Smartown Group sprzedała historyczny Dionisie Lupu Office Building. Obiekt, w pełni wynajęty, jest siedzibą takich firm jak Cyber Ghost, Instore Power Provider oraz Med Beauty.
Prologis przedłuża współpracę z firmą Procan w Prologis Park Błonie. Na mocy nowej umowy, spółka będzie nadal wynajmowała 2,3 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Łącznie z użytkowaną powierzchnią 7,6 tys. mkw. w sąsiednim budynku, Procan dysponuje blisko 10 tys. mkw. w tej lokalizacji.
Do grona najemców Galerii Pomorskiej w Bydgoszczy dołączyła marka odzieżowa Volcano. Salon zajął powierzchnię ponad 160 mkw.
Simba Toys, producent i dystrybutor zabawek, przedłużył na kolejny okres najem około 8,5 tys. mkw. w kompleksie logistycznym MLP Pruszków II.
Stolica Wielkopolski była jedynym regionalnym miastem w Polsce, w którym odnotowano nową podaż, która w dodatku była wyjątkowo skromna i wyniosła zaledwie 2,4 tys. mkw. Savills Polska podsumowuje I półrocze na rynkach regionalnych.
Liceum Edukacji Wielojęzycznej przenosi swoją siedzibę do budynku Metron. Szkoła wynajęła 850 mkw. powierzchni, obejmującej całe piętro w nowoczesnym biurowcu na warszawskim Mokotowie.
Sieć Mercure Hotels & Resorts zadebiutowała w Transylwanii. Hotel Mercure Alba Iulia oferuje 118 pokoi i modułowe przestrzenie konferencyjne.
Corall Ingenieure wynajęła około 950 mkw. powierzchni biurowej w należącym do Silvertona budynku przy Otto-Hahn-Strasse 10 w Meerbusch. Specjalizujące się w inżynierii ochrony przeciwpożarowej przedsiębiorstwo wprowadzi się do nowej siedziby na początku 2026 roku.
Polska Izba Nieruchomości Komercyjnych opublikowała zagregowane dane dotyczące rynku powierzchni magazynowo-przemysłowych w Polsce za II kwartał 2025 roku. Podsumowanie dotyczy m.in. zasobów istniejącej nowoczesnej przestrzeni, wolumenu nowej podaży czy wielkości transakcji wynajmu.
Niemal 90 proc. wszystkich warszawiaków jest zadowolonych z życia w stolicy, a ponad połowa uważa, że sytuacja materialna ich gospodarstwa domowego jest dobra. Jak wskazują eksperci CBRE, pula potencjalnych klientów mieszkań premium w stolicy jest więc spora.
Park handlowy BIG Piła uzyskał pozwolenie na budowę. Do grona najemców obiektu dołączyły też kolejne marki, m.in. sieć drogerii dm.
Podczas wczorajszego 14. Charytatywnego Turnieju Siatkówki Plażowej JLL udało się zebrać 946,8 tys. zł na rzecz Fundacji Ronalda McDonalda. Środki zostaną przeznaczona na budowę trzeciego polskiego Domu Ronalda McDonalda będącego wsparciem dla chorych dzieci i ich rodzin.
Gdańska Galeria Madison wzbogaciła ofertę o nowego najemcę i dwa odświeżone koncepty. Na mapie centrum zadebiutował pierwszy w Trójmieście sklep Kpopjoayo, łączący modę, akcesoria i gadżety związane z kulturą koreańską.
W Galerii Przymorze w Gdańsku otwarto zmodernizowany i powiększony o 100 mkw. salon Empik. Popularna sieć zajmuje obecnie powierzchnię ponad 360 mkw.
W Gemini Park Bielsko-Biała otwarto salon biżuteryjnej marki Yes w nowej odsłonie. Relokacja i powiększenie sklepu to strategiczny krok zarówno dla centrum, jak i marki.
Sieć Victoria’s Secret, sprzedawca bielizny, produktów kosmetycznych i odzieży domowej, we wrześniu otworzy swój najnowszy sklep we Wrocławiu.
Oferta gastronomiczna łódzkiej Manufaktury poszerzyła się o restaurację uKALMANA, serwującą dania kuchni polsko-żydowskiej. Lokal, nazwany na cześć Kalmana Poznańskiego – ojca fabrykanta Izraela Poznańskiego – upamiętnia XIX-wieczne dziedzictwo miasta, łącząc autentyczne smaki z klimatycznym wystrojem.
Malezyjska sieć dyskontów z artykułami codziennego użytku oraz akcesoriami do majsterkowania otwiera sklep w warszawskim centrum handlowym Blue City. To druga lokalizacja marki w stolicy po niedawno otwartej placówce w Galerii Wileńskiej.
Rynek detaliczny w regionie EMEA przechodzi etap dostosowań po gorącym okresie popandemicznym – wynika z najnowszego raportu Colliers „EMEA Retail – Retailer performance & response to changing market conditions”. Analiza wskazuje na wyraźne spowolnienie wzrostu przychodów w segmencie dóbr luksusowych, utrzymującą się ostrożność konsumentów oraz zmiany operacyjne wymuszone przez nowe realia handlu.
Rozwój rynku handlowego w Polsce koncentruje się w małych miastach. W budowie znajduje się 599,5 tys. mkw. powierzchni, z której ponad połowa zasili najmniejsze miejscowości, wynika z danych CBRE.
Rafał Garpiel, dyrektor Pionu Relacji i Nieruchomości w spółce CPK, w trakcie zeszłotygodniowej konferencji „CPK: Nowa era dla Polski i rynku nieruchomości komercyjnych” opowiadał o kierunku rozwoju terenów wokół nowego portu lotniczego, zwracając uwagę na ogromny potencjał, ale i na wyzwania związane z projektem.
Zapraszamy na ostatni już zestaw nagrań z komentarzami prosto z tegorocznej edycji targów MIPIM. Tym razem o wypowiedź poprosiliśmy ekspertów z rodzimego podwórka.
Przed nami kolejna odsłona EurobuildFM z tegorocznej edycji targów MIPIM. Tym razem zapraszamy do odsłuchania wypowiedzi trzech ekspertów. Są to: Dieter Knittel, head of CEE, pbb, Richard Wilkinson, CFO, CTP oraz Fabio Carrozza, BF.real estate finance.
Wraz z powrotem z tegorocznych międzynarodowych targów MIPIM w Cannes wracamy do naszych nagrań. Na pierwszy ogień - Krzysztof Misiak, head of Poland, executive partner, Cushman & Wakefield, który podzielił się z nami swoimi spostrzeżeniami.
Zapraszamy na kolejne nagranie w ramach naszego cyklu Eurobuild FM. O skomentowanie sytuacji na rynku poprosiliśmy Josa Trompa, Head of Business Development and Head of Research & Data Intelligence, Continental Europe, CBRE.
Zapraszamy do kolejnej odsłony Eurobuild FM i komentarzy po 30. dorocznej konferencji EurobuildCEE.
Prezentujemy pierwsze komentarze, nagrane w czasie naszej 30. dorocznej konferencji w ramach cyklu Eurobuild FM. Zapraszamy do odsłuchu!
Emocje po konferencji biurowej powoli opadają, ale Eurobuild FM nie pozwala o niej zapomnieć. Zapraszamy do odsłuchu kolejnych komentarzy i podsumowań.
Za nami 15. już doroczna konferencja rynku biurowego. I choć nowe projekty są ogłaszane dużo rzadziej, a flexy pękają w szwach, to w sektorze naprawdę dużo się dzieje. Zapraszamy na pierwsze opinie, wrażenia i oceny uczestników wydarzenia.
Kolejna część Eurobuild FM z targów Expo Real 2024. Dziś REITy, czyli gorący temat dla polskiego rynku! Zapraszamy!
Startujemy z serią krótkich nagrań z Expo Real 2024! A w nich prognozy, oceny, komentarze. Zapraszamy do odsłuchu!
Witajcie w najnowszym odcinku Eurobuild FM! Nasza redakcja gościła na budowie The Form, unikalnego pod wieloma względami biurowca, który powstaje w rejonie ronda Daszyńskiego. Posłuchajcie relacji prosto z placu budowy!
O specyfice krakowskiego rynku mieszkaniowego w kolejnym odcinku Eurobuild FM rozmawiamy z Jarosławem Szanajcą i Marcinem Ramsem, prezesami spółek Dom Development i Dom Development Kraków.
W tym roku obchodzimy 20. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej, a firma JLL świętuje trzydziestolecie obecności na polskim rynku. Mateusz Polkowski, szef Działu Badań Rynku JLL Polska, podsumowuje zmiany, jakie zaszły na rynku nieruchomości i w polskiej gospodarce przez ostatnie dwie dekady.
Najnowszy odcinek Eurobuild FM pachnie słonym wiatrem, jako że nagrywaliśmy go w Pruszczu Gdańskim, zwiedzając największy obiekt LPP Logistics. Ambitne plany, gigantyczny kapitał, nowe powierzchnie magazynowe i setki nowych salonów sprzedaży - szczegóły w najnowszej odsłonie podkastu.
W najnowszym odcinku Eurobuild FM Michael Polzer, CEO firmy RE/Max Europe, komentuje kondycję branży housing, największe wyzwania stojące przed nią, a także jej perspektywy.
Po pięciu latach podwyżek, Europejski Bank Centralny wreszcie zdecydował się na obniżenie stóp procentowych o 0,25 punktu procentowego. Co oznacza taka obniżka dla rynku, w jaki sposób wpłynie na inwestorów oraz jak szybko zauważymy jej efekty – w gorącym odcinku Eurobuild FM opowiada Jacek Bagiński, CFO w firmie EPP .
W najnowszym odcinku Eurobuild FM Zdena Noack, dyrektorka zarządzającaa Zeitraum Student Housing, komentuje kondycję branży i jej perspektywy, a także zdradza plany ekspansji firmy na najbliższe miesiące.
Witajcie w odcinku specjalnym Eurobuild FM! W najbliższy poniedziałek ukaże się majowe wydanie miesięcznika "Eurobuild CEE", a już dziś mamy dla Was zapowiedź tematu okładkowego w formie podkastu.
Zapraszamy do słuchania podcastu Eurobuild FM, który nigdy nie stygnie! Christopher Mertlitz, dyrektor zarządzający i szef inwestycji europejskich w W.P. Carey, podzielił się swoimi unikalnymi opiniami z czytelnikami Eurobuildu!
Wyłoniono koncepcję architektoniczną dla toru łyżwiarskiego Stegny. Zwycięski projekt przygotowała pracownia P2PA we współpracy z Metropolis.
Smartown Group sprzedała historyczny Dionisie Lupu Office Building. Obiekt, w pełni wynajęty, jest siedzibą takich firm jak Cyber Ghost, Instore Power ...
Elektrownia Szombierki w Bytomiu została wybrana do dofinansowania z unijnego Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji. Obiekt przechodzi obecnie ...
"Eurobuild" gościł dziś w warszawskim hotelu Arche Poloneza na konferencji dotyczącej sytuacji mieszkaniowej uchodźców z Ukrainy. Patronat nad tym wyd ...
Jak pokazuje przygotowany przez Cushman & Wakefield raport "Quo Vadis E-commerce", przyszłość retailu nie leży w wyborze jednego modelu, lecz w ich in ...
Resi4Rent zakończył proces akredytacji środowiskowej dla dwóch inwestycji. R4R Warszawa Wilanowska oraz I etap projektu Wrocław Jaworska otrzymały cer ...
Rafał Garpiel, dyrektor Pionu Relacji i Nieruchomości w spółce CPK, w trakcie zeszłotygodniowej konferencji „CPK: Nowa era dla Polski i rynku nierucho ...
Z dumą oddajemy w Państwa ręce wyjątkowe, jubileuszowe – 300. wydanie magazynu „EurobuildCEE”. To nie tylko okrągły numer, ale ważny moment w naszej h ...
Firma Invest Komfort rozpoczyna prace przygotowawcze pod badania archeologiczne na terenie dawnej Fabryki Opakowań Blaszanych w Gdańsku.
Sieć Mercure Hotels & Resorts zadebiutowała w Transylwanii. Hotel Mercure Alba Iulia oferuje 118 pokoi i modułowe przestrzenie konferencyjne.
Spółka CPK odebrała od master architekta projekt budowlany nowego terminala pasażerskiego i dworca kolejowego. Uruchomienie I etapu lotniska planowane ...
Rząd znosi od 28 marca obowiązek noszenia maseczek, poza pewnymi wyjątkami. Nie będzie też wprowadzana izolacja chorych i kwarantanna.
W najgorętszym i najnowocześniejszym biznesowym rejonie Warszawy, na Woli, pięć minut od Ronda Daszyńskiego, pojawiła się niezwykła okazja inwestycyjn ...
Uroczysta Gala przyniosła odpowiedź na pytanie – kto zwyciężył w 14. edycji konkursu Eurobuild Awards? Jury i goście zebrani w hotelu Double Tree by H ...
Po dłuższej przerwie zapraszamy na kolejną odsłonę podkastu "Nosem w nos"! W najnowszym odcinku rozmawiamy z Władysławem Grochowskim, szefem i założyc ...
Szkoła podstawowa przy ul. Konstruktorskiej w Warszawie, zrealizowana przez Echo Investment i Archicom, uzyskała pozwolenie na użytkowanie. To pierwsz ...
Do grona najemców Galerii Pomorskiej w Bydgoszczy dołączyła marka odzieżowa Volcano. Salon zajął powierzchnię ponad 160 mkw.
Prologis przedłuża współpracę z firmą Procan w Prologis Park Błonie. Na mocy nowej umowy, spółka będzie nadal wynajmowała 2,3 tys. mkw. powierzchni ma ...
Fundusz zarządzany przez George’a Lesliego z Resolution Capital Management przejmie dwa sąsiadujące ze sobą biurowce w Warszawie. Finansowanie w wysok ...
Niemal 90 proc. wszystkich warszawiaków jest zadowolonych z życia w stolicy, a ponad połowa uważa, że sytuacja materialna ich gospodarstwa domowego je ...
Panattoni BTS i Commercecon wspierają powstawanie drugiego w Polsce ośrodka Fundacji Centaurus, która ratuje m.in. konie przeznaczone do uboju. Dzięki ...
Biuro ISS FSC, mieszczące się w biurowcu Wave zrealizowanym przez Skanskę, stanowi przykład środowiska pracy tworzonego z myślą o efektywności, inkluz ...
Eurowind Energy w Polsce i Politechnika Bydgoska pracują nad pierwszym hybrydowym systemem monitorowania turbin wiatrowych, który łączy dane pomiarowe ...
Poprosiliśmy Susannę Graziano, Business Development Manager w firmie ASK4, zaangażowaną w promocję polskiego rynku PBSA i flex living, o podzielenie s ...
Podczas wczorajszego 14. Charytatywnego Turnieju Siatkówki Plażowej JLL udało się zebrać 946,8 tys. zł na rzecz Fundacji Ronalda McDonalda. Środki zos ...
Amerykański fundusz private equity K1 Investment Management ogłosił inwestycję w połączenie dwóch europejskich dostawców rozwiązań dla zarządzania nie ...
Panattoni uruchamia nową strategiczną inicjatywę – rozwój centrów danych w Europie, Wielkiej Brytanii, Indiach i na Bliskim Wschodzie. Projekt zyskał ...
Przy ul. Powązkowskiej 42 na Żoliborzu zadebiutowało kolejne centrum dentystyczne należące do sieci Medicover Stomatologia. Podobnie jak powstałe wcze ...
Niemiecka firma zarządzająca aktywami KGAL Investment Management utworzy dla swojego funduszu inwestycyjnego KGAL ESPF 5 spółkę joint venture do budow ...
Sektor magazynowy pozostanie liderem inwestycyjnym w całym 2025 roku
Sektor magazynowy pozostanie liderem inwestycyjnym w całym 2025 roku
Accolade
I półrocze 2025 roku potwierdziło inwestycyjną atrakcyjność nieruchomości przemysłowych. Magazyny odpowiadały za niemal połowę całkowitego wolumenu inwestycyjnego w nieruchomości k ...
Rynek flex przyspiesza
Rynek flex przyspiesza
Walter Herz
Rynek elastycznych biur w Polsce dynamicznie rośnie. W najbliższych latach możemy oczekiwać przyspieszenia tempa jego rozwoju. W siedmiu największych miastach w Polsce oferowanych ...
Nowe pomysły UE szansą dla logistyki kontraktowej
Nowe pomysły UE szansą dla logistyki kontraktowej
ID Logistics Polska
Parlament Europejski chce, aby każda paczka e-commerce importowana spoza Unii była obciążana opłatą manipulacyjną wynoszącą 0,5 euro, ale tylko w scenariuszu, kiedy najpierw trafi ...