EN

Siódma gala za nami

Nagrody Eurobuild Awards
6 grudnia 2016 roku w warszawskim Hotelu DoubleTree by Hilton odbyła się uroczystość wręczenia nagród w 7. edycji Eurobuild Awards. Uhonorowano najlepsze firmy i projekty w 30 kategoriach

W mroźny, grudniowy wieczór po raz kolejny zawrzały wnętrza hotelu DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw, które gościły ponad 830 przedstawicieli rynku nieruchomości z Polski i regionu. – Dziękujemy za udział w imprezie zarówno przybyłym, jak i członkom jury oraz sponsorom, a zwycięzcom gratulujemy sukcesu – mówi Katarzyna Matejuk, dyrektor Eurobuild Awards.

W tegorocznej edycji Eurobuild Awards przyznano nagrody w 30 kategoriach. Najwięcej zwycięzców wyłoniło jury – 25. Głosy oddało 158 przedstawicieli branży nieruchomości komercyjnych. Transakcją Inwestycyjną Roku w Europie Środkowo-Wschodniej jury wybrało akwizycję ponad 75 proc. udziałów w nowo utworzonej firmie Echo Polska Properties przez Redefine Properties. Inwestorem Roku w regionie został, po raz drugi z rzędu, Griffin Real Estate. Za Magazynowego Dewelopera Roku w Europie Środkowo-Wschodniej jury uznało Prologis, a Bank Zachodni WBK wygrał w kategorii Instytucja Finansowa Roku.

Większość nagród przyznawana była jednak za osiągnięcia na polskim rynku. Deweloperem Obiektów Biurowych Roku w Polsce okazało się Ghelamco, a Echo Investment wygrało w kategorii Deweloper Obiektów Handlowych Roku. Inwestycje nie powstałyby bez firm budowlanych. W 2016 roku jury za najlepszą uznało Skanskę.

Cztery statuetki zostały przyznane za najlepsze nowe budynki. Najlepszym Nowym Biurowcem Roku w Polsce wybrano warszawski Q22, najlepszym Nowym Centrum Handlowym uznane zostały Zielone Arkady w Bydgoszczy, nagroda w kategorii Nowy Budynek Magazynowy Roku w Polsce powędrowała do MARS Chocolate, a najlepszym Nowym Hotelem Roku w Polsce okazał się DoubleTree by Hilton Wrocław.

Jury doceniło też firmy doradcze. CBRE wygrało w kategorii Dział Biurowy Roku w Polsce. JLL z kolei rozbił bank z nagrodami. Do tej firmy trafiło aż siedem statuetek w kategoriach: Dział Handlowy Roku w Polsce, Dział Magazynowy Roku, Dział Inwestycyjny Roku i Firma Roku z Sektora Property Management. Ponadto przedstawiciele JLL otrzymali ex aequo nagrody najemców dla najlepszych zarządców nieruchomości biurowych – Rondo 1 oraz Zebra Tower i Lipiński Passage. Flagowa impreza organizowana przez JLL – Charytatywny Turniej Siatkówki Plażowej Branży Nieruchomości Komercyjnych – została uznana z kolei za Największe Osiągnięcie Pozabiznesowe Roku, w głosowaniu przeprowadzonym w trakcie gali wśród zgromadzonych gości. Dwie pozostałe nagrody przyznawane przez publiczność powędrowały do Deloitte – wybrany Najemcą Biurowym Roku – oraz do Łodzi, gdyż Hanna Zdanowska, włodarz tego miasta, została wybrana Osobowością Roku.

Wróćmy do nagród jury: Kancelarią Prawną Roku okazał się Dentons, Firmą Roku z Sektora Doradztwa dla Branży Budowlanej – Gleeds, w Sektorze Doradztwa Podatkowego i Finansowego – PwC, Dostawcą Usług dla Zielonego Budownictwa Roku – Sweco Consulting, Firmą Roku w Sektorze Facility Management – General Property, a Miastem Najbardziej Przyjaznym Inwestorom – Łódź.

Goście gali zachęceni przez Szymona Majewskiego, ambasadora fundacji Iskierka, przyłączyli się do charytatywnej zbiórki dla jej podopiecznych. Na ich rzecz zebrano łącznie ponad 40 tys. zł. Za 32 tys. zł wylicytowano sześciolitrowy szampan Amour de Deutz, który przekazała firma Roberta Mielżyńskiego, ofiarodawca wspólnie z Szymonem Majewskim prowadził licytację. Szczodrym dobroczyńczą w tym roku była firma GTC. Charytatywna loteria przyniosła kolejne ponad 9 tys. zł.

Zebrane środki fundacja zamierza przeznaczyć na zakup Macerator Solo – urządzenia do utylizacji wszystkich naczyń i materiałów zaprojektowanego z myślą o izolatkach szpitalnych. Sprzęt pojedzie do Oddziału Onkologicznego w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 im. prof. Stanisława Szyszko Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Jego cena to 23 580,58 zł. Fundacja chce też opłacić uczestnictwo w obozie żeglarskim na Mazurach w ramach Akcji Lato (koszt to około 50 tys. zł). Wszystkim, którzy przyłączyli się do tej inicjatywy, bardzo dziękujemy!

Na scenie błyszczała Ewa Andrzejewska, redaktor naczelna magazynu Eurobuild Central & Eastern Europe, która prowadziła galę. Partnerował jej dziennikarz i prezenter telewizyjny Piotr Kraśko. Od nas to tyle. A co o Eurobuild Awards 2016 myślą zwycięzcy? Oddajemy im głos.

Nowy Biurowiec Roku w Polsce

Q22

Rafał Mazurczak

członek zarządu Echo Investment

Mijający rok 2016 był dla nas

czasem pełnym rekordowych wyników, ważnych zmian i historycznych momentów. Na czele spółki pojawił się nowy prezes – Nicklas Lindberg, wprowadziliśmy nową strategię i praktycznie we wszystkich segmentach działalności odnotowaliśmy rekordowe wyniki. To również rok, który minął nam pod znakiem Q22. Zakończyliśmy realizację naszego sztandarowego projektu, który – jako budynek niemal w pełni wynajęty – został sprzedany międzynarodowemu inwestorowi, a wcześniej zebrał najważniejsze nagrody branżowe.

Gdybyśmy w tym roku nie zdobyli żadnej z Eurobuild Awards, to

pomyślałbym, że komputer błędnie zliczył głosy jurorów.

Gdyby świąteczny karp przemówił i obiecał, że spełni trzy życzenia mojej firmy, to poprosiłbym o

kolejne tak spektakularne projekty jak Q22, utrzymanie świetnego klimatu na rynku i spełnienie marzeń wszystkich naszych pracowników.

Nowe Centrum Handlowe Roku w Polsce

Zielone Arkady

Leszek Sikora,

dyrektor zarządzający ECE Projektmanagement Polska

Mijający rok 2016 był dla nas

czasem, który otworzył nam nowe możliwości i przedstawił nowe wyzwania. Chciałbym, żebyśmy każdego roku z taką motywacją i optymizmem mierzyli się z kolejnymi zadaniami, a polski rynek niezmiennie był dla ECE źródłem i polem realizacji nowych pomysłów.

Gdybyśmy w tym roku nie zdobyli żadnej z Eurobuild Awards, to

cóż, uznalibyśmy, iż nadszedł czas, by dać szansę zdobycia nagród także innym. Na szczęście to tylko teoretyczne rozważania...

Gdyby świąteczny karp przemówił i obiecał, że spełni trzy życzenia mojej firmy, to poprosiłbym o

kolejne 20 lat ECE w Polsce z zadowolonymi najemcami, bogatymi klientami i dodatkowym dniem pomiędzy piątkiem i sobotą.

Nowy Budynek Magazynowy Roku w Polsce

Mars Chocolate Europe & Eurasia

Marek Smolinski

senior project engineer, Mars Chocolate Europe & Eurasia

Mijający rok 2016 był dla nas

biznesowo kolejnym udanym rokiem.

Gdybyśmy w tym roku nie zdobyli żadnej z Eurobuild Awards, to

jestem przekonany, że za rok ponownie będziemy mieli coś ciekawego do zgłoszenia w konkursie Eurobuildu.

Gdyby świąteczny karp przemówił i obiecał, że spełni trzy życzenia mojej firmy, to poprosiłbym o

to, aby nasze produkty sprawiały radość i uśmiech milionom konsumentów, a psy częściej mogły cieszyć się naszą karmą i wesoło merdać ogonem.

Nowy Hotel Roku w Polsce

DoubleTree by Hilton Wroclaw

Matthias Herd

dyrektor generalny, DoubleTree by Hilton Wroclaw

Mijający 2016 rok był dla nas...

ekscytującym kamieniem milowym, ponieważ otworzyliśmy ten wspaniały hotel w samym sercu niezwykłego miasta. Wnosimy swój wkład w budowę infrastruktury Wrocławia, dając mu nowy, świeży poziom usług hotelarskich, i zwiększając zainteresowanie miastem wśród cudzoziemców.

Gdybyśmy nie zdobyli żadnej z nagród w konkursie Eurobuild Awards w tym roku, wówczas

ten wieczór w Doubletree by Hilton Warsaw nie byłby aż tak wspaniały i nie dałby nam tak wielkiej satysfakcji.

Gdyby moja firma dostała trzy świąteczne życzenia, poprosiłbym o

ciągły wzrost popularności i popytu dla Wrocławia, o to by mieszkańcy Wrocławia byli dumni, że w ich mieście jest DoubleTree, i żeby zespół DoubleTree zachował swoją siłę, wytrwałość i cierpliwość pozwalające mu w każdej sytuacji osiągać punkty 1 i 2.

Dział Powierzchni Magazynowych roku w Polsce

JLL

Tomasz Olszewski

dyrektor działu Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych w Europie Środkowo-Wschodniej, JLL

Mijający rok 2016 był dla nas

jeszcze bardziej pracowity niż poprzednie, a od wielu lat pracujemy niezwykle intensywnie.

Gdybyśmy w tym roku nie zdobyli żadnej z Eurobuild Awards, to

działalibyśmy nadal aktywnie na rynku, dostarczając naszym klientom najwyższej jakości usługi.

Gdyby świąteczny karp przemówił i obiecał, że spełni trzy życzenia mojej firmy, to poprosilibyśmy o

podtrzymanie znakomitej tegorocznej passy, czyli jak najwięcej umów najmu na duże metraże podpisanych z udziałem doradców JLL. Wzrost gospodarczy – branża magazynowa jako pierwszy spośród sektorów rynku nieruchomości komercyjnych reaguje na zmiany w międzynarodowej koniunkturze ekonomicznej.

Dział Biurowy Roku w Polsce

CBRE

Łukasz Kałędkiewicz

senior director, Advisory and Transactions, CBRE

Mijający rok 2016 był dla nas

szalenie dynamiczny, owocny, a nawet rekordowy. Wysoka aktywność obdarzających nas zaufaniem klientów, właściwie na wszystkich obsługiwanych przez nas rynkach, rzeczywiście spowodowała, iż ten rok porządnie nas zmęczył, w jak najbardziej pozytywnym tego słowa znaczeniu!

Gdybyśmy w tym roku nie zdobyli żadnej z Eurobuild Awards, to

pogratulowalibyśmy szczerze zwycięzcom, a następnie – znając nasze przywiązanie do tego, co i jak robimy w CBRE – jeszcze w trakcie Gali zaczęlibyśmy zapewne gdzieś w kącie sali analizę sytuacji i budowę strategii na kolejny rok.

Gdyby świąteczny karp przemówił i obiecał, że spełni trzy życzenia mojej firmy, to poprosiłbym o

wysoką aktywność zarówno szeroko pojętych najemców, jak i inwestorów branżowych; podtrzymanie obecnego ducha zespołu w firmie; przyjazną współpracę w atmosferze zdrowej konkurencji z innymi agencjami.

Dział Powierzchni Handlowych Roku w Polsce

JLL

Anna Wysocka

dyrektor Działu Wynajmu Powierzchni Handlowych, JLL

Mijający rok 2016 był dla nas

bardzo pracowity i pełen wyzwań. Duża konkurencja na rynku handlowym, niepewność legislacyjna to wyzwania, którym stawialiśmy czoło.

Gdybyśmy w tym roku nie zdobyli żadnej z Eurobuild Awards, to

pracowalibyśmy równie ciężko jak teraz, aby w przyszłej edycji otrzymać to bardzo prestiżowe wyróżnienie. Oczywiście, po wygraniu tegorocznych nagród nie spoczywamy na laurach, wręcz przeciwnie – będziemy dokładać wszelkich starań, aby nasi klienci byli nadal zadowoleni z efektów współpracy z doradcami JLL.

Gdyby świąteczny karp przemówił i obiecał, że spełni trzy życzenia mojej firmy, to poprosilibyśmy o

debiuty znanych międzynarodowych marek. Polska cieszy się zainteresowaniem zagranicznych sieci handlowych, ale nadal w ofercie naszych rodzimych centrów handlowych brakuje co najmniej kilku znanych światowych brandów. Po drugie: stabilność i przewidywalność w kwestiach legislacyjnych związanych z rynkiem handlowym w Polsce. Ostatnie życzenie zachowamy dla siebie.

Dział Inwestycyjny Roku w Polsce

JLL

Tomasz Puch

dyrektor Działu Rynków Kapitałowych Nieruchomości Biurowych i Magazynowych JLL w Polsce

Agata Sekuła

dyrektor Działu Rynków Kapitałowych Nieruchomości Handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej

Mijający rok 2016 był dla nas

bardzo intensywny, ale jednocześnie bardzo udany. Doradzaliśmy w największych transakcjach rynkowych, m.in. przy sprzedaży 75 proc. udziałów w wartej około 1,2 mld euro platformie nieruchomościowej firmy Echo. To największa transakcja w historii polskiego rynku.

Gdybyśmy w tym roku nie zdobyli żadnej z Eurobuild Awards, to

kontynuowalibyśmy pracę, dbając o jak najlepszą obsługę naszych klientów. Ogromnie cieszymy się z nagrody dla najlepszego zespołu inwestycyjnego – to bardzo ważne wyróżnienie i sygnał, że nasi klienci doceniają nasz wkład, zaangażowanie i wiedzę rynkową. Dziękujemy im za to zaufanie. Daje ono całemu zespołowi ogromną motywację do dalszej pracy.

Gdyby świąteczny karp przemówił i obiecał, że spełni trzy życzenia naszej firmy, to poprosilibyśmy o

wiele udanych, sprawnie przeprowadzonych transakcji; stabilność w kwestiach gospodarczych i okołoinwestycyjnych; możliwość zatrudniania, tak jak dotychczas, najlepszych specjalistów na rynku.

Kancelaria Prawna Roku w Polsce

Dentons

Piotr Szafarz

partner, head of Real Estate Poland; partner, szef praktyki prawa nieruchomości, Dentons

Monika Sitowicz

partner, Dentons

Mijający rok 2016 był dla nas

ciekawy i inny – pełen wyzwań i zaskoczeń, które w większości, w zakresie zmian w systemie prawa, znajdą swój finał w 2017 roku.

Gdybyśmy w tym roku nie zdobyli żadnej z Eurobuild Awards, to

byłoby to zaskoczenie. Ale… tym bardziej staralibyśmy się zdobyć nagrodę w kolejnym roku.

Gdyby świąteczny karp przemówił i obiecał, że spełni trzy życzenia naszej firmy, to poprosilibyśmy o

wycofanie kilku procedowanych obecnie projektów ustaw; wycofanie kilku procedowanych obecnie projektów ustaw; wycofanie kilku procedowanych obecnie projektów ustaw.

Firma Roku z Sektora Doradztwa Podatkowego i Finansowego w Polsce

PwC

Sławomir Krempa

partner, PwC

Mijający rok 2016 był dla nas

bardzo dynamiczny, interesujący, pełen niespodzianek, które narastały jak u Hitchcocka.

Gdybyśmy w tym roku nie zdobyli żadnej z Eurobuild Awards, to

bylibyśmy niepocieszeni, ale jeszcze bardziej zmotywowani, żeby zdobyć nagrodę w przyszłym roku.

Gdyby świąteczny karp przemówił i obiecał, że spełni trzy życzenia mojej firmy, to poprosiłbym o

utrzymanie fantastycznego zespołu, z którym pracujemy; większą stabilność i przewidywalność prawa i praktyki organów administracyjnych; większej woli stron poszukiwania konsensusu w konfliktach biznesowych, politycznych i ludzkich.

Zarządca Nieruchomości w Polsce

JLL

Virginie de Baere

dyrektor Działu Zarządzania Nieruchomościami, JLL

Łukasz Mazurczak

dyrektor w Dziale Zarządzania Nieruchomościami Biurowymi, JLL

Mijający rok 2016 był dla nas

bardzo dobry. Rozszerzaliśmy portfolio zarządzanych przez nas obiektów m.in. o takie słynne biurowce, jak Warsaw Spire, Gdański Business Center C & D czy West Station. Wprowadzaliśmy również nowoczesne narzędzia np. z obszaru marketingu omnichannel w Forum Gliwice oraz realizowaliśmy szereg projektów z obszaru prime asset services oraz sustainability na rzecz naszych klientów.

Gdybyśmy w tym roku nie zdobyli żadnej z Eurobuild Awards, to

nadal pracowalibyśmy na najwyższych obrotach, aby zapewnić naszym klientom jak najlepszy standard usług. Ogromnie cieszymy się z otrzymanych właśnie nagród Eurobuild, a one motywują nas do dalszych wytężonych starań.

Gdyby świąteczny karp przemówił i obiecał, że spełni trzy życzenia mojej firmy, to poprosilibyśmy o

jeszcze więcej klientów zadowolonych z usług JLL oraz bardzo dobrych i efektywnych relacji z najemcami zarządzanych przez nas obiektów; utrzymanie pozycji lidera na rynku zarządzania nieruchomościami w Polsce; dbałość o jak najwyższy standard obsługi.

Firma Roku z Sektora Doradztwa dla Branży Budowlanej w Polsce

Gleeds Polska

Tadeusz Jachowicz

regional director CEE, Gleeds Europe Holding, director, Gleeds Polska

Mijający rok 2016 był dla nas

kolejnym rokiem intensywnego rozwoju firmy. Systematycznie powiększamy grono naszych pracowników – w tym roku przekroczymy liczbę ponad 100 wykwalifikowanych specjalistów, świadczyliśmy usługi przy ponad 200 ciekawych projektach, co przełożyło się na imponujący wzrost obrotów firmy. Poszerzyliśmy swoją obecność w regionie północnym Polski, otwierając biuro w Gdańsku oraz planując kolejne w Szczecinie i Koszalinie, ponadto ciągle pracujemy nad rozwojem naszej działalności w Europie Wschodniej na terenie Ukrainy i Białorusi. Ulepszyliśmy jakość świadczonych usług poprzez wdrożenie nowych procedur ISO, zmodernizowaliśmy istniejącą sieć biur, przenosząc przestrzenie biurowe w Krakowie, Katowicach do nowych ulepszonych lokalizacji, a główna siedziba w Warszawie została zaaranżowana zgodnie z wymaganiami zrównoważonego budownictwa, co zostało właśnie potwierdzone uzyskaniem certyfikatu LEED CI Gold.

Gdybyśmy w tym roku nie zdobyli żadnej z Eurobuild Awards, to

na pewno zmotywowałoby to nas do włożenia jeszcze większego wysiłku w doskonalenie wiedzy, zdobywanie doświadczenia, do dalszego wdrażania procedur i systemów zarządzania, aby wyjść naprzeciw potrzebom lokalnych i międzynarodowych rynków nieruchomości, a przede wszystkim wymaganiom klientów.

Gdyby świąteczny karp przemówił i obiecał, że spełni trzy życzenia mojej firmy, to poprosiłbym o

po pierwsze oczywiście o wiele ciekawych, zaskakujących i ambitnych projektów do zrealizowania przynoszących nie tylko zysk finansowy, ale także dających możliwość rozwoju firmy w zakresie świadczonych usług oraz przynoszących satysfakcję i dalsze zaufanie klientów. Po drugie – o stabilne prognozy rynkowe. A po trzecie… co nie oznacza, że najmniej ważne, życzyłbym sobie kontynuacji w byciu zgranym zespołem profesjonalistów postrzegających swoją firmę jako „the best place to work”.

Firma Roku Sektora Zarządzania Nieruchomościami w Polsce

General Property

Tomasz Buczyński,

wiceprezes General Property

Mijający rok 2016 był dla nas

bardzo pracowity i bardzo wyjątkowy. Nowa siedziba. Nowy rekord sprzedaży usług facility management. Nowe bardzo prestiżowe projekty w naszym portfolio. Jako punkt kulminacyjny w tym roku statuetka Eurobuild Awards! To wszystko dzięki naszym koleżankom i kolegom z drużyny, bardzo doceniamy ich zaangażowanie i mamy świadomość tego, ile włożyli wysiłku, by nasza firma znalazła się dzisiaj w tym miejscu, w którym jesteśmy.

Gdybyśmy w tym roku nie zdobyli żadnej z Eurobuild Awards, to

zapewne wola walki w naszym zespole o tak prestiżowe wyróżnienie jak Eurobuild Awards przełożyłaby się do kwadratu na determinację, którą wkładamy na co dzień, budując pozycję General Property. Z drugiej jednak strony zdajemy sobie sprawę, że to wyróżnienie obliguje nas do równie dużego wysiłku w roku 2017. Nawiązując do sportowego ducha walki, można powiedzieć, że każdy mistrz wie, że wywalczyć tytuł jest bardzo ciężko, ale jego obrona jest jeszcze większym wyzwaniem.

Gdyby świąteczny karp przemówił i obiecał, że spełni trzy życzenia mojej firmy, to poprosiłbym o

statuetkę Eurobuild Awards w 2017 i w latach następnych… I tak jak wspomnieliśmy podczas gali Eurobuild Awards – to dla naszej firmy ogromny sukces i chcielibyśmy powtarzać go w przyszłości. Chciałbym podkreślić, że GP to firma w stu procentach polska, a rywalizujemy na rynku, który od samego początku funkcjonowania branży FM jest zdominowany przez firmy zachodnie, gdzie facility management ma dużo dłuższą historię. To dzięki tym firmom rozwój sektora usług FM od samego początku był odpowiednio ukształtowany, to oni w dużej mierze budowali świadomość uczestników tego rynku, a dla nas to zaszczyt dołączyć do grona „budowniczych rynku FM w Polsce”. Drogi Karpiu, prosimy o kolejne lata stabilnego rozwoju, i aby marzenia i ciężka praca napędzały dalej drużynę General Property! Ostatnia prośba w imieniu całej branży Facility Management i tym samym naszej firmy. Byśmy w nowym roku patrzyli bardziej do przodu niż wstecz, działali częściej razem niż w pojedynkę. Aby wszyscy uczestnicy tego rynku zrozumieli, że na sukces pracuje się jakością i standardami, a nie najniższą ceną. I wreszcie, aby organizacje branżowe rozpoczęły realizację swoich celów statutowych i wzorem innych branż wprowadziły standardy i certyfikaty, które pozwolą na wyeliminowanie jakościowych patologii drążących FM i zaczną budować szeroko rozumianą świadomość wśród usługodawców i ich klientów.

Firma Budowlana Roku w Polsce

Skanska

Arkadiusz Rudzki

dyrektor zarządzający Skanska Property Poland

Mijający rok 2016 był dla nas

pełen sukcesów, ale i refleksji dla całej grupy Skanska. W sektorze biurowym wystartowaliśmy z nowymi, dużymi projektami w Warszawie i Krakowie i ukończyliśmy inwestycje w kilku innych miastach. Powiększyliśmy również bank najlepszych gruntów w centrach miast, z którymi wiążemy plany na najbliższe lata. Mocno wspieramy też naszych zasłużenie nagrodzonych kolegów ze spółki wykonawczej. Projekty, które wspólnie realizujemy pod marką Skanska są dowodem wysokiej jakości i innowacyjnego myślenia o branży budowlanej. Trzymam kciuki, żeby spółka budowlana z grupy Skanska i cała branża poradziły sobie z wyzwaniami biznesowymi i ze wzmożoną siłą weszły w nowy rok.

Gdybyśmy w tym roku nie zdobyli żadnej z Eurobuild Awards, to

zdobylibyśmy w kolejnych latach! Każda nagroda, ale też jej brak, jest mobilizacją do jeszcze większych starań. Tegoroczne wyróżnienie to ukoronowanie naszych działań jako firmy innowacyjnej, ale i wyznaczającej najwyższe standardy bezpieczeństwa na rynku. Budujemy biznes oparty na wartościach – rynek to docenia i będzie doceniał zawsze, bo taka strategia jest naszym wyróżnikiem bez względu na koniunkturę na rynku budowlanym czy deweloperskim.

Gdyby świąteczny karp przemówił i obiecał, że spełni trzy życzenia mojej firmy, to poprosiłbym o

kolejne 10 życzeń. Poprosiłbym o stabilizację na rynku budowlanym i o to, żebyśmy nie zeszli z raz obranej drogi budowania naszych projektów na wartościach, w które wierzymy. Ostatnie życzenie z przyjemnością oddałbym całemu zespołowi Skanska.

Dostawca Usług dla Zielonego Budownictwa w Polsce

Sweco

Marcin Gawroński

dyrektor zespołu BREEAM/LEED, Sweco Consulting

Mijający rok 2016 był dla nas

pełen nowych wyzwań i możliwości rozwoju. Sweco wygrało i będzie realizować ogromny projekt dotyczący ochrony przeciwpowodziowej dorzecza Odry, rozwinęliśmy nowe usługi specjalistyczne z zakresu ochrony środowiska, budownictwa i energetyki. Zakończyliśmy prace na projektem PPP w sektorze drogowym, jako doradca partnera publicznego.

Gdybyśmy w tym roku nie zdobyli żadnej z Eurobuild Awards, to

musielibyśmy dalej wspominać naszą ubiegłoroczną radość, którą przyniosła nam nagroda Eurobuild za 2015 rok. Myślę też, że zmobilizowałoby to nas do jeszcze cięższej pracy, aby odnosić kolejne sukcesy w przyszłości.

Gdyby świąteczny karp przemówił i obiecał, że spełni trzy życzenia mojej firmy, to poprosiłbym o

kolejne tak ciekawe i prestiżowe projekty jak te, nad którymi mamy przyjemność pracować obecnie, o otwartych, zdeterminowanych i jak zawsze przyjaźnie nastawionych klientów oraz o nagrodę Eurobuild w roku 2017, może w dodatkowej kategorii.

Deweloper Powierzchni Biurowych Roku w Polsce

Ghelamco

Jeroen van der Toolen

dyrektor zarządzający Ghelamco CEE

Mijający rok 2016 był dla nas

bardzo ważny. W maju uruchomiliśmy Warsaw Spire. Nasz najważniejszy dotychczas projekt biurowy, który wykreował nowe centrum biznesowe. Ale istotniejsze jest to, że mieszkańcom Warszawy udostępniliśmy wspaniałą przestrzeń publiczną. Cieszy nas, że plac Europejski tak szybko zyskał przychylność mieszkańców Warszawy.

Gdybyśmy w tym roku nie zdobyli żadnej z Eurobuild Awards, to

nagrody są bardzo miłe, ale… największą jednak satysfakcję daje nam zadowalanie naszych najemców oraz lokalnej społeczności, która może korzystać z inwestycji, które realizujemy.

Gdyby świąteczny karp przemówił i obiecał, że spełni trzy życzenia mojej firmy, to poprosiłbym o

przede wszystkim poprosiłbym o to, żeby wszyscy pracownicy Ghelamco byli bogaci i zdrowi, żeby wiodło się im jak najlepiej. Po drugie chciałbym, aby Ghelamco pozostało innowacyjną firmą, która kreuje trendy na rynku. I po trzecie, żeby Ghelamco tworzyło projekty przyjazne zarówno najemcom, jak i lokalnej społeczności.

Deweloper Obiektów Handlowych Roku w Polsce

Echo Investment

Marcin Materny

członek zarządu, dyrektor Działu Centrów Handlowych Echo Investment

Mijający rok 2016 był dla nas

niezwykle ciekawy, pracowity, ale też wyjątkowy. Głównie za sprawą rozpoczęcia realizacji katowickiej Galerii Libero, która wyróżnia się nie tylko funkcjonalnością, ale również ofertą i komfortem. To projekt, w którym po raz pierwszy aż 35 proc. powierzchni przeznaczyliśmy na funkcje rozrywkowe, sportowe i rekreacyjne.

Gdybyśmy w tym roku nie zdobyli żadnej nagrody z Eurobuild Awards, to

chyba nikt by w to nie uwierzył. A to dlatego, że Echo ma za sobą naprawdę rekordowo dobry rok. W segmencie handlowym byliśmy bardzo aktywni nie tylko projektowo, ale również – wspólnie z Echo Polska Properties – kupiliśmy największą nieruchomość komercyjną w centrum Warszawy – Towarową 22.

Gdyby świąteczny karp przemówił i obiecał, że spełni trzy życzenia mojej firmy, to poprosiłbym o

kolejny tak dobry rok dla naszych trzech podstawowych segmentów rynkowych – handlowego, biurowego i mieszkaniowego. Jestem przekonany, że w 2017 będziemy mogli również pochwalić się sukcesami i rekordami, które znajdą odzwierciedlenie w wynikach finansowych i kolejnych cennych nagrodach.

Miasto Przyjazne Inwestorom

Łódź

Adam Pustelnik

p.o. dyrektora Biura Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Łodzi

Mijający rok 2016 był dla nas...

jednym z najlepszych od początku przemian. Zarówno wypełnienie inwestycjami, jak i ich skala i rozmach pokazują zupełną zmianę tendencji i percepcji Łodzi. Otwarcie największego w Polsce dworca i obwodnicy zbliżyło nas do stolicy, niemalże łącząc w jeden obszar metropolitalny. To otwiera zupełnie nowe horyzonty gospodarcze.

Gdybyśmy w tym roku nie zdobyli żadnej z Eurobuild Awards, to...

nie kończylibyśmy roku z tak dużą satysfakcją, jak ma to miejsce obecnie, gdyż zdobyte wyróżnienia wiele dla nas znaczą i są znamienne dla bardzo pozytywnych procesów, które zaszły w ostatnim czasie w mieście. Poza tym bez tych nagród nasz wizerunek na pewno nie byłby aż tak dobry.

Gdyby świąteczny karp przemówił i obiecał, że spełni trzy życzenia mojej firmy, to poprosiłbym o...

nieograniczony budżet płacowo-nagrodowy dla zespołu; o to, aby Brazylii, Argentynie i USA zabrakło środków/siły w walce o EXPO, tak by odbyło się w 2022 roku w Łodzi;), aby szczęście nam sprzyjało co najmniej tak jak w ostatnim czasie, by stracone dekady po przemianach zostały tylko w historycznej pamięci i anegdotkach jako dawno miniona, zamknięta epoka.

Osobowość Roku w Branży Nieruchomości

Hanna Zdanowska

Hanna Zdanowska

prezydent Łodzi

Mijający rok 2016 był dla nas...

czasem zmian, wyzwań i intensywnej pracy, ale też satysfakcji, że udało nam się dotrzymać danych obietnic i zrealizować kolejne projekty ważne dla łodzian.

Gdybyśmy w tym roku nie zdobyli żadnej z Eurobuild Awards, to...

pogratulowalibyśmy zwycięzcom i trzymali kciuki za powodzenie Łodzi w kolejnej edycji.

Gdyby świąteczny karp przemówił i obiecał, że spełni trzy życzenia mojej firmy, to poprosiłabym o...

siłę, spokój i zdrowie dla siebie i wszystkich mieszkańców mojego miasta – Łodzi.

Najemca Biurowy Roku w Polsce

Deloitte

Tomasz Kacprzak

dyrektor finansowy, członek zespołu projektowego Q22, Deloitte

Mijający rok 2016 był dla nas

kolejnym rokiem, w którym zanotowaliśmy wzrost. Ważne jest to, że wraz ze wzrostem zatrudnienia czy wysokości przychodów, zmieniamy też naszą firmę, świadczymy coraz szerszy zakres usług, a naszym pracownikom oferujemy lepsze warunki pracy. Jednym z elementów istotnych zmian, jakie zachodzą w firmie jest przeprowadzka do nowoczesnego, ergonomicznego, odpowiadającego oczekiwaniom i wyzwaniom biura.

Gdybyśmy w tym roku nie zdobyli żadnej z Eurobuild Awards, to

nie było chyba takiej możliwości, zapraszamy do nas do biura, aby się o tym przekonać.

Gdyby świąteczny karp przemówił i obiecał, że spełni trzy życzenia mojej firmy, to poprosiłbym o

Nie liczymy na cudowne rozwiązania, choć na pewno szczęście, jak wszędzie, w biznesie się przydaje. Ale gdyby możliwe było spełnienie kolejnych dwóch, to poprosiłbym o zdrowie i pomyślność dla nas wszystkich, a z resztą celów i zadań, jakie sobie stawiamy, na pewno sobie poradzimy.

Pozabiznesowe osiągnięcie roku

Charytatywny Turniej Siatkówki Plażowej Branży Nieruchomości organizowany przez JLL

Tomasz Trzósło

dyrektor zarządzający JLL w Polsce

Mijający rok 2016 był dla nas

intensywny, pracowity, pełen wyzwań, ale i satysfakcji. Rozwijaliśmy nasz biznes konsultingowy, ale również rosło nasze Centre of Excellence świadczące zaawansowane usługi na rzecz klientów i innych oddziałów JLL w regionie EMEA.

Gdybyśmy w tym roku nie zdobyli żadnej z Eurobuild Awards, to..

Zdobyliśmy jednak aż siedem statuetek, z czego jestem bardzo dumny. Na szczęście, nie musimy się zastanawiać, co by było gdyby. Dla nas nagrody Eurobuildu to ogromne wyróżnienie branżowe i znakomita motywacja do dalszej ciężkiej pracy – nad rozwojem usług, narzędzi, dbałości o najwyższy standard obsługi. Cieszymy się z nagród zarówno tych przyznanych przez jury Eurobuild – dla naszych ekspertów z obszaru nieruchomości handlowych, magazynowych, zarządzania czy rynku inwestycyjnego, jak i najemców oraz gości zebranych na Gali, którzy wskazali Turniej Siatkówki Plażowej Branży Nieruchomości Komercyjnych jako najbardziej spektakularne niebiznesowe osiągnięcie 2016 r.

Gdyby świąteczny karp przemówił i obiecał, że spełni trzy życzenia naszej firmy, to poprosilibyśmy o

mnóstwo transakcji i projektów, mnóstwo bardzo zadowolonych klientów zgłaszających się do nas z propozycją podwyższenia naszego wynagrodzenia oraz za rok znów kilka nagród na Gali Eurobuildu!

Transakcja Inwestycyjna Roku w Europie Środkowo-Wschodniej

Przejęcie przez Redefine Properties ponad 75 proc. udziałów w nowo powstałej firmie nieruchomościowej Echo Polska Properties

Przemysław Krych

założyciel i prezes zarządu Griffin Real Estate

Mijający rok 2016 był dla nas

bardzo pracowity. Zakończyliśmy naszą szczególną inwestycję, czyli Halę Koszyki, która od razu stała się unikatowym miejscem na kulinarnej mapie stolicy. Pozyskaliśmy nowego inwestora – południowoafrykański REIT Redefine Properties, utworzyliśmy Echo Polska Properties – pierwszą polską spółkę typu REIT, którą następnie z sukcesem wprowadziliśmy na giełdy w Luksemburgu i Johannesburgu, zintensyfikowaliśmy prace nad kolejnymi platformami – Student Depot i Resi4Rent. To wszystko przełożyło się na wzrost naszych aktywów – z 3 mld euro na koniec ubiegłego roku do obecnych 4,5 mld i tempa nie zwalniamy.

Gdybyśmy w tym roku nie zdobyli żadnej z Eurobuild Awards, to

bylibyśmy bardzo rozczarowani. Z drugiej strony, oznaczałoby to, że w przyszłym roku rozbilibyśmy bank z nagrodami.

Gdyby świąteczny karp przemówił i obiecał, że spełni trzy życzenia mojej firmy, to poprosiłbym o

wypuściłbym go bez stawiania dodatkowych warunków. Wierzę, że marzenia trzeba starać się spełniać samemu, a nie liczyć na cuda.

Inwestor Roku w Europie Środkowo-Wschodniej

Griffin Real Estate

Maciej Dyjas,

co-managing partner & co-CEO, Griffin Real Estate

Mijający rok 2016 był dla nas

udany. Zrealizowaliśmy z naddatkiem cele, jakie sobie wytyczyliśmy. Poszerzyliśmy grono naszych inwestorów, istotnie zwiększyliśmy portfel zarządzanych przez nas aktywów, zgodnie z harmonogramem rozwijamy nasze platformy: zarządzające domami studenckimi, mieszkaniami na wynajem czy finansujące innym podmiotom inwestycje nieruchomościowe. Last but not least, udało nam się szybko zbudować kolejnego, zarazem jednego z największych, gracza na rodzimym rynku nieruchomości, czyli Echo Polska Properties, a przejęte wraz z naszymi partnerami w 2015 roku Echo Investment bardzo dynamicznie się rozwija. Tak, to był dobry rok.

Gdybyśmy w tym roku nie zdobyli żadnej z nagród Eurobuild Awards, to

zwiększylibyśmy wysiłki, by ograć konkurencję w przyszłym roku.

Gdyby świąteczny karp przemówił i obiecał, że spełni trzy życzenia mojej firmy, to poprosiłbym o

spokój, pokój i rozsądek dla polityków. Biznes lubi klarowne i mądre reguły gry i przewidywalne warunki, z resztą sam sobie poradzi.

Deweloper Obiektów Magazynowych Roku w Europie Środkowo-Wschodniej

Prologis

Martin Polak

starszy wiceprezes i dyrektor regionalny na Europę Środkowo-Wschodnią, Prologis

Mijający 2016 rok był dla nas...

bardzo pozytywny. Rozpoczęliśmy 18 projektów deweloperskich obejmujących łącznie 331 tys. mkw. powierzchni w kluczowych lokalizacjach w Europie Środkowo-Wschodniej; wśród nich znalazło się osiem obiektów realizowanych na zasadach spekulacyjnych. Wszystkie nowe obiekty zgłosiliśmy do akredytacji BREEAM. Udało nam się osiągnąć odsetek wynajęcia powierzchni wynoszący 95 proc. oraz współczynnik utrzymania klientów na poziomie powyżej 80 proc. Jest jasne, że klienci doceniają naszą pasję i znajomość segmentu nieruchomości przemysłowych. Niewiele więcej moglibyśmy sobie życzyć!

Gdybyśmy nie zdobyli żadnej z nagród Eurobuild Awards w tym roku, wówczas

kontynuowalibyśmy realizację naszej strategii, która okazała się bardzo skuteczna. Wystarczy spojrzeć na tegoroczne wyniki!

Gdyby świąteczny karp przemówił i obiecał spełnić trzy życzenia mojej firmy, poprosiłbym o...

większą transparentność rynku; ciągłe sukcesy dla naszych klientów; i o to, by moi koledzy zadowoleni i z uśmiechem nadal cieszyli się swoją pracą.

Instytucja Finansowa Roku w Europie Środkowo-Wschodniej

Bank Zachodni WBK

Brendan Long

head of corporate property finance, Bank Zachodni WBK

Mijający 2016 rok był dla nas...

wyjątkowo udany dla nas i wielu spośród naszych partnerów biznesowych. Wspólnie zapewniliśmy finansowanie na poziomie ponad 1,3 mld euro dla najwyższej jakości transakcji na polskim rynku. Wiele z nich było transakcjami unikalnymi pod względem profilu oraz skali. Dowiedliśmy naszych doskonałych umiejętności w zakresie analizy potencjału projektów i gotowości angażowania się w niestandardowe transakcje. Będziemy kontynuować aktywność we wszystkich segmentach rynku i finansować najlepsze projekty. 2017 powinien być rokiem równie interesującym i pełnym sukcesów jak upływający.

Gdybyśmy nie zdobyli żadnej z nagród w konkursie Eurobuild Awards w tym roku, wówczas

bylibyśmy – po prostu – szczęśliwi, mogąc świętować razem z naszymi partnerami biznesowymi, którzy odnieśli sukces we wszystkich kategoriach nagród. I oczywiście postawilibyśmy sobie jasny cel, aby osiągnąć takie wyniki biznesowe i działać w taki sposób, aby zdobyć wyróżnienie w 2017 roku.

Gdyby świąteczny karp przemówił i obiecał spełnić trzy życzenia mojej firmy, poprosiłbym o...

pod względem biznesowym jestem całkowicie przekonany, że dla nas i dla naszych partnerów 2017 będzie dobrym rokiem. Wszyscy skupiamy się na wynikach i mamy jasno określoną strategię. Dlatego moje życzenia to zdrowie, szczęście oraz pozytywne nastawienie w życiu osobistym dla wszystkich członków zespołu BZ WBK oraz wszystkich naszych partnerów w biznesie.

Kategorie