EN

Nagrodzone dźwięki Serenady

Nagrody Eurobuild Awards
W 2019 roku krakowska galeria Serenada okazała się najlepsza w konkursie Eurobuild Awards wśród centrów handlowych ocenianych przez najemców. Tuż za nią uplasowały się: szczecińskie Galaxy i poznańskie Factory

Firma Kantar Millward Brown przeprowadziła ankietę wśród przedstawicieli sklepów w 28 obiektach handlowych w całej Polsce. Trwające dwa miesiące badanie wyłoniło zwycięzcę, którym okazała się krakowska Serenada z łączną średnią oceną na poziomie 4,03. Drugie miejsce przypadło szczecińskiemu Galaxy należącemu do EPP, a trzecie – Factory Poznań, którego właścicielem jest Neptune Polish Property Venture B.V. – spółka joint-venture Neinver i Nuveen Real Estate. Obiekty oceniano w skali od -5 do 5 w wielu kategoriach: lokalizacja, czynsze/koszty/opłaty, marketing i PR, zestaw najemców, działania dyrektora, budynek (estetyka, architektura), oznakowanie. – Nagroda przyznana przez najemców to potwierdzenie, że sprostaliśmy wyzwaniu i daliśmy wspólnie klientom coś, czego oczekiwali. To jak nagroda publiczności na festiwalu filmowym. Dla każdego reżysera ma ona szczególną wartość i stanowi zobowiązanie do ciągłego zapewniania najwyższych standardów w branży. Swojej publiczności nie można przecież zawieść – powiedział Maciej Kiełbicki, dyrektor zarządzający i członek zarządu w firmie Mayland Real Estate, która jest właścicielem obiektu.

Najemcy ocenili

Dla najemców najważniejsze były: lokalizacja oraz stawki czynszów, opłat i koszty. Na trzecim miejscu podium znalazł się zestaw najemców i to w tej kategorii Serenada otrzymała najwyższą wśród analizowanych 28 centrów handlowych notę 4,5. Również zestaw głównych najemców w nagrodzonym centrum otrzymał najwyższą ocenę – aż 4,7. Najemcy świetnie ocenili również komercjalizację, za którą Serenada dostała średnią ocenę na poziomie 4,3-4,6 – taką notę przyznano za dostosowanie oferty do oczekiwań klientów i najemców. Bardzo wysoko oceniono też wnętrza i części wspólne (4,9), kompetencje administratora obiektu (4,4), umiejętności integracji najemców i działania na ich rzecz (4,4) oraz zaangażowanie administratora (4,2). Najwyższą notę otrzymały też inicjatywy zarządcy Serenady w zakresie wdrażania nowych technologii (4,4) oraz utrzymanie obiektu (4,5). O tym, że najemcy rzeczywiście doceniają zaangażowanie zarządcy obiektu, świadczą ich opinie. Agnieszka Piwowar, właścicielka sklepu i marki Whisper – która co prawda nie ma doświadczenia z wynajmem powierzchni w innych obiektach, ponieważ Serenada jest ich debiutem na rynku – jest bardzo zadowolona z tej współpracy. – Kontakt na linii zarządca – najemca oceniam bardzo dobrze. Mogę się zwrócić z każdym problemem związanym z naszym funkcjonowaniem w Serenadzie. Zarządca zawsze stara się znaleźć rozwiązanie i pomóc – mówi. – Serenada często organizuje też różnego rodzaju wydarzenia, mające na celu angażowanie najemców i integrację. W konkursie na najlepszą witrynę sklepu wśród lokalnych najemców zajęliśmy nawet trzecie miejsce. Ponadto prowadzone są też weekendowe akcje, angażujące sprzedawców – dodaje.

Garść faktów

Serenada, która uruchomiona została w październiku 2017 roku, leży przy ulicy Bora-Komorowskiego w Krakowie. Na 42 tys. mkw. powierzchni handlowej mieści 160 sklepów, wśród nich salony największych sieci modowych w Polsce, m.in. grupy LPP, H&M, grupy Inditex (to tutaj po raz pierwszy w Krakowie znalazły się wszystkie marki grupy), New Look, Van Graaf czy CCC. Sklep Zary, hiszpańskiego giganta modowego, zajmuje 3,5 tys. mkw. na dwóch poziomach nowego centrum. Brytyjski New Look oraz niemiecki Van Graaf zadebiutowały na krakowskim rynku właśnie w Serenadzie. Budowa centrum kosztowała 140 mln euro. Obiekt posiada ponad 1 tys. miejsc parkingowych.

A co dalej?

Serenada i jej właściciel, firma Mayland RE, nie zamierzają spocząć na laurach. – Planujemy przede wszystkim rozbudowę krakowskiej Serenady. To prężnie funkcjonujący obiekt handlowo-usługowy, jednak jego rozbudowa to naturalne uzupełnienie centrum o wieloformatową gastronomię, ofertę fashion, rozrywkę i liczne miejsca publiczne, tak potrzebne w tej części Krakowa. Rozbudowane, wielofunkcyjne centrum zapewni pożądaną integrację funkcjonalną całej strefy Olszy, łącząc teren pomiędzy Parkiem Wodnym i Multikinem – okazałym placem Wspólnym, nowym miejscem spotkań dla mieszkańców Krakowa.

Serenada

Rozpoczęcie budowy: sierpień 2015 roku

Otwarcie: październik 2017 roku

Powierzchnia: 42 tys. mkw.

Zarządca: Mayland Real Estate

Deweloper: Mayland Real Estate

Właściciel: Mayland Real Estate

Najemcy: grupa LPP, H&M, grupa Inditex, New Look, Van Graaf, CCC, Martes Sport, Pierre Cardin, 4F, Smyk, Whisper, Rossmann, Super-Pharm, Hebe, Deichmann, Biedronka

Kategorie