EN

Innowacje

Innowacje

Polska Wymyślą retail na nowo

schedule 10 sierpnia 2020
Opr./edited by TC

Zarządcy i właściciele centrów handlowych zapraszają studentów i studentki oraz środowisko startupowe i twórców nowych technologii na bezpłatne warsztaty design thinking. Ruszył nabór do programu Challenger 2.0 stworzonego przez Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji NextGenLab. Organizatorem prac jest Retail Institute.

Innowacje

Algorytmy zmienią rynek nieruchomości

schedule 24 kwietnia 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA W roku 2040 inteligentne budynki będą same wprowadzać zmiany i udogodnienia, aby zaspokoić zmieniające się potrzeby użytkowników. To wszystko dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji – wynika z analizy firmy doradczej CBRE.

Ministerstwo Cyfryzacji tworzy mapę innowacji

schedule 09 kwietnia 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Interaktywna mapa innowacji to nowy projekt Ministerstwa Cyfryzacji skierowany do samorządów. Będzie zawierać informacje na temat projektów związanych ze sztuczną inteligencją (AI) oraz internetem rzeczy (IoT) realizowanych na terenie Polski.

Innowacje

Będzie więcej skuterów miejskich

schedule 26 lutego 2019
Anna Pakulniewicz
Dziennikarz

POLSKA Na polskie ulice już niedługo powróci usługa skuterów elektrycznych do wynajęcia firmy Blinkee.city.

Cushman & Wakefield łączy siły z Plug and Play

schedule 07 grudnia 2018
Opr./edited by AZ

ŚWIAT Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield nawiązała współpracę z Plug and Play, globalną platformą innowacji i programów akceleracyjnych dla startupów. Cushman & Wakefield jest jej głównym partnerem założycielskim.

Innowacje

Arctowski z finansowaniem

schedule 23 listopada 2018
Opr./edited by TSG

POLSKA/ANTARKTYKA Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczyło fundusze na realizację nowego budynku głównego Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego.

Innowacje

Sephora wspiera kobiece innowacje

schedule 10 października 2018
Opr./edited by AC

ŚWIAT Wystartowała druga edycja programu Sephora Accelerate, którego celem jest wspieranie kosmetycznych startupów tworzonych przez przedsiębiorcze kobiety. Nabór projektów trwa do końca października.

Innowacje

Retail aCCCelerator wkracza do gry

schedule 02 października 2018
Opr./edited by AC

POLSKA CCC tworzy Retail aCCCelerator – inkubator projektów branży handlowej. W ramach tego projektu firma będzie współpracować z Microsoftem.

Innowacje

Smartfon steruje światłem w Dubaju

schedule 16 sierpnia 2018
Opr./edited by AZ

DUBAJ Studenci uniwersytetu Hamdan Bin Mohammed Smart University (HBMSU) w Dubaju nie muszą już używać włączników światła. Sterują nim za pomocą smartfona. Umożliwia to platforma Interact Office, czyli system zintegrowanego oświetlenia, w który wyposażyła uniwersytet firma Signify (dawniej: Philips Lighting).

Innowacje

Osram zmniejsza zużycie energii w budynkach

schedule 16 sierpnia 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA Platforma Lightelligence firmy Osram to najnowsze rozwiązanie dla programistów. Wprowadza elastyczną architekturę mikroług, która pozwala zmniejszyć koszty projektowania systemu i przyczynia się też do zmniejszenia zużycia energii w budynkach.

Innowacje

Budimex przetestował rozwiązania Optical Electronics

schedule 16 sierpnia 2018
Opr./edited by AZ

POLSKA Na początku roku Budimex rozpoczął projekt „Budimex innowacje”. Testował m.in. rozwiązanie Optical Electronics, które oferuje inteligentny system oświetleniowy. Celem było sprawdzenie, czy zastosowanie innowacyjnych sensorów w lampach LED zmniejsza zużycie energii elektrycznej.

Pozostałe nowości

Kategorie