EN

Już nie tylko łóżko i wieszak

Jeszcze kilkanaście lat temu pokój hotelowy kojarzył się z podstawowym wyposażeniem takim jak łóżko, wieszak i nocna szafka. Współcześnie, niezależnie od tego, czy podróżujemy w celach służbowych czy wypoczynkowych, chcemy spędzać czas w dobrze zaprojektowanej, przemyślanej przestrzeni. Coraz bardziej cenimy sobie też wysoką jakość i dobry design.

Wraz z dynamicznym rozwojem gospodarczym kraju zwiększa się świadomość Polaków oraz ich pewność siebie na rynku dóbr i usług. Bardzo pozytywnym sygnałem, świadczącym o zmieniającym się podejściu naszych rodaków, są ich rosnące wymagania. Dotyczy to także hoteli. W odpowiedzi na coraz wyższe oczekiwania klientów branża hotelarska poszerza i stale udoskonala swoją ofertę. W najlepszych obiektach goście mogą liczyć na pełen pakiet dodatkowych usług i atrakcji, który pozwoli im nie tylko wypocząć w komfortowych warunkach, ale także zainspiruje, zaciekawi, a nawet pomoże odkryć coś nowego.

Polacy lubią odpoczywać w kraju

Turystyka to obecnie jeden z szybciej rozwijających się sektorów gospodarki w Polsce, a zainteresowanie popularnymi miejscowościami wypoczynkowymi takimi jak np. Zakopane w ostatnich latach znacznie wzrosło. Turystyczne walory Polski odkrywają dziś na nowo nie tylko nasi rodacy, ale także i turyści zza granicy, co skutkuje rosnącym zapotrzebowaniem na usługi hotelowe na najwyższym poziomie. Coraz wyższe oczekiwania w stosunku do warunków podróży, a szczególnie środków transportu czy hoteli wynikają też z większej dostępności produktów i usług do niedawna zarezerwowanych tylko dla nielicznych. Obecnie gość hotelowy oczekuje, że podczas wyjazdu odpocznie, ale też zobaczy coś nowego, być może czegoś się nauczy, a po powrocie będzie czuć się zarówno zrelaksowany, jak i zainspirowany i pełen nowych pomysłów.

Polacy lubią podróże

Jak wynika z danych opracowanych przez KPMG, w 2018 roku w Polsce liczba osób dobrze zarabiających wzrosła o 15 proc. w porównaniu do roku poprzedniego. To aż o 157 tys. osób więcej. Jednocześnie wraz ze wzrostem gospodarczym statystyki wskazują na rosnące zainteresowanie Polaków podróżami. W tym trendzie nie jesteśmy jednak odosobnieni. Według raportu opracowanego przez Wealth-X pt. „UHNW Interests, passions and hobbies study” podróże znajdują się w grupie kilku najbardziej kluczowych hobby osób zamożnych na całym świecie. Zajęły szóste miejsce w rankingu najpopularniejszych zainteresowań osób poniżej 40 roku życia, wyprzedzając m.in. muzykę, film czy modę.

Nowy trend – bleisure

Ci z nas, którzy nie mają czasu na dłuższy odpoczynek, starają się zwiedzać nowe miejsca czy poznawać regionalne tradycje nawet podczas krótkich wyjazdów służbowych. Bleisure (pojęcie powstałe z połączenia angielskich słów „business” i „leisure”) oznacza właśnie powiązanie podróży biznesowej z rozrywką i relaksem. Trend ten, mimo że początkowo popularny był głównie w Stanach Zjednoczonych szybko rozprzestrzenił się na całym świecie, a w ciągu ostatnich kilku lat zaczął być dostrzegalny także w Polsce.

Najwyższa jakość w standardzie

To wszystko sprawia, że planując swój wyjazd goście oczekują od hotelu czegoś więcej – i nie dotyczy to tylko lepszej jakości wyposażenia hotelowego. Przed dokonaniem rezerwacji dokładnie sprawdzają, z jakich atrakcji lub udogodnień będą mogli skorzystać na miejscu. Nie bez znaczenia pozostają walory estetyczne. Świadomi klienci bardzo szybko potrafią dostrzec i docenić wyjątkowy design czy wystrój wnętrz. Chętnie korzystają też z możliwości relaksu w luksusowych przestrzeniach komfortowego spa czy strefy wellness. Do najbardziej istotnych elementów, na które współczesny gość hotelowy niewątpliwie zwraca uwagę zaliczają się także bliskość natury, szeroka oferta kulturalna w okolicy czy możliwość degustacji regionalnych potraw. W odpowiedzi na rosnące oczekiwania klientów, poza dobrą lokalizacją i komfortowymi warunkami, najlepsze obiekty hotelowe powinny iść o krok dalej, stawiając na niezwykłe przeżycia i doświadczenia.

Kategorie