EN

Warto rozmawiać, najlepiej na żywo

Od redakcji
Co widzicie za Waszymi oknami? Bo za redakcyjnymi panuje piękna, złota, ciepła jesień. Idealna pora roku, by rozkwitać. No, skoro wiosną się nie udało…

Październikowe wydanie Eurobuildu zaczynamy od „small talków”, które zyskują coraz większą rzeszę zwolenników. A to dopiero rozgrzewka przed dwoma obszerniejszymi wywiadami: najpierw Savills IM mówi nam o swoich planach inwestycyjnych, a zaraz potem Cresa wkłada kij w mrowisko, definiując na nowo określenie „firma doradcza”. Liczymy na ożywioną dyskusję i chętnie opublikujemy odmienne opinie. Jacyś chętni?

Dalej natkniecie się na kolejną kontrowersyjną kwestię, choć tu akurat branża mówi jednym głosem: potrzebny jest powrót niedziel handlowych! Byłaby to nieoceniona pomoc dla centrów handlowych i ich klientów, którzy nadal liżą rany po lockdownie. Wydaje się jednak, że intensywność starań branży rośnie proporcjonalnie do spadku zainteresowania tą kwestią ze strony rządzących. Ale pamiętajmy, że kropla drąży skałę, więc dolejmy swoje krople do tego strumienia.

Zapraszamy też do działu sportowego Eurobuildu. Na początek analizujemy infrastrukturę rowerową w biurowcach, a o plusach i minusach podróżowania do pracy na dwóch kółkach mówią nam praktycy-cykliści. Mamy też wspomnienie wrześniowych turniejów Eurobuildu: tenisowego i golfowego – spróbujcie znaleźć się na zdjęciach. A na koniec nasz dzielny felietonista podzieli się wrażeniami z pustych trybun zawodów sportowych. I nawet uda mu się nie użyć słowa na „C”. No, prawie…

Zapewniam, że w dobry humor wprowadzi Was dodatek magazynowy, który dołączamy do tego wydania. Liczymy na to, że znakomita kondycja branży będzie dobrym prognostykiem dla pozostałych sektorów, a bezprecedensowy boom odbije się korzystnie na rocznych wynikach całego rynku inwestycyjnego. Pierwsze jaskółki dobrych wieści będziemy mieli na tegorocznych, hybrydowych targach Expo Real, które ruszają wkrótce, a nasz magazyn już jest w drodze do Monachium.

A na sam koniec proszę Szanownych Czytelników o zwrócenie uwagi na dwie autopromocje w tym numerze – wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że wkrótce spotkamy się twarzą w twarz na Dorocznej Konferencji Eurobuildu, a niedługo potem – na Gali Eurobuild Awards! Ruszyły nominacje, więc jak zwykle liczymy na powszechny i aktywny udział Was wszystkich w konkursie!

Do zobaczenia na żywo!

Kategorie