EN

Architektura

Architektura

Horizone projektuje w Brześciu

schedule 20 lutego 2020
Opr./edited by AZ

BIAŁORUŚ Krakowska pracownia Horizone Studio pracuje nad siedzibą polsko-białoruskiej firmy informatycznej Epol Soft, która powstanie w Brześciu. Biurowiec zlokalizowany będzie przy ulicy Moskiewskiej, w sąsiedztwie Brzeskiego Uniwersytetu Technicznego. Firma informatyczna zajmie część pięter, pozostałe przeznaczone zostaną na wynajem.

Architektura

Niebotyki w nowym wymiarze

schedule 18 lutego 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Wieżowce przestają być twierdzami ze szkła i betonu. Zdaniem uczestników spotkania Places + Spaces „The Art of a Tall Building” zorganizowanego przez Urban Land Institute w Warszawie, liczy się otwartość na otoczenie, budowanie społeczności i troska o środowisko naturalne.

Architektura

Ghelamco szykuje nowy wieżowiec

schedule 14 lutego 2020
Tomasz Szpyt-Grzegórski
Zastępca redaktor naczelnej, dziennikarz

POLSKA Belgijski deweloper przygotowuje się do budowy 43-piętrowej wieży obok Warsaw Spire.

Architektura

Wystartował Plebiscyt Polska Architektura XXL

schedule 11 lutego 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Grupa Sztuka Architektury już po raz dwunasty zaprasza do głosowania w Plebiscycie Polska Architektura XXL, którego celem jest wyróżnienie najbardziej kreatywnych pracowni i projektów zrealizowanych w Polsce w 2019 roku. W tegorocznej edycji o głosy powalczy 139 kandydatów. Głosowanie internautów potrwa do 29 lutego 2020 roku.

Architektura

Kajakarnia aspiruje do najlepszych

schedule 07 lutego 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Baza kajakarska w Augustowie – autorstwa polskiej pracowni Inooni oraz PSBA znalazła się w gronie kandydatów do tytułu Building of the Year 2020. Budynek został zgłoszony do konkursu Arch Daily w kategorii obiekty sportowe.

Architektura

Czas na Lidera Dostępności 2020

schedule 06 lutego 2020
Eurobuild CEE

POLSKA Integracja ogłasza nabór wniosków do ogólnopolskiego konkursu Lider Dostępności 2020. Już po raz piąty będziemy mogli przekonać się, które obiekty i przestrzenie w Polsce są najlepiej dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Najlepsze realizacje w Polsce poznamy w maju, podczas uroczystej gali w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Architektura

Muzeum Palmiry w plebiscycie Arch Daily

schedule 06 lutego 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry autorstwa polskiej pracowni WXCA znalazło się na liście kandydatów w plebiscycie Arch Daily do tytułu Building of the Year 2020 w kategorii Cultural Architecture.

Architektura

Częstochowa Główna jak nowa

schedule 05 lutego 2020
Opr./edited by TC

POLSKA Polskie Koleje Państwowe przedstawiły wizualizacje i harmonogram przebudowy dworca Częstochowa Główna. Planowany termin rozpoczęcia prac budowlanych to połowa 2021 roku.

Architektura

Willa w kratkę w Lublianie

schedule 03 lutego 2020
Opr./edited by AZ

SŁOWENIA Motyw gry w kółko i krzyżyk stał się insporacją dla projektantów z Ofis Arhitekti, którzy zaprojektowali willę Criss Cross w stolicy Słowenii.

Architektura

Krakowska uchwała krajobrazowa już latem?

schedule 27 stycznia 2020
Opr./edited by TC

POLSKA Krakowscy radni przeprowadzili pierwsze czytanie uchwały krajobrazowej, której celem jest poprawa standardów jakościowych i estetyki przestrzeni publicznych. Jeśli projekt zostanie przyjęty zgodnie z założeniami twórców, akt prawny wejdzie w życie w lipcu tego roku.

Architektura

Coś pięknego i... świętego

schedule 23 stycznia 2020
Tomasz Cudowski
dziennikarz

CZECHY W miejscowości Sedlčany, 50 km na południe od Pragi, otwarto nowy zbór i dom kultury Adwentystów Dnia Siódmego, obiekt zaprojektowany przez studio A8000 ma unikatową architekturę.

Architektura

Places+Spaces o wysokościowcach

schedule 17 stycznia 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Najbliższa edycja Places+Spaces, wydarzenia organizowanego przez Urban Land Institute, odbędzie się 28 stycznia w Warszawie. Tematem spotkania będzie wpływ wieżowców na jakość życia w miastach.

Architektura

W nagrodę Islandia lub Abu Zabi

schedule 17 stycznia 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Wystartowała trzecia edycja międzynarodowego konkursu Tubądzin Design Awards dla architektów, projektantów i studentów.

Architektura

Zielony Port Popowice

schedule 18 grudnia 2019
Opr./edited by TC

POLSKA Inwestorzy wrocławskiego Portu Popowice, firmy Vantage Development i Rank Progres, ogłosili wyniki konkursu architektonicznego na projekt basenu portowego oraz zagospodarowania terenu wokół niego. Najlepszą koncepcję zaproponowała pracownia AiS Andrzej Poniewierka i Witold Śliwa.

Architektura

Zwycięzcy piątej edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy

schedule 13 grudnia 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Znamy zwycięzców piątej edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy. Po raz pierwszy jury przyznało również dwie nagrody specjalne – za rozwiązania proekologiczne i zapewniające dostępność.

Architektura

Nowoczesne centrum kultury w zabytku

schedule 06 grudnia 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Projekt WXCA i Ralph Appelbaum Associates (RAA) zajął pierwsze miejsce w konkursie na siedzibę Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczpospolitej w Lublinie organizowanym przez Muzeum Lubelskie w Lublinie i Zarząd Główny SARP.

Architektura

Konkurs dla zaangażowanych architektów

schedule 05 grudnia 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Fundacja im. Stefana Kuryłowicza, w ramach Konkursu Teoria i Stypendium Praktyka, szuka studentów lub absolwentów wydziału architektury, którzy napiszą tekst na temat relacji kultury i architektury albo zaprojektują przestrzeń publiczną dowolnego miasta w Polsce.

Architektura

Warszawa jest dla wszystkich

schedule 29 listopada 2019
Opr./edited by TC

POLSKA Warszawa zdobyła główną nagrodę (w wysokości 150 tys. euro) w konkursie Access City Award 2020, Komisja Europejska honoruje w ten sposób samorządy, które mają wybitne osiągnięcia w poprawie dostępności miast dla osób niepełnosprawnych.

Architektura

Akademia Muzyczna według SLAS-u

schedule 27 listopada 2019
Opr./edited by AKL

POLSKA Pracownia architektoniczna SLAS wygrała konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej nowego obiektu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Architektura

Coming Out w Wola Retro

schedule 18 listopada 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Zbliża się XI edycja Coming Out. Podczas wydarzenia organizowanego przez warszawską Akademię Sztuk Pięknych pokazane zostaną najlepsze 33 dyplomy absolwentów z dziewięciu wydziałów uczelni. W tym roku prace zostaną zaprezentowane na powierzchni około 3 tys. mkw. w warszawskim biurowcu Wola Retro.

Pozostałe nowości

Kategorie