów sprawia, że każdy klient znajdzie coś dla siebie. Działania prowadzone przez Galerię Korona Kielce w ostatnich pięciu latach pokazują, że kieleckie centrum handlowe doskonale rozumie i zna najnowsze trendy oraz oczekiwania swoich klientów – realizuje odważne i kreatywne projekty oraz wzbogaca swoją ofertę handlowo-usługową o nowe marki – twierdzi Michał Góźdź.

Pięć lat na rynku

W tym roku mija pięć lat od otwarcia Galerii Korona Kielce. – Przez te wszystkie lata nasz śródmiejski projekt zyskał uznanie klientów, co potwierdza coroczny wzrost odwiedzalności naszego centrum – mówi Michał Góźdź. Dyrekcja obiektu nie spoczywa jednak na laurach, a stara się jak najlepiej dopasować do oczekiwań i potrzeb konsumentów. W tym roku część najemców postanowiła otworzyć swoje salony w najnowszych aranżacjach. W powiększonych i nowych lokalizacjach działają, stworzone według najnowszego konceptu, sklepy grupy LPP: Reserved, Cropp, House, Mohito, Sinsay. Ponadto marka CCC otworzyła powiększony lokal w najnowszej aranżacji marki w Europie. Do grona najemców Galerii Korona Kielce dołączyły także inne firmy: Ochnik, Home&You. Poza tym obiekt może pochwalić się sporą liczbą sklepów, które są jedynymi lokalami danych marek w mieście czy regionie. – Wśród naszych najemców znajdują się jedyne w województwie świętokrzyskim salony m.in. Pandory, Yes, Tommy Hilfiger, By o la la…! czy Smyk Mega Store – dedykowany centrom handlowym w najlepszych lokalizacjach – dodaje Michał Góźdź.

Podążając za trendami

Rynek handlowy jest nastawiony obecnie na wzmacnianie stref gastronomicznych. Tak dzieje się również w Galerii Korona Kielce. W obiekcie rozbudowano część restauracyjną. Otwarta została Kuchnia Marché w formie restauracji. Do grona najemców dołączyła także sieć Amrest, która otworzyła lokal pod szyldem Pizza Hut Delux. Ofertę tworzą również: Olimp, KFC, McDonald’s, Tutti Santi, Pierogowa Uczta, Sevi Kebab, Silver Dragon, Subway. Klienci mają do dyspozycji także kawiarnie: Casablanca, Coffee Land, Grycan, So Coffee. Obiekt postawił też na rozrywkę. Można tu odwiedzić największe w regionie Multikino z dziewięcioma salami, klub Jatomi Fitness w koncepcie premium z basenem, klub squasha oraz bawialnię dla dzieci Czary Mary. Galeria Korona Kielce jest również obecna na Facebooku, gdzie obserwuje ją ponad 25 tys. osób.

Galeria Korona Kielce
• Rozpoczęcie budowy: jesień 2010
• Otwarcie: maj 2012 roku
• Powierzchnia: 93 tys. mkw. (całkowita), 37 tys. mkw. (najmu)
• Najemcy: Piotr i Paweł, H&M, Massimo Dutti, Reserved, Szachownica, TXM, Pepco, Empik, Deichmann, Ryłko, Martes Sport, Multikino, KFC, McDonald’s.
• Zarządca: Cuprum Arena Galeria Lubińska
• Deweloper: Cuprum Arena Galeria Lubińska
• Właściciel: Cuprum Arena Galeria Lubińska

Wydanie 1 (227) styczeń 2018

Więcej w tym wydaniu arrow_forward

Kategorie