EN

I tak to się kręci...

Od redakcji
Wczoraj zaświeciło słońce, więc wyciągnąłem z piwnicy rower. Troskliwie wytarłem mojego rometa z kurzu, nasmarowałem przerzutki, sprawdziłem oświetlenie i dopompowałem ręcznie koła. Gdy już złapałem oddech, popatrzyłem ze wzruszeniem na mój stary, wierny pojazd, który błyszczał jak nowy. A potem popatrzyłem w okno. Na dworze sypał gęsty śnieg. Westchnąłem zatem i wepchnąłem jednoślad do schowka. To już czwarty raz tej wiosny. Ale nie poddaję się – jest jeszcze sporo czasu, by potrenować przed piątą edycją lipcowego przejazdu „Garnitury na rowery”.

A dopóki pogoda jest niestabilna (choć pewnie gdy będziecie czytać te słowa, za oknem będzie już stabilne +30), zachęcam do lektury kwietniowego Eurobuildu, w którym mamy sporo ważnych tematów. Na rynek elastycznych powierzchni biurowych wchodzi nowy gracz, i to wchodzi z przytupem – o planach rozwoju nowych formatów mówi nam w ekskluzywnym wywiadzie Magdalena Kowalewska, szefowa Immofinanz w Polsce. Potem bierzemy pod lupę rozgrzany rynek magazynowy – okazuje się, że nowe czasy wymagają od inwestorów nowych metod działania, ale pojawiły się tu także nieznane wcześniej pułapki. Przyglądamy się także rozwojowi logistyki miejskiej, która coraz śmielej wchodzi do centrów miast. Czy na pewno wszyscy są z tego zadowoleni?

Jeśli te tematy Was nie rozgrzeją, to temperaturę (a może i ciśnienie) z pewnością podniesie analiza rynku płac w sektorze nieruchomości – okazuje się, że koronawirus przyniósł nam… podwyżki pensji! Cóż, w każdym razie większości z nas… Zajrzymy ponadto do nowoczesnych biurowców, które coraz częściej stają się siedzibami instytucji publicznych, a pandemia ten trend jeszcze potęguje. Sprawdzimy także, jak mają się inwestycje senioralne – czy boom w PRS-ie objął także ten segment? Polecam także Państwa uwadze artykuł ekologiczny, w którym obalamy mit, że nie przesadza się starych drzew. Ależ przesadza się, zwłaszcza te, które kolidują z inwestycjami! Jest jednak pewien niuans: skoro wszyscy deweloperzy jednym głosem twierdzą, że są pro-eko, to dlaczego tak trudno było znaleźć chętnych do wypowiedzenia się na ten temat? Zaś na koniec wydania mamy dla Państwa kolejną edycję kącika dóbr luksusowych – przejedziemy się najnowszym rolls-roycem.

Tak oto od starego jednośladu dotarliśmy do najnowszego supersamochodu. Który z nich wybierzecie na wiosnę? To zależy tylko od Was, przecież pensje nieustannie rosną.

Kategorie