EN

Polskie hotele na rozdrożu

Hotele
POLSKA Zainteresowanie inwestorów sektorem hotelowym w Polsce jest wciąż duże, choć plany związane z wprowadzaniem nowych projektów zostaną teraz zweryfikowane. Wprowadzony w marcu stan epidemii w połączeniu z nasyceniem niektórych lokalnych rynków zaowocuje spadkiem liczby aktywnych obiektów hotelowych w kraju – zapowiada w najnowszym raporcie Walter Herz.
Z najnowszego raportu firmy doradczej Walter Herz wynika, że od 2012 roku liczba skategoryzowanych obiektów hotelowych w Polsce wzrosła o ponad 30 proc.W lipcu minionego roku w kraju było 2635 hoteli, dominowały obiekty z trzema gwiazdkami, które stanowiły prawie połowę placówek. Hotele czterogwiazdkowe, których w połowie ubiegłego roku mieliśmy w kraju 418, to kategoria, która w ostatnich latach odnotowała największy wzrost i w największym stopniu wzbogaciła ofertę rynkową. Od 2012 roku ich ilość wzrosła w Polsce niemal dwukrotnie. Obiektów w najwyższej kategorii pięciu gwiazdek mamy natomiast w kraju wciąż niezbyt dużo, bo tylko 76.
– Struktura zaplecza hotelowego w Polsce potwierdza, że nasz rynek opiera się wciąż na obiektach ekonomicznych, a na rozwój sektora decydujący wpływ ma siła nabywcza polskiego społeczeństwa – przyznaje Andrzej Szymczyk, associate director, Investment &Hospitality w Walter Herz.
Z danych zawartych w opracowaniu firmy Walter Herz wynika, że tradycyjnie najsilniejszymi inwestycyjnie lokalizacjami były główne ośrodki miejskie, wśród których wiodącymi rynkami jest Warszawa, Kraków i Gdańsk, niemniej jednak swoją ofertę rozbudowują także główne miejscowości turystyczne. W widocznym stopniu miały w tym swój udział inwestycje typu condo z rozproszoną strukturą właścicielską, które w ostatnich latach stały się bardzo popularnym produktem inwestycyjnym na rynku. – Związany z ich realizacją model pozyskiwania finansowania pozwolił na stworzenie pewnej liczby obiektów, które prawdopodobnie nie powstałyby przy udziale tradycyjnego finansowania ze względu na ograniczenia związane z lokalizacją czy biznesplanem. Wysokie ryzyko związane z inwestowaniem w tego rodzaju projekty, na co we wrześniu zeszłego roku zwracała uwagę Komisja Nadzoru Finansowego, zaowocowało wstrzymaniem przez banki pozytywnych decyzji kredytowych dla wielu zaplanowanych już inwestycji mimo tego, że dla niektórych zostały już wydane pozwolenia na budowę i podpisane umowy franczyzowe z sieciami hotelowymi. Ta zmiana z pewnością przyniesie spadek liczby powstających obiektów condo w najbliższych latach – zapowiada Andrzej Szymczyk. Ponadto, zdaniem eksperta, wprowadzony w marcu stan epidemii w połączeniu z nasyceniem niektórych lokalnych rynków hotelowych zaowocuje spadkiem liczby aktywnych obiektów hotelowych w kraju. Weryfikacja rynku związana z nowymi warunkami funkcjonowania hoteli będzie trudnym sprawdzianem szczególnie dla obiektów z historycznie słabą rentownością, które już wcześniej miały trudności z zapewnieniem odpowiedniej płynności finansowej. – Możemy spodziewać się także, że wielu inwestorów zrewiduje swoje plany i zdecyduje się na przesunięcie terminów realizacji nowych projektów lub całkowicie odejdzie od inwestycji – dodaje Andrzej Szymczyk. W drugiej połowie 2019 roku mieliśmy w kraju prawie 177 tys. pokoi w hotelach i innych obiektach hotelowych. W porównaniu ze stanem sprzed roku zasoby noclegowe wzrosły o 6285 pokoi. Większość krajowego zaplecza zapewniały hotele skategoryzowane, w których było ponad 141 tys. pokoi, z czego ponad 5,3 tys. pokoi przybyło od poprzedniego roku. Obłożenie obiektów hotelowych w ostatnich latach rosło – jak szacują analitycy Walter Herz, średni stopień wykorzystania pokoi hotelowych w 2019 roku w Polsce wyniósł 50,8 proc. Należy zwrócić przy tym uwagę, że od 2017 roku mogliśmy obserwować nieproporcjonalnie szybszą rozbudowę bazy noclegowej w naszym kraju (wzrost o 9 proc.) w porównaniu ze stopniem jej wykorzystania (wzrost o 2 proc.). Liczba turystów korzystających z obiektów noclegowych w Polsce wzrosła natomiast w ciągu roku o ponad 5 proc. do 35,7 mln osób.
Najbardziej gwałtowny rozwój od kilku lat przeżywa rynek hotelowy w Warszawie. W 2019 roku zasoby stolicy wzrosły o prawie 1,4 tys. pokoi, które weszły na rynek w siedmiu nowych obiektach. Do warszawskiej bazy dołączyły m.in. hotel Moxy Warszawa Praga (141 pokoi), Vienna House Warszawa Mokotów (164 pokoje), Four Points by Sheraton Warszawa Mokotów (190 pokoi), Puro Warszawa Centrum (149 pokoi), czy Motel One (333 pokoje). Po renowacji i rebrandingu na rynek powrócił również hotel sieci Radisson przy ulicy Grzybowskiej z 311 pokojami, który funkcjonuje obecnie pod marką Radisson Collection. W tym roku oferta hotelowa w Warszawie, zgodnie z wcześniejszymi planami firm, powinna zwiększyć się o około 3 tys. pokoi, które ma zaoferować 16 nowych obiektów. Wśród planowanych otwarć są zarówno hotele w ścisłym centrum miasta – Crowne Plaza i Holiday Inn Express przy rondzie Daszyńskiego, Nobu przy Wilczej, czy NYX w kompleksie Varso – jak również obiekty usytuowane w dzielnicach zewnętrznych, m.in.: Mercure Warszawa Ursus Station, Staybridge Suites Warsaw Ursynów czy Best Western Plus Warsaw Wawer.
Kraków niezmiennie od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem turystów, rośnie też liczba osób przyjeżdżających do miasta w celach służbowych, dlatego też zainteresowanie inwestorów tą lokalizacją nie spada. W 2019 roku w stolicy Małopolski pojawiło się 11 nowych obiektów hotelowych, w tym dziewięć obiektów czterogwiazdkowych i dwa hotele pięciogwiazdkowe. Znalazły się wśród nich m.in. Balthazar Design Hotel z 25 pokojami, Ibis Styles Kraków Santorini z 63 pokojami, Wawel Queen z 49 pokojami czy hotel mGallery by Sofitel Kraków z 64 pokojami, działający w ramach grupy Bachleda Luxury Hotel. Wśród zapowiadanych tegorocznych otwarć wymienić można natomiast m.in. hotel AC by Marriott Kraków przy krakowskich Błoniach, który zaoferuje 300 pokoi. W następnych latach wejść na rynek mają z kolei Autograph Collection Kraków (125 pokoi), Curio Collection by Hilton (113 pokoi), Hyatt Place Kraków (216 pokoi), King Salomon (117 pokoi), Mercure Kraków Fabryczna City (200 pokoi), Indigo Kraków Wawel Castle (76 pokoi), Ibis Styles Kraków Mogilska (259 pokoi), Tribe Kraków Stare Miasto (170 pokoi), czy Le Meridien Kraków (dawniej Hotel Royal, około 100 pokoi). Dwa hotele powstaną także przy lotnisku w Balicach: moxy i Hampton by Hilton (173pokoi).
Wrocławski rynek hotelowy charakteryzuje zaś relatywnie uboga i nienowa baza noclegowa. Rozwój biznesu w tej lokalizacji i coraz większa atrakcyjność turystyczna miasta sprawiają, że inwestorzy i hotelarze bardzo mocno interesują się tą aglomeracją. Wielkość bazy noclegowej we Wrocławiu rozwijała się powoli przez szereg lat, by w lipcu 2019 roku zwiększyć się o ponad 600 pokoi, co stanowi wzrost o przeszło 13 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. W 2019 roku wrocławski rynek wzbogacił się o takie hotele jak: Best Western Premier Wrocław z 64 pokojami, zarządzany przez Dobry Hotel, DB Hotel z 149 pokojami, The Bridge mGallery by Sofitel Wrocław ze 184 pokojami, hotel Traffic z 36 pokojami, Korona Hotel Wrocław Market Square ze 115 pokojami, czy ZooHotel z 50 pokojami. W 2020 roku planowane jest otwarcie kolejnych obiektów, w tym m.in.: hotelu Altus Palace Wrocław (81 pokoi w dawnym Pałacu Leipzigerów) i Q Hotel Wrocław Bielany (209 pokoi). W następnych latach gości ma z kolei powitać Grand Hotel Wrocław (170 pokoi), Hampton by Hilton Wrocław Airport (120 pokoi), Indigo Wrocław (127 pokoi), Vienna House Easy Wrocław (240 pokoi), Holiday Inn Express Wrocław (142 pokoje), czy Puro Wrocław Dworzec Świebodzki (337 pokoi).
Na rynku trójmiejskim bardzo mocno przez ostatnie lata rósł Gdańsk – od 2012 roku liczba pokoi hotelowych w mieście wzrosła o 2143 jednostki, dzięki czemu zasoby Gdańska zwiększyły się o 63 proc. W tym samym czasie w Sopocie liczba pokoi hotelowych wzrosła o 39 proc., a w Gdyni tylko o 3 proc. W 2019 roku na rynku trójmiejskim przybyło ponad 600 nowych pokoi hotelowych, które dostarczone zostały głównie przez dwa gdańskie obiekty: Radisson Hotel & Suites Gdańsk z 350 pokojami i Holiday Inn Gdańsk Old Town z 240 pokojami.
Na ten rok zaplanowano w Gdańsku m.in. otwarcie kompleksu przy ulicy Pszennej z czterogwiazdkowym hotelem Grano (136 pokoi) oraz częścią apartamentową Grano Residence (141 pokoi). W następnych latach przy ulicy Chmielnej ma powstać obiekt z 350 pokojami w różnych standardach i markach należących do Louvre Hotels Group. Na rynek ma wejść również kompleks Holiday Inn Express i Staybridge Suites przy alei Grunwaldzkiej (246 pokoi). W 2021 roku przy gdańskim Długim Targu pojawić się ma również hotel Indigo Gdańsk Old Town (67 pokoi) i hotel Reneissance Gdańsk, położony przy Chmielnej (250 pokoi). W Sopocie z kolei w tym roku ma zostać otwarty m.in. 100 pokojowy hotel Sopotorium Medical Resort & SPA z ofertą skierowaną do osób przyjeżdżających na pobyty medyczne, rehabilitacyjne i kuracyjne. Kurort czeka również na otwarcie hotelu Radisson Blu przy ulicy Bitwy pod Płowcami, który dostarczyć ma 220 pokoi. U zbiegu ulic Haffnera i Niepodległości realizację obiektu hotelowego z 230 pokojami planuje firma Polnord. Hotel Crowne Plaza Sopot ma zostać otwarty w 2022 roku.
Poznań, legitymujący się długą tradycją hotelarską od wielu lat mocno związaną z branżą targową i wystawienniczą, w ostatnich latach odznacza się stabilizacją, zarówno popytową, jak i podażową. W 2019 roku został otwarty hotel Hampton by Hilton Poznań Old Town ze 117 pokojami, a przy lotnisku Ławica zaczął działać obiekt pod marką moxy ze 120 pokojami, należący do Polskiego Holdingu Hotelowego..
Do najbardziej interesujących, zapowiadanych w Poznaniu otwarć należy zaś niewątpliwie pierwszy w naszym kraju hotel sieci Occidental, należącej do hiszpańskiej Grupy Barceló. O funkcję hotelową ma też wzbogacić się Kupiec Poznański, jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków w mieście. W 2022 roku powstać ma się w nim hotel AC by Marriott, który zaoferuje około 150 pokoi.
W Katowicach w połowie 2019 roku funkcjonowało 2300 pokoi w obiektach hotelowych. Po otwarciu zapowiadanych hoteli, które obecnie są w trakcie realizacji i lub planowania, podaż w mieście zwiększy się o prawie 1900 pokoi. Zainteresowanie tą lokalizacją ze strony inwestorów determinuje wzrost rynku biurowego i liczne wydarzenia targowo-wystawiennicze organizowane w mieście. W 2020 roku gości przyjąć ma hotel Diament Plaza Katowice, który po rozbudowie zaoferuje 135 pokoi. W 2021r. otworzyć ma się hotel Mercure Katowice City Center z 268 pokojami. A w 2022 roku ma zakończyć się budowa czterogwiazdkowego hotelu Puro, dzięki któremu katowicki rynek wzrośnie o 247 pokoi.
Wśród zapowiadanych w Katowicach otwarć jest również hotel Qubus z 97 pokojami oraz dwumarkowy Kyriad i Première Classe, który zaoferuje łącznie około 200 pokoi. W miejscu wyburzonego, słynnego hotelu Silesia w ścisłym centrum miasta stanie natomiast Nova Silesia. Inwestycja obejmować będzie dwa czternastokondygnacyjne budynki biurowe, które przyniosą 30 tys. mkw. powierzchni i siedmiopiętrowy hotel ze 150 pokojami. Uruchomienie swojego drugiego hotelu w Katowicach planuje również sieć Vienna House. Czterogwiazdkowy obiekt Vienna House R.evo z 203 pokojami ma łączyć funkcje hotelu z apartamentami na dłuższe pobyty.

Ostatnie nowości

Rynek mieszkaniowy

Polska Stalowa 27 z wiechą

schedule 22 września 2020
Opr./edited by AKL

Nad wspólnym projektem spółek grupy Eiffage, kamienicą Stalowa 27, zawisła tradycyjna wiecha. Inwestycja powstaje na warszawskiej Nowej Pradze.

Artykuł sponsorowany

Polska PGNiG sprzedaje biurowiec

schedule 08 września 2020

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA z siedzibą w Warszawie ogłasza przetarg ustny na sprzedaż łódzkiego budynku biurowego przy ul. Uniwersyteckiej 2/4, cena wywoławcza netto wynosi 19,14 mln zł.

Powierzchnie magazynowe i produkcyjne

Polska Polatają w 7R City Flex

schedule 22 września 2020
Opr./edited by AKL

Ruszyło pierwsze w Polsce centrum szkoleniowe lotnictwa komercyjnego. Ośrodek mieści się w kompleksie 7R City Flex w Warszawie.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Rekordowo planują w Warszawie

schedule 22 września 2020
Opr./edited by AKL

Warszawa przeżywa budowlany boom. Widać to wyraźnie w centrum miasta i na Woli. Jednak z roku na rok liczba wydawanych w mieście pozwoleń na budowę dla projektów biurowych maleje. Oznacza to zwiększenie skali projektów, realizowanych w Warszawie. To jeden z wniosków pierwszej edycji badania „Warsaw Crane Survey – lato 2020”, czyli analizy zasobów biurowych Warszawy oraz przyszłej podaży, przeprowadzonej przez ekspertów firmy doradczej Deloitte.

Obiekty użyteczności publicznej

Polska Nowa hala dla krakowskiej AGH

schedule 22 września 2020
Opr./edited by AKL

Nowa hala Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie otrzymała właśnie pozwolenie na budowę.

Powierzchnie magazynowe i produkcyjne

Polska Panattoni na zachód od Łodzi

schedule 22 września 2020
Opr./edited by AKL

Panattoni zrealizuje w Łodzi magazyn centralny artykułów szkolnych i przedszkolnych. Ich dystrybutor zajmie 11,2 tys. mkw. w nowo realizowanym Panattoni Park Łódź West. Obiekt powstający w Konstantynowie Łódzkim jest pierwszą inwestycją dewelopera w zachodniej części okolic Łodzi.

Powierzchnie magazynowe i produkcyjne

Polska Panele akustyczne pod Warszawą

schedule 22 września 2020
Opr./edited by AKL

Firma Alfa Bond Kohlhauer, producent i dostawca paneli akustycznych, zdecydowała się na wynajęcie ponad 1,9 tys. mkw. powierzchni magazynowo-biurowej wraz z gruntem na terenie prywatnej inwestycji, zlokalizowanej przy trasie S8 w Kajetanach.

Rynek mieszkaniowy

Polska Osiedle Latarników po raz drugi

schedule 22 września 2020
Opr./edited by AKL

Develia wprowadziła do oferty 214 mieszkań na Osiedlu Latarników w Gdańsku. To trzyetapowa inwestycja zlokalizowana w dzielnicy Letnica, w odległości 900 metrów w linii prostej od morza. Budowa rozpocznie się w IV kwartale tego roku.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Nowe placówki Spara

schedule 22 września 2020
Opr./edited by AKL

Sieć sklepów Spar otworzyła dwie nowe placówki w miejscowościach: Rytro i Jazowsko. Sklepy mają odpowiednio 364 oraz 182kw. sali sprzedaży.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Będą leczyć w .Ktw I

schedule 22 września 2020
Opr./edited by AKL

Do grona najemców katowickiego biurowca .Ktw I dołączył Lux Med. Firma zajmie powierzchnię 952 mkw. na pierwszym piętrze budynku i będzie prowadzić działalność leczniczą. Budynek jest tym samym wynajęty w 90 proc.

Powierzchnie magazynowe i produkcyjne

Polska Na dłużej w parku Segro

schedule 22 września 2020
Opr./edited by AKL

Firma Segro przedłużyła umowę najmu o kolejne trzy lata na ponad 3,2 tys. mkw. powierzchni magazynowej zlokalizowanej w Segro Logistics Park Warsaw, Pruszków z firmą Lognet.

Rynek mieszkaniowy

Polska Jest pandemia, nie ma mieszkania

schedule 22 września 2020
Opr./edited by AKL

Epidemia i związane z nią zawirowania gospodarcze wpłynęły na decyzje i wydatki mieszkaniowe Polaków. Już 17 proc. planujących zakup nieruchomości musiało zmienić swoje plany. Co trzecia osoba w ogóle z nich zrezygnowała, a 65 proc. odłożyło wydatek w czasie – wynika z badania CBRE. Zmiany decyzji widać również w spadkach sprzedaży mieszkań, które w największych miastach sięgały 37-55 proc. Koronawirus wpłynął także na koszty utrzymania mieszkania lub domu. Ponad jedna czwarta Polaków zauważyła, że obecnie są wyższe niż przed wybuchem epidemii.

Powierzchnie magazynowe i produkcyjne

Polska Woda na wagę złota

schedule 22 września 2020
Opr./edited by AKL

Recykling wody to oszczędność nawet do 50 proc. wody czystej zużywanej w budynku i obniżenie opłaty za usługi wodne do 90 proc. – taki wniosek wynika z najnowszego raportu firmy Cushman & Wakefield pt. „Industrial Goes Green”, w którym przeanalizowano najpopularniejsze ekorozwiązania stosowane w branży magazynowej.

Rynek mieszkaniowy

Polska Może lokum we wrocławskim Lokum?

schedule 22 września 2020
Opr./edited by AKL

Lokum Deweloper wprowadził do sprzedaży 107 mieszkań w inwestycji Lokum Verde we Wrocławiu. Inwestycja powstanie przy ulicach Odolanowskiej i Stoczniowej na Zakrzowie.

Powierzchnie magazynowe i produkcyjne

Polska Nowy najemca w Pruszkowie

schedule 21 września 2020
Opr./edited by AKL

Polski operator Uni-logistics z Gdyni wprowadzi się do centrum logistycznego MLP Pruszków I i zajmie około 2,9 tys. mkw. powierzchni magazynowej.

Rynek mieszkaniowy

Polska Kraków buduje dla krakowian

schedule 21 września 2020
Opr./edited by TC

178 mieszkań wybudowanych w ramach II etapu osiedla komunalnego Przyzby-Zalesie w Krakowie zostało przekazanych do Zarządu Budynków Komunalnych. To oznacza zakończenie całej inwestycji mieszkaniowej o wartości ponad 44 mln zł.

Rynek mieszkaniowy

Polska Bliska inwestorowi

schedule 21 września 2020
Opr./edited by TC

Kreator Dom Invest rozpoczyna sprzedaż inwestycji Bliska Residence na warszawskiej Pradze Południe, deweloper wybuduje tam 196 apartamentów inwestycyjnych.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Piotr i Paweł (raczej) wypłaci

schedule 21 września 2020
Opr./edited by TC

Sąd Restrukturyzacyjny w Poznaniu wydał trzy postanowienia o zatwierdzeniu układu w postępowaniach sanacyjnych spółek z grupy Piotr i Paweł. Uprawomocnienie tych decyzji pozwoli na wypłatę należności wierzycielom.

Rynek mieszkaniowy

Polska Kolejny etap Fuzji

schedule 21 września 2020
Opr./edited by AKL

Wystartowała sprzedaż mieszkań w trzecim apartamentowcu w wielofunkcyjnym projekcie Fuzja w Łodzi. Budowa dwóch pierwszych budynków mieszkalnych zbliża się do końca, trwają także prace renowacyjne fasady zabytkowej elektrowni Karola Scheiblera.

Społeczna odpowiedzialność biznesu

Polska Aldi dla szpitali

schedule 21 września 2020
Opr./edited by AKL

Sieć sklepów Aldi podsumowuje prowadzoną od maja akcję charytatywną „Doceniam, dziękuję”. 775 tys. zł zebranych podczas akcji zostało przekazanych Fundacji SiePomaga i wesprze kilkanaście szpitali w walce z pandemią Covid-19.

Najnowsze w Hotele

schedule 04 września 2020

A&o wchodzi na Węgry

Marka A&o Hostels poszerzyła swoje portfolio o Węgry. Nowy hotel został otwarty w dzielnicy Budapesztu Erzsébetváros (Elisabethstadt). Najnowszy A&o posiada 108 pokoi i 412 łóżek.

schedule 04 września 2020

Accor działa na Łotwie

Grupa Accor podpisała umowę z luksemburskim holdingiem Financiere Le Rachinel Sarl na nowy hotel w Rydze. Otwarcie obiektu jest planowane na październik 2020 roku. Do dyspozycji gości będą 83 pokoje. Po renowacji w 2022 roku hotel będzie funkcjonował pod marką Tribe.

schedule 02 września 2020

Najdrożej na Wyspach, najwięcej w Niemczech

Z powodu niepewności związanej z pandemią w pierwszej połowie 2020 roku na europejskim rynku hotelowym znacząco wzrósł odsetek inwestorów koncentrujących się ponownie na rodzimych rynkach. Inwestorzy europejscy odpowiadali za 78 proc. odnotowanej wartości transakcji inwestycyjnych, która wyniosła 5,7 mld euro (spadek o 55 proc. rok do roku) – podaje Cushman & Wakefield.

schedule 28 sierpnia 2020

Marina z widokiem na... morze

Rozpoczęła się budowa drugiego etapu inwestycji Marina Royale o nazwie VistaMar, budynek powstaje przy wejściu do portu w Darłówku.

schedule 25 sierpnia 2020

Best Western na przekór wirusowi

Otwarty został Best Western Plus Hotel Warsaw, czwarty obiekt sieci Best Western Hotels & Resorts w stolicy. Hotel mieszczący się w Wawrze przy ul. Kosmatki 8 oferuje 100 pokoi i dziewięć sal konferencyjnych, a wkrótce obok niego powstanie budynek biurowy.

schedule 20 sierpnia 2020

Grano Apartments oficjalnie otwarte

Na gdańskiej Wyspie Spichrzów otwarto Grano Apartments Old Town, część apartamentową kompleksu Grano Residence. Goście apartamentów mogą korzystać z  udogodnień znajdujących się w sąsiednim Hotelu Grano, który działa od maja tego roku.

schedule 13 sierpnia 2020

Powoli i niepewnie, najbardziej w Krakowie

Polska, jako jeden z pierwszych krajów, zezwoliła na ponowne otwarcie hoteli. Mimo to okres zamknięcia i zdecydowanie mniejszy ruch turystyczny odbije się na branży w dłuższej perspektywie. Relatywnie najmniej ucierpiał Wrocław, natomiast w najtrudniejszej sytuacji jest Kraków – wskazuje raport CBRE „Rynek hotelowy w Polsce I poł. 2020”.

schedule 04 sierpnia 2020

Koniec wrocławskiego Sofitelu

Zarząd Orbisu zdecydował, że hotel Sofitel Wrocław Old Town nie zostanie ponownie otwarty. Działalność obiektu została wcześniej zawieszona ze względu na pandemię.

schedule 03 sierpnia 2020

Hotele wejdą do gry?

Choć rynek hotelowy w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie, można mówić o wciąż niewykorzystanym potencjale inwestycyjnym tego sektora. Przeciętnie, w ciągu roku w całym kraju zamyka się o połowę mniej transakcji hotelowych niż w samym tylko w Berlinie.

schedule 03 sierpnia 2020

Nobu startuje w Warszawie

Został otwarty Nobu Hotel Warsaw – pierwszy obiekt grupy Nobu Hospitality w Polsce, 12 hotel i 43 restauracja tej marki na świecie. Założycielami sieci są Nobu Matsuhisa, Robert de Niro oraz Meir Teper.

schedule 20 lipca 2020

Legnicka do wglądu

Firma By Made osiągnęła stan zero inwestycji Legnicka 60C we Wrocławiu, w budynku znajdzie się 129 mikroapartamentów inwestycyjnych. Można już oglądać lokal modelowy.

schedule 20 lipca 2020

Rośnie Q Hotel w Bielanach

Na budowie Q Hotelu Plus Wrocław Bielany zawisła wiecha, największy obiekt sieci Q Hotel będzie nastawiony głównie na organizację konferencji i eventów.

schedule 02 lipca 2020

Europa dołączy do Tribe

Jesienią do Europy zawitają pierwsze hotele Tribe, lifestylowa marka Accora była do tej pory dostępna jedynie w Australii. Pierwszy hotel pod tym szyldem w Polsce zostanie otwarty w Warszawie.

schedule 29 czerwca 2020

Hilton rośnie w Polsce

Hilton podpisał umowy dotyczące trzech nowych hoteli marki Hampton by Hilton – przy krakowskim lotnisku, a także w Zielonej Górze i Białymstoku.

schedule 18 czerwca 2020

Nosalowy Park z widokami

Na początku lipca zostanie otwarty Nosalowy Park Hotel & Spa, pięciogwiazdkowy hotel w centrum Zakopanego.

schedule 17 czerwca 2020

Zeitraum umówiony z uniwersytetem

Operator domów studenckich Zeitraum nawiązał współpracę z Anglo-American University w Pradze (AAU), firma zapewni studentom tej uczelni 120 łóżek w swoich obiektach w roku akademickim 2020/2021.

schedule 10 czerwca 2020

Ostródzki Radisson coraz bliżej

POLSKA Hotel Radisson Blu Resort w Ostródzie zostanie oddany do użytku w 2021 roku. Właśnie ruszyła akcja marketingowa – poinformował inwestor, firma Europlan z Warszawy.

schedule 09 czerwca 2020

Sieć Best Western rośnie

POLSKA Hotele Reymont w Łodzi, Hetman w Rzeszowie oraz Kopernik w Olsztynie będą funkcjonowały pod szyldem marki Best Western. Prezes spółki Polskiego Holdingu Hotelowego i AMW Hotele, Gheorghe Marian Cristescu oraz Saija Kekkonen, dyrektor zarządzająca BWH Hotel Group na Finlandię, Kraje Bałtyckie, Polskę i Rosję, podpisali list intencyjny na wprowadzenie trzech hoteli wchodzących w skład grupy kapitałowej PHH do sieci Best Western Hotels & Resorts.

schedule 09 czerwca 2020

Nobu Hotel coraz bliżej

POLSKA Nobu Hotel Warsaw rusza 3 sierpnia 2020 roku. Będzie to pierwszy hotel grupy Nobu Hospitality w Polsce, a zarazem 12 hotel i 43 restauracja marki, założonej przez Nobu Matsuhisę, Roberta de Niro oraz Meira Tepera na świecie. W hotelu znajdować się będzie 117 pokoi, przestrzeń przeznaczona do organizacji spotkań i eventów, klub fitness oraz Nobu Restaurant & Café.

schedule 19 maja 2020

Allsafe w obiektach Accora

ŚWIAT Accor i Axa ogłosiły zawarcie strategicznego partnerstwa, którego celem jest zapewnianie wsparcia medycznego gościom 5 tys. obiektów Accor na całym świecie. W ramach współpracy znajdą się bezpłatne telekonsultacje i wsparcie lekarzy-specjalistów. Ponadto Accor wprowadził oznaczenie Allsafe w obiektach grupy.

Kategorie