EN

238 najlepszych wybrało 22 najlepsze

Temat numeru
Już po raz ósmy w ramach konkursu o nagrody Eurobuild Awards wybrano budynki i firmy, które miały największy wpływ na polskie rynki nieruchomości i budownictwa w 2017 roku

W tym roku jury było wyjątkowo liczne – zasiadło w nim 238 specjalistów z rynku nieruchomości. Zgłoszenia kandydatów do jury otrzymywaliśmy z całego rynku nieruchomości, co potwierdza, że sektor ten bardzo ceni sobie możliwość oceniania i bycia ocenianym w ramach Eurobuild Awards. – Niektóre firmy są z nami od początku, a kolejne wciąż dołączają. Większość chce oddawać głosy w kategorii Nowy Biurowiec Roku, w której jury w tym roku liczyło 49 osób. Innymi popularnymi kategoriami okazały się: Inwestor Roku oraz Deweloper Biurowy Roku – mówi Katarzyna Matejuk, dyrektor Eurobuild Conferences. Nie ukrywa także zadowolenia z faktu, że na gali, która odbyła się 6 grudnia w warszawskim hotelu DoubleTree by Hilton, pojawiło się ponad 900 osób. – Atmosfera była naprawdę gorąca, ponieważ ta rekordowa liczba gości czekała w napięciu, aby poznać wyniki konkursu – mówi Katarzyna Matejuk.

W tym roku – to również rekord – otrzymywaliśmy telefony od osób chcących się dowiedzieć, czy to ich firma zdobyła nagrodę. Plotki krążące po mieście były bardzo interesujące, ale my trzymaliśmy się dzielnie! Utrzymaliśmy sekret do samego końca, dzięki czemu na uroczystości, w czasie ogłaszania wyników wszystkie oczy były zwrócone na scenę.

Każda kategoria była oceniana przez osobne składy jury. Głosowanie przeprowadzono elektronicznie, członkowie jury nigdy nie spotkali się wspólnie, a swoje głosy przesyłali bezpośrednio do KPMG, które nadzorowało proces głosowania z wyłączeniem kategorii, w której udział wzięła również firma KPMG – ta kategoria była nadzorowana przez Eurobuild Conferences. W pozostałych kategoriach Eurobuild był wyłączony z procesu głosowania. Każda kategoria podlega ocenie według osobnych kryteriów.

Nieruchomościowym zwycięzcom należą się gratulacje za ich biznesowe osiągnięcia, ale trzeba podkreślić, że wszyscy goście gali zasługują na słowa uznania za ich wielkoduszność. W imieniu Fundacji Iskierka, Szymon Majewski zachęcał gości Eurobuild Awards 2017 do przekazywania datków na podopiecznych fundacji. Zebrano łącznie 47 tys. złotych. Obraz podarowany przez CFE sprzedano na aukcji poprowadzonej przez Szymona Majewskiego, w której najwyższa, szczodra oferta w wysokości 25 tys. złotych pochodziła od firmy Panattoni Europe. Na aukcji sprzedano także za 20 tysięcy złotych butelkę wina, którą przekazał na ten cel Robert Mielżyński. Aukcję wygrał Roger Anderson, a cała kwota została przekazana fundacji. Na loterii charytatywnej zebrano jeszcze 2 tysiące złotych. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tę szlachetną ideę.

Nowe Centrum Handlowe Roku w Polsce

Posnania

Benoit Charles, prezes zarządu Apsys Polska

Jaka jest tajemnica Pana sukcesu w konkursie Eurobuild Awards?

Naszym atutem jest z pewnością doświadczenie wypracowane przez lata obecności na międzynarodowym rynku oraz bogate portfolio deweloperskie obejmujące realizację tak niestandardowych projektów, jak np. Beaugrenelle w Paryżu, Manufaktura w Łodzi czy Posnania w Poznaniu. Dysponujemy know-how niezbędnym do kreowania nowych pomysłów i rozwijania nowatorskich, ale także „szytych na miarę” projektów. Takich, które przełamują trendy, a zarazem uwzględniają specyfikę danego miejsca.

Czy jest ktoś, komu chciałby Pan dedykować tę nagrodę?

Gorące podziękowania należą się wszystkim firmom i osobom zaangażowanym w proces realizacji Posnanii. W szczególności pracownikom Apsys, którzy niezłomnie podążali za wizją stworzenia centrum lifestylu, z założenia wykraczającego poza sam koncept zakupów. Naszym celem było otworzyć najnowocześniejszą destynację tego typu w Europie i tego dokonaliśmy.

Jak zamierza Pan świętować ten sukces?

Jako firma rodzinna zawsze świętujemy nasze sukcesy w gronie współpracowników. To dzięki ich pracy zdobywamy nagrody i wyróżnienia i cały czas się rozwijamy. Każda nagroda jest dla nas motywacją do dalszego działania, wprowadzania kolejnych przełomowych rozwiązań wspierających sprzedaż najemców oraz urozmaicających pobyt i zakupy naszym klientom. Cały czas szukamy nowinek rynkowych z różnych dziedzin, m.in. usług, technologii czy eventów, aby implementować je w Posnanii. Podziękowaniem za miniony rok pełen sukcesów będzie festiwal niezwykłych atrakcji zaplanowanych na drugi rok działalności centrum, który zainauguruje już niebawem spektakularna iluminacja świąteczna Posnanii.

Nowy Budynek Magazynowy Roku w Polsce

MAGAZYN DC 16(ETAPY 1 I 2), P3 Błonie Park

Andrzej Wroński, country head P3 Logistic Parks w Polsce


Jaka jest tajemnica Pańskiego sukcesu w konkursie Eurobuild Awards?

Tajemnicą sukcesu P3 jest ciężka praca oraz długoterminowa strategia rozwoju. W Polsce pracujemy na ten sukces już od dziesięciu lat. Jednak ten rok jest dla nas wyjątkowo intensywny. W tym roku P3 w Polsce oddało do użytku około 190 tys. mkw. nowych budynków, a kolejne 88 tys. mkw. jest w trakcie budowy. Jedna z inwestycji to właśnie nagrodzony magazyn nr 16 na terenie parku P3 Błonie. Cieszymy się, że doceniona została wysoka jakość naszych budynków.

Czy jest ktoś, komu chciałby Pan dedykować tą nagrodę?

Ta nagroda to tak naprawdę ukoronowanie wysiłku całego zespołu P3 w Polsce i to im należą się szczególne podziękowania. Nie byłoby to także możliwe, gdyby nie zaufanie, jakim obdarzają nas nieustannie klienci, którzy chcą się rozwijać razem z nami, w naszych parkach.

Jak zamierza Pan świętować ten sukces?

Ponieważ to, co robimy, to nie tylko praca, ale również pasja, zawsze staramy się znaleźć chwilę, aby uczcić to, co wychodzi nam dobrze. Uważam, że w życiu zawodowym trzeba umieć cieszyć się z sukcesów, najbliższa okazja to będzie pewnie nasze spotkanie przedświąteczne. Myślę również, że po tak intensywnym roku, jaki mieliśmy, każdy doceni nadchodzące Święta oraz Nowy Rok, kiedy będzie można spędzić kilka spokojniejszych chwil z rodziną i przyjaciółmi.

Nowy Biurowiec Roku w Polsce

West Station II

Kuba Stiller-Romanowski, development manager, HB Reavis Poland


Jaka jest tajemnica Pana sukcesu w konkursie Eurobuild Awards?

Z perspektywy osoby, która przez kilka lat zarządzała realizacją West Station, za główne czynniki sukcesu uważam ciężką pracę, wiarę w to, co się robi… oraz odrobinę szczęścia.

Czy jest ktoś, komu chciałby Pan dedykować tę nagrodę?

West Station to inwestycja zrealizowana z udziałem szerokiego grona partnerów biznesowych – nie tylko HB Reavis, ale też PKP oraz Xcity Investment. Dlatego dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do finalnego sukcesu, zarówno w naszej firmie, jak i spoza niej. To nagroda dla nas wszystkich.

Jak zamierzacie świętować/świętowaliście?

Świętowaliśmy podczas gali Eurobuild i jeszcze długo po niej, ale szczegóły niech pozostaną naszą tajemnicą.


Yacine Diallo, head of development, HB Reavis Poland


Jaka jest tajemnica Pana sukcesu w konkursie Eurobuild Awards?

Przykład West Station pokazuje, że dzięki świetnej lokalizacji, jakości wykonania oraz profesjonalizmowi i zaangażowaniu ludzi, projekty początkowo niepostrzegane jako szczególnie wyjątkowe docelowo mogą stać się jednymi z najchętniej wybieranych przez klientów. To, że wiemy, jak tworzyć takie miejsca, to efekt naszego doświadczenia na rynku warszawskim i nie tylko.

Czy jest ktoś, komu chciałby Pan dedykować tę nagrodę?

Nagrodę dedykujemy wszystkim osobom, które były zaangażowane w powstanie West Station – partnerom: PKP oraz Xcity Investment, inwestorom, menedżerom projektu, architektom, inżynierom, ekipom budowlanym i wykończeniowym. To ich praca sprawiła, że dzisiaj możemy świętować sukces.

Jak zamierzacie świętować/świętowaliście?

Świętowanie było godne – zarówno podczas gali, jak i dzień później w biurze. Musieliśmy jednak szybko wrócić do rzeczywistości, bo przed nami kolejne wyzwania. Trwa budowa Varso, przygotowujemy się do realizacji następnych ciekawych inwestycji. Mamy nadzieję, że w przyszłości będą to kolejne przyczynki do świętowania.

Deweloper Obiektów Handlowych Roku w Polsce

Unibail-Rodamco Poland

Jakub Skwarło, director of operations, Central Europe, Unibail-Rodamco


Jaki jest sekret Państwa sukcesu?

Grupa Unibail-Rodamco jako deweloper, inwestor i zarządca nie buduje obiektów na sprzedaż, ale realizuje długoterminową strategię. Cały czas inwestujemy w swoje obiekty i podnosimy ich wartość oraz jakość. Przykładem jest projekt The Designer Gallery w Galerii Mokotów. Zdecydowaliśmy, że w nowej strefie powinny pojawić się długo oczekiwane, niedostępne do tej pory w Polsce, światowe marki modowe, np.: Uterqüe, &Other Stories czy pierwszy w Polsce butik Dior. Jednocześnie zależało nam także na poszerzeniu oferty polskiej mody autorskiej, która zdobywa coraz większą popularność wśród klientów. Także warszawska Arkadia zaskoczyła w tym roku klientów nową strefą restauracyjną Grand Kitchen. Docelowo znajdzie się w niej 12 punktów gastronomicznych, z czego 11 lokali już działa. Wielbiciele dań z całego świata mogą w niej znaleźć nowe marki, takie jak Azia Concept, Black Burgers, Fenicja czy Zielona, jak również popularne marki w nowych konceptach, jak choćby Pizza Hut. W tym roku otworzyliśmy również centrum Wroclavia, które doskonale przyjęło się we Wrocławiu. Tylko w pierwszym miesiącu działalności centrum odwiedziło łącznie 1,25 mln osób, a najemcy wciąż odnotowują wysokie obroty w skali całej Polski.

Czy jest ktoś, komu chciałby Pan zadedykować tę nagrodę?

Przede wszystkim dedykuję tę nagrodę całemu zespołowi pracującemu nad realizacją konceptu The Designer Gallery w Galerii Mokotów. Dzięki wysiłkowi i staraniom naszego zespołu stworzyliśmy wyjątkowe miejsce, gdzie moda łączy się ze sztuką. Bardzo nas to cieszy.

Jak zamierza Pan świętować ten sukces?

Już świętowaliśmy. Udaliśmy się z całym zespołem na fantastyczny event otwierający The Designer Gallery, a następnie wszyscy bawiliśmy się podczas after party.

Dział Biurowy Roku w Polsce

CBRE

Łukasz Kałędkiewicz,szef struktury Advisor & Transaction Services, dyrektor działu Wynajmu Powierzchni Biurowych, CBRE

Jaka jest tajemnica Pana sukcesu w konkursie Eurobuild Awards?

Jestem przekonany, że kluczem do sukcesu naszego zespołu jest to, iż każdy z nas lubi to, co robi i sprawia mu to wielką radość. Dzięki temu możemy elastycznie i efektywnie działać, a także dostarczać usługi wysokiej jakości. Zadowoleni klienci, którzy widzą nasze zaangażowanie i doceniają wartość współpracy, to najlepsze potwierdzenie dobrego kierunku naszych działań.

Czy jest ktoś, komu chciałby Pan dedykować tę nagrodę?

Podziękowania należą się naszym klientom za ich uznanie i zaufanie, które znaczą dla nas bardzo dużo. Osobiście chciałbym natomiast dedykować tę nagrodę wszystkim pracownikom naszego zespołu – to grupa świetnych profesjonalistów, pełnych pasji i motywacji do działania – po prostu wspaniali ludzie, z którymi warto pracować.

Jak zamierza Pan świętować ten sukces?

Mamy za sobą przysłowiową lampkę szampana oraz posty w mediach społecznościowych ;) Czekamy jednak na podsumowanie roku, by móc go odświętnie zamknąć. Chciałbym, żeby to była chwila relaksu i dystansu do codziennych wyzwań, ale też huczna zabawa w pełnym składzie.


Dział Powierzchni Handlowych Roku w Polsce

JLL

Anna Wysocka, dyrektor działu wynajmu powierzchni handlowej, JLL Poland

Jaka jest tajemnica Państwa sukcesu?

Są to trzy elementy: praca zespołowa, zaufanie i transparentność. Sukces nie jest możliwy bez długotrwałej, bliskiej współpracy opartej nie tylko na obopólnym zrozumieniu i uczciwości, ale również zabawie i pasji.

Komu chciałaby Pani zadedykować tę nagrodę?

Klientom firmy JLL i oczywiście zespołowi. Tylko wspólny wysiłek prowadzi do sukcesu i uznania.

Jak zamierza Pani świętować ten sukces?

Najpierw szampanem, a potem wkładając jeszcze więcej wysiłku w codzienną pracę.

Dział Inwestycyjny Roku w Polsce

JLL

Agata Sekuła,dyrektor działu inwestycji na rynku nieruchomości handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej, JLL

Tomasz Puch, dyrektor działu inwestycji na rynku nieruchomości biurowych i przemysłowych w Polsce, JLL

Jaka jest tajemnica Państwa sukcesu?

Stabilny i najlepszy/najbardziej doświadczony zespół na rynku w połączeniu z lojalnymi klientami ufającymi naszym poradom.

Komu chcieliby Państwo zadedykować tę nagrodę?

Nagroda oczywiście należy się wszystkim członkom zespołu rynków kapitałowych, który bardzo ciężko pracuje z pełnym oddaniem na rzecz swoich klientów przez wszystkie te lata, gdy są z nami (i jest coraz lepszy i mądrzejszy z każdym rokiem).

Jak zamierzacie Państwo świętować?

Będziemy świętowali podczas świątecznego obiadu dla zespołu, po którym przejdziemy do drinków.

Nowy Hotel Roku w Polsce

Puro Hotel Gdańsk

Rune Askevold, dyrektor zarządzający Puro Hotels

Jaka jest tajemnica Państwa sukcesu?

Dbałość o szczegóły! I mierzyć wysoko. Nie interesują nas drugie miejsca.

Komu chciałby Pan zadedykować tę nagrodę?

To była wspaniała praca zespołowa od A do Z. Zarówno nasz architekt w Gdańsku – Marcin Kozikowski – jak i nasi projektanci wnętrz – Desalles & Flint – wykonali niesamowitą robotę w tym projekcie. To samo dotyczy naszego zespołu w Puro, szczególnie zespołu budowlanego.

Jak zamierzacie Państwo świętować?

Ostatecznie to nasi goście będą tymi, którzy zdecydują, czy ten projekt będzie sukcesem czy też nie. Więc zakładam, że powinniśmy przygotować wspaniałe ciasto świąteczne i świętować razem z nimi!

Firma Roku z Sektora Doradztwa Podatkowego i Finansowego w Polsce

Crido Taxand

Paweł Toński, managing partner

Jaka jest tajemnica Pana sukcesu w konkursie Eurobuild Awards?

Nie wiem, czy można to nazwać tajemnicą – po prostu staramy się robić dobrze coś, na czym się znamy, co lubimy, z ludźmi, których szanujemy. Znamy branżę i jej cele, znamy przepisy i ich pułapki, umiemy szybko liczyć – łączymy te rzeczy w naszej pracy. Szanujemy klienta i siebie, budujemy trwałe i szczere relacje, przyznajemy się do błędów i do sukcesów, jednym słowem staramy się być po prostu pozytywnie normalnymi ludźmi – to też jest dostrzegane.

Czy jest ktoś, komu chciałby Pan dedykować tę nagrodę?

Po pierwsze klientom: inteligentni i znający się na rzeczy ludzie pytają nas o poradę, chcą z nami pracować i tak się dzieje od lat – ten rodzaj satysfakcji to dla mnie prawdziwy przywilej. Po "drugie pierwsze" zespołowi: w dziale nieruchomościowym mamy kilkudziesięciu fajnych i bystrych ludzi, którzy tworzą zgrany i skuteczny zespół, wytrzymujący dużą presję, także z mojej strony – to uczy pokory co do znaczenia samego siebie i ogromnego szacunku oraz sympatii do zespołu.

Jak zamierza Pan świętować ten sukces?

Może to zabrzmi nieciekawie – ale nie zamierzam. Wszyscy cieszymy się z tego wyróżnienia ogromnie, na pewno będziemy się nim chwalić, ale specjalnych wydarzeń nie przewidujemy. Co nie przeszkodzi wypić z zespołem jednej czy dwóch lampek szampana…

Kancelaria Prawna Roku w Polsce

Dentons

Monika Sitowicz, partner w Dentons

Piotr Szafarz, partner w Dentons


Jaka jest tajemnica Państwa sukcesu w konkursie Eurobuild Awards?

Wierzymy, że na nasz sukces składa się kilka elementów. Są to pracowitość, znajomość rynku oraz zagadnień, którymi się zajmujemy i otwartość na potrzeby klientów. Każde zlecenie traktujemy indywidualnie i nie ograniczamy się do wypracowanego szablonu działania. Ze zlecenia na zlecenie staramy się optymalizować i poprawiać jakość naszych usług. Dzięki takiemu podejściu zyskujemy uznanie naszych klientów i kontrahentów.

Czy jest ktoś, komu chcieliby Państwo zadedykować tę nagrodę?

Nagrodę Eurobuild dedykujemy przede wszystkim naszemu zespołowi nieruchomości – ponad 40 prawnikom, którzy codziennie swoją pracą udowadniają, że Dentons zasługuje na tytuł Kancelarii Roku. Ponadto klientom i kolegom z rynku, z którymi na co dzień pracujemy. Cieszymy się, że niezmiennie spełniamy ich oczekiwania i wymagania, jakie przed nami stawiają.

Jak zamierzają Państwo świętować ten sukces?

Cieszymy się z nagrody i jesteśmy z niej dumni, ale nie sądzimy, abyśmy w jakiś szczególny sposób celebrowali ten sukces. Skorzystamy z chwili wypoczynku, jaką da nam przełom roku i z nową siłą wejdziemy w nowy rok.

Zarządca Nieruchomości w Polsce

JLL

Virginie de Baere, kierownik działu zarządzania nieruchomościami i aktywami, JLL


Jaka jest tajemnica Państwa sukcesu?

Obserwowanie, słuchanie i uczenie się.

Komu chciałaby Pani zadedykować tę nagrodę?

Mamie i tacie, żartuję. Ten sukces wyraźnie odzwierciedla wysiłki działów zarządzania nieruchomościami i zarządzania aktywami klientów w JLL.

Jak zamierzacie Państwo świętować przyznanie Eurobuild Award?

Dzieląc się naszą historią sukcesu z klientami, koleżankami i kolegami z pracy, rodziną i przyjaciółmi.

Dział Powierzchni Magazynowych roku w Polsce

Colliers International

Maciej Chmielewski, partner, Colliers International


Jaka jest tajemnica Państwa sukcesu?

Naszym sekretem jest fantastyczny zespół zmotywowanych, zaangażowanych ludzi i lojalnych klientów, którzy są zadowoleni z naszych usług i wracają do nas z nowymi projektami. Sekret kryje się również w naszym doświadczeniu, które zgromadziliśmy w ciągu 20 lat naszej obecności na rynku przemysłowym w Polsce.

Komu chciałby Pan zadedykować tę nagrodę?

Chcielibyśmy dedykować naszą nagrodę całemu zespołowi, bez którego nigdy nie osiągnęlibyśmy tego sukcesu, ale również naszym klientom, którzy nam ufają i doceniają nasze wysiłki.

Jak zamierzacie Państwo świętować?

Zdecydowanie będziemy świętować razem z naszym zespołem, nawet bardziej niż zwykle, ponieważ zostaliśmy wybrani Najlepszym Zespołem Wynajmu Powierzchni Magazynowej po raz szósty! Jednak taka nagroda nie oznacza tylko świętowania. Motywuje nas ona do jeszcze cięższej pracy na rzecz naszych klientów.

Deweloper Powierzchni Biurowych Roku w Polsce

HB Reavis Poland

Karol Wyka, country leasing director, HB Reavis Poland

Jaka jest tajemnica sukcesu?

Nasz sukces tworzą ludzie. Zespół HB Reavis w Polsce liczy już ponad 160 osób. Są wśród nas specjaliści z wielu branż – nie tylko nieruchomości. To niezwykle twórcza i efektywna mieszanka, która jak widać doskonale się sprawdza.

Czy jest ktoś, komu chciałby Pan dedykować tę nagrodę?

Dedykuję tegoroczną nagrodę całemu zespołowi HB Reavis. Mam szczęście pracować z ludźmi, którzy lubią to, co robią – tym bardziej doceniam ten fakt, gdy jesteśmy nagradzani w jednej z najważniejszych kategorii podczas branżowego wydarzenia roku.

Jak zamierza Pan świętować ten sukces?

Ja osobiście oddam się swojej prywatnej pasji i wyżyję się na torze wyścigowym według zasady: „hamowanie wrogiem prędkiej jazdy".

Sebastian Proć, business development director, HB Reavis Poland

Jaka jest tajemnica sukcesu?

Mamy najlepszy zespół na rynku. Doświadczony, dynamiczny, lubiący wyzwania i niebojący się odważnych rozwiązań. Razem z powodzeniem udowadniamy, że nieruchomości to nie tylko beton oraz wynajęte metry kwadratowe. Właśnie dzięki takiemu podejściu HB Reavis w ciągu zaledwie 10 lat stało się jednym z najlepszych deweloperów w Polsce.

Czy jest ktoś, komu chciałby Pan dedykować tę nagrodę?

To bez dwóch zdań nagroda dla całego zespołu HB Reavis – zarówno ludzi, którzy tworzą firmę w Polsce od wielu lat, jak i tych, którzy dołączyli do nas w ostatnim czasie. Cieszę się, że nasza wspólna praca jest zauważana i doceniana także przez profesjonalistów.

Jak zamierza Pan świętować ten sukces?

Pracujemy intensywnie nad kolejnymi projektami, dlatego na świętowanie tym razem nie ma zbyt dużo czasu. Ale dzięki temu redakcja Eurobuild będzie mogła wkrótce liczyć na następną porcję ciekawych newsów z HB Reavis.

Firma Roku Sektora Zarządzania Nieruchomościami w Polsce

Spie Polska

Artur Tomczyk, prezes zarządu, Spie Polska


Jaka jest tajemnica Państwa sukcesu?

Filarami naszego sukcesu są relacje z klientami i współpracownikami zbudowane na kilku podstawowych wartościach, m.in. zaangażowaniu, uczciwości, elastyczności oraz pasji w wykonywaniu naszej pracy. Te silne fundamenty pomagają nam konsekwentnie rozwijać usługi i kadrę oraz integrować się z nowymi spółkami zakupionymi przez właściciela, by poszerzać wachlarz proponowanych rozwiązań.

Komu chciałby Pan zadedykować tę nagrodę?

Dedykuję tym, którzy ją wypracowali i którym została przyznana przez rynek: wszystkim pracownikom Spie Polska – aktualnie ponad 430 osobom w aż 180 lokalizacjach. To zaszczyt przewodzić wysoce zmotywowanemu zespołowi, którego praca jest doceniana przez klientów i wyróżniana tak prestiżową nagrodą.

Jak świętowaliście Państwo przyznanie Eurobuild Award?

Koniec roku to bardzo intensywny dla nas okres. Zamykamy rok wewnętrznie, jednocześnie kontynuując wiele codziennych zadań i podejmując mnóstwo dodatkowych zleceń płynących od klientów. Dlatego też w zwyczaju mamy przesunięcie świętowania na styczniowe spotkania noworoczne, podczas których podsumowujemy rok poprzedni oraz uzupełniamy energię potrzebną do realizacji nowych celów. Oczywiście zaraz po otrzymaniu nagrody wszyscy pracownicy otrzymali tę radosną dla nas wszystkich informację.

Dostawca Usług dla Zielonego Budownictwa w Polsce

Sweco Consulting

Marcin Gawroński, dyrektor zespołu BREEAM/LEED, Sweco Consulting

Jaka jest tajemnica Państwa sukcesu?

Przede wszystkim staramy się być zaangażowanym i rozumiejącym potrzeby klienta partnerem oraz skutecznie i bezproblemowo osiągać oczekiwany przez klienta cel. Mamy też długoletnie doświadczenie, poparte wieloma sukcesami, silny merytorycznie i ambitny zespół oraz otwarte umysły i chęć rozwoju.

Komu chciałby Pan zadedykować tę nagrodę?

Przede wszystkim chciałbym tę nagrodę zadedykować osobom z mojego zespołu. To dzięki ich ciężkiej pracy i profesjonalnemu podejściu mamy tak silną pozycję na rynku, a klienci lubią z nami współpracować.

Jak planujecie Państwo świętować przyznanie Eurobuild Award?

Planujemy wspólną uroczystą kolację. Prześlemy też specjalne podziękowania dla naszych klientów, bez których nie udałoby się zdobyć tego wyróżnienia.

Miasto Przyjazne Inwestorom

Łódź

Adam Pustelnik, dyrektor Biura Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą, Urząd Miasta Łodzi


Jaka jest tajemnica sukcesu miasta w konkursie Eurobuild Awards?

Wierzę, że siła naszego sukcesu tkwi przede wszystkim w zespole fantastycznych ludzi, dla których priorytetem jest rozwój naszego miasta. Ostatnie lata to dobry czas dla Łodzi, rozgłos, który uzyskaliśmy dzięki staraniom o organizację Expo 2022, spektakularny projekt rewitalizacji Śródmieścia wraz z projektem Nowego Centrum Łodzi, czy duże zainteresowanie deweloperów naszym miastem, bardzo nas cieszy i napędza do dalszych starań.

Czy jest ktoś komu chciałby Pan dedykować tę nagrodę?

Wszystkim osobom, które miały swój wkład w to, że Łódź znalazła się w miejscu, w którym znajduje się obecnie.

Jak zamierza Pan świętować ten sukces?

Przede wszystkim podziękuję wszystkim, dzięki którym był ten sukces możliwy

Firma Roku z Sektora Doradztwa dla Branży Budowlanej w Polsce

Arcadis

Piotr Rusinek, operational director buildings business line, Arcadis

Jaka jest tajemnica Państwa sukcesu?

Tajemnicą naszego sukcesu są nasi ludzie, ścisła współpraca pomiędzy zespołami oraz liniami biznesowymi gwarantująca pełny zakres usług dla klienta, nie tylko budynki, ale również Środowisko, Woda oraz Infrastruktura.

Komu chciałby Pan zadedykować tę nagrodę?

Nagrodę dedykujemy na pierwszym miejscu naszemu CEO Marcinowi Klammerowi, który jest inspiracją dla Arcadis w Polsce i dla naszego całego zespołu.

Jak planujecie Państwo świętować przyznanie Eurobuild Award?

Pierwszym miejscem, gdzie świętowaliśmy naszą nagrodę była kolacja Eurobuild. Planujemy również celebrować sukces na spotkaniu wigilijnym. W nadchodzącym czasie życzymy wydawnictwu Eurobuild oraz wszystkim naszym klientom zdrowych, spokojnych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Firma Budowlana Roku w Polsce

Skanska

Kamil Simka, wiceprezes wykonawczy, Skanska


Jaka jest tajemnica Państwa sukcesu?

Zawsze staramy się uważnie obserwować potrzeby klientów, śledzić zmiany zachodzące na rynku i reagować na zmieniające się trendy. Rynek daje wiele możliwości, jednak trzeba pamiętać o zarządzaniu ryzykiem. Wygrywają ci, którzy potrafią wyciągać wnioski z przeszłości, odważnie patrzeć w przyszłość i wykorzystać wszystkie szanse.

Czy jest ktoś, komu chciałby Pan zadedykować nagrodę?

Nie będę na pewno oryginalny, ale wyróżnienie dedykuję wszystkim pracownikom naszej firmy. Projekty, które realizujemy, to efekt działań zespołowych. Jesteśmy obecni we wszystkich segmentach rynku, budujemy biura, fabryki, drogi, szpitale i mieszkania – wyznaczamy standardy i trendy. Niezależnie od koniunktury rynkowej, realizujemy biznes oparty na bezpieczeństwie, etyce i innowacjach. Wspólnie działamy z korzyścią dla społeczeństwa.

Jak zamierza Pan świętować ten sukces?

Cieszymy się każdym sukcesem, a nagrody branżowe są bardzo budujące. Pokazują, co udało nam się osiągnąć i wskazują kierunek, w którym powinniśmy podążać. Są też impulsem do dalszej, solidnej pracy, żeby utrzymać pozycję na rynku.

Transakcja Inwestycyjna Roku w Europie Środkowo-Wschodniej

Zakup portfela nieruchomości handlowych od CBRE GI

András Marton, dyrektor na Polskę, CPI Property Group

W czym tkwi sekret Państwa sukcesu?

Źródłem sukcesu CPI Property Group jest zespół i kierownictwo firmy. Mamy młode i zaangażowane zespoły we wszystkich krajach, w których prowadzimy działalność, dzięki czemu firma jest w stanie szybko dokonywać oceny sytuacji i odpowiednio reagować. CPI dąży do udzielania dużych uprawnień swoim zespołom i minimalizacji administracji. Zasadę tę zastosowaliśmy również przy okazji transakcji CPI – CBRE GI, w której naszej firmie udało się równolegle podpisać umowy dotyczące 11 obiektów w 4 krajach w ciągu 6 miesięcy.

Komu chciałby Pan zadedykować otrzymaną nagrodę i dlaczego?

Chcielibyśmy wyrazić wdzięczność interesariuszom transakcji, czyli CBRE Global Investors, Dentons, Helaba, CBRE, Sentient oraz KPMG. Jako firma wyznająca zasady społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR), nie chcemy dedykować nagrody.

W jaki sposób uczcili Państwo otrzymanie nagrody?

Przede wszystkim podczas Gali Nagród Eurobuild, której CPI PG jest od 3 lat regularnym uczestnikiem. Po drugie, każda z lokalnych platform, która była zaangażowana w transakcję, świętowała fakt otrzymania Nagrody. Jest to dla CPI PG znaczące osiągnięcie.

Osobowość Roku w Polsce

Hadley Dean

Hadley Dean, prezes EPP


W czym tkwi sekret Pańskiego sukcesu?

W tworzeniu struktur osiągających wysokie wyniki. Wielu młodych managerów wierzy, że trzeba być najbardziej przerażającą i inteligentną osobą w danym pomieszczeniu. Managerowie, którzy zostają liderami wiedzą, że powinni 1) Zawsze stawiać swój zespół na pierwszym miejscu; 2) Stanowczo bronić swojego zespołu przed atakami wewnątrz organizacji; 3) Zatrudniać ludzi, którzy są inteligentniejsi niż oni sami! Te trzy rzeczy pozwalają zbudować inteligentny, odważny i blisko współpracujący ze sobą zespół, który będzie zawsze o krok przed konkurencją.

Komu chciałby Pan zadedykować nagrodę i dlaczego?

Jest wiele osób, które przychodzą mi na myśl, jednak zważywszy na bieżące okoliczności, byliby to Przemysław Krych i Mikołaj Martynuska. Cała branża była zdumiona sposobem ich zatrzymania i wydaje się, że zostali wmieszani w rozgrywki polityczne. To dwóch pracowitych, wspaniałych ludzi, będących doskonałym przykładem osób, które sprawiają, że Polska jest tak wspaniałym krajem. Wiem, że wyrażam poglądy całej branży, która ma nadzieję na ich szybkie oczyszczenie z zarzutów i pełną rehabilitację.

W jaki sposób uczcił Pan otrzymanie nagrody?

Wiadomość dotarła do mnie po lądowaniu w Kapsztadzie i uczciłem ją bardzo zimnym piwem.

Pozabiznesowe osiągnięcie roku

8. Charytatywny Turniej Siatkówki Plażowej dla Sektora Nieruchomości

Tomasz Trzósło, Dyrektor Zarządzający JLL Poland


W czym tkwi sekret Pańskiego sukcesu?

Sądzę, że najważniejszym elementem jest zaangażowanie w to wydarzenie całej branży. Turniej jest organizowany przez JLL, lecz skierowany do całego sektora i datki są zbierane od przedstawicieli całego sektora. Poza tym, gdy odkładamy na bok codzienną rywalizacje, impreza pozwala nam nie tylko zebrać co roku znaczne kwoty na cele charytatywne, lecz także – co jest dla nas istotne – świetnie się bawić w środku lata.

Czy chciałby Pan komuś zadedykować nagrodę?

To tak naprawdę nagroda dla całej branży nieruchomości. Co istotne jednak, nie bylibyśmy w stanie sprawić, aby turniej okazał się takim sukcesem bez naszych partnerów biznesowych i sponsorów, za co należą im się ogromne podziękowania.

Jak zamierza Pan uczcić otrzymanie nagrody?

Świętowaliśmy już podczas Gali Eurobuild Awards, a teraz pora wrócić do pracy. Już w styczniu rozpoczynamy pełne przygotowania do Charytatywnego Turnieju Siatkówki Plażowej dla Sektora Nieruchomości 2018, a jest dużo do zrobienia. Będziemy w kontakcie w tej sprawie. Proszę czekać na informacje.

Debiut Roku w Polsce

Griffin Premium RE

Małgorzata Turek, CEO w firmie Griffin Premium RE

W czym tkwi sekret Pani sukcesu w konkursie Eurobuild Awards?

Weszliśmy na rynek we właściwym czasie, dokładnie wtedy, gdy pojawiło się zapotrzebowanie na tego rodzaju spółkę – firmę w typie REIT, inwestującą w nieruchomości biurowe i notowaną na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. To my jako pierwsi odpowiedzieliśmy na to zapotrzebowanie. Jeżeli dodać do tego solidnych, międzynarodowych inwestorów, mamy już pełny obraz i nagroda za Debiut Roku nie powinna nikogo dziwić.

Czy chciałaby Pani komuś zadedykować otrzymaną Nagrodę?

Jest to nagroda dla wszystkich osób pracujących przy projekcie Griffin Premium RE i jego wprowadzeniu na GPW. Chciałabym zadedykować ją całemu zespołowi.

Jak zamierza Pani uczcić ten sukces?

Sądzę, że jest za wcześnie na świętowanie. Nagrodę za Debiut Roku traktuję jako zachętę; formę docenienia wskazującą, że jesteśmy na właściwej drodze. Teraz pora na dalszą pracę i rozwój.

Inwestor Roku w Europie Środkowo-Wschodniej

Griffin Real Estate

Przemysław Krych, dyrektor zarządzający i założyciel Griffin Real Estate

Jaka jest tajemnica Państwa sukcesu?

To całkiem proste, dostrzec okazję i wykorzystać ją, nawet jeśli jest w to wkalkulowane pewne ryzyko. Trzeba też znaleźć właściwych ludzi, posiadających niezbędną oraz uzupełniającą wiedzę, a na koniec – znaleźć odpowiedni sposób, by ich zmotywować.

Komu chciałby Pan zadedykować tę nagrodę?

Naszym partnerom biznesowym i współpracownikom. Bez nich osiągnięcie naszych celów, a co za tym idzie zdobycie uznania i nagród, nie byłoby możliwe. To było ich zaangażowanie, wiedza i ciężka praca. Zatem nagroda należy się całemu zespołowi.

Jak zamierzacie Państwo świętować?

Nie będzie to nic specjalnego, butelka albo dwie dobrego szampana wypita wraz z całym zespołem, miłe prezenty świąteczne i z powrotem do pracy, by stawiać czoło nowym wyzwaniom.

Deweloper Obiektów Magazynowych Roku w Europie Środkowo-Wschodniej

Panattoni Europe

Robert Dobrzycki, dyrektor zarządzający na Europę, Panattoni Europe

Jaka jest tajemnica Państwa sukcesu?

Sukces wynika z połączenia dwóch rzeczy – własnego nastawienia do biznesu i zespołu, z którym pracujesz. Aby dążyć do sukcesu i go odnosić, musisz być najlepszy w tym, co robisz, to znaczy musisz być blisko rynku, rozumieć procesy, obserwować trendy i sygnały płynące z gospodarki, zarówno lokalnie, jak i międzynarodowo. Z drugiej strony jest zespół, który wspierany w dążeniu do wspólnego celu potrzebuje jednocześnie dużej dozy elastyczności.

Komu chciałby Pan zadedykować tę nagrodę i dlaczego?

Nagroda dla Najlepszego Dewelopera Magazynowego w Europie Środkowo-Wschodniej jest osiągnięciem wszystkich naszych zespołów w regionie – mimo że znajdujemy się w różnych krajach i różnimy się pod względem niektórych aspektów prowadzenia biznesu, jesteśmy ekspertami w naszej dziedzinie i dzięki wspólnej motywacji i entuzjazmowi do tego, co robimy możemy świętować dowody uznania.

Jak świętowaliście zdobycie tej nagrody?

W stary, sprawdzony sposób, oczywiście wspólnie z całym zespołem. Jestem bardzo dumny i naprawdę doceniam tę nagrodę. Niemniej jednak kolejny dzień był dniem pracującym, a nie można tracić czujności ;)

Instytucja Finansowa Roku w Europie Środkowo-Wschodniej

Bank Zachodni WBK

Celina Brzezińska, starszy partner kredytowy

Elżbieta Chmielowska, menedżer zespołu finansowania nieruchomości

Brendan Long, dyrektor departamentu finansowania nieruchomości

Michał Miecznicki, dyrektor departamentu finansowana dłużnego

Jaka jest tajemnica Państwa sukcesu w konkursie Eurobuild Awards?

Wieloletnie doświadczenie, wysokie kompetencje oraz zaangażowanie zespołu BZ WBK do finansowania branży nieruchomościowej. Poza tym stawianie relacji z klientami na pierwszym miejscu oraz ogrom pracy i trochę szczęścia. A na koniec jesteśmy pewni, że nagroda Eurobuild 2016 Best Financing Provider przyznana BZ WBK przyczyniła się do powtórzenia wyników w 2017!

Czy jest ktoś, komu chcieliby Państwo dedykować tę nagrodę?

Całemu zespołowi BZ WBK zajmującemu się obsługą portfela nieruchomościowego, w tym kolegom i koleżankom z Departamentu Ryzyka oraz Klientom Banku, którzy niezmiennie od lat nam ufają i powierzają finansowanie projektów. Liczymy na więcej. A i oczywiście zarządowi BZ WBK za wyznaczanie kierunku i limity!

Jak zamierzają Państwo świętować ten sukces?

Skromnie, bankowcy są skromni, myślę, że polecimy na trzy tygodnie całym teamem na Wyspy Karaibskie ;)... a poważnie, to świętowaliśmy na fantastycznej Gali Eurobuild!

Kategorie