EN

Gdzie jeden upada, tam drugi korzysta

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe
POLSKA Na początku 2018 roku spółka Pure Health & Fitness, właściciel sieci klubów Jatomi Fitness, ogłosiła zakończenie działalności w Polsce. Wówczas była obecna w 37 centrach handlowych w całym kraju. Jak mówił Trevor Brennan, CEO w Jatomi Fitness, sieć omawiała z właścicielami centrów handlowych oraz innymi operatorami fitness możliwości renegocjacji umów najmu. To w dużej części się udało – inne kluby przejmują lokalizacje po Jatomi, często przyspieszając w ten sposób ekspansję własnych marek.

Zdrofit korzysta

Zdrofit wzmocni ofertę rozrywkową trzech obiektów: Atrium Promenada w Warszawie, Atrium Koszalin i Atrium Mosty w Płocku. Wszystkie nowe kluby sieci Zdrofit zostaną otwarte w centrach Atrium w maju. – Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, zadbaliśmy o to, aby mieli możliwość korzystania z klubów fitness zlokalizowanych w naszych centrach. Mamy świadomość tego, że w dzisiejszych czasach stały dostęp do oferty sportowo-rekreacyjnej jest istotny i zapewniamy, iż już wkrótce kluby fitness Zdrofit otworzą swoje podwoje dla naszych wspólnych klientów – mówi Marta Hamarowicz, dyrektor Działu Najmu w Atrium Poland Real Estate Management. Poza tym Zdrofit otworzy dwa kluby, także w lokalizacjach po Jatomi, o łącznej powierzchni 3,7 tys. mkw. w centrach z portfela EPP. Sieć wynajmie 1,7 tys. mkw. we Wzorcowni Włocławek oraz 1,9 tys. mkw. w Galerii Echo w Kielcach. Na początku roku Zdrofit przejął lokalizacje Jatomi w centrum Renova na warszawskim Targówku, w galerii Mazovia w Płocku oraz galerii Korona w Kielcach. Firma ma w planach otwarcie kolejnych kilkunastu klubów oraz dynamiczne wyjście poza stolicę. Jak zapowiada, otwarcie klubów w Kielcach i Włocławku to dopiero pierwszy krok ekspansji. Warszawska sieć potwierdza to, wynajmując lokale także w biurowcu Bobrowiecka 8 na warszawskim Dolnym Mokotowie. Lokal znajdzie się na pierwszym piętrze budynku. Jego otwarcie zaplanowano na trzeci kwartał 2018.

CityFit, Calypso i inni

Kolejnymi sieciami, które zdecydowały się na ekspansję poprzez przejęcie lokalizacji po Jatomi, są ogólnopolskie CityFit i Calypso oraz mniejsze, rozwijające dopiero biznes. CityFit podpisał umowę z poznańską galerią Pestka, pierwszy w tym mieście klub polskiej sieci fitness zostanie otwarty w drugiej połowie roku. – Otwarcie klubu w Poznaniu było jednym z naszych tegorocznych celów strategicznych, klub o powierzchni blisko 2,2 tys. mkw. będzie dostępny 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu – mówi Piotr Szymoński, dyrektor ekspansji CityFit. Sieć ma obecnie 15 klubów w całej Polsce i podpisuje umowy na kolejne lokalizacje. CityFit to polska sieć klubów fitness, która oferuje pełen komfort ćwiczeń bez konieczności zawierania długoterminowych umów.

Z kolei w maju sieć klubów sportowych Calypso Fitness otworzy dwa kluby w centrach handlowo-biurowych należących do rumuńskiego inwestora firmy Globalworth, dawniej Griffin Premium RE. W katowickim Supersamie Calypso wynajęło 1,85 tys. mkw., a we wrocławskiej Renomie – blisko 1,7 tys. mkw. – Nasz nowy najemca zajmie miejsce wcześniejszego operatora fitness, doskonale uzupełniając zróżnicowaną ofertę naszych centrów. Fani aktywności fizycznej znajdą tu doświadczoną kadrę i dobry sprzęt w najlepszych punktach miast. Po treningu będą mogli spokojnie zrobić zakupy, zjeść czy napić się kawy w kilkunastu restauracjach oraz punktach gastronomicznych Renomy i Supersamu – komentuje Edyta Bobek, dyrektor działu wynajmu powierzchni handlowych w Globalworth. Calypso Fitness dysponuje siecią 47 klubów w 20 miastach Polski i posiada kadrę ponad 900 wykwalifikowanych trenerów. Natomiast w centrum handlowym Forum w Gliwicach w miejsce klubu fitness Jatomi pojawi się nowy operator – My Fitness Place. Klub zacznie działać w maju na powierzchni 1,3 tys. mkw. W lokalu znajdzie się osiem stref aktywności, a także 200-metrowa sala fitness. My Fitness Place prowadzi placówki także w: Zabrzu, Sosnowcu, Opolu, Bielsku-Białej i Krakowie. Natomiast poznańska Malta pozyskała Saturn Fitness, który zajął 2,5 tys. mkw. na drugim piętrze obiektu i, według zapewnień przedstawicieli sieci, będzie to druga, obok klubu w Krakowie, największa placówka w Polsce. W Galerii Malta klub zaoferuje przestrzeń podzieloną na strefy: funkcjonalną, wolnych ciężarów, cardio, maszyn półwolnych oraz trzy studia do ćwiczeń grupowych.

Kategorie