Nasza pierwsza konferencja w roku zawsze przypada w dobrym momencie, ponieważ pozwala podsumować sytuację po pierwszym kwartale. Tym razem dzielenie się danymi i prognozami na nadchodzący rok wydawało się szczególnie istotne w obliczu pojawiających się na horyzoncie chmur niepewności geopolitycznej.
Około godziny 9:00 goście zaczęli przybywać do hotelu NYX, będącego częścią kompleksu Varso, który odmienił oblicze tej części centrum miasta. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z przestrzenią i przy kawie i ciastku wprowadzić w atmosferę wydarzenia.
Następnie rozpoczęła się oficjalna część konferencji, którą otworzył nowy redaktor naczelny Eurobuild CEE, dziennikarz ekonomiczny Kazimierz Krupa. Pierwszym punktem programu była prezentacja rynkowa przygotowana przez Stefano Brasca, wiceprezesa i szefa działu private markets na Europę Południowo-Wschodnią w MSCI. Przedstawiona analiza obejmowała m.in. wolumeny inwestycyjne, stopy zwrotu, nastr