Świat Biura szukają równowagi

Biura i projekty wielofunkcyjne
Firma Cushman & Wakefield, wraz z globalnym stowarzyszeniem dyrektorów ds. nieruchomości korporacyjnych CoreNet Global, opublikowała wyniki nowego badania ankietowego „What occupiers want”.
Czytasz ten materiał, ponieważ objęty jest darmowym limitem. Kup pełny dostęp!

Z analizy wynika, że koszty nadal pozostają najważniejszym czynnikiem, ale na strategie dotyczące nieruchomości na całym świecie wpływa też dostępność pracowników, elastyczność oraz oferta usług. Ponadto po latach intensywnego ograniczania powierzchni biurowych firmy na całym świecie stabilizują swoje portfele – tylko co trzecia planuje dalsze redukcje, a coraz więcej organizacji deklaruje chęć ekspansji. W Polsce ten trend jest jeszcze silniej widoczny – najemcy aktywni na rodzimym rynku podchodzą do planowania przestrzeni z większym optymizmem niż średnia globalna.

Raport „What Occupiers Want 2025” bazuje na opiniach dyrektorów odpowiadających za nieruchomości korporacyjne w obu Amerykach (52 proc.), regionie EMEA (34 proc.) oraz Azji i Pacyfiku (14 proc.). Ankietowani reprezentują firmy, które zatrudniają w sumie około 8,1 mln osób na całym świecie i wynajmują łącznie prawie 32 mln mkw. powierzchni biurowej.

Koszty wciąż najważniejszym czynnikiem

Kontrola kosztów pozostaje kluczowym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji dotyczących nieruchomości korporacyjnych na całym świecie, na co wpływ ma ciągła presja optymalizacji wydatków. W strategiach nadal dominujące znaczenie mają zatem wskaźniki efektywności finansowej, zwłaszcza koszty, wydajność i stopień wykorzystania powierzchni. Jednak na każdym kroku odczuwalna jest niepewność. Niestabilna sytuacja polityczna, zmieniające się modele pracy oraz niepewne wskaźniki zwrotu z inwestycji sprawiły, że wiele organizacji waha się przed podejmowaniem odważnych decyzji. Dodatkowo znaczenie priorytetów z zakresu zrównoważonego rozwoju, które wcześniej systematycznie wzrastało, spadło w skali globalnej do poziomu sprzed 2021 roku, choć nadal pozostają one kluczowym zagadnieniem w regionach EMEA oraz Azji i Pacyfiku.

Biura na redukcji? Już nie!

Raport wskazuje jednocześnie, że po kilku latach ograniczania wielkości wynajmowanej powierzchni te czasy dobiegają końca. Tylko 32 proc. firm planuje bowiem dalsze redukcje, podczas gdy co ósmy najemca deklaruje zamiar wynajęcia dodatkowej przestrzeni biurowej. Jednocześnie średnia wielkość nowo podpisywanych umów najmu wzrosła od 2023 roku o 13 proc.

Według wyników nadchodzącej edycji raportu BEAS, opracowywanego od kilku lat przez Cushman & Wakefield i Antal, firmy działające w Polsce prezentują bardziej optymistyczne podejście do planowania przestrzeni niż średnia globalna. 18,2 proc. organizacji planuje bowiem zwiększenie zajmowanej powierzchni, co stanowi o około 43 proc. wyższy odsetek, aniżeli firm planujące jej redukcję (12,7 proc.). Przeważająca część ankietowanych – średnio aż 45 proc. – deklaruje z kolei chęć utrzymania dotychczasowej powierzchni biurowej – zaznacza Ewa Derlatka Chilewicz, head of Research, Cushman & Wakefield.

Jednocześnie średnia wielkość nowo podpisywanych globalnie umów najmu, jak pokazuje raport „What occupiers want”, wzrosła od 2023 roku o 13 proc.

W 2024 roku średnia wielkość umowy najmu w Polsce wyniosła z kolei około 1,1 tys. mkw., co oznacza mocno umiarkowany, bo wynoszący około 9 proc. wzrost w porównaniu do lat 2022-2023. Wciąż jednak poziom ten pozostaje poniżej wartości notowanych przed 2020 rokiem, gdy przeciętna transakcja opiewała na 1,3 tys.-1,5 tys. mkw. powierzchni biurowej. Warto również zaznaczyć, że od 2022 roku obserwujemy stopniowe wyrównywanie się średnich wielkości umów zawieranych w Warszawie i na rynkach regionalnych, chociaż wcześniej te zawierane poza stolicą były średnio większe – mówi Joanna Blumert, Head of Occupier Services, Cushman & Wakefield.

Nieruchomości idą w parze ze strategiami HR

Zaskakujące może być to, że aż 29 proc. firm, które ostatnio zmieniły sposób raportowania kwestii związanych z nieruchomościami korporacyjnymi, wskazuje dziś na współpracę zespołów ds. nieruchomości z działami HR.

Przeprowadzone badanie pokazuje, że choć dyscyplina kosztowa nadal ma kluczowe znaczenie, organizacje coraz częściej dostrzegają bezpośredni wpływ decyzji dotyczących nieruchomości na komfort pracy, zaangażowanie pracowników oraz ogólną efektywność biznesową. Mając to na uwadze, dyrektorzy odpowiedzialni za nieruchomości korporacyjne mogą kształtować strategie w taki sposób, aby przynosiły one zarówno efekty finansowe, jak i korzyści dla pracowników – zaznacza Despina Katsikakis, global lead, Total Workplace Consulting, Cushman & Wakefield.

Chociaż finanse pozostają kluczowe, raport podkreśla rosnącą potrzebę strategii, która zmniejszy rozdźwięk między kontrolą kosztów a tworzeniem wartościowego środowiska pracy. Ta zmiana myślenia bezpośrednio przekłada się na wskaźniki obłożenia biur. Ich stabilizacja na poziomie 51-60 proc. w skali globalnej nie jest jednak wynikiem odgórnego nakazu powrotu, lecz poszukiwania nowej, bardziej świadomej równowagi. W Polsce obserwujemy całą mozaikę podejść: od organizacji stawiających na elastyczność i pracę zadaniową, po te, które organizują obecność w biurze wokół kluczowych dni projektowych czy spotkań budujących kulturę. Systematyczny, choć niegwałtowny, wzrost wykorzystania przestrzeni świadczy więc nie o końcu elastyczności, a o jej dojrzalszej, bardziej celowej formie, gdzie biuro staje się narzędziem do realizacji konkretnych zadań.

Wskaźniki obłożenia biur na poziomie 50-60 proc. to obecnie najważniejsza i jednocześnie najbardziej myląca metryka na rynku. Rzeczywistość jest pełna niuansów, szczególnie na polskim rynku. Obserwuję organizacje, u których maksymalne obłożenie w tygodniu sięga 84 proc., a minimalne 30 proc. Jeszcze ciekawszy obraz wyłania się, gdy porównamy firmy z identyczną, oficjalną polityką pracy hybrydowej – na przykład wymogiem trzech dni pracy z biura. U jednego z naszych klientów realna frekwencja oscyluje wokół 75 proc., u innego z trudem osiąga 50 proc. To jest właśnie moment, w którym liczy się psychologia organizacji i ekonomia behawioralna. Właśnie dlatego, że temat jest tak złożony, a odpowiedź leży na styku wielu dziedzin, przy każdym projekcie tworzymy po stronie klienta interdyscyplinarny zespół. W jego skład wchodzą przedstawiciele HR, komunikacji, IT, CSR, facility managementu, administracji, bezpieczeństwa oraz, co najważniejsze, sami liderzy i reprezentanci pracowników. Tylko taka holistyczna perspektywa pozwala stworzyć strategię, która działa w praktyce, a nie tylko na papierze – przekonuje Joanna Szczepańska, associate w zespole Środowiska Pracy i Zarządzania Zmianą, Cushman & Wakefield.

Biuro staje się usługą

Badanie Cushmana wskazuje, że najemcy mają coraz większe wymagania w stosunku do właścicieli i zarządców biurowców – 85 proc. z nich oczekuje lepszej oferty udogodnień, usług i warunków pracy, a niemal połowa (46 proc.) jest gotowa zapłacić za to więcej. Tym bardziej, że tylko 60 proc. pracowników uważa, że ich obecne środowisko pracy w pełni wspiera współpracę, podtrzymywanie więzi i budowanie kultury korporacyjnej, a w praktyce są to kluczowe aspekty zachęcające do powrotu do biura.

W efekcie, jak wskazuje raport „What occupiers want”, czynsze za powierzchnie biurowe najwyższej klasy są niemal dwukrotnie wyższe. Z kolei w Polsce różnice między stawkami za biura klasy prime i secondary w tej samej lokalizacji są znacznie mniejsze – przykładowo w centrum Warszawy czynsze za powierzchnie prime wynoszą 24-26 euro/mkw., podczas gdy biura klasy B oferowane są w przedziale 17-19 euro/mkw. W miastach regionalnych ta różnica cenowa jest jeszcze mniej odczuwalna.

Patrząc na funkcjonowanie budynków biurowych, którymi zarządzamy, obserwujemy wyraźny trend, w którym najemcy coraz bardziej doceniają rolę budowania społeczności w ramach obiektu. Ma to głębokie uzasadnienie biznesowe. Dane zebrane przez nas w ramach badań satysfakcji pracowników wskazują, że aż 78 proc. użytkowników wyraża zadowolenie z wydarzeń organizowanych w zarządzanych przez nas biurowcach, a niemal 70 proc. chętnie uczestniczy w różnorodnych aktywnościach wewnętrznych. To potwierdza, że biuro przestaje być jedynie miejscem pracy, a staje się kluczowym elementem wspierającym zaangażowanie pracowników i wzmacniającym kulturę korporacyjną. Jest to bezpośrednio powiązane z ogólną efektywnością biznesową firm – tłumaczy Sylwia Wiszowata-Łazarz, head of marketing, Asset Services, Cushman & Wakefield.

Elastyczność lokalizacji to nowy imperatyw

Rekrutacje przewidujące elastyczny model pracy stały się już standardem, a 61 proc. firm modyfikuje swoje strategie w zakresie nieruchomości w celu pozyskania różnorodnej i utalentowanej kadry w wielu regionach. Trendy regionalne wskazują na zróżnicowane podejście w tym obszarze. W Ameryce Północnej i Południowej dominują strategie rekrutacji do pracy hybrydowej na poziomie kraju, zaś firmy w regionie EMEA preferują selektywne podejście do rekrutacji na poziomie globalnym w miastach, w których są już obecne. Region Azji i Pacyfiku jest liderem pod względem rekrutacji do pracy zdalnej.

Zapotrzebowanie na specjalistów technologicznych utrzymuje się na wysokim poziomie – zwłaszcza w regionie Azji i Pacyfiku, który pod względem wzrostu wyprzedza kraje Ameryki Północnej i Południowej oraz obszaru EMEA. Z badania „What Occupiers Want 2025” wynika, że branża nieruchomości korporacyjnych znajduje się w okresie przejściowym – presja kosztowa nadal pozostaje kluczowym czynnikiem, ale wiodące organizacje redefiniują pojęcie wartości, uwzględniając przy tym także inne aspekty niż tylko oszczędności finansowe.

Ostatnie nowości

Powierzchnie magazynowe i produkcyjne

Polska Miliony od Santandera

schedule 22 lipca 2025
Opr./edited by JC

Panattoni uzyskało finansowanie w wysokości 10 mln euro od Santander Banku Polska. Kredyt przeznaczony jest na budowę II etapu City Logistics Warsaw Airport IV.

Materiał partnera

Polska Szukasz atrakcyjnych inwestycji mieszkaniowych? Sprawdź nowe dzielnice w Warszawie!

schedule 23 czerwca 2025
Eurobuild CEE

Gdzie szukać nowych inwestycji mieszkaniowych? Jakie kryteria sprawdzić? Gdzie będzie najlepsza relacja ceny do innych wymogów? Warto szukać w rozwijających się dzielnicach dużych miast, gdzie dostępne są jeszcze atrakcyjne grunty, a lokalna infrastruktura dynamicznie się rozbudowuje.

Powierzchnie magazynowe i produkcyjne

Polska Prawdziwy Specjał pod Poznaniem

schedule 22 lipca 2025
Opr./edited by JC

Grupa kapitałowa Specjał rozszerzyła swoją obecność w centrum logistycznym MLP Poznań, wynajmując dodatkowe 6,4 tys. mkw. powierzchni magazynowej, w tym chłodnie i mroźnie.

Budownictwo

Polska Mirbud na drodze i na torach

schedule 22 lipca 2025
Opr./edited by JC

Grupa Mirbud podpisała dwie umowy na budowę dróg ekspresowych dla GDDKiA oraz kontrakt z PKP PLK. Portfel zamówień spółki wynosi obecnie 8,6 mld zł netto.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Cykl wzrostu

schedule 22 lipca 2025
Opr./edited by ANZ

Pięć lat od wybuchu globalnej pandemii Covid-19, polski rynek nieruchomości handlowych z rozpędem wraca do pełni sił. Kasandryczne wizje nieodwracalnego końca tradycyjnego retailu i zastąpienia go przez e-commerce nie sprawdziły się. Eksperci JLL przedstawiają perspektywy dotyczące najbliższej przyszłości dla rynku nieruchomości handlowych.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Świat Biura szukają równowagi

schedule 22 lipca 2025
Opr./edited by JC

Firma Cushman & Wakefield, wraz z globalnym stowarzyszeniem dyrektorów ds. nieruchomości korporacyjnych CoreNet Global, opublikowała wyniki nowego badania ankietowego „What occupiers want”.

Rynek inwestycyjny i finansowy

Polska Inwestorzy lubią PRS

schedule 22 lipca 2025
Opr./edited by ANZ

Rośnie zainteresowanie instytucjonalnymi nieruchomościami mieszkaniowymi. W minionym roku w Europie wolumen inwestycji w sektor Living wzrósł o 32 proc. w ujęciu rocznym, a w Polsce odnotowano wzrost aż o 170 proc. – wskazuje raport CBRE „Institutional PRS Market in Poland”.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Urząd zmienił adres

schedule 22 lipca 2025
Opr./edited by ANZ

CPI Property Group podpisało umowę najmu z Urzędem Ochrony Danych Osobowych. Nowa siedziba instytucji znajduje się teraz w biurowcu Moniuszki 1A w centrum Warszawy.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska RWS buduje w Szczecinie

schedule 22 lipca 2025
Opr./edited by ANZ

Grupa RWS rozpoczęła realizację nowego projektu. W Mierzynie, na granicy Szczecina, ruszyły prace nad nowoczesnym parkiem handlowym o powierzchni użytkowej blisko 35 tys. mkw. Otwarcie inwestycji zaplanowano na lipiec 2026 roku.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Ramen na Kamionku

schedule 22 lipca 2025
Opr./edited by ANZ

Gastronomiczna oferta Soho by Yareal na warszawskim Kamionku wzbogaci się w 2026 roku o kolejny koncept. Do grona najemców dołączy Ramenownia, serwująca autorski ramen. Będzie to drugi lokal sieci w stolicy – pierwszy działa w kompleksie Lixa City Gardens na Woli, również należącym do Yareal.

Powierzchnie magazynowe i produkcyjne

Niemcy Hat-trick Panattoni i MSK

schedule 22 lipca 2025
Opr./edited by ANZ

Po projektach MSK Bensheim I oraz MSK Bensheim II, Panattoni podpisało umowę na trzeci obiekt realizowany dla dostawcy usług farmaceutycznych, Grupy MSK Pharma. Na terenie poprzemysłowym o powierzchni 40 tys. mkw. powstanie nieruchomość typu BTS.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Pod skrzydłami Savillsa

schedule 21 lipca 2025
Opr./edited by ANZ

Dział Reprezentacji Wynajmującego (LREP) Savills został wyłącznym agentem wynajmu największego biurowca kompleksu Browarów Warszawskich – Biur przy Warzelni, należącego do Deka Immobilien.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Rumunia Forte Partners rusza z budową U Center 3

schedule 21 lipca 2025
Opr./edited by ANZ

Forte Partners rozpoczęło budowę biurowej części trzeciej i zarazem ostatniej fazy kompleksu U Center w Bukareszcie. Projekt o wartości 100 mln euro obejmuje 12,5 tys. mkw. biur, 1,7 tys. mkw. powierzchni handlowej i 200 mieszkań. Część mieszkaniowa ma wystartować w 2026 roku.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Dużo zmian w M1 Zabrze

schedule 21 lipca 2025
Opr./edited by ANZ

W zarządzanym przez EPP centrum handlowym M1 Zabrze otwarto największy w mieście salon HalfPrice. Ofertę modową centrum dopełniły także Greenpoint, Top Secret, Reporter i biżuteryjna marka Verona. Wkrótce swoją powierzchnię powiększą sklepy Rossmann i Sinsay, a jeszcze przed końcem lata, dołączy do nich 4F, które również zaprezentuje się w nowej odsłonie i na większym metrażu.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Niemiecka jakość od kuchni

schedule 21 lipca 2025
Opr./edited by ANZ

Pino Küchen, niemiecka marka specjalizująca się w funkcjonalnych zabudowach kuchennych, została nowym najemcą w warszawskiej Domotece. Salon zajął powierzchnię 100 mkw.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska 500 mkw. dla Guess

schedule 21 lipca 2025
Opr./edited by ANZ

W Designer Outlet Gdańsk otwarto największy na Pomorzu salon marki Guess. Zmodernizowany sklep ma powierzchnię 500 mkw.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska W letnim klimacie

schedule 21 lipca 2025
Opr./edited by ANZ

W lipcu w Centrum Handlowym Auchan Krasne wznowiła działalność zmodernizowana kawiarnia Grycan, dostosowana do najnowszego formatu sieci. Klienci centrum mogą również korzystać z nowego zewnętrznego placu zabaw dla dzieci.  

Rynek inwestycyjny i finansowy

Polska W dobrym kierunku

schedule 21 lipca 2025
Opr./edited by ANZ

Eksperci z Avison Young przygotowali raport podsumowujący aktywność na rynku inwestycyjnym. I połowa 2025 roku przyniosła wzrost liczby transakcji, z łącznym wolumenem inwestycyjnym w wysokości około 1,7 mld euro. Zrealizowano 63 transakcje, we wszystkich głównych sektorach rynku, przy czym to segment magazynowy przyciągnął największą ilość kapitału.

Powierzchnie magazynowe i produkcyjne

Polska Nemera rośnie w Szczecinie

schedule 21 lipca 2025
Opr./edited by ANZ

Firma Nemera, dostawca urządzeń do podawania leków otworzyła w Szczecinie drugą halę produkcyjną o pow. 9 tys mkw. tym samym podwajając powierzchnię swojego zakładu.

Infrastruktura

Polska Połowa terenu w rękach CPK

schedule 21 lipca 2025
Opr./edited by ANZ

CPK pozyskało już ponad 2 tys. ha gruntów w Programie Dobrowolnych Nabyć. Oznacza to, nabyto ponad połowę gruntów objętych decyzją lokalizacyjną dla Lotniska CPK i zachodniej części węzła kolejowego.

Najnowsze w Biura i projekty wielofunkcyjne

schedule 22 lipca 2025

Biura szukają równowagi

Firma Cushman & Wakefield, wraz z globalnym stowarzyszeniem dyrektorów ds. nieruchomości korporacyjnych CoreNet Global, opublikowała wyniki nowego badania ankietowego „What occupiers want”.

schedule 22 lipca 2025

Urząd zmienił adres

CPI Property Group podpisało umowę najmu z Urzędem Ochrony Danych Osobowych. Nowa siedziba instytucji znajduje się teraz w biurowcu Moniuszki 1A w centrum Warszawy.

schedule 21 lipca 2025

Pod skrzydłami Savillsa

Dział Reprezentacji Wynajmującego (LREP) Savills został wyłącznym agentem wynajmu największego biurowca kompleksu Browarów Warszawskich – Biur przy Warzelni, należącego do Deka Immobilien.

schedule 21 lipca 2025

Forte Partners rusza z budową U Center 3

Forte Partners rozpoczęło budowę biurowej części trzeciej i zarazem ostatniej fazy kompleksu U Center w Bukareszcie. Projekt o wartości 100 mln euro obejmuje 12,5 tys. mkw. biur, 1,7 tys. mkw. powierzchni handlowej i 200 mieszkań. Część mieszkaniowa ma wystartować w 2026 roku.

schedule 17 lipca 2025

Cushman komercjalizuje dla Investiki

Cushman & Wakefield został wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercjalizację czterech obiektów z kompleksu Łużycka Office Park, biurowca Łużycka Plus oraz trzech z kompleksu Tensor w Gdyni. To w sumie osiem budynków o łącznej powierzchni najmu około 50 tys. mkw. Obiekty należą do Investika Real Estate Fund.

schedule 17 lipca 2025

V Tower na finiszu

Dobiega końca proces rewitalizacji warszawskiego biurowca V Tower. Pierwszy najemca wprowadzi się do zrewitalizowanego budynku jesienią. Zarząd Mienia Skarbu Państwa podpisał umowę na prawie 2 tys. mkw. powierzchni biurowej.

schedule 15 lipca 2025

Opłaty rosną (i nie przestaną)

Jak podaje Avison Young, aktywność deweloperska na warszawskim rynku biurowym pozostaje umiarkowana, lecz stabilna, z prawie 90 proc. nowej powierzchni powstającej w centralnych lokalizacjach. Jednocześnie obserwuje się częste przekształcanie nieruchomości na nowe funkcje, najczęściej mieszkaniowe.

schedule 15 lipca 2025

Fintech wybiera Mogilską

Remitly, dostawca cyfrowych usług finansowych o zasięgu transgranicznym, rozpocznie działalność w krakowskim biurowcu Mogliska 35 Office. Spółka zajęła w budynku należącym do Warimpexu blisko 3 tys. mkw.

schedule 15 lipca 2025

Trochę pusto w Katowicach

Jak podaje PINK, na koniec II kwartału 2025 roku całkowite zasoby nowoczesnej powierzchni biurowej na ośmiu głównych rynkach regionalnych wyniosły około 6,75 mln mkw. Oprócz Warszawy, największymi rynkami pozostawały Kraków (ponad 1,83 mln mkw.), Wrocław (prawie 1,36 mln mkw.) oraz Trójmiasto (niemal 1,07 mln mkw.).

schedule 14 lipca 2025

Mało transakcji na dużą skalę

Jak wynika z raportu firmy Cushman & Wakefield, podsumowującego I połowę 2025 roku, warszawski rynek biurowy notuje historycznie niski poziom powierzchni w budowie. Popyt, mimo niewielkiego spadku wolumenu, wykazywał się dużą liczbą transakcji.

schedule 10 lipca 2025

Nowe kontrakty w Globisie

Firma GTC podpisała cztery nowe umowy oraz dwa przedłużenia najmu w biurowcu Globis Wrocław. Kontrakty obejmują łącznie ponad 2,1 tys. mkw. powierzchni.

schedule 09 lipca 2025

Stare projekty wracają do gry

Jak podaje Savills, w I połowie 2025 roku na warszawskim rynku biurowym oddano do użytku 85,2 tys. mkw. powierzchni – o 34 proc. więcej niż rok wcześniej. Jednocześnie wolumen projektów w budowie spadł do historycznie niskiego poziomu – 140 tys. mkw.

schedule 09 lipca 2025

Nowe najmy przy Bonifraterskiej

Dwie kolejne firmy sfinalizowały nowe umowy najmu w warszawskim North Gate. Powierzchnię w biurowcu zajmie H+H Polska oraz kantor wymiany walut.

schedule 09 lipca 2025

Rock w Metropolitanie

Do grona najemców budynku Metropolitan Warszawa dołącza spółka Rock Capital, deweloper i inwestor specjalizujący się w sektorze parków handlowych.

schedule 08 lipca 2025

PINK podsumowuje kwartał

Polska Izba Nieruchomości Komercyjnych opublikowała zagregowane dane dotyczące warszawskiego rynku najmu powierzchni biurowych w II kwartale 2025 roku. Na koniec czerwca całkowite zasoby w tym sektorze wyniosły ponad 6,3 mln mkw.

schedule 08 lipca 2025

BNM u boku TFG

TFG Asset Management, zarządca kompleksu biurowego West Forum we Wrocławiu, rozpoczął współpracę z BNM Real Estate Advisory przy komercjalizacji dostępnych w obiekcie powierzchni.

schedule 07 lipca 2025

Technologia przy Daszyniaku

Do grona najemców kompleksu Skyliner dołącza firma technologiczna Grid Dynamics. Spółka zajęła w obiekcie należącym do Karimpolu około 1,5 tys. mkw. powierzchni.

schedule 07 lipca 2025

RWS zbuduje sobie sam

RWS Investment Group rozpoczyna budowę biurowca przy ul. Słowackiego w Gdańsku. Obiekt, który pomieści kluczowe działy firmy i biuro sprzedaży, ma zostać otwarty jesienią 2026 roku.

schedule 03 lipca 2025

Pracownicy potrzebują większej autonomii

Jak wynika z najnowszego raportu Colliers Define „Hybrid Work Insights 51", rośnie luka między oczekiwaniami pracowników a rzeczywistością pracy hybrydowej w Polsce. Osoby zatrudnione w biurach chciałyby spędzać w biurze średnio o jeden dzień mniej niż obecnie.

schedule 02 lipca 2025

Unity czuje chemię

Croda Poland, firma zajmująca się dostarczaniem specjalistycznych surowców chemicznych do produkcji leków, kosmetyków, chemii gospodarczej oraz środków ochrony roślin, wynajmie ponad 510 mkw. w budynku Unity Square One.

Czytaj wersję flipbook

Wydanie 7 (300) lipiec 2025

Ostatnie komentarze

Kategorie

Twoje zamówienie
Twoje dane
Ilość kont dostępowych
Każde konto zapewnia niezależy dostęp na jednym urządzeniu. Dodatkowe konta dostępowe będziesz mógł utworzyć w ustawieniach konta.
Dane fakturowe
Podsumowanie zamówienia
Net price
Kont dostępowych #
Zamówienie netto
Podatek VAT (%)
Zamówienie brutto
Bezpiecze płatności zapewnia

Nie przegap najnowszego wydania