EN

Do trzech razy Segro

Nagrody Eurobuild Awards
Maciej Szyma otrzymał nagrodę Warehouse Manager of the Year. Maciej jest odpowiedzialny za zarządzanie parkami logistycznymi w Gliwicach i Wrocławiu, na terenie których znajduje się w sumie niemal 250 tys. mkw. powierzchni. To kolejne takie wyróżnienie dla zarządcy nieruchomości firmy Segro w ciągu ostatnich lat

Segro zebrało już sporą kolekcję statuetek Eurobuild Awards od najemców, jaka jest tajemnica sukcesu?

Nagrody te są dla nas bardzo ważne, ponieważ przyznają je sami klienci. To dowód dużego zaufania z ich strony. Kolejny, trzeci już z rzędu, rok z wyróżnieniem pokazuje, że przez lata współpracy Segro zbudowało to zaufanie nie tylko poprzez zapewnianie wysokiej jakości nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych, ale przede wszystkim dzięki otwartości na potrzeby klientów. Ich oczekiwania względem wynajmowanych powierzchni magazynowych ewoluują i nieustannie rosną. Klienci coraz częściej biorą pod uwagę nie tylko lokalizację czy cenę, ale także takie aspekty, jak zastosowane w obiekcie ekologiczne czy innowacyjne rozwiązania oraz wszelkie udogodnienia dedykowane pracownikom. Bardzo istotna jest również najwyższej jakości codzienna obsługa. W przypadku Segro gwarantuje ją nasz wewnętrzny zespół zarządców nieruchomości.

Czy także na co dzień najemcy okazują Panu, że są zadowoleni z poziomu obsługi? W jaki sposób?

Nasze kontakty na linii zarządca – klient zawsze przebiegają w atmosferze wzajemnego szacunku. Partnerskie podejście, a także otwartość pozwalają na stawianie czoła wszelkim wyzwaniom i oferowanie rozwiązań satysfakcjonujących obie strony. Pozytywną ocenę naszej pracy widzimy zarówno w codziennych kontaktach, jak i w przeprowadzanych kilka razy w roku ankietach satysfakcji klientów, realizowanych przez obiektywnych konsultantów zewnętrznych.

Co jest najtrudniejsze w Pańskiej pracy? Czy praca zarządcy nieruchomości Segro ma w ogóle jakieś minusy?

Każda z branż ma odmienną specyfikę, wymaga innego podejścia, ale zawsze i niezmiennie – otwartości na drugiego człowieka. Nasza praca to codzienny, bezpośredni kontakt z klientami, mierzenie się z wyzwaniami, na które zawsze staramy się znaleźć optymalną i szybką odpowiedź, ale także przyjmowanie pochwał za sprawną reakcję, potrzebną adaptację czy zrealizowane usprawnienie. Jak w każdej pracy, są momenty trudniejsze, ale też ogromna satysfakcja z terminowo i w ramach ustalonego budżetu zrealizowanych projektów.

Czy planuje Pan cokolwiek zmienić czy poprawić w swoich obiektach w 2020 roku?

Bardzo ważne będzie wprowadzanie kolejnych usprawnień i rozwiązań technicznych, które mają pozytywny wpływ na funkcjonowanie naszych parków oraz optymalizowanie kosztów eksploatacyjnych. Segro od zawsze cechuje duża elastyczność, która dotyczy jednocześnie dostosowywania istniejących, jak i budowania nowych magazynów. Innowacje i automatyzacja procesów są coraz częściej wykorzystywane w budynkach przemysłowo-logistycznych, co jest bardzo istotne dla klientów reprezentujących wiele branż. Zastosowanie nowoczesnych technologii w realny sposób przekłada się na większą użyteczność korzystania z powierzchni magazynowych, a także na obniżenie kosztów ich użytkowania. W parkach Segro systematycznie wprowadzamy kolejne rozwiązania z zakresu nowych technologii (proptech), m.in. system kontroli dostępu, który automatycznie odczytuje tablice rejestracyjne, co zapewnia większe bezpieczeństwo oraz płynność komunikacyjną pracowników i stałych dostawców. Posiadamy też kompleksowy system monitorowania mediów, którego zadaniem jest monitoring w czasie rzeczywistym energii elektrycznej oraz gazu. Użytkownicy mają możliwość wglądu w dane z dowolnego miejsca. Przed nami kolejne wdrożenia, takie jak system monitoringu ugięcia dachów czy BIM.

Kategorie