EN

Europa ID Logistics ma wyniki

Rynek inwestycyjny i finansowy
ID Logistics w I półroczu 2022 roku firma odnotowała wzrost przychodów o 32,2 proc. do 1,18 mld euro w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku. Podstawowy dochód operacyjny wzrósł o 52,7 proc. do 42,3 mln euro.

Na wyniki składa się m.in. przejęcie GVT w krajach Beneluksu, Colisweb we Francji i Kane Logistics w USA, a także korzystny wpływ kursów walut. Po wyłączeniu tych pozycji, półroczny wzrost przychodów utrzymuje się na wysokim poziomie, o 15,3 proc. w ujęciu like-for like.

ID Logistics po raz kolejny odnotowało rekordowo silny wzrost wszystkich wskaźników finansowych. Dobre wyniki sprzedażowe i finansowe, które osiągnęliśmy w I połowie 2022 roku, są efektem wzrostu organicznego, umiejętności wspierania klientów oraz trzech ostatnich przejęć. ID Logistics jest dobrze przygotowany do osiągnięcia rentownego wzrostu w II połowie 2022 roku - komentuje Eric Hémar, prezes i dyrektor generalny ID Logistics.

Grupa ID Logistics poprawiła rentowność operacyjną, przy czym podstawowy dochód operacyjny zwiększył się o 52,7 proc. do poziomu 42,3 mln euro (w I połowie 2021 roku wynosił 27,7 mln euro). Stanowi to bazową marżę operacyjną na poziomie 3,6 proc. i przekłada się na wzrost o 50 punktów bazowych:

Zysk netto za I półrocze 2022 roku obejmuje koszty akwizycji w wysokości 2,2 mln euro w kosztach trwałych oraz wzrost kosztów finansowych o 4,7 mln euro, związanych z finansowaniem ostatnich przejęć i inwestycji operacyjnych wynikających z uruchomienia nowych magazynów. Ogólnie, udział grupy w zysku netto za I półrocze wyniósł 18,3 mln euro, o 41,9 proc. więcej niż w I półroczu 2022 roku.

Inwestycje operacyjne, związane głównie z uruchomieniem nowych magazynów, w I półroczu zmniejszyły się do 23,3 mln euro w porównaniu do 41 mln euro z I połowy 2021 roku, kiedy nadrabiane były opóźnienia wynikające z ograniczeń spowodowanych pandemią Covid. Spadek ten zrównoważył nieznaczne zmniejszenie zasobów kapitału obrotowego i ostatecznie przepływy pieniężne z działalności operacyjnej wyniosły 111 mln euro, o 54,2 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2021 roku.

Po akwizycji GVT w krajach Beneluksu (grudzień 2021 roku), ID Logistics sfinalizował w I połowie 2022 roku przejęcie dwóch kolejnych firm: Colisweb we Francji i Kane Logistics w USA za łączną kwotę 247,7 mln euro. Jednocześnie grupa zrefinansowała część swojego zadłużenia nowym kredytem konsorcjalnym w wysokości 400 mln euro oraz kredytem odnawialnym w wysokości 65 mln euro, który nie został jeszcze wykorzystany.

ID Logistics zamierza utrzymać szybkie tempo rozwoju, koncentrując się na wzroście wydajności projektów, uruchomionych w ostatnim czasie oraz kontroli nowych, zaplanowanych na 2022 rok.

Ostatnie nowości

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Schneider w Eximiusie

schedule 08 grudnia 2022
Opr./edited by MR

Schneider Electric został nowym najemcą krakowskiego kompleksu biurowego Eximius Park. Firma zajęła około 500 mkw. w budynku 1000, przejściowo korzystając także z przestrzeni coworkingowej. 

Materiał partnera

Polska Nieruchomość komercyjna na sprzedaż w Bielsku-Białej

schedule 15 listopada 2022
Eurobuild CEE

mBank S.A. ogłasza pisemny nieograniczony przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej w Bielsku-Białej przy pl. Wolności 7 objętej księgą wieczystą BB1B/00070605/9. Działka zabudowana budynkiem o charakterze biurowo-usługowym o powierzchni ok. 1370 mkw. składającym się z trzech kondygnacji naziemnych oraz jednej kondygnacji podziemnej. Nieruchomość ma wewnętrzny dziedziniec z wjazdem od ul. Paderewskiego.

Hotele

Poland Radisson zapowiada zmiany

schedule 08 grudnia 2022
Opr./edited by ANZ

Warszawski hotel Radisson przeszedł metamorfozę. Działający od dwudziestu lat obiekt przeszedł proces renowacji i rebrendingu i ponownie powitał gości jako pierwszy w Polsce hotel działający pod prestiżową marką Radisson Collection.

Materiał partnera

Polska Kształtowanie przyszłości przestrzeni elastycznych

schedule 05 grudnia 2022
Eurobuild CEE

Eksperci Colliers dyskutują na temat sposobu, w jaki rozwój hybrydowego modelu pracy w dalszym ciągu wpływa na rynek nieruchomości, dając początek interesującym możliwościom dla podmiotów wynajmujących nieruchomości i partnerów franczyzowych.

Powierzchnie magazynowe i produkcyjne

Polska Dekpol wiesza wiechę

schedule 08 grudnia 2022
Opr./edited by AKL

Nowe centrum e-commerce, realizowane przez Dekpol Budownictwo, osiągnęło swoją maksymalną wysokość. Nowa inwestycja powiększy istniejące tu centrum logistyczne w Kostrzynie. Inwestorem jest Marathon International, firma specjalizująca się w transporcie i spedycji międzynarodowej.

Rynek mieszkaniowy

Polska Na wynajem w Nowym Centrum Łodzi

schedule 08 grudnia 2022
Opr./edited by MR

Przy ul. Tuwima powstał pierwszy w Łodzi budynek z mieszkaniami na wynajem Vantage Rent. Za marką stoi wrocławska spółka Vantage Development, która planuje zrealizować w Łodzi jeszcze cztery inwestycje z taką samą funkcją.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Colliers znów jedzie do Trójmiasta

schedule 08 grudnia 2022
Opr./edited by JC

Colliers przejął w zarządzanie kolejne obiekty należące do spółki joint venture funduszu Investika realitní fond i Bud Holdings – Łużycka Office Park i sąsiadujący z nim Łużycka Plus, zlokalizowane w Gdyni. Tym samym w Trójmieście pod opiekę firmy trafiło już sześć projektów biurowych.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Pełniej w P180

schedule 08 grudnia 2022
Opr./edited by AKL

Dystrybutor surowców chemicznych, dołącza do najemców warszawskiej inwestycji P180, zrealizowanej przez firmę Skanska. Nowy najemca urządzi się na około 1,5 tys. mkw. powierzchni biurowej.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Retail parki jak grzyby po deszczu

schedule 08 grudnia 2022
Opr./edited by JC

Liczne obiekty typu convenience oddawane są w coraz mniejszych miejscowościach na terenie całej Polski. W ciągu dziewięciu miesięcy roku na terenie całego kraju oddanych zostało przeszło 300 tys. mkw. powierzchni handlowych.

Rynek mieszkaniowy

Polska Słoneczne Miasteczko vol. 13

schedule 08 grudnia 2022
Opr./edited by ANZ

Develia rozpoczęła przekazywanie nabywcom lokali w XIII etapie krakowskiego Słonecznego Miasteczka – osiedla, w ramach którego na przestrzeni dziesięciu lat firma wybudowała już blisko 1,4 tys. mieszkań.

Powierzchnie magazynowe i produkcyjne

Polska Pierwszy najemca w 7R City Flex Katowice I

schedule 08 grudnia 2022
Opr./edited by MR

Firma JAS-FBG wybrała miejski magazyn 7R City Flex Katowice I. Operator logistyczny zajmie w nim ponad 6 tys. mkw. powierzchni. Oddanie obiektu do użytku zaplanowano na maj 2023 roku. 

Rynek mieszkaniowy

Polska Mieszkania tanieją, ale tylko trochę

schedule 08 grudnia 2022
Opr./edited by JC

Polacy coraz częściej zadają sobie pytanie, czy aktualna sytuacja na rynku nieruchomości pozwoli im kupić mieszkanie taniej. Mimo słabnącego popytu, deweloperzy nie są jednak skorzy do upustów. Jak wynika z analizy CBRE, Łódź i Kraków to miasta, w których nie ma żadnych obniżek. W Warszawie, Poznaniu i we Wrocławiu można liczyć na kilka procent, a w Trójmieście – nawet na kilkanaście.

Społeczna odpowiedzialność biznesu

Polska Klony, lipy i buki w parkach CTP

schedule 08 grudnia 2022
Opr./edited by MR

CTP planuje zasadzić w Polsce 1,2 tys. drzew do końca III kwartału 2023 roku. Nasadzenia będą prowadzone na terenach, na których firma realizuje parki logistyczno-przemysłowe. W sumie to dziesięć lokalizacji na największych rynkach magazynowych w kraju.

Powierzchnie magazynowe i produkcyjne

Polska Dobry lek na ból głowy

schedule 08 grudnia 2022
Eurobuild CEE

Sposób przechowywania produktów farmaceutycznych, odpowiedni podział stref magazynowych, zabezpieczenie łańcucha dostaw – to tylko kilka z kluczowych elementów, które należy wziąć pod uwagę podczas przygotowywania powierzchni magazynowej dla firmy farmaceutycznej. Logistyka farmaceutyczna to jeden z filarów sektora, a jej rozwój jest wyjątkowo intensywny.

Rynek mieszkaniowy

Polska Lokum Verde otwiera się dla mieszkańców

schedule 07 grudnia 2022
Opr./edited by MR

Lokum Deweloper rozpoczyna przekazywanie mieszkań z I i II etapu osiedla Lokum Verde. Inwestycja powstała na wrocławskim Zakrzowie. Do użytku zostało oddanych około 250 lokali.

Rynek inwestycyjny i finansowy

Rumunia 30 milionów dla DL Invest

schedule 07 grudnia 2022
Opr./edited by JC

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) udzielił finansowania typu mezzanine w wysokości 30 mln euro dla DL Invest Group, polskiego inwestora i dewelopera nieruchomości komercyjnych. Kredyt wesprze rozwój zrównoważonych projektów w polskim sektorze magazynowym

Wydarzenia

Polska Browary Warszawskie są najlepsze!

schedule 07 grudnia 2022
Opr./edited by MR

Browary Warszawskie otrzymały nagrodę MAPIC Awards 2022 w kategorii Best Urban Regeneration. Tytuł najlepszej miejskiej rewitalizacji na świecie inwestycja zawdzięcza m.in. integracji projektu z miastem, zastosowanym rozwiązaniom ekologicznym i innowacjom.

Rynek mieszkaniowy

Polska Nowa Stara Cegielnia

schedule 07 grudnia 2022
Opr./edited by MR

Totalbud zakończył realizację III etapu poznańskiej inwestycji Stara Cegielnia w dzielnicy Grunwald. Za projekt odpowiada Pracownia Architektoniczna Ewy i Stanisława Sipińskich, a deweloperem inwestycji jest spółka Poznań Kartuska.

Powierzchnie magazynowe i produkcyjne

Polska Posortują pocztę pod Warszawą

schedule 07 grudnia 2022
Opr./edited by MR

Rusza budowa sortowni Poczty Polskiej w okolicy Radzymina. Kompleks budynków Warszawa II ma być gotowy pod koniec 2023 roku. Obiekt zostanie zrealizowany przez Panattoni.

Rynek inwestycyjny i finansowy

Świat Inwestorzy czekają na stabilizację

schedule 07 grudnia 2022
Opr./edited by MR

Globalna stabilizacja rynku nieruchomości zacznie się w połowie 2023 roku, ale jej tempo będzie zależeć od różnych, często nieprzewidywalnych czynników – oceniają eksperci firmy Colliers w swoim raporcie "2023 Global Investor Outlook".

Najnowsze w Rynek inwestycyjny i finansowy

schedule 07 grudnia 2022

30 milionów dla DL Invest

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) udzielił finansowania typu mezzanine w wysokości 30 mln euro dla DL Invest Group, polskiego inwestora i dewelopera nieruchomości komercyjnych. Kredyt wesprze rozwój zrównoważonych projektów w polskim sektorze magazynowym

schedule 07 grudnia 2022

Inwestorzy czekają na stabilizację

Globalna stabilizacja rynku nieruchomości zacznie się w połowie 2023 roku, ale jej tempo będzie zależeć od różnych, często nieprzewidywalnych czynników – oceniają eksperci firmy Colliers w swoim raporcie "2023 Global Investor Outlook".

schedule 07 grudnia 2022

AmRest żegna się z Rosją

AmRest sprzedaje swoje restauracje KFC w Rosji. Za 215 placówek rosyjski koncern Almira OOO ma zapłacić przynajmniej 100 mln euro. AmRest pracował nad sprzedażą rosyjskiej części swojego biznesu od dziewięciu miesięcy. 

schedule 06 grudnia 2022

50 milionów dla Resi4Rent

Resi4Rent pozyskał finansowanie na budowę portfela mieszkań w abonamencie. Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) udzielił firmie pożyczki w wysokości 50 mln euro na nowe inwestycje na rynku najmu instytucjonalnego w miastach przyjmujących uchodźców z Ukrainy. To pierwsze finansowanie EBOR dla sektora PRS w Polsce.

schedule 06 grudnia 2022

Focus na Płock

Focus Estate Fund zakończył transakcję nabycia centrum handlowego Atrium Mosty w Płocku. To piąta inwestycja tego funduszu w polski sektor handlowy. Pozostałe cztery aktywa zlokalizowane są w Opolu, Sandomierzu, Zgorzelcu i Bartoszycach.

schedule 05 grudnia 2022

Praski raport Colliersa

Jak wynika z kwartalnego badania rynku przeprowadzonego przez firmę Colliers, pomimo pierwotnych założeń, wskaźnik pustostanów biurowych w Pradze spada i osiągnął poziom 8,1 proc., co stanowi 308 tys. mkw. niewynajętej powierzchni na koniec III kwartału 2022 roku. Zrealizowany popyt brutto na poziomie 137,7 tys. mkw. był najwyższym jak dotąd w 2022 roku.

schedule 05 grudnia 2022

Nowy rok z nowymi wyzwaniami

Firma Savills wstępnie podsumowała 2022 rok i nakreśliła prognozy najważniejszych trendów na kolejne miesiące dla rynku nieruchomości komercyjnych. Z analiz ekspertów wyłania się obraz rynku, który zmaga się z niepewnością i rosnącymi cenami, ale w dalszym ciągu oparty jest na silnych fundamentach, które pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość.

schedule 02 grudnia 2022

Ghelamco sprzedaje

Ghelamco sprzedało obiekt handlowo-usługowegy Plac Vogla na warszawskim Wilanowie. Nowym właścicielem została grupa LCP Properties, która w październiku tego roku nabyła od dewelopera także park handlowy Prochownia Łomianki.

schedule 02 grudnia 2022

Setki milionów dla MLP

MLP Group przeprowadziło publiczną ofertę akcji serii F w drodze subskrypcji prywatnej, skierowaną wyłącznie do inwestorów kwalifikowanych i inwestorów nabywających akcje za nie mniej niż 100 tys. euro. Przy cenie emisyjnej akcji wynoszącej 70 zł całkowita wartość oferty zamknęła się kwotą 183,5 mln zł.

schedule 30 listopada 2022

Francuzi na zakupach w Budapeszcie

Groupama Gan REIM nabyła kompleks Green Court Office w Budapeszcie od belgijskiego dewelopera Codic Hungary i jego partnerów – Picton Group i Pesti Házak. Wartość transakcji wyniosła 77,1 mln euro.

schedule 30 listopada 2022

Verdion sprzedaje hub UPS

Brytyjska grupa inwestycyjna Verdion sprzedała hub logistyczny w miejscowości Tuchoměřice koło Pragi, wynajmowany przez firmę kurierską UPS. Kupującym jest czeska grupa inwestycyjna Safichem. Kwota transakcji nie została ujawniona.

schedule 29 listopada 2022

Warimpex poprawia wyniki

Warimpex w I półroczu 2022 roku osiągnął wynik finansowy netto w wysokości 13,4 mln euro. W porównaniu z zeszłym rokiem, spółka zanotowała wzrost przychodów z wynajmu obiektów biurowych o 52 proc. i przychodów z hoteli o 77 proc. 

schedule 29 listopada 2022

Cavatina podlicza zyski i planuje

Grupa Cavatina Holding osiągnęła w trzech pierwszych kwartałach 2022 roku skonsolidowany zysk netto w wysokości 53,6 mln zł. W ostatnich miesiącach Cavatina sfinalizowała sprzedaż trzech budynków biurowych, których wartość wyniosła ponad 139 mln euro.

schedule 29 listopada 2022

Echo kupuje, wynajmuje, projektuje

Grupa Echo-Archicom podsumowała swoją dotychczasową działalność w 2022 roku. W badanym okresie odbyło się przekazanie klientom 1650 mieszkań na sprzedaż i wynajem, utrzymanie stuprocentowego poziomu najmu we wszystkich ukończonych budynkach Resi4Rent, a także wzrost obrotów Libero w Katowicach i Galerii Młociny w Warszawie.

schedule 25 listopada 2022

20 milionów w obligacjach od Develii

Zarząd Develii podjął uchwałę o rozpoczęciu emisji obligacji o wartości do 20 mln zł. Oprocentowanie obligacji zostało ustalone w oparciu o WIBOR 3M powiększony o marżę 4,1 proc.

schedule 23 listopada 2022

Dobry rok dla inwestycji

Całkowity wolumen transakcji inwestycyjnych do końca III kwartału 2022 roku był na polskim rynku wyższy o 22 proc. niż w pierwszych dziewięciu miesiącach ubiegłego roku – podsumowuje firma doradcza Cushman & Wakefield.

schedule 23 listopada 2022

Popyt na luksus

Jak wynika z najnowszego globalnego rankingu Main Streets Across the World, sporządzonego przez firmę doradczą Cushman & Wakefield, handel stacjonarny w najlepszych w swojej klasie lokalizacjach wychodzi z pandemii Covid-19 ze wzrostami czynszów. Marki luksusowe wykazują się odpornością, a w miastach zauważalny jest wzrost aktywności najemców.

schedule 22 listopada 2022

CA Immo opuszcza Rumunię

CA Immo sprzedaje siedem budynków biurowych w Bukareszcie. Łączna powierzchnia biurowców wynosi 165 tys. mkw. Sprzedaż oznacza całkowite wyjście firmy z rumuńskiego rynku.

schedule 22 listopada 2022

Sprzedaż i leasing zwrotny najatrakcyjniejsze

Pomimo spowolnienia na rynku nieruchomości komercyjnych, trudna sytuacja makroekonomiczna oraz zaostrzone warunki udzielania kredytów sprawiają, że nieruchomości stają się coraz bardziej atrakcyjnym sposobem pozyskiwania kapitału - wynika z nowych badań przeprowadzonych przez Colliers. Sprzedaż i leasing zwrotny postrzegane są jako jedne z najbardziej atrakcyjnych metod spieniężania aktywów nieruchomościowych.

schedule 16 listopada 2022

Syrena wskakuje do głębokiej wody

Syrena Real Estate kupiła budynek ze 116 mieszkaniami na wynajem zrealizowany na warszawskiej Woli przez Dantex.

Kategorie