EN

Skanska zapełnia

Trends
POLSKA/CZECHY Uniwersytet Coventry otworzył filię we Wrocławiu. Uczelnia zajmie dwa piętra w kompleksie Centrum Południe realizowanym przez firmę Skanska. Prace nad wyposażeniem budynku kampusu w udogodnienia dla studentów rozpoczęły się w styczniu tego roku i zostaną zakończone pod koniec czerwca.

Uruchomienie filii zaplanowano na lato. Kampus przyjmie pierwszych studentów we wrześniu. Początkowo oddział będzie oferował programy licencjackie z zakresu technologii cyfrowej, zarządzania przedsiębiorstwem i bezpieczeństwa cybernetycznego, czwarty kurs – zarządzanie lotnictwem – jest obecnie w fazie rozwoju. Programy zostały wybrane we współpracy z lokalnymi przedsiębiorstwami i Miastem Wrocław. W pierwszym roku działalności kampus planuje rekrutację około 160 studentów – Lokalizacja przylega do Sky Tower i jest idealnym miejscem dla naszych studentów. Jakość budynków pozwala nam oferować wysokiej jakości edukację. Nie mogę się doczekać uruchomienia kampusu i powitania nowych studentów we wrześniu 2020 roku – komentuje John Dishman, kanclerz i wiceprezes CU Group, Coventry University. – Z przyjemnością witamy Coventry University, który jest bardzo szanowany i wysoko oceniany przez studentów. Jest to wyjątkowa sytuacja, gdy uczelnia zagraniczna otwiera swój oddział w Polsce. Nasza współpraca jest dowodem na to, że jesteśmy w stanie zapewnić innowacyjne i wygodne warunki pracy dla najemców z różnych sektorów. Centrum Południe, niebawem jako pierwszy biurowiec z certyfikatem Well we Wrocławiu, koncentruje się na poprawie komfortu użytkowników – dodaje Marek Stasieńko, regionalny dyrektor ds. wynajmu w firmie Skanska. – Jestem pewna, że działalność Uniwersytetu Coventry we Wrocławiu dodatkowo wzmocni pozycję miasta zarówno w kraju, jak i w Europie – podsumowuje Anna Patrzyk-Sperzyńska, menedżer ds. leasingu Knight Frank we Wrocławiu. W tym samym kompleksie realizowanym przez Skanskę 1359 mkw. powierzchni biurowej wynajęła firma Timocom, działająca w sektorze TSL. Nowemu najemcy przy transakcji doradzała agencja CRE Property. Inwestycja obejmuje 85 tys. mkw., z czego w fazie pierwszej jest to 27 537 mkw., 15 kondygnacji naziemnych i dwie podziemne. Przewidywany termin oddania do użytku tego etapu przypada na trzeci kwartał 2020 roku. Centrum Południe będzie zlokalizowane przy jednej z głównych arterii komunikacyjnych Wrocławia – ulicy Powstańców Śląskich.

Nowy Rynek z nowym najemcą

Firma Rockwool, specjalizująca się w produkcji wełny mineralnej, to kolejny najemca poznańskiego kompleksu biurowego Nowy Rynek. Firma zajmie około 6 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej w powstającym właśnie trzecim budynku kompleksu. W procesie poszukiwania lokalizacji, negocjowania warunków umowy oraz przygotowania długoterminowej strategii najmu firmie Rockwool doradzali eksperci JLL. Deweloper, firma Skanska, zaprezentował też nowe wizualizacje Nowego Rynku D. Powierzchnia całkowita budynku to około 39 tys. mkw. Zakończenie prac zaplanowano na drugi kwartał 2021 roku. Docelowo poznański kompleks będzie się składał z pięciu budynków, a jego całkowita powierzchnia użytkowa wyniesie 100 tys. mkw. Trzeci obiekt jest w budowie, kolejne dwa – w fazie projektowania. Projekt przygotowała pracownia Medusa Group. W czerwcu 2019 roku Skanska sfinalizowała sprzedaż pierwszego biurowca Nowego Rynku, Franklin Templeton Investments zapłacił za niego 73 mln euro.

Parkview na 80 procent

Skanska wynajęła powierzchnię dwóm najemcom inwestycji biurowej Parkview w praskiej dzielnicy Pankrác. Na dwa miesiące przed zakończeniem inwestycja jest wynajęta w 80 proc. Najemca z branży IT wynajął 2,5 tys. mkw. powierzchni, a firma konsultingowa zajęła około 5 tys. mkw. Nowi najemcy dołączają do IWG, która wynajęła dla swojej marki coworkingowej Spaces około 4 tys. mkw.

Kategorie