EN

Na dachu Europy

Photo story
Zaszliście kiedyś tak wysoko? W Europie? Po schodach? Niemożliwe! Specjalnie dla Czytelników zespół Eurobuildu przeprowadził inspekcję budowy Varso Tower, która od ponad miesiąca góruje nad centrum Warszawy i resztą Unii Europejskiej

Wjazd na 46. piętro był całkiem łatwy, jednak schody (dosłownie i w przenośni) zaczęły się później – ostatnie siedem kondygnacji pokonaliśmy bowiem pieszo, co – za sprawą ciężkich, budowlanych butów i maseczek – okazało się nie lada wyzwaniem. Czytelników możemy jednak uspokoić – już wkrótce ten dystans będzie można pokonać oszkloną windą, która połączy dwa tarasy widokowe. Widoki z górnego tarasu, zlokalizowanego 230 metrów nad poziomem gruntu, zapierały dech w piersiach, a niczym nieprzesłonięta panorama rozciągała się daleko poza granice Warszawy. Byliśmy tam jako jedni z pierwszych, ale już za rok ten niezapomniany widok będzie mógł podziwiać każdy chętny. Polecamy!

Za pomoc w organizacji wycieczki i towarzystwo dziękujemy ekipie z HB Reavis: Marcie Pośniak, Aleksandrze Tracz, Wojciechowi Gurakowi i Maciejowi Olczykowi.

Kategorie