EN

Okre wraca do gry

Biura i projekty wielofunkcyjne
POLSKA Spółka deweloperska Okre Development, funkcjonująca do niedawna pod nazwą E&L Real Estates, w ciągu 17 lat działalności w Polsce zrealizowała kilka inwestycji, głównie biurowych i mieszkaniowych.

Po okresie pracy nad nowymi projektami firma wraca do gry. Wkrótce zamierza rozpocząć budowę GreenWings Offices, a w kolejce już czeka biurowiec przy ul. Grójeckiej w Warszawie oraz kolejny etap osiedla Na Skraju Lasu w Poznaniu.

Zielone skrzydła

Przy ul. 17 stycznia w Warszawie, w pobliżu lotniska Okęcie, Okre Development kupiła grunt, który posiadał już pozwolenie na budowę. ? Mamy wszystko gotowe. Rozpoczynamy budowę we wrześniu tego roku. Planujemy, że potrwa ona 18 miesięcy, a powierzchnie biurowe zaczniemy przekazywać najemcom w maju 2014 roku. Jesteśmy w trakcie finalizowania umowy z generalnym wykonawcą ? mówi Ronnie Richardson, prezes zarządu Okre Development. GreenWings Offices będzie budynkiem biurowym klasy A o powierzchni 10,85 tys. mkw. Obiekt liczyć ma siedem kondygnacji naziemnych, po 1,6 tys. mkw. powierzchni na każdej z nich. W zależności od potrzeb piętra mogą być wynajęte w całości lub podzielone między dwóch, trzech lub czterech najemców. W takim wypadku każdy z nich miałby do dyspozycji po 400 mkw. Na trzech podziemnych poziomach powstanie parking dla 270 samochodów. Inwestor zadbał również o rozwiązania ekologiczne. Budynek jest certyfikowany w standardzie BREEAM z oceną very good. Wszystkie biura będą miały dostęp do światła dziennego. Ponadto obiekt będzie wyposażony w systemy kontroli oświetlenia, ogrzewania i chłodzenia, dwustopniową filtrację powietrza, system kontroli dostępu oraz BMS. ? W naszym budynku będzie parking dla rowerów, szatnie oraz prysznice. Ponadto inwestycja jest przygotowana dla najemców, którzy pracują w trybie ciągłym, zajmujących się outsourcingiem procesów biznesowych BPO ? dodaje Ronnie Richardson.
Zwraca on także uwagę na projekt architektoniczny, który przypomina rozpostarte skrzydła. Powstał on na deskach renomowanej warszawskiej pracowni JEMS Architekci. Elewacja budynku będzie przypominać ażurowe żyletki. Motywem przewodnim aranżacji wnętrz części wspólnych są natomiast żywe ściany zieleni. GreenWings Offices jest na wstępnym etapie komercjalizacji. Właśnie do pracy przystąpili agenci z Cushman & Wakefield oraz ?NAI Estate Fellows.

Grójecka czeka w kolejce

Chociaż firma ma doświadczenia w realizacji obiektów handlowych, to jednak stawia na biurowce i mieszkania. W planach Okre Development jest jeszcze jeden biurowiec w Warszawie przy ul. Grójeckiej zaprojektowany przez pracownię APA Kuryłowicz & Associates. ? Mamy już warunki zabudowy. Do końca 2012 roku powinniśmy otrzymać wszystkie niezbędne dokumenty i na początku 2013 roku ruszymy z budową. Przewidujemy, że budynek będzie gotowy w 2015 roku ? mówi Ronnie Richardson. Biurowiec będzie miał 7,3 tys. mkw. powierzchni najmu. Obecnie trwają prace przygotowawcze projektu.
Firma zamierza także wzbogacać portfel nieruchomości mieszkaniowych. Do końca grudnia spółka ukończy budowę pierwszej fazy osiedla Na Skraju Lasu w pobliżu rezerwatu Żurawiniec w Poznaniu. Znalazły się tutaj 32 mieszkania. Za prace budowlane odpowiada katowicka Elektrobudowa. Deweloper sprzedał 80 proc. lokali, a przekazanie kluczy nastąpi w lutym przyszłego roku. W międzyczasie rozpocznie się drugi etap tego projektu, czyli kolejne 47 mieszkań, których sprzedaż już trwa. Po zakończeniu tej inwestycji firma przygotuje kolejną, trzecią fazę. Ponadto Okre Development jest właścicielem terenu o powierzchni 16 tys. mkw. przy ul. Na Skraju w warszawskich Włochach, gdzie także zamierza zbudować osiedle mieszkaniowe. Na klientów czekać ma 96 mieszkań.
Do tej pory w Polsce Okre Development zrealizowała takie inwestycje, jak: Jerozolimskie Business Park w Warszawie (16,5 tys. mkw. powierzchni biurowej), Jutrzenki Business Park w Warszawie (2,7 tys. mkw.), Winogrady Business Center w Poznaniu (7,3 tys. mkw. powierzchni biurowej) czy Galerię Indomo w Lubinie (9,6 tys. mkw. powierzchni handlowej) oraz budynek mieszkalny Park Residence w Warszawie. Aktualnie Okre Development jest właścicielem dwóch działających obiektów komercyjnych o łącznej powierzchni 7,5 tys. mkw. Oba znajdują się w Poznaniu. Jej udziałowcami są dwie belgijskie spółki: Koramic Real Estate oraz Otreco.

Kategorie