EN

Ghelamco zapełnia

Biura i projekty wielofunkcyjne
POLSKA Warta została strategicznym najemcą biurowca Warsaw Unit. Firma zajmie niemal 20 tys. mkw. powierzchni biurowej, czyli 11 najwyższych biurowych pięter budynku.

Umowę podpisano na 10 lat. Jest jedną z największych umów najmu podpisanych w ostatnich latach na stołecznym rynku biurowym. Podczas negocjacji Ghelamco wspierała firma JLL. Warsaw Unit to najnowszy projekt firmy Ghelamco. Ponad 200-metrowy wieżowiec położony przy rondzie Daszyńskiego 1 zapewni najemcom około 57 tys. mkw. powierzchni biurowej na 45 piętrach. W projekcie zmiany siedziby Warta wspierana jest przez firmę doradczą CBRE oraz kancelarię Hogan Lovells. W holu głównym zostanie zlokalizowana wyodrębniona recepcja Warty, a na szczycie budynku znajdzie się logotyp firmy. Planowane ukończenie inwestycji to początek 2021 roku. – W nowej siedzibie skupimy zespół Warty pracujący obecnie w trzech różnych miejscach Warszawy. To ważna zmiana dla działalności naszej firmy, która wraz z optymalnym układem funkcjonalnym budynku pozwoli nam na istotną modyfikację kultury organizacyjnej i efektywniejsze wykorzystanie potencjału naszych znakomitych specjalistów – mówi Jarosław Parkot, prezes zarządu Warty.

The Warsaw Hub na bank

Natomiast w drugiej połowie 2020 roku Getin Noble Bank przeniesie swoją siedzibę do kompleksu The Warsaw Hub. Umowa pomiędzy Getin Noble Bank a deweloperem obiektu, firmą Ghelamco Poland, została podpisana na siedem lat. Getin Noble Bank przeprowadzi się do budynku C, gdzie zajmie blisko 18,5 tys. mkw. powierzchni. W transakcji pośredniczyła firma doradcza JLL, która jest wyłącznym agentem odpowiedzialnym za wynajem powierzchni biurowej, handlowej i usługowej w The Warsaw Hub. Najemcę reprezentowała firma doradcza CBRE. Poza bankiem w kompleksie The Warsaw Hub znajdzie się m.in. centrum usług biznesowych Standard Chartered, dwa hotele: Crowne Plaza i Holiday Inn Express, centrum współpracy startupów i korporacji The Heart Warsaw, supermarket Biedronka, klub fitness Zdrofit, drogeria Rossmann oraz restauracje McDonald’s i Olimp. Obecnie ponad połowa powierzchni inwestycji jest skomercjalizowana. The Warsaw Hub to kompleks wieżowców, który powstaje przy rondzie Daszyńskiego na warszawskiej Woli. Będzie się składał z trzech budynków: 86-metrowego obiektu hotelowego oraz dwóch 130-metrowych wież biurowych, które połączy wspólne pięciokondygnacyjne podium.

Finisz w Krakowie

Tymczasem w Krakowie zakończyła się budowa biurowca .Big firmy Ghelamco Poland. Budynek zrealizował Budimex. Powierzchnia użytkowa wynosi 10 tys. mkw. Budowa biurowca .Big rozpoczęła się w lipcu 2017 roku i trwała 15 miesięcy do uzyskania pozwolenia na użytkowanie. Całość budowy, łącznie z wykonywaniem powierzchni fit out, zakończona została w 2019 roku. Kubatura inwestycji to ponad 73 tys. m sześc., a jej powierzchnia użytkowa sięga 10 tys. mkw. Budynek zlokalizowany jest w Krakowie, u zbiegu ulic Kapelanka i gen. B. Zielińskiego. Posiada cztery kondygnacje naziemne. Parter zostanie poświęcony części usługowej. Budynek ma dwupoziomowy garaż podziemny. Został wybudowany w systemie BREEAM, co oznacza, że zarówno na poziomie projektu, jak i wykonania, inwestycja została poddana surowej ocenie pod względem jej wpływu na środowisko. Głównym najemcą gotowej inwestycji jest Bank State Street, który zajął cztery piętra. ν

Wydanie 7 (242) lipiec 2019

Więcej w tym wydaniu arrow_forward

Kategorie