EN

Power center, czyli Gemini Park Tychy

New shopping centre
Nowe formaty sklepów, nowe marki nieobecne dotychczas w Tychach i nowy wymiar przestrzeni publicznej – tak można określić centrum handlowe Gemini Park, które Gemini Holding buduje w Tychach

Będzie to trzeci, po Gemini Park Bielsko-Biała i Gemini Park Tarnów, obiekt handlowy firmy deweloperskiej Gemini Holding. Galeria powstaje przy ulicy Towarowej – w otoczeniu wielu osiedli mieszkaniowych, bliskości autostrady A4, tras ekspresowych i dróg szybkiego ruchu. W pobliżu znajduje się już Tesco, Obi i Saturn. Wraz z nowym centrum będą tworzyć główną destynację handlową w regionie – tzw. power center. Inwestor szacuje, że w zasięgu oddziaływania galerii pozostaje 1,5 mln osób mieszkających na Górnym Śląsku, czyli ponad połowa 2,7 milionowej aglomeracji śląskiej, o sile nabywczej na mieszkańca o 22 proc. wyższej niż przeciętna wartość dla Polski.

Oferta handlowa odpowiedzią na trendy konsumenckie

Gemini Park Tychy będzie mieć 36.600 mkw. powierzchni handlowej i ponad 130 sklepów. W galerii powstaną nowatorskie formaty salonów i pojawią się marki reprezentujące najmocniejsze segmenty rynku. – Uważnie śledzimy oczekiwania klientów, dostrzegamy potrzebę maksymalnego uproszczenia procesu zakupowego, personalizacji oferty i zintegrowania kanałów sprzedaży. Unikalna oferta, wielofunkcyjna przestrzeń i technologie interaktywne to fundamenty nowoczesnego handlu. Nasza oferta handlowa wzmacnia się o obecność liderów rynku, którzy są gotowi dynamicznie odpowiadać na potrzeby klientów, podążać za aktualnymi trendami, zarówno na poziomie nowych technologii, jak i innowacyjnych rozwiązań funkcjonalnych.

Grono najemców Gemini Park Tychy stworzą m.in. Piotr i Paweł, H&M, Big Star, CCC, Deichmann, Smyk, RTV Euro AGD, Martes Sport, 4F, Jysk, Empik, Vistula, Wólczanka, W.Kruk, Apart, Triumph, Gatta, Lavard, Ochnik, Briju, HEBE, Księgarnie Świat Książki, Kolporter, Swiss, Time Trend, Rossmann, KiK, Pepco, Q&Q, Divers, Time Trend,. Ofertę gastronomiczną centrum stworzy m.in. KFC, restauracja Olimp, Companeros, Cafe de Grano, Lodomania czy Kebab by Olimp. Sektor usługowy będą reprezentować m.in. biura podróży Rainbow Tours, Tui, Itaka, Wezyr Holidays, Myjnia Samochodowa, Orange, T-Mobile, Play, Plus, Smart Connect, optyk LuckyLOOK oraz Vision Express, Nails Fashion E-Smoking World, Pralnia Wicher. Ofertę galerii poszerzą najemcy z branży rozrywkowej, jak np. sieć klubów fitness Fabryka Formy. Proces wynajmu obiektu wspiera niezależna firma doradcza Aspenn. – Gemini Park Tychy to obiekt z dużym potencjałem wynikającym zarówno z doskonałej lokalizacji, jak i profilu. Będzie to nie tylko miejsce zakupów, ale też spędzania czasu wolnego i rozrywki, dlatego też nasze działania ukierunkowane są m.in. na dodatkowe wzmocnienie strefy leisure oraz takie zaaranżowanie przestrzeni galerii, aby integrować kanały sprzedaży i oferować klientom pozytywne doświadczenia zakupowe - komentuje Tatiana Spencer, partner Aspenn, niezależnej firmy doradczej, świadczącej profesjonalne usługi na rynku nieruchomości komercyjnych.

Już na etapie planowania inwestycji naszym celem było stworzenie obiektu z ofertą kompleksową i odpowiadającą potrzebom coraz bardziej wymagającego rynku. Klienci centrum handlowego Gemini Park Tychy otrzymają bogatą, różnorodną ofertę wiodących marek, komfort zakupów i nowoczesny obszar rozrywkowo-rekreacyjny, zaś przedsiębiorcy doskonałą lokalizację do prowadzenia biznesu w przestrzeni power center – zapewnia Daniel Słuchocki, dyrektor ds. komercjalizacji w Gemini Holding.

Otoczenie wiodących, międzynarodowych marek to atrakcyjna przestrzeń także dla mniejszych, lokalnych biznesów. Osobiste zaangażowanie, znajomość lokalnego rynku i potrzeb społecznych są niepodważalnym atutem tego sektora rynku.

– Własne biznesy na licencjach znanych marek lokalni przedsiębiorcy prowadzą już w innych obiektach spółki – w centrach Gemini Park w Bielsku-Białej i Tarnowie. Ich obecność w przestrzeni galerii handlowej podnosi wartość zestawu najemców, ale, co równie istotne, pozwala przedsiębiorcom osiągać w krótkim czasie bardzo dobre obroty i zwrot z inwestycji. Doceniamy potencjał lokalnych biznesów i kontynuujemy tę współpracę również w najnowszej inwestycji spółki – Gemini Park Tychy – dodaje Anna Malcharek.

Nowoczesność na każdym kroku

Ostatnie lata to okres ogromnych zmian rynkowych i technologicznych. Wraz z nimi zmieniał się także konsument. Dziś jest dojrzały, wymagający i dyktuje warunki. To on rządzi rynkiem i doskonale wie czego chce. Oczekuje, że centra handlowe, sklepy, usługi i przekazy będą dostosowane do niego, a nie odwrotnie. Personalizacja, nowe doświadczenia i doznania są tym, czego szuka i na czym można zbudować z nim relacje. – Uważnie śledzimy oczekiwania i zmiany stylu życia konsumentów, dostrzegamy również potrzebę maksymalnego uproszczenia procesu zakupowego i zintegrowania kanałów sprzedaży – podkreśla Anna Malcharek.

Nowy typ klienta wykorzystuje zdobycze technologiczne i powszechny dostęp do internetu. Interakcja z klientem, skupienie i odpowiedź na potrzeby konkretnych grup tworzą wartość dodaną, która będzie odgrywała coraz większą rolę w decyzjach konsumentów. Personalizacja oferty i wysokiej jakości customer experience stają się najważniejszymi polami walki o lojalność klienta. Ich umiejętne wykorzystanie, element zaskoczenia i nieoczywiste rozwiązania będą miały z pewnością wpływ na strukturę najemców. Już dziś sposób spędzania wolnego czasu i zmiany zwyczajów zakupowych konsumentów wpływają na powierzchnię najmu. Wciąż rozrasta się oferta gastronomiczna, usługowa i rozrywkowa, a mniej miejsca zajmują np. hipermarkety – zauważa Anna Malcharek.

Gemini Holding, skupiając się na dostarczaniu nowych ekscytujących doznań, stawia konsumenta w centrum uwagi. Odpowiedź na jego potrzeby i wymagania jest wyzwaniem, ale deweloper nie obawia się, że e-commerce zastąpi tradycyjne sklepy. Sprzedaż wielokanałowa jest wymogiem współczesnego rynku, ale każdy z tych kanałów odgrywa ważną rolę w tworzeniu doświadczeń zakupowych konsumentów. – Klienci wciąż chcą robić zakupy w fizycznie istniejących sklepach, zauważalna jest także tendencja do wzrostu webroomingu – sprawdzania produktów w sieci i kupowania ich w sklepie stacjonarnym. Co ciekawe, młodzi ludzie, którzy świetnie odnajdują się w świecie online, chętnie robią zakupy i spędzają czas wolny w centrach handlowych. Zakupy są czynnością społeczną, a doznania pozazakupowe oferują kolejną wartość dodaną – interakcję – zauważa dyrektor zarządzająca Gemini Holding.

Wpisać się w przestrzeń

Centra handlowe stają się ważnymi punktami miejskiego życia i miejscem spotkań towarzyskich. Wpisują się architektonicznie w tkankę miejską, a strefy relaksu coraz częściej ulokowane są także na zewnątrz. Przykładem takiego rozwiązania jest zintegrowany z obiektem Gemini Park Tarnów klub fitness i placówka Siemacha Spot, czy „Eko Park – W Dechę!” przy Gemini Park Bielsko-Biała – pierwszy w regionie w pełni ekologiczny park rozrywki stworzony po to, by rozwijać logiczne myślenie i promować dbałość o środowisko naturalne wśród najmłodszych. Obecność tego typu obiektów nie jest przypadkowa, to kontynuacja indywidualnej strategii każdego z centrów, którym podporządkowane są działania marketingowe, rozwiązania architektoniczne oraz oferta handlowa.

Gemini Park Tychy wyglądem i charakterem nawiąże do szykownej handlowej promenady z szerokimi, przestronnymi pasażami i dużą ilością dziennego światła. Obiekt będzie centrum rodzinnym ze specjalnie zaaranżowanymi strefami dla rodziców z dziećmi, poszerzonymi miejscami parkingowymi i nowoczesnym systemem informacji o zajętości miejsc, ścieżkami rowerowymi łączącymi obiekt z centrum miasta i Parkiem Radości, który będzie pełnił funkcję edukacyjną i rozrywkową. Poruszanie się po obiekcie ułatwi nowoczesny system informacji wizualnej.


Kategorie