EN

Zielone budownictwo

Zielone budownictwo

Galeria Chełm na zielono

schedule 11 grudnia 2019
Opr./edited by AKL

POLSKA Galeria Chełm – pierwsze centrum handlowe w Chełmie, będące wspólnym projektem Acteeum i Equilis – otrzymała certyfikat BREEAM Design Stage na poziomie Very Good. Otwarcie obiektu planowane jest pierwszy kwartał przyszłego roku.

Zielone budownictwo

Cushman o wyzwaniach przyszłości

schedule 05 grudnia 2019
Opr./edited by AZ

EUROPA Zmiany klimatyczne mają duży wpływ na sektor nieruchomości. Firmy, które nie zaangażują się w ekologię ryzykują utratą swojej wartości – wynika z najnowszego raportu „Outlook 2020”, przygotowanego przez firmę Cushman & Wakefield dla regionu EMEA.

Zielone budownictwo

Górna piątka Sparka

schedule 26 listopada 2019
Opr./edited by TC

POLSKA Warszawski biurowiec Spark C jako pierwszy w Polsce uzyskał certyfikat WELL Core & Shell, potwierdzający spełnienie przez budynek szeregu kryteriów związanych ze zdrowiem, dobrym samopoczuciem i komfortem pracy. Dodatkowo, biuro grupy Skanska w Sparku C zostało certyfikowane w systemie LEED Commercial Interior na najwyższym, platynowym poziomie. Tym samym biurowiec Skanski może pochwalić się już pięcioma certyfikatami wielokryterialnej oceny budynków.

Zielone budownictwo

CTP ratuje las

schedule 21 listopada 2019
Opr./edited by AZ

CZECHY Firma CTP chce wnieść swój wkład w ochronę przyrody zmniejszając swój ślad węglowy. Spółka niedawno stała się właścicielem 100 ha lasu w pobliżu Mladá Boleslav. Drzewa zostały w nim zaatakowane przez kornika, firma będzie starała się je uratować.

Zielone budownictwo

Więcej drzew w stolicy

schedule 20 listopada 2019
Eurobuild CEE

POLSKA Trwa jesienne sadzenie drzew w Warszawie. Przy stołecznych drogach, w parkach i dzielnicowych skwerach pojawi się ponad 6650 drzew. O lokalizacjach dodatkowej zieleni zadecydowali również mieszkańcy.

Zielone budownictwo

Krakowscy zadymiarze ukarani

schedule 12 listopada 2019
Opr./edited by TC

POLSKA 1430 kontroli palenisk przeprowadzili strażnicy miejscy w pierwszych dwóch miesiącach obowiązywania uchwały antysmogowej w Krakowie. Funkcjonariusze ujawnili 65 wykroczeń, nałożyli 19 mandatów karnych na kwotę 4,9 tys. zł zł, pouczyli trzy osoby oraz przygotowali 43 notatki pod wnioski do sądu.

Zielone budownictwo

W Zakopanem odzyskują wodę

schedule 08 listopada 2019
Opr./edited by AKL

POLSKA Specjalizująca się w zdecentralizowanym zarządzaniu zasobami wodnymi firma Green Life wraz z partnerem Green Water Solutions zbudowała największą w Polsce instalację recyklingu wody szarej w hotelu Radisson Blu w Zakopanem.

Zielone budownictwo

Metropolitan doskonale zielony

schedule 05 listopada 2019
Opr./edited by AKL

POLSKA Po przeprowadzeniu ponownej certyfikacji warszawski biurowiec Metropolitan otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Obiekt jest zarządzany przez firmę Colliers International.

Zielone budownictwo

Focus Park Rybnik doskonale zielony

schedule 25 października 2019
Opr./edited by AKL

POLSKA Centrum handlowe Focus Park w Rybniku otrzymał certyfikat BREEAM na najwyższym możliwym poziomie − Excellent − w kategoriach Asset Performance i Building Management.

Zielone budownictwo

Gdańsk będzie miał Port Czystej Energii

schedule 21 października 2019
Opr./edited by AZ

EUROPA Komisja Europejska zatwierdziła wsparcie w wysokości 64 mln euro na budowę Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów (ZTPO) w Gdańsku. Beneficjentem pomocy jest gdańska spółka Port Czystej Energii (PCE). Obiekt powstanie do 2021 roku na terenie Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku.

Zielone budownictwo

Zielone boksy dla DHL

schedule 17 października 2019
Opr./edited by TC

POLSKA Panattoni Europe ukończyło blisko 17 tys. mkw. powierzchni dla DHL Parcel Polska – dwa centra dystrybucyjne obsługujące e-commerce powstały w regionie warszawskim: w Panattoni Park Pruszków III i w Radzyminie. Oba obiekty zostały zrealizowane zgodnie z polityką Gogreen DHL i certyfikacją BREEAM.

Zielone budownictwo

Botanica podwójnie nagrodzona

schedule 14 października 2019
Opr./edited by TC

POLSKA Trójmiejskie osiedle Botanica Jelitkowo zdobyło dwie nagrody PLGBC Green Building Awards 2019. Inwestycję Invest Komfortu uhonorowano w kategoriach "Najlepsza ekologiczna zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna" oraz "Najlepsze zrównoważone wnętrze".

Zielone budownictwo

Park Rozwoju z podwójnym BREEAM-em

schedule 10 października 2019
Opr./edited by TC

POLSKA Warszawski kompleks biurowy Park Rozwoju zrealizowany przez EPP otrzymał certyfikat BREEAM Final z wynikiem na poziomie Excellent. Oba etapy projektu zostały wyróżnione za cechy przyjazne użytkownikom i środowisku oraz zarządzanie budynkami.

Zielone budownictwo

Ryski Marriott w złocie

schedule 09 października 2019
Eurobuild CEE

ŁOTWA Czterogwiazdkowy AC Hotel by Marriott w centrum Rygi uzyskał certyfikat LEED na poziomie Gold. Budynek kupiony w 2005 roku przez Vastint Latvia przeszedł w ostatnim czasie renowację umożliwiającą spełnienie standardów marki AC Hotels by Marriott.

Zielone budownictwo

Camelia gustowna i przyjazna

schedule 25 września 2019
Opr./edited by TC

POLSKA Inwestycja Camélia, zrealizowana przez Bouygues Immobilier Polska na warszawskich Włochach, jako pierwsza w Polsce otrzymała certyfikat BiodiverCity przyznawany przez International Biodivercity Property Council. To już drugie wyróżnienie dla tej inwestycji, która zdobyła również certyfikat HQE na poziomie Excellent.

Zielone budownictwo

Skysawa certyfikowana

schedule 24 września 2019
Opr./edited by TC

POLSKA Budynek A wchodzący w skład warszawskiego kompleksu Skysawa otrzymał certyfikat BREEAM Interim na poziomie Outstanding. Jak podaje inwestor, Polski Holding Nieruchomości, to najwyższa ocena w Polsce i pierwszy w kraju certyfikat na tym poziomie w systemie BREEAM International 2016 New Construction.

Cieplej w Białymstoku

schedule 17 września 2019
Opr./edited by TC

POLSKA Budynki sześciu białostockich placówek oświatowo-wychowawczych już wkrótce zostaną wyremontowane. Modernizacja energetyczna budynków uzyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Zielone budownictwo

Platynowy Business Garden

schedule 10 września 2019
Opr./edited by AZ

POLSKA Nowo wybudowany poznański kompleks biurowy Business Garden otrzymał certyfikaty LEED Platinum dla pięciu budynków

Zielone budownictwo

Zielone budynki zwolnione z podatku

schedule 10 września 2019
Opr./edited by TC

POLSKA Wrocławscy radni jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie zwolnień od podatku od nieruchomości budynków podłączonych do instalacji fotowoltaicznej, kolektora słonecznego lub pompy ciepła. Zwolnienie może sięgnąć równowartości 200 tys. euro.

Zielone budownictwo

Imagine doskonale zielony

schedule 09 września 2019
Opr./edited by AKL

POLSKA Kompleks biurowy Imagine, zlokalizowany przy skrzyżowaniu alei Piłsudskiego i Śmigłego-Rydza w Łodzi (al. Piłsudskiego 87) otrzymał certyfikat BREEAM Interim Design Stage na poziomie „Excellent”.

Pozostałe nowości

Kategorie