EN

Architektura i urbanistyka

RSS
Architektura i urbanistyka

Biedronka może być inna

schedule 22 maja 2013

POLSKA Biuro Architektoniczne Karpiel i Steidel stworzyło wyjątkowy projekt zakopiańskiego pawilonu handlowego Biedronka.

10 wyróżnień w konkursie dotyczącym placu Narutowicza

schedule 14 maja 2013

POLSKA Rozstrzygnięto konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania przestrzennego placu Narutowicza w Warszawie. Spośród 96 zgłoszonych prac wybrano 10, które zasłużyły na nagrody lub wyróżnienia, jednak nie przyznano pierwszego miejsca.

PPS zawitał w Warszawie

schedule 23 kwietnia 2013

POLSKA Eksperci z Project for Public Spaces, nowojorskiej organizacji zrzeszającej ekspertów od zarządzania przestrzeniami publicznymi, odwiedzili Warszawę.

Polskie budynki zdobywają międzynarodowe uznanie

schedule 18 lutego 2013
Aneta Cichla

POLSKA Dwa polskie budynki zostały uhonorowane w konkursie Building of the Year organizowanym przez wpływowy portal o architekturze archdaily.com.

BIG rozstaje się z tallińskim ratuszem

schedule 14 lutego 2013
Eurobuild CEE

ESTONIA Władze miejskie Tallinna unieważniły kontrakt z pracownią architektoniczną Bjarke Ingels Group, której zlecono zaprojektowanie nowego ratusza o powierzchni 28 tys. mkw.

Zaplanują Bukareszt

schedule 01 lutego 2013
Eurobuild CEE

RUMUNIA Konsorcjum, na czele którego stoi Uniwersytet Architektury i Urbanistyki im. Iona Mincu, we współpracy z hiszpańską pracownią architektoniczną Arnaiz Consultores wygrało konkurs na ponowne zaprojektowanie planu urbanistycznego dla Bukaresztu.

Sztuka zamiast węgla

schedule 30 stycznia 2013
Eurobuild CEE

POLSKA Dawna kopalnia węgla w Wałbrzychu ma zostać przekształcona w jeden z największych ośrodków nauki i sztuki w Europie Wschodniej.

Biurowiec Emke wypięknieje

schedule 24 stycznia 2013
Eurobuild CEE

WĘGRY Pracownia architektoniczna Lab5 wykona na zlecenie AEW Europe projekt restrukturyzacji i modernizacji części wspólnych oraz instalacji technicznych budapeszteńskiego biurowca Emke.

Eva Jiřičná laureatką Jane Drew

schedule 12 lutego 2013
Nathan North
redaktor sekcji angielskiej

CZECHY Czeska architekt Eva Jiřičná została laureatką Nagrody Jane Drew 2013 za wybitny wkład w status kobiet w architekturze.

Brzozowski Grabowiecki Architekci zaprojektowali ratusz w Konstancinie

schedule 28 marca 2013

POLSKA Rozstrzygnięto konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno-budowlanej nowego budynku ratusza w Konstancinie-Jeziornie.

Małopolski Ogród Sztuki ma kolejną nagrodę

schedule 25 marca 2013
Eurobuild CEE

POLSKA/RUMUNIA Małopolski Ogród Sztuki w Krakowie oraz Cluj Arena w Rumunii zostały laureatami nagród Architizer A+ Awards.

Projekt Sweco Architekci nagrodzony Złotą Kielnią

schedule 19 marca 2013
Eurobuild CEE

POLSKA Projekt pracowni Sweco Architekci otrzymał I pierwsze miejsce w kategorii Rozbudowa i przebudowa obiektów zdobywając tytuł „Złotej Kielni” – Budowa Roku 2011.

Palk Architekci nagrodzone przez SARP

schedule 12 grudnia 2012
Eurobuild CEE

POLSKA Biuro Palk Architekci otrzymało Nagrodę Roku Stowarzyszenia Architektów Polskich za rok 2011 za projekt Centrum Geoedukacji w Kielcach.

Miasto szuka wizji dla placu Narutowicza

schedule 12 grudnia 2012
Eurobuild CEE

POLSKA Stołeczny Ratusz ogłosił konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania przestrzennego placu Narutowicza w Warszawie.

Lubelska galeria IKEA nabrała kształtów

schedule 10 grudnia 2012
Eurobuild CEE

POLSKA Brytyjskie biuro BDP przygotowało projekt architektoniczny centrum handlowego, które Inter IKEA Centre Group Poland planuje wybudować w Lublinie.

Modřanský Háj wygrywa nagrodę dla najlepszego projektu

schedule 26 listopada 2012
Eurobuild CEE

CZECHY Modřanský Háj – inwestycja mieszkaniowa położona w praskiej dzielnicy Cholupice wygrał nagrodę architektoniczną w plebiscycie Czech Real Estate Awards 2012, organizowanym przez Czeską Izbę Przemysłową.

KWK Promes znowu nagrodzone

schedule 21 listopada 2012
Eurobuild CEE

POLSKA Nowy projekt pracowni architektonicznej KWK Promes – Dom Autorodzinny został nominowany do Europejskiej Nagrody Fundacji Miesa van der Rohe 2013 (European Union Prize for Contemporary Architecture – Mies van der Rohe Award 2013).

Wilo buduje siedzibę w Polsce

schedule 15 listopada 2012
Eurobuild CEE

POLSKA PM Group na zlecenie firmy Wilo, jednego z największych na świecie producentów pomp i systemów pompowych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych i sanitarnych, opracuje projekt i będzie zarządzać realizacją inwestycji polegającą na budowie siedziby spółki w Polsce.

Vantage wybiera pracownię Maćków

schedule 31 października 2012
Eurobuild CEE

POLSKA Spółka Vantage Development rozstrzygnęła międzynarodowy konkurs architektoniczny na projekt drugiego biurowca, który powstanie w ramach biznesowej części projektu Promenady Wrocławskie.

Dom Mody Klif odświeża wizerunek

schedule 19 października 2012
Eurobuild CEE

POLSKA Centrum handlowe Klif w Warszawie odświeża swój wygląd i wizerunek. Wraz z modernizacją fasady i wnętrz obiektu zmienia się także jego nazwa – na Dom Mody Klif.

Wydanie 5 (288) maj 2024

Kategorie