EN

Zaświecą na niebiesko dla autyzmu

Jak co roku przedstawiciele sektora nieruchomości wraz z Eurobuild TV i Fundacją Synapsis nagrali film promujący akcję #ŚwiecimyNaNiebiesko. 2 kwietnia w wielu miastach w Polsce podświetlone zostaną budynki na kolor niebieski, aby przypomnieć o problemie autyzmu, a także jako gest solidarności z osobami zmagającymi się z konsekwencjami tego zaburzenia.
Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju dziecka. Jego objawy widoczne są w zakresie relacji społecznych, komunikowania się z innymi, zabawie i często także w sztywnych wzorach zachowań. Pierwsze symptomy autyzmu pojawiają się bardzo wcześnie, widoczne są przed ukończeniem przez dziecko trzeciego roku życia, a nawet wcześniej. Aktualnie używa się określenia spektrum zaburzeń autyzmu, które obejmuje zarówno autyzm, jak i zespól Aspergera oraz całościowe zaburzenia rozwojowe.

W filmie wystąpili:

Izabela Miazgowska, Knight Frank
Bartłomiej Łepkowski, Savills
Paweł Rowicki, Cushman & Wakefield
Aleksandra Zając, Fundacja Synapsis
Grzegorz Mroczek, Cream Property Advisors
Joanna Mroczek, CBRE
Katarzyna Chudawska, Colliers International
Ewa Andrzejewska, „Eurobuild CEE”.

Podziękowania dla Anny Pakulniewicz (Art of Passion) za montaż filmu, a Pracowni Anny Koszeli za możliwość nagrania w jej zjawiskowej siedzibie, atelier – Galerii Ornament.

Kategorie