EN

Joanna Plaisant

Arcadis Polska

Polska
Joanna Plaisant

Arcadis Polska, firma specjalizująca się w projektowaniu oraz doradztwie budowlanym i środowiskowym, wzmacnia pion Budownictwa. W grudniu do zespołu dołączy Joanna Plaisant, która obejmie stanowisko strategic partnership and sustainability associate director. Joanna skoncentruje się rozwoju działalności firmy w kierunku B2B oraz współpracy z inwestorami zagranicznymi oraz podmiotami ze sfery publicznej. Zajmie się również się tworzeniem i promocją portfolio usług Arcadis w obszarze zrównoważonego rozwoju.

Joanna rozpoczęła swoją karierę w Grecji, gdzie odpowiadała za ekspansję firmy z branży FMCG na rynki europejskie. Po powrocie do Polski dołączyła do zespołu międzynarodowej firmy z branży nieruchomości. Po ukończeniu szkoleń biznesowych w USA oraz Europie, jako manager ds. rozwoju była również odpowiedzialna za trening i coaching agentów nieruchomości w Polsce. Wkrótce Joanna objęła stanowisko dyrektora regionalnego, odpowiedzialnego za rozwój placówek firmy w Polsce północnej.

Przez ostatnie osiem lat Joanna Plaisant pełniła funkcję country managera w organizacji Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS). Jej zadaniem był rozwój organizacji, współpraca z lokalnymi instytucjami, promowanie standardów zawodowych i etycznych RICS, opracowywanie strategii wdrażania standardów w Polsce oraz wspieranie sieci profesjonalistów RICS w Polsce. Była również zaangażowana we wdrażanie standardów organizacji w Izraelu oraz Turcji.

Joanna jest prawnikiem, mediatorem oraz pośrednikiem z międzynarodowym, czternastoletnim doświadczeniem, zdobytym w organizacjach związanych z rynkiem nieruchomości oraz firmach franczyzowych. Ukończyła prawo na UKSW w Warszawie. Jest także absolwentką Studium Generale Europa przy Instytucie Nauki o Polityce i Administracji UKSW. Po uzyskaniu tytułu magistra wyjechała do Berlina, gdzie na Uniwersytecie Humboldta zdobyła LLM, międzynarodowy tytuł magistra prawa. Podczas pobytu w Berlinie współpracowała z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w departamencie Doradztwa Europejskiego.

Kategorie