EN

Stawiajmy na debiutantów

Od redakcji
Gdzie wcześniej pracowałeś? Ile lat się uczyłeś? Jakie tytuły naukowe i certyfikaty masz na koncie? – tego typu pytania padają zazwyczaj podczas rozmowy w sprawie nowej pracy. Mają one na celu sprawdzenie, czy masz na plecach odpowiednio duży bagaż wiedzy i doświadczeń, byś mógł przysłużyć się nowej firmie.

Oczywiście spędzenie całego życia w jednej branży czy wykonywanie jednej czynności nie gwarantuje, że osiągnąłeś w niej mistrzostwo – w takim przypadku warszawscy taksówkarze byliby najlepszymi kierowcami na świecie – więc czasem trzeba zaufać intuicji i postawić na debiutanta, który sporo wie i dobrze rokuje, ale w nowej roli wystąpi po raz pierwszy. Tak też było w przypadku ostatniej Gali Eurobuild Awards – wszyscy jej organizatorzy z ramienia „Eurobuildu”, choć z niejednego pieca chleb jedli, tak duży event przygotowywali po raz pierwszy. I – nieskromnie powiem – odnieśli pewien sukces. Przeżyjmy ten wrześniowy wieczór jeszcze raz i przeczytajmy najważniejszy w tym wydaniu miesięcznika dział, który mieści fotorelację z Gali oraz wrażenia zebrane na gorąco wśród laureatów tych najważniejszych nagród branży nieruchomości w regionie. Wielkim światem powieje też z relacji z ostatniego Expo Real, na którym „Eurobuild” był jedynym polskim miesięcznikiem w oficjalnej, ogólnotargowej dystrybucji (uzupełnieniem raportu jest specjalna seria podcastów już dostępna w Eurobuild FM).

Ale oprócz wspomnień mamy też dla Państwa gorące tematy, niektóre również w klimacie debiutu. Rozmawiamy z całkiem poważnymi, dobrze znanymi firmami, które postanowiły postawić stopę na nowej ziemi obiecanej i od razu ustalić na niej własne reguły gry. Odnotowujemy też dwa ważne wydarzenia w świecie biurowców – otwarcie najwyższego budynku biurowego w Unii Europejskiej oraz start realizacji kolejnej szklanej wieży przy rondzie Daszyńskiego. A z szacunku dla siwych włosów analizujemy również segment tych już niezbyt nowych budynków biurowych, które przeżywają właśnie drugą młodość. Bo kto powiedział, że „silver wave” dotyczy tylko ludzi?! Ten najbardziej nowoczesny aspekt rynku nieruchomości reprezentuje w tym wydaniu również analiza prawna poświęcona niezwykle gorącemu tematowi – powstającym jak grzyby po deszczu stacjom ładowania samochodów elektrycznych. Sprawdzamy, czy montaż takiej stacji jest tak samo łatwy, szybki i tani jak potrzebny (uwaga, spoiler: nie jest). Ekologicznemu podróżowaniu poświęcony jest także nasz comiesięczny felieton, którego autorka dobitnie dowodzi, że nie wystarczy wytyczyć buspas albo zbudować nowy peron na stacji kolejki podmiejskiej, by mieszkańcy peryferii masowo porzucili swoje samochody i przerzucili się na transport zbiorowy. Choć czekać z założonymi rękami na upowszechnienie teleportacji także nie można. No i mamy dla Państwa również specjalny dodatek retailowy, zdominowany przez parki handlowe. Retail wraca i choć pod nową postacią, to w wielkim stylu!

Ekologicznie jest także w samym „Eurobuildzie”. Jak Państwo zapewne dostrzegli, testujemy nowy sposób wklejania dodatku tematycznego – ostatecznie pożegnaliśmy się z folią otulającą dotychczas każdy egzemplarz miesięcznika z dodatkiem. Postawiliśmy na niewielki żelek, który można poddać recyklingowi. Zadziała?

Zapraszamy do lektury oraz na kolejne eventy „Eurobuildu”! Bo gorąca jesień trwa!

Kategorie