EN

Polska LCube buduje pod Wrocławiem

Powierzchnie magazynowe i produkcyjne
LCube rozpoczęła realizację kolejnego parku magazynowego. Po projekcie, który powstaje w podrzeszowskiej Jasionce, na nową lokalizację wybrano miejscowość Dobrzykowice, na wschód od Wrocławia. Planowany kompleks logistyczny docelowo będzie liczył 60 tys. mkw. Projekt jest realizowany w formule joint venture z grupą Sindbad.

Logistic Park Wrocław I składać się będzie z dwóch etapów, realizowanych na działce o łącznej powierzchni ponad 11 ha. Obecnie trwa realizacja I etapu i jego komercjalizacja. Pierwsze powierzchnie magazynowe mogą być dostępne nawet na przełomie 2021 i 2022 roku.

Obiekt ma być certyfikowany, a na terenie inwestycji będą przeprowadzone nowe nasadzenia drzew. W planach jest również stworzenie łąk miododajnych. W inwestycji zostaną zastosowane rozwiązania związane z oszczędzaniem wody, nie zabraknie także stanowisk ładowania aut elektrycznych.

Ostatnie nowości

Rynek mieszkaniowy

Polska Mieszkania i biura przy Piotrkowskiej

schedule 17 września 2021
Opr./edited by MR

Przy ul. Piotrkowskiej 252/256 w Łodzi rozpoczęły się prace przy inwestycji mieszkaniowej Perła Piotrkowska. Zakończenie budowy I etapu zaplanowano na na koniec 2022 roku. W ramach projektu zostanie też zrewitalizowana zabytkowa willa Karola Königa z 1887 roku.

Artykuł sponsorowany

Polska PGNiG sprzedaje biurowiec w Łodzi

schedule 27 sierpnia 2021
Eurobuild CEE

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA z siedzibą w Warszawie ogłasza przetarg ustny na sprzedaż łódzkiego budynku biurowego przy ul. Uniwersyteckiej 2/4, cena wywoławcza netto wynosi 19,14 mln zł.

Rynek mieszkaniowy

Polska Warszawskie Rezydencje od Vinci

schedule 17 września 2021
Opr./edited by MR

Vinci Immobilier Polska zakończyło sprzedaż mieszkań w Rezydencji Bonifraterska w Warszawie. Budynek liczy 39 apartamentów w metrażach od 28 do 116 mkw. Deweloper rozpoczął jednocześnie sprzedaż lokali w inwestycji Rezydencja Tagore na Górnym Mokotowie.  

Materiał partnera

Polska Gdyńska Marina Yacht Park wpisuje się w światowe trendy urbanistyczne

schedule 02 września 2021
Eurobuild CEE

Na Molo Rybackim w centrum Gdyni powstał nowatorski projekt architektoniczny, łączący funkcje miejskie i rekreacyjne. Ta niedostępna wcześniej część miasta przekształca się w nowoczesną nadmorską dzielnicę otwartą dla mieszkańców, turystów i żeglarzy.

Materiał partnera

Polska Zawsze komfortowo i na poziomie

schedule 31 sierpnia 2021
Eurobuild CEE

Ziv Zviel, CEO Atlas Estates, mówi "Eurobuildowi" o planach firmy dotyczących rynku nieruchomości mieszkaniowych, o najlepszych inwestycjach oraz o przyszłości rynku

Rynek inwestycyjny i finansowy

Polska Griffin sprzedaje hipermarkety

schedule 17 września 2021
Opr./edited by MR

Pruim, firma zarządzana przez Griffin Real Estate, sfinalizowała sprzedaż sześciu obiektów handlowych o całkowitej powierzchni ponad 100 tys. mkw. Nabywca nieruchomości nie został ujawniony. Wartość transakcji wyniosła 87 mln euro. 

Hotele

Polska Aiden by Best Western debiutuje w Polsce

schedule 17 września 2021
Opr./edited by AKL

W Łodzi powstanie pierwszy w Polsce butikowy hotel Aiden by Best Western. Pod szyldem tej marki funkcjonować będzie Hotel Reymont, który wchodzi w skład grupy Polskiego Holdingu Hotelowego. Za koncepcję architektoniczną odpowiada pracownia KM Rubaszkiewicz.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Spar Mini razy dwa

schedule 17 września 2021
Opr./edited by MR

Kolejne dwa sklepy Spar Mini dołączyły do sieci. Nowe placówki znajdują się w Siemianowicach Śląskich (157 mkw. sali sprzedaży) oraz w Nowym Targu (110 mkw.). W Nowym Targu pojawiło się również bistro Bean Tree Cafe.

Rynek inwestycyjny i finansowy

Polska 54 mln euro dla Accolade

schedule 17 września 2021
Opr./edited by AKL

Accolade i niemiecki Aareal Bank sfinalizowały transakcję refinansowania o łącznej wartości 54 mln euro dla czterech polskich parków przemysłowych: w Bydgoszczy, Białymstoku, Mińsku Mazowieckim i Legnicy. Jest to kontynuacja zeszłorocznej transakcji, której wartość wyniosła 153 mln euro. Poza zwiększeniem rentowności portfela, refinansowanie ma również wesprzeć realizację strategii Accolade, której celem jest rozwój nowoczesnego biznesu w Europie.

Budownictwo

Niemcy Biurowiec z widokiem na łodzie podwodne

schedule 17 września 2021
Opr./edited by MR

Grupa spółek zależnych Strabaga wybuduje w Kilonii obiekt stoczniowy dla ThyssenKrupp Marine Systems. W jednej zintegrowanej konstrukcji znajdą się hale, w których będą produkowane łodzie podwodne, i biurowiec. Całość powstaje na terenie stoczni w Kieler Förde.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Cushman komercjalizuje Podolską 21

schedule 17 września 2021
Opr./edited by AKL

Gdynia Podolska (spółka z grupy First Property) zleciła firmie Cushman & Wakefield komercjalizację obiektu Podolska 21. Jako wyłączny agent, firma zajmie się wynajmem 13,5 tys. mkw. powierzchni biurowej.

Infrastruktura

Polska Mostem do Miasteczka Wilanów

schedule 17 września 2021
Opr./edited by AKL

ZDM i grupa Robyg zbudowali i oddali do użytkowania most przez Potok Służewiecki na warszawskim Wilanowie. Przeprawa stworzyła nowy wjazd do Miasteczka Wilanów oraz połączyła ulicę Sarmacką ze skrzyżowaniem al. Wilanowskiej i ul. Kosiarzy. Deweloper wybudował przedłużenie ul. Sarmackiej i most nad potokiem wraz z ciągami dla pieszych oraz przejazdem rowerowym, natomiast ZDM przebudował skrzyżowanie.

Rynek inwestycyjny i finansowy

MVGM rozszerza zakres usług

schedule 17 września 2021
Opr./edited by AKL

MVGM uruchamia nową linię biznesową i będzie się zajmować komercjalizacją nieruchomości. Pierwsze działania podejmie w CH Forum Gliwice i Factoria Park we Wrocławiu oraz w warszawskim obiekcie biurowym, Natpoll Business Center. Na czele zespołu najmu stanęła Małgorzata Słowik.

Rynek inwestycyjny i finansowy

Polska Atal ma więcej obligacji dla inwestorów

schedule 17 września 2021
Opr./edited by MR

Atal wprowadził zmiany do programu emisji obligacji z marca 2021 roku. Aktualnie podwyższono łączną wartość nominalną obligacji emitowanych w ramach tego programu z poziomu 200 mln złotych do kwoty 240 mln złotych. Pozyskane środki firma przeznaczy na zakup gruntów oraz finansowanie wybranych przedsięwzięć deweloperskich.

Nagrody Eurobuild Awards

Polska Triki i wskazówki przed Galą

schedule 16 września 2021
Eurobuild Conferences

Po długiej przerwie w końcu spotkamy się na imprezie na żywo – i to jakiej – na Gali wręczenia nagród Eurobuild Awards.

Zielone budownictwo

Polska Panattoni będzie Excellent w standardzie

schedule 16 września 2021
Opr./edited by MR

Panattoni jako pierwszy deweloper nieruchomości przemysłowych wprowadza do standardu swoich obiektów certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent. Do dziś firma dostarczyła blisko 5,7 mln mkw. powierzchni z zielonymi certyfikatami.

Rynek inwestycyjny i finansowy

Polska White Stone dokupuje na Bielanach

schedule 16 września 2021
Opr./edited by TC

Grupa White Stone zakupiła drugą część gruntów na Bielanach w sąsiedztwie Huty Warszawa, przy stacji Metra Młociny – łącznie deweloper ma w portfelu teren o powierzchni 200 tys. mkw.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Brochocki wynajmuje

schedule 16 września 2021
Opr./edited by TC

Ostatnie miesiące w Kancelarii Brochocki należały do dynamicznych, kancelaria doradzała w transakcjach najmu ponad 2,3 tys. mkw. powierzchni biurowej w Warszawie. Zamieszczamy podsumowanie najważniejszych transakcji.

Rynek mieszkaniowy

Polska City Spot w City Vibe

schedule 16 września 2021
Opr./edited by MR

Rozpoczęła się sprzedaż II etapu pierwszej inwestycji Nexity Polska w Krakowie – City Vibe przy ul. Myśliwskiej 68. W nowym budynku City Spot dostępnych będzie 137 mieszkań.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Zdrowa Krowa u Anny

schedule 16 września 2021
Opr./edited by MR

Restauracja Zdrowa Krowa otworzy się w łódzkiej Fuzji. To pierwszy lokal sieci w tym mieście. Nowy najemca zajmie 128 mkw., w jednym z historycznych budynków zlokalizowanych w Ogrodach Anny, z widokiem na secesyjną zabytkową elektrownię Scheiblerów.

Najnowsze w Powierzchnie magazynowe i produkcyjne

schedule 16 września 2021

Zmiany w łańcuchach dostaw

Rosnące koszty pracy, konflikty handlowe, rozwój technologii, a w ostatnim czasie pandemia powodują, że globalni gracze dywersyfikują swoją działalność. Dzieje się to zwłaszcza, gdy firmy są zbytnio uzależnione od jednego regionu, w tym głównie Chin. Eksperci CBRE wskazują, że dywersyfikacja to również szansa dla Europy, w tym Polski.

schedule 15 września 2021

Alkohol szybciej krąży

Firma Diageo, właściciel marek napojów alkoholowych, otworzyła w Rumunii nowy magazyn w centrum logistycznym FM Logistic w Dudeștii Noi, niedaleko Timisoary. Nowy obiekt będzie największym magazynem firmy w Europie Wschodniej i pozwoli znacznie przyspieszyć dostawy w tym rejonie.

schedule 15 września 2021

E-commerce i logistyka napędzają Górny Śląsk

Górny Śląsk to jeden z największych i najważniejszych rynków magazynowych w Polsce, a także kluczowy hub dystrybucyjny dla Europy Środkowo-Wschodniej. Na korzyść regionu wpływają liczne inwestycje w infrastrukturę drogową, rozbudowana sieć kolejowa, dostępny w okolicy port lotniczy w Pyrzowicach, a także prężnie działająca Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, analizują eksperci z Axi Immo.

schedule 14 września 2021

Martes Sport w Beskidzie

Martes Sport wynajmie od 7R przestrzeń na Śląsku w Czechowicach-Dziedzicach. W związku z rozwojem działalności i działu e-commerce, firma zajmie ponad 21 tys. mkw. powierzchni magazynowej, a także biuro wielkości około 1 tys. mkw. w obiekcie 7R BTS Beskid III. Z nowych wnętrz firma będzie mogła korzystać w II połowie 2022 roku.

schedule 14 września 2021

MDC² znów buduje

MDC2 zapowiada powstanie nowego centrum dystrybucyjnego w Polsce Centralnej. MDC2 Park Łódź South będzie zlokalizowane w Głuchowie, na południe od Łodzi. Inwestycja dostarczy 65 tys. mkw. powierzchni magazynowej, której oddanie do użytku jest planowane w III kwartale 2022 roku.

schedule 13 września 2021

MLP Poznań West z miejscem na rozbudowę

MLP Group powiększył o dodatkowe 10 ha bank ziemi, na którym realizowany jest poznański projekt MLP Poznań West. Docelowa powierzchnia całego parku wzrosła tym samym do około 150 tys. mkw.

schedule 13 września 2021

FB Antczak zbuduje w Strykowie

Obiekt magazynowy o powierzchni około 15 tys. mkw. wybuduje FB Antczak w ramach Panattoni Park Stryków IV. Spółka podpisała z Panattoni umowę o generalne wykonawstwo inwestycji. Głównym najemcą powierzchni będzie firma Hellmann Worldwide Logistics.

schedule 10 września 2021

Panattoni wybudował fabrykę w Kaliszu

Panattoni ukończył w Kaliszu fabrykę dla firmy Leviat. Inwestycja o powierzchni 40 tys. mkw. zastąpiła dotychczasowy zakład firmy. Wyzwaniem tej realizacji była praca w ścisłym reżimie czasowym, by została zachowana ciągłość produkcji.

schedule 08 września 2021

Garbe znowu buduje dla Amazona

Garbe Industrial Real Estate buduje w Erding, 30 km od Monachium, centrum sortowania dla Amazona. Nowy budynek będzie miał około 5,2 tys. mkw. powierzchni. Termin oddania do użytku zaplanowano na II kwartał 2022 roku.

schedule 07 września 2021

Niskie czynsze, tanie grunty

Wśród pierwszej piątki europejskich lokalizacji o najniższych czynszach w obiektach typu big box, trzy znajdują się w Polsce. Ponadto trzy z pięciu najtańszych rynków pod kątem cen gruntów to rodzime rynki - zgodnie z informacjami z przewodnika przygotowanego przez Axi Immo z Gerald Eve.

schedule 07 września 2021

Testy, cykle i innowacje w laboratorium w Ostrawie

Firma Hella buduje laboratorium badawcze w CTPark Ostrava Hrabová. Nowy obiekt będzie uzupełnieniem istniejącego centrum badawczo-rozwojowego i jest największą inwestycją firmy od momentu wejścia na czeski rynek w 1993 roku.

schedule 07 września 2021

Centrum doskonałości Westwing

P3 wybuduje dla firmy Westwing budynek o powierzchni 82,5 tys. mkw. w parku P3 Poznań, z możliwością rozbudowy o dodatkowe 27 tys. mkw. Będzie to największy jak dotąd magazyn w sieci dystrybucji firmy, który stanie się centrum doskonałości (CoE) w zakresie obsługi i wysyłki mebli na rynek europejski. 

schedule 07 września 2021

W co inwestować na rynku magazynowym?

Uwaga inwestorów skupiona jest na obiektach logistycznych typu big box. Jednak stopy kapitalizacji netto dla najlepszych nieruchomości osiągnęły historycznie niski poziom, dlatego eksperci Savills Investement Management podkreślają wagę dywersyfikowania portfela pod kątem logistyki miejskiej, lekkiej produkcji i chłodni.

schedule 02 września 2021

Accolade inwestuje w kolejne parki

W północnej i północno-zachodniej Polsce Accolade zlokalizuje swoje najnowsze inwestycje warte ponad 50 mln euro. Parki przemysłowe powstaną w Elblągu i Koszalinie. Pierwsi najemcy, w tym DPD i AutoStore, wynajęli już przestrzeń w nowych obiektach.

schedule 02 września 2021

Czekoladowe Laboratoria Natury

Spółka farmaceutyczna Laboratoria Natury otwiera w Lublinie nowy zakład produkcyjny. Na powierzchni 7 tys. mkw. uruchomiono już linie technologiczne. W nowej fabryce będą produkowane suplementy diety w formie syropów, kropli, żelków pektynowych oraz czekoladek probiotycznych.

schedule 02 września 2021

MLP Business Park Berlin gotowy

MLP Group oddało do użytkowania pierwsze trzy hale w nowym parku biznesowym zlokalizowanym na terenie aglomeracji berlińskiej. Inwestycja dostarczy prawie 18 tys. mkw. powierzchni najmu. MLP Business Park Berlin zostanie objęty certyfikacją DGNB na poziomie Gold.

schedule 01 września 2021

DW Domel z nowym centrum dystrybucyjnym

DW Domel, dystrybutor drzwi, okien i bram garażowych, zdecydował się na rozwój działalności operacyjnej w Polsce. Nowe centrum dystrybucyjne z hurtownią o powierzchni 1,4 tys. mkw. zostanie zlokalizowane w Polsce Centralnej, w prywatnej inwestycji na północy Łodzi.

schedule 31 sierpnia 2021

Coraz ciaśniej w Tychach

Panattoni rozbudowuje Panattoni Park Tychy i wynajmuje ponad 38 tys. mkw. dwóm najemcom. Pierwszy z nich to wchodzący na polski rynek U-Form, należący do grupy Tiberina, dostawcy komponentów dla branży motoryzacyjnej w regionie EMEA. Drugi to Nodium Group, właściciel sklepów internetowych sport-shop.pl i nodik.pl.

schedule 30 sierpnia 2021

Komponenty w MLP Łódź

Spółka Wirthwein Polska dołączyła do najemców parku MLP Łódź. Spółka otrzyma łącznie ponad 6 tys. mkw. powierzchni produkcyjno-biurowej. Realizacja inwestycji rozpocznie się we wrześniu tego roku, a przekazanie gotowego obiektu zaplanowane jest na IV kwartał 2022 roku. 

schedule 26 sierpnia 2021

PepsiCo buduje za miliard

W Środzie Śląskiej wmurowano kamień węgielny pod budowę zakładu produkcji przekąsek firmy PepsiCo. Inwestycja o wartości ponad 1 mld zł – piąty obiekt produkcyjny firmy zlokalizowany w naszym kraju – realizowana będzie etapami do roku 2025.

Kategorie