EN

Ambitne plany Cordii

- Rosną płace, jest bardzo niskie bezrobocie, więc jest dużo więcej potencjalnych klientów, którzy chcieliby zakupić albo wynająć mieszkanie - powiedział Michał Melaniuk, dyrektor zarządzający firmy Cordia Polska i wyjaśnił, jakie są, w związku z tym, plany rozwoju firmy nad Wisłą.

– Jeżeli jest popyt na wynajem, to wtedy wiadomo – ktoś je musi kupić. To jest ten rynek inwestorów indywidualnych, którzy masowo kupują mieszkania pod wynajem. Pod tym kątem rynek jest bardzo dobry. Ekonomia ma się bardzo dobrze i nie widać, żeby coś się miało zmienić, więc sądzę, że najbliższe 12 - 24 miesiące będą dobre. Oczywiście, niesie to za sobą inne ryzyka i inne wyzwania, przede wszystkim, jeśli chodzi o zakup gruntu. Jest to trudne. Trudne, a nawet bardzo trudne jest właściwe oszacowanie kosztów, ponieważ koszty budowy rosną. To jest efekt także wzrostów wynagrodzeń, także bardzo dużej aktywności firm budowlanych – jest bardzo dużo projektów, które są realizowane. Ma to przełożenie na koszty, które rosną, to jest wyzwanie, ale suma summarum, rynek jest bardzo dobry – wyjaśnił Michał Melaniuk.

– Cordia ma ambicję być największym bądź jednym z największych regionalnych deweloperów. Jesteśmy jednym z największych deweloperów na Węgrzech, gdzie sprzedajemy ponad tysiąc mieszkań rocznie. Na podobnym poziomie chcielibyśmy być zarówno w Rumunii, gdzie uruchamiamy od jakiegoś czasu pierwszy nasz projekt, jak i w Polsce, gdzie mamy projekty w Krakowie, mamy projekty w Warszawie, przygotowujemy się do uruchomienia [projektu w Trójmieście, mam nadzieję, że będzie to w połowie 2018 roku. Na tych trzech rynkach chcielibyśmy dojść do poziomu sprzedaży 1 tys. mieszkań. Mam nadzieję, że w ciągu dwóch, maksymalnie trzech lat będzie to możliwe – wyjaśnił dyrektor zarządzający firmy Cordia Polska.

Kategorie