EN

TDJ zbuduje 5-ha osiedle w okolicach katowickiego Spodka

- W połowie przyszłego roku chcemy rozpocząć w sąsiedztwie Strefy Kultury, czyli w sąsiedztwie realizowanego kompleksu biurowego KTW, budowę nowej, mogę stwierdzić na razie z bardzo ostrożnym przybliżeniem, dzielnicy na obszarze 5 ha - powiedział prezes zarządu TDJ Estate.


- Dominującą funkcją będzie zapewne funkcja mieszkaniowa, funkcja mieszkań o podwyższonym standardzie, uzupełniona usługami, uzupełniona strefą niewielkiego relaksu, która powinna w pełni skomponować się zarówno z dzielnicą, w której jesteśmy, jak również ze strefą kultury, czyli z obiektami NOSPR-u, Narodowej Orkiestry Symfonii Polskiego Radia, z obiektami MCK i oczywiście z naszymi obiektami biurowym. Mamy cichą nadzieję, że pracownicy, którzy będą w przyszłości pracować w naszych obiektach, będą również kupować czy wynajmować mieszkania, które będziemy budować w tym rejonie miasta - dodał prezes TDJ Estate.

- Planujemy w pierwszym etapie wpuścić na rynek około 200-250 mieszkań, poczekać na reakcję rynku, dostosować się do zmieniających trendów oraz być może w oparciu o konkursy architektoniczne wybrać najwłaściwsze projekty, które będą kolejnymi etapami tej strefy - powiedział Maciej Wójcik.

Prezes TDJ Estate dodał także, że zakończenie pierwszego etapu ma nastąpić w ciągu 2-2,5 roku, jeżeli to będzie etap rozbudowany. Jeśli to będzie 200 mieszkań, to powinny zostać zbudowane w ciągu 1,5 do 2 lat.

Kategorie