EN

Z wizytą na Sky Tower we Wrocławiu

"Eurobuild CEE" zwiedza wrocławski wieżowiec Sky Tower. Budynek znajduje się przy ul. Powstańców Śląskich we Wrocławiu.

Jesli chodzi o powierzchnię biurową, to LC Corp, właściciel budynku, jest w trakcie przebudowy jednego z biur pod nowego najemcę. Niemiecka firma technologiczna chce dostosować wielkość okien pod swoje wymagania. Obecnie deweloper jest w trakcie ich powiększania.

Budynek ma cztery wejścia - dwa wspólne: do powierchni biurowych i mieszkalnych łącznie, jedno stricte biurowe i jedno tylko do apartamentow. Wszystkie są utrzymane w tej samej stylistyce.

Sky Tower ma 212 m wysokości i 51 pięter. W kompleksie znajduje się 231 apartamentów o powierzchniach od 50 do 227 mkw. w różnych wersjach wykończenia. Do apartamentów położnych w budynku zwanym Żaglem przynależą przestronne tarasy o powierzchni do 60 mkw. Apartamenty zostały oddane do użytku w 2013 r. – Obecnie większość lokali jest już sprzedana i zamieszkana – zdradziła nam Beata Wołkowska ze Sky Tower. Apartamenty zakupione inwestycyjnie zostały oddane operatorowi najmu Sky Tower w zarządzanie najmem.

Użytkownicy budynku mają do dyspozycji 38 wind, w tym 6 szybkobieżnych. Wszystkie apartamenty wyposażone są w inteligentny system zarządzania. Za pomocą smartfonów lub tabletów mieszkańcy mogą kontrolować natężenie oświetlenia, temperatury, otworzyć i zamknąć okna, wybrać muzykę czy program telewizyjny. Apartamenty są klimatyzowane, przynależą do nich komórki lokatorskie położone na tej samej kondygnacji co apartamenty oraz miejsca postojowe na parkingu znajdującym się na 3 kondygnacji przeznaczonym wyłącznie dla mieszkańców apartamentów. Budynek jest wyposażony w ścieżkę do joggingu na jednym z dachów, a także klub fitness, SPA, klub bilardowy i bowlingowy.

Natomiast galeria handlowa Sky Tower to ponad 30 tys. mkw. przestrzeni handlowej i 140 sklepów.

Kategorie