Już 22 kwietnia odbędzie się siódma konferencja inwestycyjna Eurobuild CEE. Spotkanie będzie po dwakroć kompaktowe – po pierwsze dlatego, że ponownie spotkamy się w kameralnych wnętrzach (studia telewizyjnego i Państwa mieszkań lub biur), a po drugie: tegorocznym dyskusjom będzie towarzyszyć duch grupy rockowej, która sprzedała miliony płyt kompaktowych.
MLP Group rozpoczęło rewitalizację pierwszego miejskiego parku w Poznaniu. Największą z siedmiu remontowanych hal wynajął dystrybutor artykułów AGD i RTV. Oddanie do użytkowania odnowionego obiektu o łącznej powierzchni 12 tys. mkw. nastąpi w IV kwartale 2021 roku.
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA z siedzibą w Warszawie ogłasza przetarg ustny na sprzedaż łódzkiego budynku biurowego przy ul. Uniwersyteckiej 2/4, cena wywoławcza netto wynosi 19,14 mln zł.
Hale EXPO Mazury położone w Ostródzie (woj. warmińsko-mazurskie) dotychczas pełniły funkcję obiektu targowo-konferencyjnego. Pandemia spowodowała jednak drastyczne ograniczenie działań branży eventowej, w konsekwencji czego obiekt zmienił swoje przeznaczenie i otworzył się na najemców poszukujących powierzchni magazynowej lub produkcyjnej.
Firma EPP zakończyła prace remontowe w Parku Rozwoju na warszawskim Mokotowie. Metamorfozę przeszła recepcja biurowca. Odświeżono też części wspólne i windy.
Na koniec IV kwartału 2020 roku łączne zasoby nowoczesnej powierzchni biurowej na ośmiu rynkach regionalnych wyniosły około 5,79 mln mkw. W całym 2020 roku do użytkowania oddano obiekty o łącznej powierzchni 393,3 tys. mkw. - PINK opublikowana dane dotyczące rynku powierzchni biurowej w minionym roku.
Do grona najemców warszawskiej Domoteki dołączyła kolejna firma meblowa – Sofaroom. W salonie marki klienci mogą się zapoznać z ofertą sof i narożników.
Deweloper Tryboń PPI wprowadza w kolejnych, nowo oddawanych inwestycjach mieszkaniowych specjalną aplikację Blue Bolt, dzięki której użytkownicy będą mogli praktycznie bezdotykowo poruszać się po swoich osiedlach.
Od początku pandemii jednym z najczęściej pojawiających się i zaciekle dyskutowanych tematów jest przyszłość rynku biurowego. Jakich zmian możemy spodziewać się w zakresie nieruchomości biurowych po ustaniu pandemii? Ekspertka Cushman & Wakefield Katarzyna Lipka przybliża główne trendy na 2021 roku i kolejne lata.
Do sprzedaży trafiły domy w inwestycji Pręgowo Widoki, które powstaną w sąsiedztwie Trójmiasta. Koniec budowy inwestycji przewidziany jest wstępnie na III kwartał 2021 roku.
Firma Vorwerk Polska, zajmująca się sprzedażą sprzętu gospodarstwa domowego, otwiera w kompleksie Giant Office w Poznaniu kolejne biuro regionalne w Polsce. Firma zajmie 450 mkw. powierzchni.
U zbiegu ulic Jana z Kolna oraz Placu Kaszubskiego w Gdyni rozpocznie się niebawem budowa budynku mieszkalnego. Rezydencję Plac Kaszubski zaprojektowało biuro architektoniczne Arch-Deco. Inwestorem jest warszawski deweloper Yareal.
Robyg rozpocznie niebawem przekazywanie kluczy mieszkańcom czterech osiedli. Grupa rozpoczęła też budowę nowej inwestycji mieszkaniowej. Ponadto wdrożyła technologię Aura Air do dezynfekcji powietrza w biurach sprzedaży.
Deweloper z grupy White Stone, prowadzący inwestycje na rynku nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych, zgodnie z planem, wprowadził serię D na rynek Catalyst i uruchomił nową emisję. Firma zapowiada kolejne związane z finansowaniem projektów.
Firma Budnex wprowadziła do sprzedaży najnowszy projekt w Szczecinie. Przy ul. Południowej i Floriana Krygiera powstaje osiedle Cukrownia Apartamenty. Inwestycja liczyć będzie ponad 700 mieszkań. W pierwszym etapie Budnex zrealizuje 120 lokali, które mają być gotowe na początku IV kwartału 2023 roku.
Wartość transakcji inwestycyjnych na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce w 2020 roku wyniosła 5,29 mld euro - podała firma doradcza Savills. Rynek inwestycyjny zdominował sektor magazynowy, który odpowiadał za połowę całkowitej wartości.
Oferta firmy Porr została uznana za najkorzystniejszą w przetargu na projekt i budowę odcinka drogi ekspresowej S19 Kuźnica - Sokółka. W ramach tego samego zadania powstanie też dwujezdniowy odcinek drogi krajowej nr 19 klasy GP. Wykonanie całości będzie kosztować 526,22 mln zł.
W 2020 roku powstało ponad 340 tys. mkw. nowej powierzchni handlowej, a pomimo pandemicznego kryzysu udało się zrealizować budowę 33 nowych obiektów - podliczają w swoim raporcie eksperci z Cushman & Wakefield.
Firma prawnicza Wolf Theiss jesienią tego roku przeniesie swoje warszawskie biuro do budynku Central Point. Budynek, realizowany przez Immobel, powstaje w centrum stolicy.
Wnętrza Hotelu Morski Widok znajdującego się w Krynicy Morskiej to projekt zrealizowany przez Trust Us, spółkę zarządzaną przez Daniela Ochońko.
Dekpol Deweloper poszerzył ofertę o 130 pokoi condohotelowych w ramach kompleksu Sol Marina w Gdańsku. Równolegle z trwającymi pracami budowlanymi I etapu inwestycji, powstaje 11-kondygnacyjny budynek w kształcie żagla.
Data otwarcia NYX Hotel Warsaw, pierwszego w Polsce obiektu pod marką NYX Hotel by Leonardo Hotels, została przesunięta.
Firma Sun & Snow, która zarządza wynajmem ponad 2 tys. apartamentów w ponad 30 miejscowościach, zanotowała spadek do 44,4 proc. (o 3,3 proc. r-d-r) obłożenia w okresie od stycznia do października 2020 roku.
Polski Holding Hotelowy zakończył remont trzygwiazdkowego Hotelu Kopernik w Toruniu. Nowy wygląd zyskały pokoje oraz przestrzeń recepcji i lobby. Po renowacji hotel dysponuje łącznie 57 pokojami i dwiema salami konferencyjnymi.
Powstał pierwszy NYX Hotel by Leonardo Hotels: NYX Hotel Warsaw. Zostanie on otwarty 18 stycznia 2021 roku w pobliżu nowego Varso Tower. Obecnie w Europie znajduje się siedem hoteli spod szyldu marki.
Apricot Capital Group kupiła działkę przy ul. Taśmowej na warszawskim Służewcu, nowy właściciel wybuduje w tym miejscu aparthotel liczący 350 pokoi. Sprzedającym była spółka z grupy Gobarto.
Na nowojorskim Manhattanie, przy Szóstej Alei, niedaleko Time Square i Empire State Building, powstanie hotel sieci AC by Marriott, stworzony ze 168 modułów wyprodukowanych w Polsce. Firma DMDmodular z podkrakowskiej Skawiny wysłała już transport pierwszych komponentów za ocean.
W 2021 roku B&B Hotels planuje otworzyć obiekt w Lublinie ze 130 pokojami. Sieć, która ma w swojej ofercie ponad 500 hoteli, zapowiada kolejne otwarcia.
Na styczeń 2023 roku zaplanowano uruchomienie nowego hotelu Hampton by Hilton Tarnowo Podgórne. Obiekt zaoferuje 135 pokoi w standardzie trzech gwiazdek i będzie częścią projektu Business Park Poznańska.
B&B Hotels planuje do 2021 roku uruchomić nowe obiekty w całej Europie, w tym w Polsce.
Raport firmy doradczej Cresa Polska pt. „Rynek hotelowy na tle rozwoju rynku biurowego w Polsce” wskazuje na zależność w rozwoju branż: biurowej i hotelarskiej oraz ich dynamiczną ekspansję od czasu wejścia Polski do Unii Europejskiej w 2004 roku.
Marka A&o Hostels poszerzyła swoje portfolio o Węgry. Nowy hotel został otwarty w dzielnicy Budapesztu Erzsébetváros (Elisabethstadt). Najnowszy A&o posiada 108 pokoi i 412 łóżek.
Grupa Accor podpisała umowę z luksemburskim holdingiem Financiere Le Rachinel Sarl na nowy hotel w Rydze. Otwarcie obiektu jest planowane na październik 2020 roku. Do dyspozycji gości będą 83 pokoje. Po renowacji w 2022 roku hotel będzie funkcjonował pod marką Tribe.
Z powodu niepewności związanej z pandemią w pierwszej połowie 2020 roku na europejskim rynku hotelowym znacząco wzrósł odsetek inwestorów koncentrujących się ponownie na rodzimych rynkach. Inwestorzy europejscy odpowiadali za 78 proc. odnotowanej wartości transakcji inwestycyjnych, która wyniosła 5,7 mld euro (spadek o 55 proc. rok do roku) – podaje Cushman & Wakefield.
Rozpoczęła się budowa drugiego etapu inwestycji Marina Royale o nazwie VistaMar, budynek powstaje przy wejściu do portu w Darłówku.
Otwarty został Best Western Plus Hotel Warsaw, czwarty obiekt sieci Best Western Hotels & Resorts w stolicy. Hotel mieszczący się w Wawrze przy ul. Kosmatki 8 oferuje 100 pokoi i dziewięć sal konferencyjnych, a wkrótce obok niego powstanie budynek biurowy.
Na gdańskiej Wyspie Spichrzów otwarto Grano Apartments Old Town, część apartamentową kompleksu Grano Residence. Goście apartamentów mogą korzystać z udogodnień znajdujących się w sąsiednim Hotelu Grano, który działa od maja tego roku.
Polska, jako jeden z pierwszych krajów, zezwoliła na ponowne otwarcie hoteli. Mimo to okres zamknięcia i zdecydowanie mniejszy ruch turystyczny odbije się na branży w dłuższej perspektywie. Relatywnie najmniej ucierpiał Wrocław, natomiast w najtrudniejszej sytuacji jest Kraków – wskazuje raport CBRE „Rynek hotelowy w Polsce I poł. 2020”.
Zarząd Orbisu zdecydował, że hotel Sofitel Wrocław Old Town nie zostanie ponownie otwarty. Działalność obiektu została wcześniej zawieszona ze względu na pandemię.
Choć rynek hotelowy w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie, można mówić o wciąż niewykorzystanym potencjale inwestycyjnym tego sektora. Przeciętnie, w ciągu roku w całym kraju zamyka się o połowę mniej transakcji hotelowych niż w samym tylko w Berlinie.
I jak tam po Świętach? Wszyscy wypoczęci? Najedzeni? Może zaszczepieni? Gotowi na kolejne wyzwania, jakie przyniesie nam niewątpliwie rok 2021? Pierwszym sprawdzianem kreatywności ...
Small talkW najbliższych latach będziemy się intensywnie rozwijać wykorzystując potencjał nowej fabryki, której budowa rozpoczęła się w Piasecznie i która zostanie otwarta w połowie 2022 rok ...
Small talkKilka spółek zainteresowanych przejęciem spółki Budimex Nieruchomości już prowadzi due dilligence, a wyniki finansowe i sprzedaż mieszkań w roku 2020 mają szansę na realizację – za ...
Firma Accolade, w partnerstwie z Wydziałem Architektury Politechniki Białostockiej, ogłosiła konkurs na projekt muralu, który ozdobi ścianę oporową na ...
Firma EPP zakończyła prace remontowe w Parku Rozwoju na warszawskim Mokotowie. Metamorfozę przeszła recepcja biurowca. Odświeżono też części wspólne i ...
Rozpoczynają się próby szczelności zbiorników paliwowych w bazie PERN w Dębogórzu. Czas realizacji projektu został skrócony przez wykonawcę do 52 tygo ...
Barbora, sklep spożywczy online, działający w krajach bałtyckich, rozpoczęła sprzedaż internetową w Polsce. Pierwszym miastem, objętym usługą, jest Wa ...
Zapraszamy do lektury kolejnego, styczniowo-lutowego wydania Eurobuildu! Tematami numeru są sytuacja sektora hotelowego w Europie oraz pierwszy wywia ...
Zapraszamy do odsłuchania kolejnego odcinka Eurobuild FM – nowego projektu, w którym udzielamy głosu najlepszym ekspertom rynkowym. Dziś nasze zapros ...
Dekpol Deweloper poszerzył ofertę o 130 pokoi condohotelowych w ramach kompleksu Sol Marina w Gdańsku. Równolegle z trwającymi pracami budowlanymi I e ...
Oferta firmy Porr została uznana za najkorzystniejszą w przetargu na projekt i budowę odcinka drogi ekspresowej S19 Kuźnica - Sokółka. W ramach tego s ...
Podczas konferencji prasowej ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i doradcy premiera ds. Codiv-19 Andrzeja Horbana ogłoszono kwarantannę narodową. Od ...
Pięć intensywnych dni, 35 sesji tematycznych, 44 prelegentów, blisko 1000 uczestników – tak w statystykach prezentuje się zakończona 9 października wi ...
Dziś, 8 grudnia miała się odbyć 11. ceremonia wręczenia nagród Eurobuild Awards w swojej tradycyjnej formie.
We Wrocławiu powstanie nowa hala lekkoatletyczna. Budowa wielofunkcyjnego obiektu na Kłokoczycach ma kosztować 50 mln zł.
Do grona najemców warszawskiej Domoteki dołączyła kolejna firma meblowa – Sofaroom. W salonie marki klienci mogą się zapoznać z ofertą sof i narożnikó ...
MLP Group rozpoczęło rewitalizację pierwszego miejskiego parku w Poznaniu. Największą z siedmiu remontowanych hal wynajął dystrybutor artykułów AGD i ...
Deweloper z grupy White Stone, prowadzący inwestycje na rynku nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych, zgodnie z planem, wprowadził serię D na ryn ...
Do sprzedaży trafiły domy w inwestycji Pręgowo Widoki, które powstaną w sąsiedztwie Trójmiasta. Koniec budowy inwestycji przewidziany jest wstępnie na ...
Wizyta na dachu najwyższego budynku w Unii Europejskiej – taką przygodę można wylicytować w aukcji przygotowanej przez HB Reavis w ramach Wielkiej Ork ...
Wnętrza Hotelu Morski Widok znajdującego się w Krynicy Morskiej to projekt zrealizowany przez Trust Us, spółkę zarządzaną przez Daniela Ochońko.
Deweloper Tryboń PPI wprowadza w kolejnych, nowo oddawanych inwestycjach mieszkaniowych specjalną aplikację Blue Bolt, dzięki której użytkownicy będą ...
Już 22 kwietnia odbędzie się siódma konferencja inwestycyjna Eurobuild CEE. Spotkanie będzie po dwakroć kompaktowe – po pierwsze dlatego, że ponownie ...
Zmiany na stanowisku dyrektora zarządzającego, wdrożenie regulacji i strategii związanych z Covid-19, nowe mandaty zarządcze, rozwój portfolio usług i ...
Colliers International uruchomiła we współpracy z Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS) pierwszy w branży nieruchomości międzynarodowy progr ...
292 budynki CTP w około stu różnych lokalizacjach w sześciu krajach potwierdziły swój status BREEAM In-Use na poziomie co najmniej Very Good.