EN

Przyjemnie o biznesie

Wydarzenia
Ponad 70 osób przybyło na lunch zorganizowany przez CPI Property Group, podczas którego czeski inwestor przedstawił swoje portfolio

Spotkanie dla doradców z rynku nieruchomości, w tym agentów Nuvalu, ktorzy odpowiadają za komercjalizację budynków Prosta 69 oraz Atrium Centrum z portfela CPI, odbyło się włąśnie w warszawskim biurowcu Atrium Centrum. W sumie portfel ten wart jest blisko 8 mld euro. – Możemy się pochwalić m.in. pierwszym miejscem wśród właścicieli nieruchomości w Czechach, a także wśród właścicieli biur w Berlinie – powiedział podczas prezentacji otwierającej Marcin Mędrzycki, menadżer aktywów biurowych CPI Poland. W skład portfela firmy wchodzą zarówno obiekty biurowe, handlowe, mieszkalne, jak i hotele. Około 78 proc. nieruchomości znajduje się w Czechach i Niemczech – reszta w Polsce i na Węgrzech. – Właściciele kładą bardzo duży nacisk na aktywne zarządzanie nieruchomościami. Ja mam przyjemność wykonywać to zadanie i między innymi dlatego odbywa się dzisiejsze spotkanie – powiedział Marcin Mędrzycki.

CPI ma obecnie 15 nieruchomości w Polsce, z czego pięć biurowych w Warszawie. O tych ostatnich mówiła w drugiej części prezentacji Kamila Borkowska, menadżer w CPI Poland, odpowiedzialna za wynajem biur. – Naszym celem jest powiększanie się. Nabywanie nieruchomości – powiedziała Kamila Borkowska. Inwestor interesuje się dobrze położonymi obiektami, które już mają ugruntowaną pozycję na rynku. Co mogło zwrócić uwagę w prezentacji, to rzeczywiście niestrudzona praca zarządców. W większości przedstawionych nieruchomości biurowych w Warszawie planowane są lub niedawno zostały przeprowadzone remonty. – Prosta 69 to budynek położony przy metrze Rondo Daszyńskiego. Dwie mocne cechy tego budynku to świetna lokalizacja i niski czynsz, a to już połowa sukcesu – zachwalała obiekt Kamila Borkowska. W warszawskim portfelu inwestora są także dwa bliźniacze budynki – Atrium Plaza i Atrium Centrum w al. Jana Pawła II oraz perła w koronie – Central Tower (dawniej Orco Tower) w pobliżu Dworca Centralnego przy Al. Jerozolimskich, gdzie mieści się m.in. centrala CPI. – Z tego budynku możemy codziennie podziwiać, jak zmienia się Warszawa. Jesteśmy w samym środku tych zmian – powiedziała Kamila Borkowska. Spotkanie zakończyło się lunchem i rozmowami kuluarowymi pomiędzy przedstawicielami CPI i zebranymi na spotkaniu agentami. – Bardzo liczę na współpracę z państwem i zawsze odbieram telefony lub oddzwaniam. Jestem do państwa dyspozycji – powiedziała na zakończenie spotkania Kamila Borkowska.

Kategorie