EN

Plac Unii nie tylko od święta

Small talk
W ramach planowanej modernizacji, która obejmie przede wszystkim poziom +1, warszawski Plac Unii zyska dodatkową powierzchnię biurową typu flex – ponad 5 tys. mkw. – zapowiada Bogda Korolczuk, senior associate – Asset Management, Invesco Real Estate:

Tomasz Cudowski: Rozpoczyna się kolejny etap w życiu warszawskiego projektu Plac Unii. Czym tym razem zamierzacie zaskoczyć?

Bogda Korolczuk: Rynek nieruchomości nie lubi stagnacji i w życiu każdego obiektu przychodzi moment, w którym musi on przejść modernizację. Plac Unii to projekt wielofunkcyjny w pełnym znaczeniu tego słowa, z szeroko rozwiniętą powierzchnią handlową, co wciąż wyróżnia go na tle innych obiektów w stolicy. W ramach modernizacji z końcem 2021 roku kompleks zaoferuje dodatkowe 5 tys. mkw. nowoczesnej i ekologicznej powierzchni biurowej. Z kolei skoncentrowanie części retail na dwóch poziomach sprawi, że zakupy staną się przyjemniejsze, wygodniejsze i pozwolą zaoszczędzić więcej czasu.

Czy wobec tego zmieni się charakter całego obiektu?

Od chwili otwarcia w Placu Unii przeważała funkcja biurowa i w ramach modernizacji chcemy kontynuować to założenie. Nasz obiekt zapewnia pracownikom dostęp do wielu rozwiązań, które wpływają bezpośrednio na wygodę ich dnia codziennego – po pracy mogą m.in. skorzystać z dużej oferty handlowej, usługowej czy klubu fitness. Plac Unii cechuje dogodna lokalizacja w bliskim sąsiedztwie Śródmieścia, co umożliwia dojazd samochodem, autobusem, tramwajem czy metrem. W ramach planowanej modernizacji, która obejmie przede wszystkim poziom +1, obiekt zyska dodatkową powierzchnię biurową typu flex – jak wspomniałam, ponad 5 tys. mkw.

Konkurencja na tym rynku jest spora. Czym biura w Placu Unii zamierzają się wyróżniać?

Na pewno ponadnormatywną wysokością pomieszczeń wynoszącą 4,8 metra, w większości innych biurowców wynosi ona średnio 2,8 metra. Powierzchnia ta będzie charakteryzować się także dużym przeszkleniem, dzięki czemu każde z biur będzie miało dostęp do ponadprzeciętnej ilości światła dziennego. Oczywiście przestrzeń ta pozostanie w pełni funkcjonalna i umożliwiająca swobodny podział, dzięki czemu Plac Unii pozwoli stworzyć biuro na miarę potrzeb każdego najemcy. Bardzo istotny jest dla nas także zrównoważony rozwój, dlatego też w nowych biurach zostanie zastosowany szereg rozwiązań ekologicznych w kwestii energooszczędnego oświetlenia czy wentylacji, której natężenie będzie dostosowywało się do liczby osób w pomieszczeniu. W aranżacji wszystkich biur zostanie wykorzystana duża liczba naturalnych roślin, w tym gatunki oczyszczające powietrze. Dzięki dużej wysokości w częściach wspólnych i strefach relaksu będą mogły znaleźć się żywe drzewa. Planujemy też wykorzystać elementy wyposażenia pochodzące z recyklingu, na przykład wykładziny produkowane w stu procentach z sieci rybackich, które wcześniej dryfowały po morzach i oceanach.

Czy obecny czas jest odpowiedni na takie zmiany?

Invesco Real Estate, zgodnie ze swoją strategią, opracowało plan modernizacji obiektu już w 2019 roku, a początek prac z tym związanych zakładano właśnie na koniec 2020 roku, wszystko jest więc realizowane zgodnie z harmonogramem i nie ma nic wspólnego z pandemią. Zmiany są odpowiedzią wyłącznie na potrzeby rynku i najemców. Chcieliśmy dać możliwość wynajęcia nowej powierzchni biurowej firmom, które zwracały się do nas od dawna z zapytaniem o wolne przestrzenie. Szczególnie obecnie cieszymy się, że nasi najemcy decydują się przedłużać umowy najmu, jak chociażby firmy Trigon, R.Power czy AMC Networks. Ponadto w części handlowej Placu Unii wciąż otwierane są nowe lokale, jak choćby Green.it Wraps czy sklep z unikalną ofertą spożywczą The House Of Cheese. Niedługo pojawi się także nowatorski koncept firmy Miele o nazwie Miele Experience Center. Umowę najmu na kolejne lata przedłużyła także marka Smyk.

O co poprosisz w tym roku Świętego Mikołaja – dla siebie, dla bliskich, dla branży... No i gdzie w tym roku zrobisz zakupy choinkowe?

Święty Mikołaj musi z pewnością liczyć się z ogromną liczbą próśb o zdrowie dla całych rodzin, bliskich i przyjaciół oraz o możliwie najszybsze uporanie się całego świata z pandemią i jej skutkami. Ten moment nauczył nas przede wszystkim tego, że musimy każdego dnia umieć cieszyć z tego, co mamy, np. miłością bliskich, czyli tymi aspektami życia, których nie da się kupić. Oczywiście w przedświątecznym okresie skupię się na prezentach dla najbliższych, aby właśnie w ten sposób podziękować im za cały ten rok. Jestem osobą, która zdecydowanie wybiera zakupy offline, bo magiczna atmosfera zakupów w pięknie ozdobionych sklepach jest nie do zastąpienia. Dlatego też jak co roku wybiorę salony w Placu Unii i już nawet wiem, jakie upominki znajdą się pod choinką. Ale – z wiadomych względów – musi to pozostać tajemnicą.

Kategorie