EN

Zwycięzcy konkursu Eurobuild Awards w Architekturze

Wydarzenia
POLSKA Lubelskie centrum handlowe Tarasy Zamkowe, poznański kompleks biurowy Ubiq 34, Centrum Rekreacyjno-Sportowe nad jeziorem Ukiel, Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach oraz warszawskie biuro firmy Skanska Property Poland to zwycięzcy pierwszego konkursu architektonicznego organizowanego przez "Eurobuild Central & Eastern Europe". Partnerem konkursu jest Stowarzyszenie Architektów Polskich. Rozdanie nagród Eurobuild Awards w Architekturze odbyło się 14 września podczas Festiwalu Architektury.

W konkursie wzięły udział inwestycje oddane do użytku w 2014 i 2015 roku. Oceniało je jury złożone z architektów oraz deweloperów i inwestorów.


Centrum handlowe roku

W kategorii Centrum handlowe roku wygrał projekt lubelskiej galerii Tarasy Zamkowe – autorstwa Bolesława Stelmacha we współpracy z Markiem Zarzecznym, Zbigniewem Wypychem i Rafałem Szmigielskim.

Inwestorem i deweloperem projektu jest firma Immofinanz, a generalnym wykonawcą Warbud. Jurorzy podkreślili, że architektom udało się z sukcesem umieścić ten obiekt w jego kontekście architektonicznym, jaki stanowią pobliskie Wzgórze Zamkowe z zabytkową częścią miasta oraz rzeka Czechówka. Pochlebnie wyrażano się także o funkcjonalności centrum. Samo głosowanie przyniosło wymierne potwierdzenie pochlebnych wypowiedzi. Ze średnią głosów 7,5 pkt na 10 projekt zajął pierwsze miejsce w tej kategorii. Centrum o powierzchni całkowitej 119 tys. mkw., w tym 51,5 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej, zostało ukończone w marcu 2015 roku.

Tarasy Zamkowe wyprzedziły nieznacznie centrum handlowe Ferio Wawer zaprojektowane przez studio Kuryłowicz & Associates. Deweloperem przedsięwzięcia był RE Project Development, inwestorem BHK Kraków joint venture, a generalnym wykonawcą Porr. Na trzecim miejscu znalazł się katowicki obiekt Dom Handlowy Supersam położony w centrum Katowic. Autorem projektu jest Konior Studio, deweloperem Griffin Real Estate, a generalnym wykonawcą Hochtief.

Biurowiec roku

Spośród 20 zgłoszonych obiektów w kategorii biurowej największe uznanie jury zdobył kompleks Ubiq 34 przy ul. Grunwaldzkiej w Poznaniu.

Autorem zwycięskiego projektu jest studio CDF Architekci, z głównym architektem Karolem Fiedorem, architektem prowadzącym Robertem Broniarzem i zespołem w składzie Dominik Banaszak, Bartosz Małecki, Katarzyna Osipowicz, Agata Ślósarz, Szymon Trzebiatowski, Agnieszka Antczak i Joanna Szawłowska. Inwestorem jest spółka reprezentowana przez architekta Karola Fiedora, a generalnym wykonawcą Skanska. Nieduży obiekt o powierzchni biurowej 3,5 tys. mkw. znajduje się na terenie dawnych koszar, w których w okresie międzywojennym stacjonował między innymi 15. Pułk ułanów poznańskich. Cały obszar, wraz z istniejącym budynkiem, wpisany jest do rejestru zabytków. Budynek otrzymał w głosowaniu jury średnią 7,57 na 10 możliwych punktów.

Drugie miejsce przypadło łódzkiemu biurowcowi Ericpol Software Pool Office Building, zaprojektowanemu przez zespół Horizone Studio Project w składzie Dominik Darasz, Bartłomiej Kisielewski, Robert Strzeński, we współpracy z Jagodą Bogusławską, Krystianem Wawerem i Nuno Oliveirą. Na trzecim miejscu, choć niemal z tą samą liczbą punktów co Ericpol, znalazł się warszawski biurowiec GreenWings Offices zaprojektowany przez pracownię Jems Architekci. Pracował nad nim zespół w składzie Olgierd Jagiełło, Maciej Miłobędzki, Marek Moskal, Marcin Sadowski i Jerzy Szczepanik-Dzikowski. Siedmiopiętrowy budynek z blisko 20 tys. mkw. powierzchni użytkowej, w tym 8,5 tys. mkw. powierzchni biurowej klasy A+, został wybudowany przez Okre Development z pomocą generalnego wykonawcy CFE Polska.

Rewitalizacja Roku

Ubiq 34 to jedyny projekt, który w pierwszej edycji konkursowej, triumfował dwa razy. Zwyciężył nie tylko jako biurowiec, ale też jako obiekt rewitalizowany. Jak stwierdził jeden z jurorów podczas obrad konkursowych, to jeden z tych przypadków, „kiedy mimo istniejących między nami różnic, my deweloperzy i inwestorzy, zgadzamy się całkowicie z wami architektami”. Padło wiele pochlebnych głosów w trakcie dyskusji. Budynek doceniano nie tylko za walory estetyczne, ale i za funkcjonalność. Obiekt zaprojektowany przez studio CDF Architekci ponownie zdobył średnią ocen powyżej siedmiu punktów w dziesięciopunktowej skali.

Drugie miejsce zajęła rewitalizacja Willi Neumanna w Gliwicach, część kompleksu biurowego Aquarium. Autorem projektu jest studio Zalewski Architecture group z zespołem w składzie Krzysztof Zalewski, Adam Gil i Paweł Zalewski. Na trzecim miejscu znalazło się warszawskie centrum handlowe Ferrio Wawer autorstwa Kuryłowicz & Associates docenione wcześniej w kategorii obiektów handlowych (drugie miejsce). To rewitalizacja obiektu przemysłowego w warszawskim Wawrze. Jej istotnym elementem jest połączenie zabytkowych hal dawnej fabryki Ferio Wawer z czterokondygnacyjną częścią nowoprojektowaną.

Przestrzeń Publiczna Roku

W cieszącej się dużym zainteresowaniem kategorii przestrzeni publicznych zdecydowanym zwycięzcą okazało się całoroczne Centrum Rekreacyjno-Sportowe nad jeziorem Ukiel, zaprojektowane przez konsorcjum trzech olsztyńskich pracowni. Zwycięski projekt w głosowaniu jury otrzymał najwyższą średnią ocen (8,21/10 pkt) nie tylko spośród projektów nominowanych w tej kategorii, ale w ogóle spośród wszystkich, które wzięły udział w konkursie. W ramach inwestycji przeprowadzonej przez Gminę Olsztyn oddano do użytku plażę miejską, zaprojektowaną przez studio Dżus GK Architekci z zespołem w składzie Grzegorz Dżus, Katarzyna Orzechowska-Dżus, Małgorzata Sender, Agnieszka Adamczyk i Tamara Zawadzka. Częścią kompleksu jest także Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego zaprojektowane przez Restudio Architektury w składzie Maciej Jacaszek, Rafał Jacaszek, Grzegorz Porębski, Alicja Jacaszek, Piotr Karaś i Piotr Flisikowski, a także Olsztyńskie Centrum Kajakarstwa autorstwa Studio-Projekt Autorska Pracownia Architektoniczna, której architektami są Piotr Mikulski-Bąk, Anna Mikulska-Bąk, Natalia Hasso-Agopsowicz oraz zespół projektowy w składzie Ryszard Bąk, Agnieszka Mogielnicka, Tomasz Szymański i Mariusz Przytuła. Częścią infrastruktury są promenady, mola, platformy widokowe, kawiarnie i restauracje, plaże, kąpieliska, place zabaw, boiska do różnych dyscyplin, sale konferencyjne, sauny, siłownie, skate park i snow park.

Drugie miejsce zajął Plac Teatralny w Lublinie autorstwa Bolesława Stelmacha we współpracy z Markiem Zarzecznym, Zbigniewem Wypychem, Rafałem Szmigielskim i Sławomirem Kłosem. Projekt o powierzchni całkowitej ponad 9,5 tys. mkw. obejmował ogólnodostępne przestrzenie wokół Centrum Spotkania Kultur z Teatrem Operowym. Pełnią one różne funkcje, które się uzupełniają – komunikacyjną, reprezentacyjną, rekreacyjną, są miejscem wernisaży, wystaw i głośnych koncertów, ale też na co dzień miejscem spotkań i zabawy deskorolkowców. Inwestorem projektu jest Marszałek Województwa Lubelskiego. Trzecie miejsce zajął projekt pracowni Jems Architekci – Royal Wilanów, który był jedynym obiektem komercyjnym wśród nominowanych w tej kategorii. Deweloper Grupa Capital Park, zorganizował ogólnodostępną przestrzeń wokół budynku z zielenią i elementami małej architektury oraz boiskami sportowymi i placami zabaw.

Obiekt Proekologiczny Roku

W kategorii Proekologiczny obiekt sprzyjający komfortowi użytkowania wygrało Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach zaprojektowane przez WXCA. Obiekt o powierzchni użytkowej 6 tys. mkw. pełni funkcję edukacyjną oraz posiada centrum hotelowo-konferencyjne z zapleczem naukowym. Głównym źródłem ciepła i chłodu dla budynku są pompy ciepła z wymiennikiem gruntowym (glikol-woda), a dolne źródło składa się z 91 odwiertów do 120 m głębokości. Nawierzchnie dróg wewnętrznych i opaski wokół budynków zostały wykonane ze skały pozyskanej przy tworzeniu wykopów pod budynki.

Drugie miejsce w ocenie jury zajęło położone ledwie kilka kilometrów od zwycięskiego projektu Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim, którego inwestorem jest Regionalne Centrum Naukowo-Techniczne Kielce. Obiekt ukończony w 2014 roku został zaprojektowany przez pracownię architektoniczną EM4 z zespołem w składzie Marcin Brataniec, jako główny projektant, Urszula Forczek-Brataniec, Maciej Gozdecki, Damian Mierzwa, we współpracy z Pauliną Nosalską, Pawłem Burskim, Norbertem Wysockim i Tomaszem Batorem. Generalnym wykonawcą była firma Anna-Bud. W budynku o powierzchni użytkowej ok. 4 tys. mkw. zastosowano zielony dach o dużej bezwładności termicznej. Dzięki prostej geometrycznej bryle architektonicznej ograniczono straty ciepła przez zminimalizowanie powierzchni ścian zewnętrznych, zastosowano odzyski ciepła z wentylacji, a także dołożono starań, aby ograniczyć wpływ budowy obiektu na środowisko.

Trzecie miejsce zajęło Centrum Rekreacyjno-Sportowe nad Jeziorem Ukiel, zaprojektowane przez konsorcjum trzech olsztyńskich pracowni DżusGK Architekci, Studio Projekt Ryszard Bąk oraz Restudio.

Aranżacja Miejsca Pracy

W silnie obsadzonej kategorii Aranżacja Miejsca Pracy spośród 19 zgłoszonych prac jury konkursowe wybrało projekt siedziby trzech firm z grupy Skanska w budynku Atrium 1 przy ul. Jana Pawła II 17 w Warszawie. Autorem zwycięskiego projektu jest warszawskie studio projektowe Medusa Group. Biuro o powierzchni 1,1 tys. mkw. zostało zaprojektowane przez architektów w składzie Przemo Łukasik, Łukasz Zagała, we współpracy z Justyną Siwińską-Pszoniak, Tatianą Pachą, Dorotą Palą, Anną Struską, Lechosławem Słomką, Konradem Basanem i Michałem Sokołowskim. Aranżacja zgodna jest z założeniem, że miejsca nie są przypisane do osób, ale do realizowanych zadań. Są więc przestrzenie do pracy kreatywnej, pracy cichej, sale konferencyjne, pomieszczenia do rozmów telefonicznych, telekonferencji, pokój gier i kuchnia. Jak podkreśla najemca projekt biura powstał w oparciu o wartości firmy Skanska i stał się showroomem spółki w Polsce.

Drugim nagrodzonym projektem była modernizacja sześciokondygnacyjnego atrium, będącego bazą wieży warszawskiego biurowca Warsaw Trade Tower. W atrium stworzono efektowne przestrzenie dla integracji użytkowników, m.in. wstawiono meble do siedzenia, donice z drzewami i wprowadzono podium z fortepianem. Za projekt odpowiedzialna była pracownia APA Wojciechowski z zespołem w składzie Michał Sadowski, Aleksandra Pawłowska, Karol Pawłowski, Daria Zając, Piotr Gałecki, Aneta Decyk, Maciej Trzciński i architekt krajobrazu Katarzyna Myczkowska. Trzecim miejscem wyróżniony został projekt biura firmy Netizens przy ul. Porcelanowej w Katowicach. Jego autorem jest gliwicka pracownia projektowa DNA Works. Na potrzeby biura wynajęto poprzemysłową powierzchnię w Fabryce Porcelany, dwa piętra o powierzchni około 800 mkw.

Jury konkursowe

Grzegorz Stiasny, przewodniczący jury, architekt, krytyk architektury, współzałożyciel studia architektonicznego ARE Stiasny/Wacławek i wiceprezes Stowarzyszenia Architektów Polskich.

Mieczysław Godzisz, prezes zarządu firmy Hines, związany z nią od 1997 roku.

Aleksandra Zentile-Miller, dyrektor firmy architektonicznej Chapman Taylor z siedzibą w Londynie oraz dziewiętnastoma biurami na świecie.

Ewa Maria Kuryłowicz, prof. dr hab. inż. architekt, wiceprezes firmy architektonicznej Kuryłowicz & Associates.

Szymon Wojciechowski, architekt, prezes zarządu pracowni APA Wojciechowski.

Zbigniew Pszczulny, architekt, współwłaściciel warszawskiej spółki JSK Architekci oraz Slapa Oberholz Pszczulny Architekten w Düsseldorfie.

Anna Duchnowska, prezes polskiego biura Invesco Real Estate.

Tomasz Konior, architekt i urbanista, założyciel autorskiego biura projektów Konior Studio i jego główny architekt.

Marek Tryzybowicz, architekt, współzałożyciel i dyrektor projektowania w międzynarodowej firmie architektonicznej Bose International Planning and Architecture z biurami w Warszawie, Santa Fe (USA), Delhi (Indie), Dubaju (UAE) oraz Szanghaju (Chiny).

Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający Skanska Property Poland.

Michał Skotnicki, prezes zarządu BBI Development, a także spółek: Złota 44, NPU, PW oraz członek rady nadzorczej Pocztylion-Arka Powszechne Towarzystwo Emerytalne.

Leszek Sikora, dyrektor zarządzający ECE Projektmanagement Polska.

Krzysztof Giemza, prokurent Echo Investment.

Brian Patterson, założyciel i dyrektor zarządzający White Star Real Estate.

Marek Borkowski, architekt, inżynier, założyciel i partner firmy IMB Asymetria.

Tomasz Tondera, senior partner Griffin Real Estate, ekspert z zakresu rynku inwestycyjnego oraz finansowania nieruchomości.

Marcin Sadowski, architekt, od 1993 roku pracownik, a od roku 1996 partner i wspólnik w Jems Architekci.

Ostatnie nowości

Rynek inwestycyjny i finansowy

Niemcy Panattoni Park Voerde zmienia właściciela

schedule 19 kwietnia 2024
Opr./edited by ANZ

Panattoni sfinalizowało transakcję sprzedaży w Niemczech. Spółka Clarion Partners Europe nabyła centrum logistyczne w pobliżu Duisburga za 75 mln euro.

Materiał partnera

Polska Excellent Fern w Off Piotrkowska

schedule 04 kwietnia 2024
Eurobuild CEE

Ruszyła intensywna komercjalizacja wielofunkcyjnego budynku Fern powstającego w Off Piotrkowska Center. Nowoczesny budynek, którego realizacja rozpocznie się na przełomie 2024/2025, oferuje 4,7 tys. mkw. powierzchni usługowej i 2,7 tys. mkw. powierzchni biurowej.

ESG

Polska Niskoemisyjny cykl życia u MDC²

schedule 19 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

Analiza cyklu życia przeprowadzona przez PM Services wykazała, że MDC² Park Łódź South redukuje ilość wbudowanego węgla o 49 proc. w porównaniu do średniej krajowej.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Intermarché lubi Zieloną Górę

schedule 19 kwietnia 2024
Opr./edited by ANZ

Sieć supermarketów spożywczych Intermarché otworzyła drugi punkt sprzedaży w Zielonej Górze. Właścicielem sklepu jest Marcin Rusiniak. Sieć zapowiada kolejne otwarcie w mieście jeszcze w maju tego roku.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Castorama jest Smart w Grójcu

schedule 19 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

Castorama otworzyła swój 103. sklep w Polsce. Placówka w kompaktowym koncepcie Smart mieści się w centrum handlowym Dekada, przy ul. Armii Krajowej w Grójcu.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Rzut oka na Supersam

schedule 19 kwietnia 2024
Opr./edited by JC

W katowickim Supersamie swój salon otworzy Kodano Optyk. W jego asortymencie klienci znajdą okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne oraz soczewki kontaktowe.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska House w Koronie

schedule 19 kwietnia 2024
Opr./edited by JC

Do grona najemców wrocławskiego centrum handlowego Korona dołączyła marka House. Oferta sieci skierowana jest głównie do młodzieży i obejmuje odzież, obuwie i akcesoria.

ESG

Polska Siłownia dla mózgu

schedule 19 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

Ingka Centres otwiera w zarządzanych przez siebie centrach nowe, interaktywne przestrzenie ‒ Umysłową Siłkę. Siłka oferuje różnorodne aktywności poprawiające sprawność umysłową, by efektywniej przetwarzać i zapamiętywać informacje.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Biurowa mapa Krakowa

schedule 19 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

Całkowite zasoby powierzchni biurowej w Krakowie na koniec 2023 roku wynosiły 1,75 mln mkw., z czego 1,45 mln mkw. to budynki klasy A, 288 tys. mkw. budynków klasy B oraz 10 tys. mkw. budynków klasy C - wynika z raportu Brookfield Partners ,,Office Market Pulse”.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Czechy Biurowiec wśród zieleni

schedule 18 kwietnia 2024
Opr./edited by ANZ

Grupa Passerinvest oddała do użytku biurowiec Roztyly Plaza. Obiekt znajduje się w dzielnicy Praga 11, tuż obok stacji metra Roztyly C. To pierwszy nowo otwarty budynek biurowy w Pradze w 2024 roku.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Więcej pustostanów we Wrocławiu

schedule 18 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

Według raportu firmy doradczej Brookfield Partners całkowite zasoby powierzchni biurowej we Wrocławiu na koniec 2023 roku wynosiły 1,49 mln mkw., z czego 1,15 mln mkw. to budynki klasy A, 331 tys. mkw. – budynki klasy B, a 12 tys. mkw. to obiekty klasy C.

Rynek inwestycyjny i finansowy

Estonia Fundusz z mniejszym portfelem

schedule 18 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

East Capital Real Estate sfinalizował sprzedaż dwóch nieruchomości z portfela funduszu East Capital Baltic Property - budynku produkcyjnego w Maardu i obiektu handlowego Jewe Mööblimaja w Jõhvi.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Kolejne miasto na Karuzeli

schedule 18 kwietnia 2024
Opr./edited by JC

Karuzela Świebodzin powitała pierwszych klientów. Na łącznej powierzchni 15 tys. mkw. znajduje się blisko 20 sklepów, w większości należących do sieci debiutujących w mieście.

Powierzchnie magazynowe i produkcyjne

Niemcy Wybudują spekulacyjnie pod Kolonią

schedule 18 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

Blackbrook w ramach joint venture z Trammel Crow Company zrealizuje spekulacyjny projekt logistyczny w Kerpen w rejonie Ren-Ruhra. Inwestycja będzie się składać z dwóch budynków o łącznej powierzchni 28 tys. mkw.

Rynek mieszkaniowy

Polska Reymont w Przystani

schedule 18 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

Archicom rozpoczyna sprzedaż I etapu inwestycji Przystań Reymonta. Osiedle powstaje blisko centrum Wrocławia, nad brzegiem Odry i z widokiem na tereny zielone.

ESG

Polska Kreo sięga po BREEAM Outstanding

schedule 18 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

Kreo, krakowski projekt Ghelamco, uzyskał certyfikację BREEAM na poziomie Outstanding. Biurowiec ma również precertyfikat WELL i Green Building Standard, jest także w procesie certyfikacji Smart Score, Wired Score oraz „Obiekt bez barier”.

Budownictwo

Polska Wmurowali kamień pod cyberpoligon

schedule 18 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

Na terenie Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie wmurowano kamień węgielny pod budowę Centrum Innowacji i Cyberbezpieczeństwa WAT. Kontrakt generalnego wykonawcy, firmy Unibep ma wartość około 163 mln zł netto.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Słodko w Manufakturze

schedule 18 kwietnia 2024
Opr./edited by ANZ

Do grona najemców w łódzkiej Manufakturze dołączyła sieć Candy Pop, oferująca słodycze, napoje i przekąski z całego świata. To czwarty w Polsce i pierwszy w łódzkim regionie sklep marki.

Grunty inwestycyjne

Niemcy Kupili działkę do pary

schedule 18 kwietnia 2024
Opr./edited by JC

Garbe Industrial Real Estate kupiło kolejną działkę w niemieckim Rüdenhausen. Hamburski deweloper planuje na tym terenie budowę centrum logistycznego o łącznej powierzchni około 19,2 tys. mkw.

Rynek inwestycyjny i finansowy

Rumunia Mieszkania, biura i hotele

schedule 18 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

One United Properties przedstawiło swoją strategię na najbliższe lata. W planach do 2030 roku jest potrojenie oferty mieszkaniowej, rozwijanie działalności w sektorze komercyjnym i budowa hoteli w Bukareszcie we współpracy z globalnymi markami.

Najnowsze w Wydarzenia

schedule 15 kwietnia 2024

Piotr Kroenke (1950-2024)

Z żalem informujemy, że zmarł Piotr Kroenke, wieloletni dyrektor generalny GTC, współtwórca wielu sukcesów firmy, m.in. jej flagowych projektów handlowych i biurowych, z Galerią Mokotów i Galerią Północną na czele.

schedule 12 kwietnia 2024

Zmieniaj świat z ULI

Urban Land Institute (ULI) Poland zaprasza na konferencję „Game Changers in the Real Estate World”, która odbędzie się w dniach 17–18 kwietnia 2024 roku w hotelu Raffles Europejski w Warszawie. "Eurobuild" objął to wydarzenie patronatem medialnym.

schedule 12 kwietnia 2024

Zapraszamy do Łodzi!

Już po raz trzeci 18 kwietnia w Łodzi odbędzie się ogólnopolska konferencja „Miasta i Deweloperzy”. Eksperci, menedżerowie i deweloperzy porozmawiają o rynku nieruchomości mieszkaniowych, "Eurobuild" objął wydarzenie patronatem medialnym.

schedule 02 kwietnia 2024

ULI zaprasza na konferencję

Już 17 i 18 kwietnia 2024 roku w hotelu Raffles Europejski w Warszawie odbędzie się doroczna konferncja „Game Changers in the Real Estate World” organizowana przez Urban Land Institute Poland. Mamy przyjemność być patronem wydarzenia.

schedule 29 marca 2024

Debiut w polskim Savillsie

Savills rozszerzył działalność Operational Capital Markets o Polskę. Dział OCM będzie świadczyć usługi doradcze dla inwestorów, deweloperów i zarządców we wszystkich sektorach nieruchomości wymagających zaangażowania operacyjnego. 

schedule 19 marca 2024

Wciąż poszukują liderów

Termin nadsyłania wniosków do IX edycji konkursu „Lider Dostępności”, którego celem jest promowanie i nagradzanie obiektów i przestrzeni stworzonych zgodnie z ideą projektowania uniwersalnego, został wydłużony do 29 marca 2024.

schedule 18 marca 2024

Elita sportowa i amatorzy na Szczycie Rondo 1

Malezyjczyk Wai Ching Soh i Włoszka Valentina Belotti zwyciężyli w tegorocznym Biegu Na Szczyt Rondo 1 w Warszawie, broniąc tym samym tytułów sprzed roku. Najlepsi z Polaków – Klaudia Krajewska i Piotr Łobodziński – zajęli odpowiednio trzecią i czwartą pozycję. 

schedule 13 marca 2024

Pobiegną na szczyt

W najbliższą sobotę, 16 marca 2024, odbędzie się XII edycja Biegu Na Szczyt Rondo 1. Prawie 600 uczestników w 15-sekundowych odstępach wystartuje z parteru, aby w jak najkrótszym czasie pokonać 38 pięter warszawskiego biurowca.

schedule 13 marca 2024

Wskakuj do Łodzi na Lazurowym Wybrzeżu!

Przypominamy o dwóch ważnych wydarzeniach, które będą miały miejsce na odbywających się w Cannes targach MIPIM - debaty będą dotyczyć przyszłości polskich metropolii oraz planów dotyczących Nowego Centrum Łodzi. "Eurobuild" jest patronem medialnym obu eventów.

schedule 19 lutego 2024

Profesjonalna rywalizacja w Rondo 1

16 marca odbędzie się 12. edycja Biegu Na Szczyt Rondo 1, czyli biegu po schodach na 37. piętro warszawskiego biurowca Rondo 1. Na starcie stanie niemal cała światowa czołówka, dla której będzie to próba generalna przed majowymi mistrzostwami świata w Tajpej. 

schedule 19 lutego 2024

Dobiegli na Everest!

W ostatni weekend odbyła się ósma edycja Everest Run. 24-godzinny bieg po schodach drugi rok z rzędu odbył się w należącym do grupy Karimpol warszawskim Skylinerze. Padł rekordów liczby uczestników, a zebrane środki zasiliły konto organizatora biegu – Fundacji Wsparcia Ratownictwa RK.

schedule 13 lutego 2024

Miasto nowej generacji

Urban Land Institute i Hines rozpoczęły V edycję dorocznego konkursu ULI Hines Student Competition – Europe. Zgłoszenia można nadsyłać do 1 marca 2024.

schedule 30 stycznia 2024

Elektrownia Powiśle w finale MIPIM Awards!

Warszawska Elektrownia Powiśle – jako jedyny projekt z regionu CEE – trafiła na listę finalistów tegorocznych MIPIM Awards. Kompleks nominowany w kategorii "Best Urban Regeneration Project" został zaprojektowany w pracowni APA Wojciechowski, deweloperem jest White Star Real Estate. Zwycięzców wszystkich kategorii poznamy 14 marca na uroczystości w Pałacu Festiwalowym w Cannes.

schedule 10 stycznia 2024

Zapisz się i wbiegnij na Everest!

Ruszyły zapisy na VIII edycję charytatywnego wydarzenia Everest Run. 24-godzinny bieg po schodach po raz drugi odbędzie się w weekend 17-18 lutego w warszawskim biurowcu Skyliner należącym do grupy Karimpol.

schedule 18 grudnia 2023

Biegniemy po raz dwunasty

Ruszyły zapisy na przyszłoroczny Bieg Na Szczyt Rondo 1. Dwunasta już edycja wydarzenia odbędzie się 16 marca 2024 roku, "Eurobuild" od lat jest patronem medialnym tego eventu.

schedule 21 listopada 2023

Eurobuild Awards 2023 – poznaj zwycięzców! 

I już wszystko jasne! Jurorzy, najemcy i goście Gali dokonali trudnego, ale jedynie słusznego wyboru. Poznaj tegorocznych laureatów Eurobuild Awards! 

schedule 08 listopada 2023

Będą doradzać najemcom

Daniel Puchalski i Miłosz Michalski uruchamiają nową firmę doradczą dla najemców, immo lab leasing. Spółka świadczy usługi zarówno firmom, które wynajmują powierzchnie biurowe, jak i tym, które szukają gruntu i chcą wybudować budynek lub park biurowy w formule BTS.

schedule 20 października 2023

Wsparcie dla najzdolniejszych

Ruszyła aukcja charytatywna Panattoni i Fundacji Rozwoju ALK „People & Passion”. Cały dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na stypendia naukowe dla uzdolnionej młodzieży w Akademii Leona Koźmińskiego.

schedule 03 października 2023

Expo Real 2023 – czas start!

W Monachium rozpoczynają się targi Expo Real 2023. Jedna z najważniejszych imprez branży nieruchomości w Europie skupi się w tym roku na problemie dekarbonizacji, kwestiach ESG i cyfryzacji, a także na zmianach demograficznych i kierunku rozwoju obszarów miejskich. Jak co roku "Eurobuild" prowadzi oficjalną dystrybucję magazynu wśród targowych gości.

schedule 03 października 2023

Warszawa po bawarsku

Na rozpoczynających się w Monachium targach inwestycyjnych Expo Real pojawi się jak zwykle stoisko Warszawy, tegoroczny przekaz stolicy brzmi: „Warsaw – Smart People. Smart Technology. Smart City.” Reprezentanci miasta będą promować projekty Nowego Centrum Warszawy oraz rozwój zrównoważonego transportu.

Wydanie 4 (287) kwiecień 2024

Ostatnie komentarze

Kategorie