EN

Triathlon biznesu

Wydarzenia
W części sportowej gdańskiego kompleksu biurowego Alchemia odbyły się po raz czwarty zawody triathlonowe pod dachem, czyli Torus Triathlon In Da House. W tym roku Torus, organizator imprezy i deweloper Alchemii, postawił na „biznes”

W sztafecie drużyn TTIDH wzięło udział 37 drużyn, w sumie 121 zawodników. Rywalizacja toczyła się na sprinterskim dystansie (750 metrów do przepłynięcia w basenie, 20 km do przejechania na rowerze wpiętym w trenażer oraz 5 km do przebiegnięcia na bieżni elektrycznej). Po trzech turach sztafet firmowych można było podziwiać rywalizację kilkunastu zawodowców. Cały dochód z opłat wpisowych przeznaczony został na wsparcie Fundacji Hospicjum Pomorze Dzieciom. – Wspólnie z Fundacją Jeppesena udało się też rozwinąć w tym roku formułę celu charytatywnego i wesprzeć działania Fundacji Hospicjum Pomorze Dzieciom – mówi Monika Brzozowska z firmy Torus będącej organizatorem zawodów TTIDH. W tym roku zmieniono nieco formułę zawodów, także spotkanie wieczorne przybrało bardziej biznesowy charakter. – Do rywalizacji i wspólnej integracji zaprosiliśmy nie tylko najemców Alchemii, ale także szerokie grono firm działających w Trójmieście, a nawet ogólnopolsko. Impreza staje się więc płaszczyzną integracji, zawierania nowych znajomości i połączeń biznesowych między uczestnikami – wiemy to z doświadczenia, że przypadkowe spotkania na tego typu wydarzeniach często owocują ciekawymi projektami w przyszłości – powiedział nam Marek Paliświat, wiceprezes firmy Torus. – W następnym roku chcemy, by w imprezie wzięło udział jeszcze więcej firm – zwłaszcza spoza Trójmiasta – by na stałe wpisała się w kalendarz aktywności szerokiego środowiska branży nieruchomości. Na pewno będziemy testować, ile drużyn maksymalnie może wziąć udział w Torus Triathlon In Da House – dodał Marek Paliświat.

W sztafecie wygrała drużyna Fundacji Jeppesena w składzie: Katarzyna Przybyła, Michał Twarowski, Kamil Wołoszyk. Zwycięzcy ukończyli sztafetę w 1 godzinę 8 minut i 50 sekund. Drugie miejsce zajęła drużyna Lufthansa Systems Poland Active! W składzie: Małgorzata Dziedzic, Paweł Pieciukiewicz, Grzegorz Sprengel. Ich czas to 01:11:42. Trzecie miejsce zajęli gospodarze. Torus Squad (Andrzej Ossowski, Paweł Gołębicki, Monika Brzozowska) zakończył swoją sztafetę w czasie 01:12:57. – Sztafety biznesowe wprowadziliśmy w ubiegłorocznej edycji, przymierzając się do nowej formuły zawodów TTIDH. Okazało się to świetnym polem integracji ludzi – pracowników firm, dużo więcej osób mogło też uczestniczyć w rywalizacji, przybyło także kibiców. Połączyliśmy więc mocno sport z biznesem, czyli środowiskiem, z którym pracujemy na co dzień – powiedział nam wiceprezes Torusa. – Naszym celem jest niewątpliwie rozwój marki tych zawodów, zwiększanie liczby uczestników, a co za tym idzie jeszcze większe wsparcie celu charytatywnego zawodów – mówi Marek Paliświat, wiceprezes spółki Torus.

Wydanie 4 (229) kwiecień 2018

Więcej w tym wydaniu arrow_forward

Kategorie