EN

Handel i nowoczesność

New shopping centre
Gemini Park Tychy zaplanowano jako obiekt na miarę najnowszej generacji handlowej. Wśród wielu nowoczesnych rozwiązań, przewidziano także udogodnienia dla rodzin i atrakcyjne powierzchnie handlowe dla najemców, o czy opowiada Daniel Słuchocki, dyrektor komercjalizacji, Gemini Holding

Aneta Cichla, „Eurobuild Central & Eastern Europe”: Co, w przypadku Gemini Par Tychy, oznacza power center?

Daniel Słuchocki, dyrektor ds. komercjalizacji w Gemini Holding: Tym co charakteryzuje obiekty typu power center jest duży zasięg oddziaływania obiektu i unikalność oferty. Dzięki wygodnej i szybkiej infrastrukturze drogowej Gemini Park Tychy obejmie zasięgiem 1,5 mln osób - nie tylko mieszkańców Tychów, ale również całego Górnego Śląska. W samym obiekcie znajdzie się bardzo szeroka oferta skupiająca przedstawicieli wiodących marek, również takich, które dotychczas nie były obecne w regionie. Datkowym bodźcem wpływającym na catchment obiektu będzie też niewątpliwie bezpośrednie otoczenie funkcjonujących już obiektów big box, takich jak hipermarket Tesco, Obi czy Saturn, a obecność nowoczesnej galerii handlowej z szeroką ofertą fashion, usługową i rozrywkową w naturalny sposób dopełni tę przestrzeń.

Jakie rozwiązania dla najemców i klientów pojawią się w Gemini Park Tychy?

Tenant mix tyskiego obiektu w dużym stopniu zbudowany będzie na obecności liderów rynku, którzy doskonale rozumieją potrzeby klientów, podążają za aktualnymi trendami i kreują innowacyjne rozwiązania funkcjonalne. W Gemini Park Tychy znajdą przestrzeń do rozwijania swoich konceptów, personalizacji oferty i sprzedaży wielokanałowej wspierającej tradycyjny model zakupowy, czy tworzenia tymczasowych sklepów w formacie pop-up, które pozwalają nowym markom zaistnieć w centrum i przetestować swoją ofertę, a dla klientów centrum są dodatkową atrakcją. Cały teren centrum objęty zostanie bezprzewodową siecią Wi-Fi, obiekt wyposażony zostanie również w system identyfikacji wizualnej nowej generacji, który ułatwi klientom poruszanie się po obiekcie, oraz system informacji o zajętości miejsc parkingowych dla klientów, którzy przyjadą na zakupy samochodem.

Jaki typ oferty gastronomicznej Państwo stworzycie?

Stawiamy na bogatą ofertę gastronomiczną i rozbudowaną strefę food court. W gronie naszych najemców są partnerzy doświadczeni na rynku gastronomicznym, ofertę restauracyjną stworzą między innymi KFC oraz trzy brandy należące do sieci Gastromall z konceptami gastronomicznymi Olimp, Kebab by Olimp i Companeros. Pojawią się lodziarnie Grycan i Lodomania z ofertą naturalnych deserów i przysmaków dla dzieci, czy Cafe de Grano. Ofertę galerii uzupełni szeroki sektor usługowy oraz rozrywkowy.

Jakie udogodnienia dla rodzin przewidzieliście Państwo w obiekcie?

Gemini Park Tychy, podobnie jak istniejące już centrum handlowe w Bielsku Białej projektowane jest jako centrum rodzinne. Znajdzie się tu pokój dla Rodzica z Dzieckiem, gdzie w komfortowych warunkach będzie można nakarmić lub przewinąć dziecko, pomieszczenia i toalety w obiekcie również będą przystosowane do potrzeb najmłodszych. W pobliżu wejść do budynku tworzymy specjalne poszerzone miejsca parkingowe dla rodzin z dziećmi. Powstaną także ścieżki rowerowe, które połączą obiekt z pozostałą częścią miasta, a teren wokół obiektu zostanie zagospodarowany pod stworzenie miejsca rozrywki i edukacji – Parku Radości. Nie zabraknie także wydarzeń edukacyjnych, eventów i spotkań dla całych rodzin.

Jaki jest obecnie harmonogram budowy Gemini Park Tychy?

Aktualnie jesteśmy w końcowej fazie komercjalizacji obiektu, która rozpoczęła się jeszcze przed startem budowy, w 2015 roku. W tej chwili dostosowujemy powierzchnie i lokalizacje do potrzeb najemców, a otwarcie Gemini Park Tychy nastąpi już wiosną 2018 roku.


Wydanie 11 (225) listopad 2017

Więcej w tym wydaniu arrow_forward

Kategorie